Te Huur: Verkoophuis MEUBELEN. Do LeiMic Hollissen Baleinkorsetten. Hotel Café Restant Central. F. J. HEINS, DE DAMES Adres: DE KREEK, Breuklijders Steenkolen. Geuoirt Kamers iet Kost. fatsoenlijke Dienstbode, Ei tol Ciutos aarfliE Pakket ZAAK heeft GEOPEND Restaurant a la Carte, Nieuwstraat 16, DEN HAAG. Niemve eu Gebruikte GEOPEND van 9—4 uren. VERKOOP CONTANT ZONDER OPGELD. J. W. VOQEJLS. M. A. ROUSEL, 49. Br eestraat 49. Diners van af 1 en hooger, TEVENS GELEGENHEID VAN ABONNEMENT Schotels. HOOIGRACHT 7. Antwerpen, 35 Groenplaats. Burgerlijke Stand. 5 Boeken over de Liefde. schappij geeft als oorzaak opde dikke mist, waardoor de machinisten elkaar niet konden zien naderen. Het publiek vindt echter dat ook dit onge luk weer best had kunnen voorkomen wor den, wanneer de beambten der maatschappij maar met meer voorzichtigheid en verstand te werk gingen. De algemeens ontevredenheid tegen de P. L. M.-maatschappy kan dan ook moeilijk grooter worden. Zy is ten toppunt gestegen. Eene groots katoen- en manufac- turenfirma te Berlijn, M. Bormas Co., heeft hare betalingen gestaakt. De passiva worden op f 800,000 begroot. Men onderstelt dat de firma haren schuldeischers 50 pet. zal aan bieden. Naar gemeld wordt, zal het vol- gende jaar in Zwitserland een internationaal Congres gehouden worden ter beraadslaging over de middelen om de verbreiding van on eerbare uitgaven, van welken aard ook, tegen te gaan. Te Birmingham zoo meldt men van daar schijnt eene georganiseerde bende van baldadige woestelingen te bestaan, die er o. a. hun werk van maken straat schenderijen te plegen. Naar aanleiding van het vrijkomen van één hunner, die wegens dergelijk vergrijp eenigen tyd gevangenge zeten had, liepen zij Woensdag 11. te hoop en bedreven wederom allerlei baldadigheid; een politie-agent, die één hunner, wegens het op den grond werpen en schoppen van eene jonge vrouw arresteerde, sloegen zij tot hy bewusteloos nederviel. Aan een twaalftal politie-agenten, die aangerukt kwamen, le verde zy ten slotte geregeld slag; zy delfden het onderspit en vyf hunner werden gevan gengenomen, maar niet dan nadat de meeste politie-agenten min of meer zwaar gewond werden. In Savoye vooral is de schade, door overstoomingen teweeggebracht, byzon- der groot. Vele huizen zyn in onderscheidene streken ingestort. Dezer dagen heeft men te Londen proeven genomen met een zelfwerkenden toestel van brandblussehing. Het kan in iedere woning geplaatst worden en geraakt, zoodra het door de vlammen verhit wordt, in wer king. Het stort dan een geweldigen water- een fraai, modern BOVENHUIS, bevattende vyf Kamers, Keuken, Zolder en Dienstboden kamer, voorzien van aparten opgang, open Plaats, Gas- en Waterleiding en verdere ge makken, gelegen Oude Vest 179b. Te bevragen Oude Vest 179a. Een Heer, P. G., vraagt, liefst in den om trek der Morschpoort, voor 6 a 7 maanden, (behalve de Zater- en Zondagen) eene ge meubileerde Zitkamer met Alkoof, of Zit- en Slaapkamer met Host en Be diening, by Christeiyke lieden, uit den net ten stand, waar tevens gelegenheid bestaat tot huiseiyk verkeer. Franco aanbiedingen met opgave der con ditiën, worden ingewacht onder de letters A Z by den Boekhandelaar H. J. KOE- BRUGGE, te Dordrecht. gggT" Toegang vrij. ""^IS Dageiyks gelegenheid tot inbrengen van Goederen van particulieren. Alle Goederen worden van den laagsten prys voorzien. Voorhanden alle soorten Meubelen voor Salon en Slaapkamer. Spiegels, Lampen, Gasornamenten, Brandkasten, Cylln- dcrbiireaux, Ledikanten, Karpetten, Man gels, Linnenpersen, Fornuizen, Haarden, Kachels, Kolen- en Turfbakken, enz. regen naar alle richtingen uit en doet tevens een schel, vér klinkend alarmsein hooren. De proeven gelukten zeer goed. Het is vrp zeker dat de zesmoor- den, waarvan de daders nog steeds onbe kend zpn, door één en denzelfden man, die waarschpniyk vleeschhouwer van beroep is, gepleegd zyn. Een jongmensch heeft in Whi- techapel-road 2 messen gevonden, welke met bloed bedekt waren en die beschouwd wor den als van den moordenaar afkomstig. De arm, onlangs in Pimlico gevonden, is gebleken werkeiyk aan den romp te behooren, welke in Westminster is ontdekt. Het laatste slachtoffer van Wbitechapel had de letters T. C. getatoueerd op den lin kerarm. Daaraan werd zy herkend door zeke ren Kelly, een werkman, die eene poos met haar had omgegaan. Kelly had met Mary Ann Conway Zaterdag-avond gegetenzy had hem toen verlaten en was door de politie wegens dronkenschap opgepakt. Toen zy was ontnuchterd, het men haar gaan; een uur later werd zy vermoord. De chef der Lon- densche politie kreeg 1500 brieven, waarin hem raad wordt gegeven, sporen worden aan gewezen en verwyten worden gemaakt. De moordenaar van Whitechapel is nog onbekend. Wel heeft de bekende „Jack the Ripper," die de politie steeds met brieven lastig valt, weer iets van zich doen hooren. Sir Charles Warren ontving van hem weer een brief van den volgenden inhoud„Indien gy my wilt pakken, ik ben nu in City-Road maar hot nummer van myn huis moet ge zelf maar uitvinden. Hedenavond ben ik van plan in Whitechapel weer een moord teplegen." Yan verschillende zyden wordt er op aan gedrongen, dat de brieven van Jack alom worden verspreid, opdat men, hot handschrift herkennende, misschien den schryver kon op sporen en dezen wegens zyne ongepaste grap aan de kaak kan stellen. Sir Charles Warren deelt mede dat hp be sloten heeft te beproeven, of de moordenaar met behulp van honden kan worden opgespoord. Zoodra mogeiyk, zal daarmede eene proef wor den genomen. De groothertogin van Baden heeft, na de zware slagen, die haar in één jaar troffen, door den dood van haren vader (keizer Wilhelm), haren broeder en haren zoon Ondergeteekende bericht aan zyne geachte Stadgenooten dat hy eene voor Haarsnijden en Scheren. Tevens beveelt hy zich minzaam aan tot bet maken van alle soorten Haarwerk, tegencon- curreerende prijzen. Hopende dóór eene nette en goede bediening zich de gunst zyner geachte Stadgenooten waardig te maken. Th. NIEBOER Jr., Langestraat 59, te Leiden. Mevrouw VAN KETWICH verlangt eene om als MEID-ALLEEN te dienen, van goede getuigen voorzien. Zich aan te melden, 's avonds te 8 uren Plantage No. 6. zyn dageiyks verkrygbaar by M. J. H EUL, Klokslceg No. 3. Alsmede: versch Brood,overheerlykeBo- terkransjes, enz. In de sedert hondcril jaren gunstig be kende Korset fabriek, gaat men steeds voort met het ruaken van Balclnkorscttcn voor alle toestanden en met élégante Parpsche modellen, tevens met vermaken, wasschcn en reparecren. Voorhanden: Korsetten met echt balein van af ƒ2.50, zonder balein van af ƒ1. Horsetten met horlogeveeren, alsmede de ZIEGLER'S met veeren, gemerkt D. R. P. v. 27. 9. SI, Tournures, de door HH. Doctoren aanbevolen Buikgordels, enz., enz. Horlogeveeren, Baleinen in elke maat en dikte, ook afzonderlyk, verkrygbaar. Hooglandsche Kerkgraeht 36. (Prins Ludwig) besloten een gedenkteeken voor de afgestorvenen op te richten, in den vorm van een gesticht voor vrouwen van den be schaafden stand, die, door dergelyke zware beproevingen getroffen, lyden, en zorgvuldige verpleging noodig hebben. Het ziekenhuis zal den naam van „Ludwig-Wilhelms-gesticht" dragen. Te Triest heeft de 80-jarige baron Garelli, een ex-diplomaat in Russischen dienst, zich van kant gemaakt. Te'Luik heeft eene dienstbode, die bp het schoonmaken van eene kamer eene revolver vond liggen, daarmede spelende, een kind van ruim vier jaren doodgeschoten. 4 Oct. te Jacksonville 75nieuwe gevallen van gele koorts; 1 sterfgeval. De uit Nieuw-Zeeland naar En geland overgekomen voetbalspelers hebben Woensdag hunne eerste party tegen eene Engelsche Club gespeeld en daarin de over winning behaald. In een dorp van Moravië is dezer dagen eene vrouw overleden van 123 jaren. Tien jaren geleden verloor zy haren man, die toen 118 jaren oud was. Zy laat een zoon van 102, eene dochter van 96 jaren na, on daar ook hare schoondochter 94 jaren telt, hebben de overtalrpke klein- en achterklein kinderen eveneens op hoogen ouderdom eene goede kans. EenePoolsche vrouw heeft, ver gezeld van twee kinderen, te voet de reis gemaakt van Warschau naar Brussel. Zy gaat van daar naar Parys, waar zy haren man hoopt te vinden. Men berekent dat de Egyptische schatkist een verlies van 150,000 pond aan belasting zal lyden door de schade, die door onvoldoende irrigatie over eene uitgestrektheid van 300,000 feddans (150,000 hectaren) ten gevolge van de te vroege daling van den Nyl, is veroorzaakt. Sophie Tobben, eene Holland- sche dienstmaagd, 24 jaren oud, die te Ixelles dient, heeft den eersten geldprys 48,000 der Brusselsche tentoonstelling gewonnen. Men zal zich herinneren dat de prys van 100,000 fr. van de Brusselsche tentoonstelling aanvankelyk heette te zyn gewonnen door een conducteur van een spoorweg. Deze, Van Assche geheeten, had bp zyn aankomst te Ver- van des morgens 11 uren tot middernacht 1 uur. van 3 (ot 7 uren. Toor Diners aan Huls en het leveren van warme en koude worden door dezen beleefdelyk uitgenoodigd om eens de pure extra beste BOTER te probeeren a 67 '/2 Cents per '/2 kilo en a f 1.30 per kilo. Deze qualiteit is nog nooit door ondergeteekende verkocht, en verdient op ieders tafel aanbeveling. De gewone soorten zyn 50, 45 en 40 Cents per '/2 kilo. I I" I Volkomene J der Breuken, speciale inrichting voor Vrouwenziekten, genezing der verzwakkingen en verplaatsing der Baarmoeder. Eene Dame is aan het gesticht verbonden. Dr. WAERSEGERS, Breukmeester van de Belgische Gasthuizen, Groot-Officier, Comman deur enz. van verschillende Orden, 60 gouden Medailles en Eere-Diploma's. viers zyn nummer nagezien en bevond, dat daarop de groote prys was gevallen. Hp begon als een dronken man te huilen, te dansen, te zin gen, vertelde aan iedereen van zyn geluk en keerde, na de noodige borrels te hebben ge dronken, naar Brussel terug. Thuis gekomen bleek het echter, dat hy het nummer van zyn lot verkeerd had opgeschrevenMen kan zich zyn teleurstelling voor stellen. Te Eupen is de eerste sneeuw in dit najaar gevallen. De winter komt daar tien dagen vroeger dan in het vorige jaar, toen de eerste sneeuw op 15 October viel. Nu is er reeds eene aanmerkelyke hoeveelheid gevallen. De opbrengst van den wynoogst in Frankrpk wordt op 28,000,000 hectoliter geschat, d. i. 7,000,000 onder het gemiddelde der laatste jaren. Te Londen zal eene inrichting geopend worden, waarin dames zich practisch zullen kunnen bekwamen voor de huishouding. ALFEN. Bevallen: C. P. Schellingerhout geb. Yan der Graaf, D. G. Van Nierop geb. Yerlieul, Z. J. Yan 't Wout geb. Otto, D. A. Yan dei- Linden geb. Yan Abahoven, Z. Gehuwd: L. Hortensius en M. C. Pfauth. AARLANDERVEEN. Bevallen: S. Yan Rooijen geb. Stolwijk, D. BODEGRAVE. N. Liepelt geb. Louwercns, D. C. De Groot geb. Menken, Z. M. Boonzaaijer geb. Boa, D. Gehuwd: J. Van Leeuwen, jm. 27 j. en J. W. Van Reeuwijk, jd. 28 j. BOSKOOP. Bo vallen: A. Pellekooren geb. Ver kerk, Z. HAZERSWOUDE. Bevallon: G. C. Knoppera geb. Van Noort, Z. Overleden: J. G. Kok, G m. LEIDERDORP. Bevallen: J. M. Slooa geb. Yan der Heemst, D. M. Bloemendaal geb. Yan der Horst, D. Overleden: S. Jansen, jm. 9 m. Gehuwd: J. KoolmoGS, jm. 26 j. en J. War- naar, jd. 22 j. OUDSHOORN. Bevallen: C. J. De Jong geb. Onoa, Z. Overleden: A. Yan Tilburg, jm. Ij. J. Kwa- kemaalc, jd. 2 m. OEGSTGEEST. Overleden: Willem Keyzer, oud 9 maanden, J. Spaans, geb. Hoogstraten, oud 57 jaren. Geboren: Maria, dochter van H. J. Yan der Moer, en J. Van Duuren. WOUBRUGGE. Bevallen: G. Sclirama geb. Zandbergen, Z. K. Blom geb. v. Houten, D. Gehuwd: C. Yan dor Meer, jm. 41 j. en M. Ruigrok Yan der Werven, jd. 83 j. ZWAMMERDAM. Bevallen: E. Splinter geb. De Bruyn, D. voor Jongelui die ongehuwd zijn. 5 pikante Boeken voor 95 Cis. Het Boek der Liefde, de kunst om door liefde gelukkig te zyn en gelukkig te maken, benevens een huwelyks-catechismus. Sympa thie, de liefde van het meisje, de jonkvrouw, den knaap, den jongeling, het huwelyk en de sympatische middelen tot opwekking der liefde enz. enz. Briefsteller voor minnende harten, of een gids in alle voorkomende liefdesgevallen. Groot anekdotenboek, meer dan 400 aardige en schalksc-he gezegden, wonderlijke verhalen, amusante kluchten. Fokke Simonsz., 300 toosten, bruilofts-en gelegenheidsverzen voor alle gelegenheden. 10de druk. Tafelzangen, voordrachten, toe spraken. Het Boek met aardige gezelschapsspelen, pandoplossingen, raadsels, charaden en voor beelden van andere aardigheden. Die 5 alleraardigste Boeken kosten te zamen by opruiming slechts 95 cent. Ieder werk zenden wy afzonderlyk ook voor 50 cent, hy elkander nog geen gulden, maar 95 cent; zoo'n pak boeken, jongelui, daar hebt ge een leeftyd lang plezier van. Neem een gulden, ga naar 't postkantoor om een postwissel, 95 cent voor het pakket, en schryf op den postwissel aan Gebrs. Cohcn, Boekhandel te Arnhem of te Nijmegen. Op de strook zette men „Pak voor Jongelui." De ondergeteekende beveelt zich aan tot het leveren van puike eerste qualiteit Machine-, Gas-, Haard- en Kachelkolen tot zeer lage pryzen. Monsters te verkrygen aan het Stations- terrein Hollandsche Spoor. Ook te verkrygen geklopte Cokes tego biltyke pryzen. CARON, Stationsweg onder Oegstgeest, Leiden, ter Boekdrukkerij van A. W. SIJTEOFF.

Leidsch Dagblad | 1888 | | pagina 6