Waarschuwing. J.H. VAN DER WERF. Te koop: VAN VOLLENHOVEN Co., Bierbrouwerij „De Gekroonde Valk," De Werkesi J. VAN DEN VONDEL, Welnthal&C0., Bloeinkweckery „FLORA", Tricot-Tailles. Pickwickƒ20 p.m. 25p. m. 25 p. m. Cricket-ei. 25 p. ui. Voorwaarts„30p.m. g 30 p. m. ie.„30p.m. Koek- en Banketbakker, Specialiteit ÜEchte Fransche Korsetten Bij vonnis van het Provinciaal Gerechts hof van Gelderland is NAMAAK van ons „Stout- Etiquette" gestraft met betaling eener geldboete, subsidiair gevangenisstraf van 14 dagen. A.M3TEJRDA.M. NB. Ooit liet verkoopeii van eene mindere soort voor eene Ivetere is strafbaar !>lj de Wet. Bij A. W. SIJTHOFP, te Leidenverschijnt de nieuwe geïllus- treerde uitgaaf" van: Mr. J. VAIV LEE NEP. Herzien en bijgewerkt door J. H. W. UNGER. MAREDIJK 54a. om, op schandelyke wijze aan de kaak hebben willen stellen, omdat ik de brochure-Verstege, in stede van ze te beantwoorden met eene dadelijke uitdaging tot een tweegevecht, eerst aan het onderzoek van de justitie heb overgegeven. „Ik heb de eer UWelEdelgestrenge eerbie dig te verzoeken, om genoemde heeren Die- penheim en De Wjjs, en om al hun hoofd officieren en ridders, die met hen tegen mijn eer en goeden naam hebben samengespannen, strafrechterlijk te vervolgen." ,,'t Welk doende, Den Haag, J. I. Da Rochemont, 26 Sept. '88. Gep. luit. kol. der art. O.-I. leger. Gemengd Nlenwa. Een jonkman, niet te 's-Gra- venhage wonende, trok gistermiddag de aan dacht van hen, die voorbij het paleis des Konings wandelden, doordien hy uren lang op dezelfde plek vóór het paleis bleef staan en tot geen heengaan te bewegen was, terwijl hjj allerlei zotte praatjes uitkraamde. Onder anderen beduidde hij velen, dat zij op die plek niet mochten stilstaan, wijl de grond 's Konings eigendom was, enz. Daar zich langzamerhand eene talrijke menigte rondom hem verzamelde, werd hy ten slotte door politie-agenten en rechercheurs, onder toeloop van een groot aantal nieuwsgierigen, weggevoerd en naar het politiebureel aan de Groenmarkt gebracht, waar gebleken moet zyn dat de persoon niet wel by 't hoofd was. Hy is voorloopig onder toezicht der politie gesteld. Uit Haarlemmermeer wordt ons gemeldZaterdag 6 October zal te Hoofddorp weder een interessante wedstryd plaats heb ben. Eenige ingezetenen hebben eene com missie gevormd, die de voorpaamste Neder- landsche wiolryders zal uitnoodigen zich te meten met den 18 jarigen hit van den heer J. De Jong, te Nieuw-Vennep, die reeds twee maal over een afstand van 3 K. M. op eenige wiolryders de overwinning behaalde. De heer Scheltema Beduin heeft Dinsdag middag reeds de baan in oogenschouw genomen en uitste kend bevonden, en zal, evenals de heer Huisser, zeer waarschyniyk mededingen. De baan zal weder 3 K. M. lang zyn. Het laatste record, door den hit gemaakt, nl. 3 K. M. in 4 min. 31 sec., doet een hevigen stryd voorzien. De prps zal zyn een luxe-voorwerp, ter waarde van f 25. (N. E. C.) Gisteren hadden te Bennebroek de jaariyksche volksfeesten plaats, bestaande uit ringrydery, kinderspelen en harddravery van paarden, welke nooit een stadsprys ge wonnen hadden. By dezen wedren behaalde J. Koster, van Heemstede, met „Kol", den eersten en A. H. v. Wickevoort Crommelin, insgeiyks van Heem stede, met „Pullaway", den tweeden prys. Te Londen is weer een moord gepleegd op eene vrouw, waarover algemeen wordt gesproken, ofschoon deze nu niet ge beurde in het beruchte Whitechapel, maar te Bertley, by Gateshead. De vermoorde vrouw was eene eerzame vrouw van 28 jaren, op wier gedrag niets viel aan te merken. Daar zy eene zwakke gezondheid had, ging zy eiken dag naar de apotheek te Gateshead, doch Zondag keerde zy niet terug. Men vond haar ïyk, dat op dezelfde wyze verminkt was als de vrouwen, die te Whitechapel zyn vermoord. Het gerechtelyk onderzoek heeft nog geen enkel spoor van den moordenaar doen vinden. De geheele bevolking, met uit- zondering van 150 personen, van Decatur, in Alabama, waar de gele koorts zich verleden week vertoonde, heeft de stad verlaten. Op eene vergadering te Louisville, in Kentucky, werd besloten 135 vluchtelingen uit Decatur op te nemen en voorts allen toe te laten, die voor de gele koorts vluchtten. Te Chattanooga, in Tonessee, is een prys van 25 dollars uit geloofd voor het aanhouden van eiken vluch teling, die de stad binnenkomt. In het Noorden gelooft men over hot alge meen, dat de angst in de Zuidelyke staten overdreven is. Het aantal nieuwe gevallen van gele koorts was Zondag 130 (waaronder 90 negers), tegen 163 den vorigen dag. Te Jackson kwamen 14, te Decatur 17 ge vallen voor, by elk waarvan vier dooden en te Jacksonville 1878 gevallen. Overleden zyn aldaar 212 personen. Uit Cheribon schryft men aan het „Bat. Hbl." het volgende zonderlinge voorvalDezer dagen werd onze dokter aan boord geroepen van eene van Batavia naar Soerabaia varende boot, ten einde den dood te constateeren van een der militairen, die op de reede van Cheribon plotseling was over leden, ten gevolge van den schrik dat een kanonschot, de aankomst der mail meldende, achter zyn rug was afgeschoten. De ongelukkige, pas uit Nederland aange komen, werd te Cheribon ter aarde besteld. Onder de leerlingen van het gymnasium te Joachimsdal, in Pruisen, is de Egyptische oogziekte uitgebroken. Nadat er reeds 40 naar het ziekenhuis waren gebracht, zyn er nog 20 aangetast. Het gymnasium is voorloopig gesloten. Op den London- and North western spoorweg, tussc-hen Manchester en Stalybridge, kregen twee reizigers twist. De een, een zekere Heaton, greep zyn medereiziger, een vreemdeling, aan en wierp hem zonder om slag uit het venster. De trein had eene snel heid van 30 mylen per uur. De dader werd in hechtenis genomen en het slachtoffer, deer- lyk gekwetst, naar het hospitaal vervoerd. Te Tours (in Frankryk) heeft Zondag voor de eerste maal een wedstryd plaats gehad van hengelaars. Honderd vier en dertig liefhebbers hadden zich, ieder met zyn vischhengel, geschaard om de vyvers van het park des Prebendes. De jury was samengesteld uit leden van den gemeenteraad en heeft drie pryzen toe gekend. Een der pryswinners had 144 stuks gevan gen; een ander had een karper gevangen, wegende 1 kilo 540 gram. Deze wedstryd had, om zyne oorspronke- lykheid, een buitengewoon groot aantal toe schouwers gelokt. Er waren niet minder dan 3200 toegangs kaartjes tot het park afgegevende opbrengst is aan de algemeens armen uitgereikt. De dood van majoor Barttelot's luitenant Jameson doet vreezen dat de ge heele achterhoede van Stanley namelyk de troep, die door den thans vermoorden ma joor werd aangevoerd, uiteen is gegaan. Wel bevond zich daarby een Engelschman, de heer W. Bonny, die majoor Barttelot steeds aan spoorde voort te gaan, den weg volgend, dien Stanley genomen had, doch het schynt dat deze niet by machte is de manschappen tot vooruittrekken te bewegen. Luitenant Jameson was een eind voorop, toen majoor Barttelot vermoord werd. Toen hy de tyding vernam, is hy onmiddellyk naar Stanley-Falls teruggekeerd, in de hoop er met Tippo Tip eene karavaan te kunnen organisoeren, waarin hy, volgens zijne laatste berichten aan het „Emin Relief Committee", het volste vertrouwen stelde. Doch hij vond het Afrikaansch opperhoofd daar niet en trok langs den Congo noordelyk tot den Bangalas- post, waar hy overleed. Do heer Jameson was als natuur-ondor- zoeker aan de Stanley-expeditie verbonden. In een dorpje van Klein-Azië overleed onlangs een Turk, in den ouderdom van 132 jaren. Hy had zeven vrouwen gehad, die hem 60 zoons en 9 dochters schonken. Allen zyn echter vóór hem gestorven. Zijn laatste huwelyk ging hy aan op 98-jarigen leeftyd en kreeg toen nog drie kinderen. Later wilde hy graag nog eens trouwen, maar hy had er het noodige geld niet voor. De man leefde steeds zeer eenvoudig en matig; hy was nooit ziek. INGEZONDEN. Mijnheer de Eedacteur! Mag ik UEd. beleefd een plaatsje verzoeken voor het onderstaande? Het is my by herhaling gebleken, dat op Zaterdag, wanneer door de markt buitenge woon verkeer heerscht op de Botermarkt, Koornbeurs en environs, niettegenstaande de dichte volksmenigte, door bestuurders van ry- en voertuigen in gestrekten draf aldaar wordt gereden. Bestaat hier ter stede daarop geene ver ordening? Zoo ja, dan wordt er slecht de hand aan gehoudenwant ondanks de aanwezigheid van politie heeft het bovenstaande plaatszoo neen, dan geloof ik dat UEd. het met my eens zult zyn, dat het hoog tyd is, dat door de bevoegde autoriteit maatregelen dienaan gaande genomen worden, eer iemand het offer worde van dergelyko handelwyze. UEd. dankzeggende voor de welwillende opname, heb ik de eer te zyn Leiden, 24 Sept. 1888. UEd. dw. Dienaar. N. NOORD WIJK-BINNEN. Ontvangen een nieuwe voorraad FBEE- MAN'S Pu«lcltng-Poeder in verschillende soorten. Per Pakje ÏO en 12'/2 Cl. Fyne doozen, bevattende 3 Pakjes, van 12'/, Ct., a 35 Ct. Dagolyks versch Brnsselsch- en Thee banket, Allerhande, Taartjes enz. St.-N'lcolaas, uitmuntende qualiteit, a 50 Ct. per pond. BOTERMARKT 5 EN 6. in en een nltstckend loopend Biljart met toe- behooren en vijf Konichulstafcltjcs met marmeren bladen. Franco brieven onder letter O aan hel Bureel van dit Blad. Is de beste en goedkoopste, geeft parelwitte tanden en verzacht het tandvleesch5 en 10 Cts. per doosje. Verkrygbaar by de voor name Winkeliers. En gros en export J. NORD, Tyzelstraat 66, te Amsterdam. YAN UITGEGEVEN DOOR Prijs per deel ƒ0.60, ln prachtband ƒ0.90. Het eerste deel, bevattendeGysbreght van Aemstel, Electra, Maegkden, is bij alle Boekhandelaars voorhanden. Leiden, ter Boekdrukkerij van A, W. SIJTHOFF. Sigarenfabrikanten, VERKOOP*;:* MET SUCCES: Bouquettcn, Kransen en alles wat tot het Bloemenvak behoort, worden tegen zeer billyke pryzen, naar de eischen van den tegen- woordigen tyd, vervaardigd. De Kweekery is ruim voorzien; de fijnste Bloemen zyn voorhanden. M. J. VAN LAKEN.

Leidsch Dagblad | 1888 | | pagina 6