Uzmn-SjomeE-Maatscïaij. Coipatimi WMvawioi. Let wel! Eene Dame, Origineeie Singer Naaimachines. KOOYKER's Centraal Mvertentiebureel. Bovenwoning TE DUUR, Te koop of te huur: Nieuwe Rijn 43. HEERS. BELT, fiicmve Rijn 41 vf1 Behangerij, Stoffeerderlj. The Singer Manufacturing Co., Nicuw-York. R°. 8756. Maaiulaji 3 September. A0. 1888. <§sze <§ourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Eon- en feestdagen, uitgegeven. Derde Blad. Vervolg der Advertentiën. Goedkoope trein 2e en 3c klasse OP WOENSDAG 5 SEPTEMBER 1888. TABAK EN SIGAREN. in Flacons, inhoudende; 4 stokjes a 15 centimeter f 0.C50. Het Heerenhuis met Tuin, EERSTE EN GROOTSTE NAAIMACHINENFABRIEK DER WERELD, 111. HAARLEH9EÜSTRAA? 111. HOOFDAGENTSCHAP TVISSTJAV^ VAN rMEIV DAC;, TSTIEXJWE HUIS" ie. Plaatsing van Advertentiën in alle Dag- en Weekbladen, zonder verhooging van prijs. i—"nriAT- LEIDSCH $8| DAGBLAD. PRIJS DEZER COURJlNTT: Vwr Leiden par 8 maanden.1.11. Franco per port1.40. A£aonderl#ke Namman.0.05. Gemengd Nieuws. Door de ryksveldwachtisinhet Bloemendaalsche bosch by Haarlem aange- trofTen een verdacht persoon, volgens zijne opgave genaamd Dirk Beutick, oud 37 jaren, geboren en laatst woonachtig te Amsterdam, in het bezit van een breekijzer, beitel en scherp mes. Hy is tot onderzoek voorloopig fn be waring gehouden. In het Binnengasthuis te Am sterdam is opgenomen een schippersknecht, die by het laden van marmerplaten aan do Nieuwe Vaart eene plaat op het linkerbeen kreeg, dat gebroken werd. Eene bejaarde vrouw, die door byziendheid in de Lijnbaangracht viel, werd bewusteloos opgehaald en overleed in eene tappery, waar men beproefde hare levensgeesten weder op te wekken. De rechtbank te Amsterdam ver klaarde gisteren den uitgever, don heer Beyers, van het „Nieuws van den Dag," schuldig aan het hem ten laste gelegde feit der versprei ding van het lasterlyk bericht tegen den pastoor van Bornebroek, in zake eene spook geschiedenis, en veroordeelde hem tot f 250 boete of 2 maanden gevangenis. In den officiöelen feestwijzer van Amsterdam is verzuimd in de 7de groep Rembrandt bij de schilders op te nemen. De persoon, die deze figuur had willen voorstel len, heeft in dit verzuim aanleiding gevonden zich van den optocht terug te trekken. Nu is het met Rembrandt gedaan! Het bal vóór den slag van Water loo. Dikwyis is gesproken over de vraag waar de plaats der zaal geweest is, waar op den avond vóór don slag van Waterloo de hertogin van Richmond het bekende bal gaf. Eon zekere William Eraser beweert in de „Times" die plaats gevonden to hebben. Hy schrijft: HOLLANDSCHE van Rotterdam, Schiedam, Delft, Den Kaag en Lelden, naar Haarlem en Amsterdam en terug. Prijs voor heen en terug in do Se klasse ƒ1.50 en in de 3e klasse ft. Vertrek van Rotterdam 's voorm. 6.40, van Schiedam 6.50, van Delft 7.10, van Den Haag 7.25, van Leiden 7.55. Terug van Amsterdam 's avonds 8.55, van Haarlem 9.30. Zie verder de Aanplakbiljetten. DE ADMINISTRATEUR. Nieuwstraat, bij den Burg. De Leden worden verzocht hunne Penningen In te leveren. GEDURENDE DE KERMIS te Zoeterwoude zal Jaapte met zijn Rikketik allo avon den buitengewone voorstellingen gevon by den Heer J. KOOT, Heerenstraat, by Leiden. Hopende met een druk bezoek vereerd te worden, J. H AASDORP, Een treffend voorval uit dezen slag is aan de aandacht van dichters en schilders ontsnapt. Ik herinner my dat mijn vader vertelde, dat hy op den avond van Quatre-Bras, verscheidene officieren die gesneuveld waren, had zien liggen met de zyden kousen en dansschoenen aan, welke zij den vorigon avond op het bal van de hertogin van Richmond gedragen hadden en die zy niet tegen andere hadden kunnen verwisselen, daar hunne bedienden reeds met het goed vooruitgereisd waren. Eene dame vertelde my dat het bal niet in het huis van den hertog van Richmond zelf had plaats gehad, doch in eene wagenmakers- loods in eene lage kamer, daarachter in de Rue de la Blanchisserie. Maar niemand in Engeland of in Brussel wist daar iets van; slechts kwamen ailon daarin overeen, dat de zaal, waar het bal geweest was, dikwijls vergeefs gozocht was en dat zy niet langer bestond. Eindelyk kwam ik tot de ontdekking dat de plaats, waar het huis van den hertog_van Richmond gestaan had, nu wordt ingenomen door een groot hospitaal in de Rue des Cendres, waar men my een vleugel aanwees, die tot het huis van den hertog had behoord. Noch daar, noch in den tuin er achter was intus- schen eenig spoor van eene balzaal te vinden. Ik begaf my toon naar de brouwerij naast liet ziekenhuis en vernam van den eigonaar, dat zyn vader het huis van een wagenmaker, met name Van Asch, gekocht had. Ik vroeg of de wagenmaker er een depót op na ge houden had. „AVel zeker, en een zeergroot," was hot antwoord; ,,'t is nu myne graan schuur." Hij bracht my toen naar de eerste verdieping, waar ik my in eene zaal bevond, waarvan de herinnering zoolang zal leven, als de Engelsche taal. Ze is 120 voet lang, 54 breed en ongeveer 13 hoog. Deze zaal beant woordt volkomen aan de beschryving, die men my had gegeven; zy is onmiddellyk achter de plaats, waar het huis van den hertog van Richmond stond, ze is in de aangewezen straat zy behoorde in 1815 aan een wagenmaker en kon minstens 400 personen bevattenhet was de balzaal van den avond vóór den slag van Waterloo. In Engeland heeft het weer ge ducht gespookt. Woensdag woedde er een hevige storm, waarvan het centrum zich lang zamerhand noordwaarts verplaatst, zoodat het thans Denemarken schynt te hebben bereikt, terwyl Nederland er het staartje van gekre gen heeft, dat (tusschen twee haakjes) in 't water schijnt te hebben gelegen. Intusschon is er in 't Vereenigd Konink- ryk heel wat schade aangericht. Te Dublin had men Woensdag-ochtend prachtig zonnig weder, doch om twee uren betrok de lucht en viel er eene hagelstortbui, gevolgd door een verschrikkelyken regen. Te Folkestone brak een hevige storm uit en werden de lagere gedeelten der stad door een stortregen, welke een geruimen tyd duurde, onder water gezet. De straten werden rivieren; een der havenhoofden stond geheel onder water. De tenten, welke in de nabyheid der stad voor een gymnastiekfeest waren opgericht, werden eenvoudig weggeblazen. Te Bedforshire is de toestand nog erger, daar aan den oogst vrij aanzienlyke schade is toegebrïcht, zoodat de bakkers de brood- pryzen reeds hebben opgeslagen. Te Galway is al het hooi door den regen bedorven, wat trouwens op verscheidene plaatsen hot geval is. Hoewel de hop op velo plaatsen zeer erg geleden heeft, is men toch in Oost- Kent, waar de oogst juist is aangevangen, vry tevredendoch in andere streken, als in Kent, Sussex en Surrey, is door do koude westen-winden, afwissolend soms met heeten zonneschyn, zeer veel kwaad gedaan. Volgens berichten uit St.-Peters- burg is do Engelsche stoomboot „Phönix", die met de „Labrador" Engelsche goederen naar Siberië bracht, verleden week op do Jenissei verongelukt. Een dor roevers van den troep, die do hoeren Laendlor en Binder te Boilova govangennam, is m hechtenis genomen en zal binnen drie dagen door den krygsraad PRIJS DHR ADVBRTENTIW: Tm 1—6 rcgolB 1.06. I#d«r6 r«g«l mear 8.1T|. Grootste letters nsar plsstaroimte. Toot het ia- oaafleeren buiten de stad wordt f 0.10 boreTtend. gevonnist worden. Men vond 200 Turksche ponden in zyn bezit. Volgens zyne verklaring zyn de roovers in twee partyen verdeeld, waarvan de eene zich in Macedonië bevindt, terwyl het andere gedeelte zich in Servië op houdt. De Amerikanen hebben een nieuwen tak van sport uitgedacht, welke zeer geschikt schynt om den hals te breken. Men stelle zich voor eene 17S voet lange rutschbaan, waarvan het uitgangspunt 32 voet hoog is en welke in het water uitloopt. 725 koperen rollen in de baan dienen om de wryving te verminderen en de snelheid te verhoogen. Men gaat niet in een gewonen rutschbaan wagen naar beneden, maar in een zoogenaamden toboggan, dat is e3ne slede, welke op ys-rutschbanen gebruikt wordt en uit eene plank bestaat, welke aan de voorzydo naar boven gekromd is. Do slede schiet met eene duizelende vaart in het water en scheert over de oppervlakte als een vlakke steon over een afstand van 75 tot 175 voet. Wanneer ze tot stilstaan is gekomen, zwemt men naar den wal, waarbij men zyn voertuig achter zich aansleept. Deze rutsch baan bevindt zich in Bridgepost (Connecticut) en maakt daar zeer veel opgang. Een Parysch golukzoeker, de heer De Mayrena, heeft, volgens de „Temps", in de onaf hankelyke streek, westelyk van Qoch- in-China, een koninkryk gesticht. De inwoners dos lands ontvingen hem zoer welwillend en de zendoiingen hebben hom door hunnen invloed belangryko diensten bewezen. Intus- schen is hot vestigeh van dit ryk eenigszins vreemd in zyn werk gegaan. Naar het heette, onderhandeldo de reiziger met de inboorlin gen uit naam van de Fransche regeering, doch plotseling vernam men, dat J Marie I" den troon boklommen had. Op 3 Juni werd het verdrag tusschen den heer Marie do Mayrena en do opperhoofden in hot dorp Kou Gung geteekend, waarmode tevens do grondwet voor 't land werd inge steld. Daarby wordt bepaald dat „de onaf- r geëxamineerd in do nuttige Handwerken, heeft een cursus opgericht, waarop nog ecnigc Meisjes uit den beschaafden stand kunnen geplaatst worden om opgeleid te worden voor de praktyk en voor het examen. Brieven onder lettor 44 aan het Bureel van dit Blad. Door toevallige omstandigheden, in de onmid- deliyke nabyheid dezer stad, eene voor 2J5 (lulden, bevattende op de 1ste étago: 4 Kamers met riant uitzicht, waar van 2 en suite, en daarboven 3 Kamers, vervolgens Keuken, ruimen Zolder, dito Kol der en verdere gemakken. Brieven franco onder letter Z aan het Bureel van dit Blad. A. WAtlEMAKS. Rapenburg 97. Plantsoen No. 1, bevattende: Acht Kamers, Biljartzaal, Bad-, Provisie-, Dienstboden- en Mangelkamer, "Wyn-, Provisie- en BrandstofTenkelder, Droog- en Bergzolders, Brandvrye Kluis, is voorzien van Regenwater, Gas- en Duinwaterleiding, Elec- trische Schelgeleiding en vordero gemakke% Te bevragen by den EigenaarPlantsoen No. 1 alom bekend om hare voortreffelijke constructie en groole duurzaamheid. Deze Machines worden ook op proef geleverd en gratis onder richt er op verstrekt, ten einde elke reflectant zich door eigen on dervinding van hare onovertroffen dcgclijhheld kan over tuigen, vóór dat hij hoopt. De Naaimachines der Singer Maatschappij zyn in elk opzicht met de grootste nauwkeurigheid afgewerkt en uit de Itcstc grondstof vervaardigd. Alleen hieraan hebben zy dan ook hun weergaloos sucecs te danken. Elke echte Singer Machine draagt op den arm voluit geschreven de firma „THE SIN'GEK MANUFACTURING Co., alsook het nevenstaand Fabrieksmerk. Men icachte zich voor namaaksels. De Singermaatschappy heeft slechts één Depot te Leiden, en wel: VAN HET

Leidsch Dagblad | 1888 | | pagina 9