DE ttODTE JAARLIJKS» OPRUK VAD LAPPED. OPRUIMING Indische Riisllafel ontraipi: Maandag, Dinsdag, Woensdag, 3, 4 en 5 September: Haarlemmerstraat 26. W. KRUTFHOOFT. Pianino- en Orgel-Magazijn. H. J. BIK, Breestraat 77, LEIDEN. 1.80. Dat is mooi!!! f 1.80. NEDERLANDSCHE HANDELSPEN* C. Th. BREEBAART, 4 5. Hoogstraat. 5. J. H. DIJKHUIS. STEARINE-KAARSEN 5 Mare 60. TEVENS VERKRIJGBAAR SEROETOES. Evenals vroeger is de voorraad Lappen groot, vooral in geheel Wollen Stoffen, Dameslaken en Katoentjes voor japonnen. $1^** De Prijzen als altijd SPOTGOEDKOOP en VAST. Pianino's van af f80.—, A.merikaan- sche Orgels van affÖO.— en hooger. Speciale inrichting voor reparatïèn en stemming van alle Instrumenten. NB. Twee Pijporgels voorhanden. De Yaderlandsclie Geschiedenis Met ruim 200 Platen. PIEINTZE BLANOKERTZ No. 1010, DE BESTE STALEN PEN TOT HEDEN VERVAARDIGD. HEINTZE BLANCKERTZ, Berlijn N.0. 9 hankelyke Staten zich zouden vereenigen tot den Moïschen Bond" onder den naam van „koninkryk Sedang", waarvan koning Marie, als koning der Sedangs, aan het hoofd zou staan. De nationale vlag zal blauw zijn, met een wit kruis in 't midden, waarop zich eene roode ster bevindt. „Leve Marie I, tot het protectoraat aan zijn koninkrijk een eind komt maken 1" zegt „Gil Bias." Aan den Spa anschen oeverder Bidassoarivier heeft een gevecht plaats gehad tusschen Spaansche karabiniers en eenige smokkelaars, waarbij twee der laatsten gedood, verscheidene anderen gewond en 10 gevangen genomen werden, terwijl er twee in de rivier verdronken, toen de troep naar den Franschen oever terug wilde zwommen. De zaak, welke door de Spaansche en de Fransche overheid nader zal worden onderzocht, veroorzaakt niet weinig opschudding onder de inwoners dier streek, welke bijna allen smokkelaars zjjn. De Marokkaansche regeering spreekt het bericht tegen dat de sultan, om den dood van zijn neef te wreken, het land der opstandelingen zou hebben doen plunderen en brandschatten en zelf door vijandige stam men zou zjjn ingesloten. Integendeel, Z. M. zou juist een groot offerfeest gevierd hebben en denkt hy aan niets minder dan aan wraak neming. Het schetsen van bergforten in Zuid-Tyrol is gevaarlyk! Een Zwitsersch pro fessor heeft daarvoor vyf dagen lang gevan gengezeten, daar hy niet in staat was zyne onschuld aan spionneeren te bewyzen, terwyl een Duitsch koopman eerst na borgstelling van 200 mark op vrye voeten is gesteld. Majoor Charles Dobner, de Hon- gaarsche officier, die op kosten der Engelsche regeering eene expeditie, uit Oostenryksche en Hongaarsche gewezen officieren bestaande, uitrust om Stanley te gaan opsporen, zal waarschyniyk binnenkort naar den Congo vertrekken. De majoor tracht zooveel moge- lyk die officieren tot deelneming op te wek ken, die ook nog van andere zaken als van bouwkunde, werktuigkunde, natuuriyke histo rie, enz. verstand hebben. Aan den Congo zullen ongeveer 1200 inboorlingen worden aangenomen. Het gezelschap begeeft zich van de Congomonding naar Stanley-Falls, om van daar het Mabodedistrict tot aan het Albert Nyanza te verkennen, waar men Stanley hoopt te vinden. "Volgens een telegram uit St.Paul de Loanda vertrok majoor Barttelot den lOden Mei van het kamp te Yambunga, ook om Stanley op te zoeken, met 640 lastdragers en 100 sol daten, benevens eene groote hooveelheid voor raad. Tot hiertoe was alleen vernomen dat hy vooralsnog geene moeiiykheden by zyn marsch had ontmoet. De heer T., eigenaar van een vaartuig, dat in zeker gedeelte van Parys vastgemeerd lag, zag vóór eenige dagen ver scheidene hengelaars op dat vaartuig zitten. De menschen vischten naar hartelust en had den, behalve wat de waterbewoners betreft, volstrekt geene booze bedoelingen. Op onbeleefde wijze beval de eigenaar den visschenden zich te verwyderen van zyn scheepje, en daardoor geraakten de goede lieden in eene onaangename stemming en weigerden zy zyn bevel op te volgen. In woede hierover ontstoken, greep de heer T. den eer sten den besten visscher aan en smeet hem in het water. Diepe stilte en groote verslagenheid heersch- ten nu onder de visschers, die geen van allen konden zwemmen. Hun makker begon reeds te zinken en zou zeker verdronken zy'n, had T. geen berouw gekregen, zich niet te water begeven en zyn slachtoffer niet gered. Toch ging de geredde aangifte van de zaak doen by een commissaris van politie. Een groot, algemeen en inter- nationaal schoonheidsconcours, der schoone sekse aangeboden, zal den löden September a. s. worden geopend in de zalen van het casino te Spa. Dat concours zal slechts tien dagen duren. Er worden uitgeloofd pryzen in geld, van 500 tot 5000 fr., tot een bedrag van 10,000 fr. en andere, bestaande in kostbare edelgesteenten en diploma's. Diegenen der schoone dames, wien pryzen zullen toegekend worden, zullen gephotographeerd worden. De deelneemsters moeten tusschen achttien en vpf en dertig jaren oud zyn. De heer De Gunst, directeur van de Scala te Brussel, had het plan opge vat diengene uit zyn troep, die de rol van beer in den circus Pongers vorvult, in een open rytuig te doen uitryden. De artiste kon daartegen niets inbrengen en wilde dat ook niet doen. Hy ging dus in het rytuig zitten, gehuld in berenvacht en vergezeld van twee clowns, toen opeens een politie-agent, nadat men een poosje had gereden, uitriep: „Beer, ik maak proces-verbaal tegen je op!" Inderdaad is de „beer" schuldig, omdat hy zich vermomd had buiten den carnavalstya. Half Sept. verschynt te Oberhau- sen sir M. Mackenzie's antwoord op de brochure betreffende „De ziekte van keizer Frederik III." De titel is „Frederik de edele en zyne geneesheeren." Het eerste deel bevat de uit eenzetting en rechtvaardiging van Mackenzie's wyze van handelen, benevens eene karakter schets van keizer Frederik en geschiedkundige aanteekeningen. Het tweede deel is aan de polemiek tegen de Duitsche doctoren en het derde aan een statistiek van strottenhoofd operaties gewyd. De Engelsche en de Duitsche uitgaaf ver- schynen tegelykertydde oplaag is 100,000 exemplaren. De buskruitfabriek van Grü- cera, te Cadix, is in de lucht gesprongen, tengevolge van de onvoorzichtigheid van een der werklieden, die met eene brandende sigaar te naby het kruit kwam. Er zyn ver scheidene gewonden. De politie heeft in Bohemenver- scheidene honderden exemplaren eener anar chistische brochure ontdekt en in beslag ge nomen, alsmede een anarchistisch blad. Er is eene premie van 100 florynen uitgeloofd voor het ontdekken van de verkoopers dezer geschriften, welke uit Saksen afkomstig zyn. De Bulgaarsche regeering neemt gestrenge maatregelen om de rooverbenden voor altyd uit te roeien. Er zyn gisteren wederom tien roovers te Sofia opgehangen. Zweden is het ry k s te houtland van Europa: 39.7 pet. van den bodem is met wouden bedekt. Dan volgen Rusland, Oostenryk, Hongarye, Duitschland (met 25.7 pet.) enz. Engeland komt achteraan met vier percent. In Nederland is 7 pet. van het bodem oppervlak boschgrond. Volgens de laatste berichten uit Florida neemt de gele koorts in Jack sonville toe. Er zyn Vrydag 11. veertien nieuwe gevallen, waarvan twee met doodelyken afloop, voorgekomen. De gezondheidsraad doet al wat hy kan om de verspreiding tegen te gaan. De directeur van eene groote fabriek te Saint-Denis eischt van Wilson 6000 franken terug, welke hy hem vier jaren ge leden gegeven heeft om, door zyne bemidde ling, het kruis van het Legioen van Eer te bekomen. Dit kruis is nooit gekomen, van daar het proces. By een 7 5-jarigen grysaard, in de rue Notre-Dame-de-Nazareth te Parys, is 300,000 fr. gestolen. Toen de man van het diner terugkwam, vond hy de chiffonnière opengebroken en zyn schat verdwenen. De nummers der effecten zyn bekend. Men is de dieven op het spoor; men zoekt ze te Brussel. De beroemde natuurkundige Clausius, van Bonn, de grondlegger der mecha nische warmte-theorie, is gestorven in den ouderdom van 66 jaren. Eene der groote spinwoverjen in noordelyk Bohemen, te Taunwald gevestigd, is tot den grond toe afgebrand. De fabriek had 26044 spindels en 440 arbeiders aan 't werk. Hoewel de brand te halftien, tydens de nachtploeg aan 't werk was, ontstond, en een zeer snel verloop had, hebben alle werk lieden tydig het gebouw verlaten. Te Toulon is in eene fabriek van schietvoorraad eene bom van 500 kilogram, waaraan werklieden de laatste hand wilden leggen, ontploft. Het dak der fabriek werd geheel verbryzeld. Twee werklieden werden gewond, van wie één zeer ernstig. O.-I. MAILDIEXSTEiV. Dagen van verzending uit Leiden. Via Amsterdam (Ned. Zeepost) 14 en 28 Sept.; laatste lichting aan het postk. 's nachts 12 u. Via Rotterdam (Ned. Zeepost) 7 en 21 Sept.; laatste lichting aan het postk. 's nachts 12 u. Via Marseille (Ned. Mail) 4,11,18 en 25 Sept. laatste lichting aan het postk. 's avonds 3.50. Via Marseille (Fransche Mail) 8 en 22 Sept.; laatste lichting aan het postk. 's avonds 3.50. Via Brindisi (Engelsche Mail) 14 en 28 Sept.; laatste lichting aan het postk. 'snam. 12.15. CORRESPONDENTIE. Ingezonden stuk ken, waarvan de inzenders hun naam niet aan de Redactie bekend maken, worden ongeplaatst ter zyde gelegd. De 's-Gravenhaagsehe Hypotheekbank voor Ne derland verstrekt gel den ter leen, onder eerste hypothecair ver band, tegen jaariyksche rente, met inbegrip van administratiekosten, van 4'/, pCt., terug te betalen in eons, in annuïteiten of in ter- mynen en geeft 3'/i pCts.- en 4-pCts. pand brieven uit. Inlichtingen te bekomen ten kantore der Bank, Gedempte Raamstraat 11», te 's-Qra- venhage, en te Leiden, Spanjaardsbrug, by den Heer J. DE GRAAF. qj van do laatste Katoenen en Wol- - len Stoffen, Witte Goederen, H Tricot Ondergoederen voorHee- j*J 3 ren, Buksking, Kauigaren, Man- tclstof, enz. enz., tegen lage pryzen Pi a contant. Kt TEVENS ONTVANGENnieuwe ge- -A C§ kleurde Peluclics en Fluweelen C^. (Fluweel in effen en geblokt), 8/4 <"i blauw Tricot, de nieuwste strc- 3 pen voor Onderrokken enz. enz. g Gevraagd: een net Jongraenseh, liefst eenigszins met het vak bekend. VOOR DE Samballans, "V" isclisoorten, Boemboes, Katjang-, Mie, Soe-oen Soeoeri, enz. Lbidkn, tar Boekdrukierfl vin A. W. SUTHQFF. Harde, Witte en Zuivere Til de Stearine-Kaarsenfabriek „APOLLO", te SCHIEDAM. BEKROOND: te Ween en In 1873 met de Verdienst-Medaille, te Parijs in 1878 met de Gouden Medaille, te Amsterdam in 1883 met de Gouden Medaille, te Antwerpen in 1885 met het Eere Diploma. (Hoogste onderscheiding.) Zyn verkrygbaar by alle voorname "Winkeliers. W. A. ELBERTS. Be Geschiedenis van ons "Vaderland, voor de jeugd bewerkt, Vierde tot op 1S88 bijgewerkte druk, met ruim 200 Houtsneeplaten tusschen den tekst, en een nieuw fraai Portret van Z. M. Koning Willem Hl, 2 Doelen, 379 Bladz., in één Prachtband by uitverkoop voor si. f 1.80. Is dat niet mooi, niet heerlijk, is dat niet een Werk voor elk gezin, is dat niet een ver rukkelijk aanbod, voor sl. ƒ1.80? Te bekomen by D. BOLLE, Bazaar van Goedkoope Boeken, Hang by de Vischmarkt, te Rotterdam. Franco thuis op ontvangst van Postwissel, waarby staat: „ELBERTS." per gros ƒ1.30. Fabriek van Stalen Pennen en Pennenhouders. Verkrijgbaar te Lelden bij Jh J. SI-.EIJSEB, Hoogewoerd 17.

Leidsch Dagblad | 1888 | | pagina 10