feze tonmat wordt dagelijks, met uitsondering van &on- en (feestdagen, uitgegeven. N°. 8751. üinsclag .Axigjiistiis. A°. 1888. Leiden, 21 Augustus. Pemlleton. F RUS DEZER COURANT: ▼oer IMtm r*r I Muda.. Ff*»o» per peet. AJkomderitfke Heamere. ƒ140. I.M. •At. FBXJB DHR AD VERTEN TUBE Tea 1— t regale 1.0». Iedere regel «eer 9.1 Ti. Orootere lettere neer pleeteraiate. Toer het ta- eeeeeeren boiten de eted werdt 0.10 berekend. waterleidingen door do gedempte sloot zullen worden gelegd, ten einde de waterverversching kunne blijven werken. In hoofdzaak is de gemeente Leidon bij het werk betrokken wat aangaat de tijdelijke verlaging van den waterstand, waartegen evenmin bezwaar bestaat, mits de gemeente Leiderdorp op zich neme de daardoor ver oorzaakte beschadiging aan do oevers voor hare rokoning te herstellen. Do kanten zijn nu roods onder de wortels der boomen sterk uitgekalfd; wordt nu de waterstand verlaagd en komt er strooming, zoo zouden hierdoor invallen kunnen worden veroorzaakt. Overigens wordt mot het plan beoogd eene verbetering van de volksgezondheid, terwijl, blijkens bericht van het gemeentebestuur van Leiderdorp, de inspecteur van het geneeskun dig Staatstoezicht, deswege om advies ge vraagd, zijne ingenomenheid met hot plan heeft betuigd en met het oog op het drukke verkeer tusschon de beide gemeenten het plan mede in het belang kan worden geacht van de gemeente Leiden. Ten slotte deelen B. en Ws. mede dat de Gedeputeerde Staten krachtens art. 4 der Provinciale Verordening ter voorziening in scheepvaartbelangen (Prov. Blad No. 60 van 1885) aan Burg. en Weths. van Leiderdorp, behoudens de rechten van dorden, vergunning hebben verleend tot het maken van keer- deurljes vóór do brug in don Heorensingel en aan verschillende dammen in de slooten tusschen de Heeron- en Maresingels, een en ander ten dien3te van watervervorsching in het deel der gemeente, gelegen tusschen don stadspolder en de bovenbedoelde singels, onder de volgende voorwaarden Xo. dat telkens, wanneer de afmaling de afsluiting der scheepvaart door de brug aan den Heerensingel zal noodig maken, daarvan door aanplakking in de nabijheid tijdig zal blijken en zoo mogelijk eens voor al een zeker aantal uren op een of twee dagen in de week worde bepaald, waarin ter wille van de water vervorsching do koerdeurtjes vóór die brug zullen gesloten zijn, en 2o. dat het ontwerp in werking is gebracht vóór 1 November 1889. Uit dien hoofde geven B. en Ws. onzen gemeenteraad in overweging hun college te machtigen aan het gemeentebestuur van Lei derdorp te kennen te geven dat tegen de uitvoering van het plan tot watervervorsching geen bezwaar bestaat, voor zoover de ge meente Leiden daarbij is betrokken, mits de gemeente Leiderdorp op zich neme de be schadiging aan de oevers der singolslooten veroorzaakt door eene verlaging van den waterstand door en voor hare rekening te herstellen en dat do gemeente Leiden do vrij heid behoudo tot demping van een of meer gedeelten der singelslooten over te gaan of daartoe vergunning te verleonen. Door don pachter van den Burg is ver zocht om voor rekoning van de gemeente, tegen betaling van eene hoogere pachtsom, eene kegelbaan met biljartzaal op het terrein van den Burg te doen oprichten, en wel daar, waar de vorige pachter zoodanig gebouwtje voor eigen rekening had geplaatst, doch bij het eindigen van den pachttijd weder heeft afgebroken. Door de comm'ssie van fabricage is een plan voor zoodanig gobouw, samengesteld uit hout met drijfsteenvulling, ontworpen, waarvan de kosten zijn geraamd op onge veer 2200. Hot plan komt B. en Ws. zeer aannemelijk voor, aangezien in deze gemeente ongetwij feld behoefte bestaat aan eene kegelbaan reeds meermalen is dan ook door belangheb benden tevergeefs naar eene gelegenheid voor de beoefening van dit spel gezocht. Hoogst waarschijnlijk zullen derhalvo de kósten van oprichting en onderhoud door de hoogere pachtsom ook by volgende verpachtingen worden gedekt. De pachter is bereid zyne pachtsom te verhoogen met het bedrag, dat de gemeente voor rentevergoeding enz, naar biliykheid kan eischen, welk bedrag, h. i., op 125 zou kunnen worden bepaald. B. en Ws. geven den Raad mitsdien in overweging te besluitena. tot oprichting van eene kegelbaan met biljartzaal op het terrein van den Burg; b. dat de daarvoor benoodigde gelden ad 2200 zullen worden gevonden uit de buitengewone ontvangsten (opbrengst van goldleening)c. dat de pachtsom van den Burg, thans bedragende 1625, wordt verhoogd met 125 per jaar, in te gaan mot den dag, waarop het gebouw in gebruik wordt gesteldd. tot vaststelling van don overgelogden staat van begrooting, dienst 1888. De commissie van financiën heeft geone bedenkingen tegen den in hare handen ge stelden suppletoiren staat van begrooting van het H.-G. of Arme Wees- en Kinderhuis, dienst 1888, strekkende tot overbrenging van het batig saldo van hot afgeloopen dienstjaar 1887, ten bedrage van 54.20, alsmede tot beleg ging van de gelden, ontvangen ten gevolge OtHeleele Kennisgevingen. Vergadering van den Gemeenteraad van Leidon op Donierdag 30 Augustus des namiddags te drie rueu. Punten ter behandeling: 1°. Staat van af- en overschrijving op de gemeente- begrooting, dienst 1888, tut een bedrag van ƒ350. (158) L°. Suppletoiro etaat van begrooting, dienet 1888, van het H. G.- of Arme Wees- en Kinderhuis. (166) 3*. Voorstel betrekkelijk het plan tot waterverver- aching van een gedeelte der gemeente Leider dorp. (164) 4°. Idem betrekkelijk het verzoek van P. Van Driel Bz. om eene locomobiel te pl.ataen in liet houten gebouw aan den Vestwal. (168) 51 Rekening van de ontvangaten en uitgaven der gemeente over 1887. (152, 163, 167 en 1691 De Burgemeester der gemeente Leiden brengt ter algemeen© kennis dat op heden aan den ontvaDger der Directe Belastingen alhier zijn ter band gesteld een koliier van de personeele belasting en een kohier van het patentrecht, beiden voor het lste kwartaal 1888, 89 en executoir verklaard den 25sten Augustus 11. en herinnert voorts de belanghebbenden aan hunne ver plichting om hunnen aanslag op den bij de Wet be paalden voet te voldoen. Leiden, De Burgemeester voornoemd, 27 Aug. 1888. BOOL, Weth. lo. Burg. Aan don gemeenteraad is door B. on Ws. overgelegd de rekening en verantwoording der inkomsten en uitgaven dezer gemeente, over bet jaar 1887, met de daarby behoorende beschoiden, welke hun volgens art. 115 dier wet door den ontvanger op den 14den Juli 1888 ter hand zyn gesteld. Naar aanleiding daarvan deelen B. en Ws. tot toelichting dezer rekening mede dat de gelden, welke by het sluiten der gemeenterekening over het jaar 1886, ter voldooning van do kosten wegens gelevordo keien ad ƒ3000 en van achterstallige coupons der aangegane geldleening ad ƒ500,000 ten bedrage van 184, onbetaald waren gebleven en waarvan de betaling ten laste van den post „Onvoor ziene Uitgaven" dor begrooting van 1887 was aangewezen, thans zyn voldaan en onder dien post zyn verantwoord, met uitzondering even wel van een coupon No. 4871, verschenen 1 Juli 1884, en van twee coupons No. 486g en 7i, verschenen 1 Juli 1886, samen tot een bedrag van 6, welke nog niet ter inwisseling zyn aangeboden. Over 1887 is minder uitgegeven dan de raming bedroeg ƒ146,328.59; hiervan afge trokken het bedrag, dat minder is ontvangen, 77,626.50, dan maakt de som van 68,702.09 het batig slot uit der rekening. Tevens wordt nog medegedeeld dat een bedrag van 10,266.52 wegens uitgaven, welke r.og over 1887 moeten worden gedaan, be- mTCTA^ Naar liet Fransch van 14) T. COMBE. „Niet zoo dom al3 ge het doet voor komen." „Hartelyk dank!" „O, 't is de moeite niet waard Trouwens, u zal hetzelfde van my wel willen zeggen, hé?" „Natuuriyk." „U ziet immers ook wel dat ik een flinke, ordentelyke jongen ben, met een goed ka rakter en niet moeielyk in den omgang?" „Als je het zelf zegt. „Ik moet het immers wel weten, ten minste voor zoover men zichzelvon het beste kent.... My dunkt, ik zou nog zulk een kwaad echt genoot niet zyn on juffrouw Mica zou wel gelukkig met my wezen." „jy óók al!" riep Robert uit. „Wat belieft u?" „Niets. Ga maar voort." „Ik weet wel, u he9ft daarover uwe eigen ideeën," ging Joan-Jacquos voort, terwijl hy zyne zweep liet klappen„ik weet wel dat u den ondergang van de wereld aankondigt, en nevens de som ad 27,530.57, welke van het restant der 4-pCts.-geldloening beschikbaar is, op den post „Onvoorziene Uitgavon" voor den dienst 1888 moeten worden overgeschreven, zoodat het batig saldo van den dienst 1887, als eerste post in ontvangst op do begrooting voor 1889 uit te trekken, bedraagt 30,905. Aangezien over het dienstjaar 1887 nog uitgaven moeten plaats hebben, welke vóór het sluiten van de rekening niet konden ge schieden, leggen B. en Ws. verder ter vast stelling over eene suppletoire begrooting ad 10,266.52, strekkende om dat bedrag te vin den uit het gedeelte van het vermoedeiyk beschikbaar overschot van den dienst 1887 en het artikel Onvoorziene Uitgaven der begroo ting voor 1888 met genoemde som te verhoogen, alsmede oen staat, bedoeld by art. 14 der voorschriften betreffende de gemeente-rekening om bedoelde uitgaven rechtstreeks uit den alsdan verhoogden post van Onvoorziene Uit gaven te doen. Ten slotte bieden B. en Ws. ter vaststelling aan eene suppletoire begrooting, ton einde op den dienst 1888 over te brengen do som van 27,530.57, die van de 4-pCts.-geldleening ad ƒ500,000, by het sluiten van den dienst 1887 nog beschikbaar was. Door het gemeentebestuur van Leider dorp is een plan ontworpen om het gedeelte dier gemeente, gelegen langs de Mare- en Heerensingels, van versch water te voorzien. Hierdoor zou het noodig worden voor de brug in den Heerensingel sluisdeurtjes te maken, de vaart door de singelsloot wekelyks gedu rende eenige uren af te sluiten en hot water-, peil te verlagen naar mate de behoefte dit zal aantoonen. Alvorens tot de uitvoering over te gaan, hebben Burg. en Weths. van Leiderdorp aan het gemeentebestuur van Leiden verzocht te willen mededeelen of tegen dat voornomen dezerzyds eenig bezwaar bestaat. Na een door de commissie van fabricago ingesteld onderzoek is gebleken dat door de uitvoering van het werk de belangen onzer gemeente niet worden geschaad en dat er geen bezwaar bestaat de gevraagde toestem ming te verleenen voor zooverre doze ge meente by hot werk is betrokken. Eenige inlaatduikers in den Singel bestaan reeds en het maken van sluizen er voor levert geenorlei bezwaar op. Eventuoele demping van een of meer gedeel ten der singelslooten kan mede geene moei- iykheden opleveren, daar in dat geval door het gemeentebestuur van Leiderdorp wyde van meening is dat het dan beter zal wezen om alleen te zyn dan in eene huishouding te zitten; maar ik vind dat wy daarmee nog al den tyd hebben.Ik wilde u graag spreken over een cadeau voor juffrouw Mica. Zou u denken dat zy het aannemen zou Ik had het wel aan juffrouw Abdias kunnen vragen, maar ik ben bang dat zij en baar man op de hand zyn van dier. aanstaanden dominee." „Vervelende vent!" dacht Robert, die hoe langer hoe onaangenamer gestemd werd; „hoe komt hy er toe om my in zyn vertrouwen te nemen!" „Probeer het maar eensdat kan jezelf zien 1" gaf hy gemelyk ten antwoord. „Zou u dat denken?... en als zy dan eens weigerde?... niet om het geld, o neen; maar dan zou ik myne eigen glazen hebben inge gooid „Hob je anders niets te vragen?" zei Ro bert droogjes, terwyl hy do hand op de teu gels legde om het paard tot staan te brengen. „Neen of wachtals ik er nog toe mocht besluiten, wat zou u denken dat haar het best zou aanstaan?... zoo iets,waarvan zy zeggen zou: „Kyk, dat heb je aardig be dacht, daar verlangde ik juist zoo naar?" „Maar veronderstel eens," zei Robert, „dat ik haar zelf een cadeau wilde geven. „Dat mag u doen, u is familie." „Laat die familie naar den drommel loopen I" riep Robert uit. „Als men eenmaal neef en nicht is," zei Jean Jacques op schoolmeesterachtigen toon, „dan blyft men dat lang." „Maar dat belet niet dat men iets anders voor elkaar worden kan." Jean-Jacques zag met open mond den jon gen man aan, maar barstte weldra, tot Roberts groote verbazing, in een luid gelach uit. „Komdat is niet mogelykU steekt er den gek mee!" riep hy, zonder de minste moeite te doen om zyne vroólykheid te betoomen. „Ik vind je wel wat erg vroolykzei Re bert driftig. „Waarom lach je nu weer?" „Had ik zoo iets kunnen donken? U als mededinger! Dat hadt u moeten zeggen, dan had ik u al lang gewaarschuwd, dat u ver- geofsche moeite deed. U past immers niet by juffrouw Mica?" „Wel mogelyk," antwoordde Robert, die boos, maar tegelyk verbluft was, „maar „Maak u maar niet boos. U is knap en ge leerd en nog meer; maar toch past u niet by haar. Dat hadt u moeten begrypen. U heeft van die ideeën van die redeneeringon In het kortu past niet by haar, ik zeg het u vooruit. Doe er uw voordeel mee." Robert koos de wyste party, lachte en sprong uit de slede. „Nu," dacht Jean-Jacques, toon hy weer voortreed, „als ik geene ernstiger mededin gers had, zou ik my ook niet bezorgd maken... Die verloopen notaris.die eerst horloge maker geweest is en nu boer wil worden!.... Eene mooie party.En dan nog wel van die revolutionaire ideeën; 't is wat moois!" Robert floot een deuntje, terwyl hy met de handen op den rug naar huis wandelde. „Eigen- iyk heeft die boerenkinkel nog geen ongelyk. Pas ik wel by Mica? Ik ben altyd zoo geme lyk en norsch, en zy is zoo bedeesd En bovendien heb ik geene toekomst, of tenminste nu nog «ietSinds drie maanden heet ik een herstellenden zieke in afwachting van beter. Dat is echter geone positie Het resultaat van zyn gesprek met Jean-Jacques Frénel was, dat brij veel oplettender voor Mica werd. Hy volgdo haar overal, om, waar hy kon, haar van dienst te zyn of haar in stilte gade te slaan. Hy vond haar aardig, lief, beschei den, in één woord: bekooriyk. Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1888 | | pagina 1