J. C. KORT, Heeren! Liu. C.J. Voor de Inmaak. wegens noodzakelijke UITBREIDING en tevens VERPLAATSING der Zaak van Haarlemmerstraat 116 naar 122. Haarlemmerstraat 116, tegenover de Donkersteeg. R.-C. DIENSTBODE, Gelden op 1ste Hypotheek W. 8717. Donderdaê ÏO Juli. A°. 1888. <geze Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (§on- en feestdagen, uitgegeven. Ticeede Blad. Leiden, 18 Juli. Vervolg der Advert entiën. Gedurende dezen UITVERKOOP zullen van heden af alle voorradige iMiannfactnren, «eDreicle- en tricot Groecleren, Tricot-Tailles, wollen- en katoenen Dekens, enz., enz., enz., tegen belangrijk verminderde prijzen worden opgeruimd. Aangezien deze UITVERKOOP zich onderscheidt van andere, zoogenaamde Uitverkoopen, wordt een ieder verzocht zich van deze werkelijk laag gestelde prijzen te overtuigen. Het HUIS is inmiddels te huur. LEIBSCÏÏ PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 8 maanden1.10. Franco per port1.40. Afeondorljjke Nommer*.0.05. PRIJS DHR ADVBRTENTIEN: Yon 1—6 regel» 1.05. Iedere regel meer/0.l7|. Grootere lettere naar plaateruimte. Voor het in-' oaseeeren buiten de stad wordt 0.10 berekend. 1 Met genoegen vernemen wij dat onze vroegere stadgenoot de heer A. M. Oudshoorn, solo-violoncellist van den Koning der Neder landen en Ridder van de Eikekroon, thans te Nizza verblyf houdende, door den president der Fransche Republiek benoemd is tot „Offi cier de l'Académie", wegens zijne verdiensten op muzikaal gebied. De reorganisatie van de provinciale qriffie van Zuid-Holland, ingaande met 1 Aug. a. s., goedgekeurd door den minister van binnenlandsche zaken, bestaat hierin: dat de afdeeling militie en schutterij, enz., welke sedert het eervol ontslag van den heer Yoorstadt ingedeeld is by eene andere afdee ling, opnieuw eene afzonderlijke afdeeling zal zjjn met een commies, als chef, aan het hoofd, waartoe een der adjunct-commiezen lste klasse, een meester in de rechten, be noemd is met f 200 verhooging, waardoor deze commies het minimum-traktement als commies genieten zal, terwijl de betrekking van adjunct commies lste klasse bjj de afdee ling militie en schutterij is opgeheven; dat by do eerste afdeeling (binnenlandsch bestuur enz.) op voordracht van den'commis- saris des Konings, ingevolge de provinciale wet, door Ged. Staten een adjunct-commies 2de klasse bevorderd is tot adjunct-commies lste klasse, met vermeerdering van trakte ment van ƒ100, en tot adjunct-commies 2de klasse op een traktement van f 1000 benoemd is een meester in de rechtendat verder bevorderd zyn tot adjunct-commies 2de kl. een eerste klerk, met vermeerdering van traktement van f 50, en tot eersten klerk de oudste tweede klerk, met vermeerdering van traktement van f 50, waardoor aan de f 1400, beschikbaar ten gevolge van het eervol ontslag van den adjunct commies der lste kl. by de afdeeling militie en schutterij eene bestemming is gegeven. Door deze reorganisatie is het bestaande personeel niet vermeerderd, maar de provinciale griffie is één persoon ryker geworden, die aan eene der ryksuniversiteiten eene wetenschappeiyke opleiding genoot. Te Amsterdam is besloten op de Zon dagsscholen het vergaan der Onoverwinne- lyke Vloot te herdenken op den Zondag vóór den Prinsessedag, ten einde tot herdenking van het feit op dien dag zelf betere gelegen heid besta. De Nederlandsche Journalistenkring houdt dit jaar zyne algemeens vergadering op Zondag 19 Augustus, te Baarn. Ten gevolge van den uitslag van het onlangs gehouden vergelykend examen der adspiranten voor eene plaatsing als cadet aan de Koninkiyke Militaire Academie, komen voor eene plaatsing by die inrichting tegen 1 Sep tember a. s. in aanmerking: Infanterie hier te landeIJ. C. C. Clockener Brousson, H. A. Seyffardt, H. M. Roukens, W. J. C. Schuurmans, H. Van Hennekeler, H. A. Van Zwyndreeht, H. G. Thieme, C. A. Ter Cock, H. Dyserinck, C. Aronstein, C. A. Van Fenema, J. Van Greuningen, H. P. Van der Mieden Van Opmeer, H. Van Aisma, W. J. M. Benschop, W. Petter, A. Dudok Van Heel, J. S. Metz, A. A. Holle, B. J. W. Van der Meer, P. H. A. Loopuyt, H. C. Van Ca- pelle, jhr. F. A. G. Beelaerts Van Blokland, J. J. Blussé en P. Ten Bruggencate. Cavalerie hier te landeA. L. Van Harpen Kuyper, E. H. Juckema Van Burmania baron Rengèrs, F. J. Van Walehren, W. Lam, J. J. Neuman en A. Van Mens. Artillerie hier te lande: W. M. Beyerinck, F. H. Abbing, F. De Ridder, J. M. Van den Bent, 1V. H. C. A. Seyn, H. L. J. Haakman, W. H. Hioolen, D. C. M. André de la Porte, D. Rynders en J. J. Hocke. Genie hier te lande. O. Bueno de Mesquita, A. Gobee en R. P. Van Rooyen. Infanterie in Oost-IndiëH. W. Roeby, A. M. Kerkkamp, G. H. De "Wilde, A. C. Van Altena, J. D. H. Beckering, J. R. Van der Mandele, J. E. Romswinckel, J. Van der Wey- den, T. C. Mets, C. M. J. Van Hoogstraton, K. J. F. A. Goossens, H. SchouteD, W. H. Rozendaal, J. L. Doerrleben, J. F. H. Schoe- maker, H. Bakker, J. A. Janson, I. H. B. Lamberts, P. E. Spaan, K. G. R. Joosten, "W. F. Dinger, B. C. M. Smelt, F. H. A.A. "Wag ner, K. Kooiman en J. R. De Joncheere. Cavalerie in Oost-Indië. J. J. Burger, J. F. E. A. R. Von Romer, K. W. Rauh en C. L. C. De Bruin. Artillerie in Oost-Indië B; De Greve en H. C. J. Smeets. Genie in Oost-Indië: A. Heyting, L. G. Van Aken, V. Rensburg en J. Tirion. De 9de jaariyksche examens der Neder landsche Toonkunstenaars-Vereemging zijn gisteren te 's-Gravenhage, in het lokaal der Loge, voortgezet. Van de 5 candidaton zyn geslaagdvoor Piano (lager Onderwys)mej. W. Van de Geer te Apeldoorn, mej. N. C. M. Pilger te Amsterdam en mej. C. M. E. Blom- mendaal te Puttershoek, by Dordrecht. Te 's-Gravenhage is aangevangen hot examen voor hoofdonderwyzer en hoofdonder- wyzeres. Voor de akte van hoofdonderwyzeres werden op 16 dezer geëxamineerd 9 candidaton. Afgewezen 4; teruggetrokken 1. Toegelaten mejn. M. O. Hoogendyk van Rotterdam, M. L. Eybergen van 's Gravenhage, H. A. Hoff man van 's-Gravenhage en S. H. Van Don van Hellovoetsluis. Te rekenen van 1 Augustus a. s. zullen pakketten, het gewicht van 5 kilogram niet te boven gaande, bestemd voor de plaatsen in Nederlandsch-Indië, waar stations of halten 'der Nederlandsch-Indische Spoorwegmaat- schappy gevestigd zyn en welke hieronder worden medegedeeld, volledig tot bestemming kunnen gefrankeerd worden. Het port wegens die pakketten bedraagt: a. voor elk pakket tot een gewicht van 1 kilogram f 1.15; b. voor elk pakket van een gewicht van meer dan 1 tot 3 kilogram f 1.65 c. voor elk pakket van een gewicht van meer dan 3 tot 5 kilogram f 2.25. Aan de bedoelde halten en stations zullen, te rekenen van 1 September a. s., pakketten tot het genoemde gewicht ter verzending naar plaatsen in Nederland of verder gelegen landen door tusschenkomst der Nederlandsche post administratie volledig tot bestemming gefranï keerd worden aangenomen. Plaatsen in Nederlandsch Oost-Indiö, waar stations of halten van de Nederlandsch-Indi sche Spoorwegmaatschappy gevestigd zyn: Bodjong-Gedeh, Brambanan, Bringin Broem- bong, Buitenzorg, Delangoe, Depok Djokja, Goendih, Gogo Dalem, Kalassan, Kalie Osso, Karangsono, Kedongdjati, Klatten, Lawang, Moester-Cornelis, Padas, Passar Mingo, Pondok Tjina, Poerwodadi, Salem, Solo, Srowat, Ton- goeng, Telawa, Tempoeran, Tjepper, Tjilebcet, Tjitajam, Toentang, (Salatiga), Weltevreden, Willem I. Te Dordrecht is, in den ouderdom van 60 jaren, overleden de heer J. J. B. J. Bousy. Op het gebied van glasfabricage was de overledene zeer bekend en werden zyne wer ken op verschillende tentoonstellingen met goud en zilver bekroond. Hy was lid van de Kamer van Koophandel en van den gemeen teraad. De overledene, die deel heeft uitgemaakt der jury van de 11. gehouden Antwerpsche tentoonstelling, was versierd met de Leopolds orde. Zyn dood wordt algemeen betreurd. Mot het stoomschip „Drente," van de Rotterdamsche Lloyd, hetwelk den 28sten Juli a. s. van Rotterdam naar Nederlandsch Oost-Indië vertrekt, zal van daar rechtstreeks eene brievenmaal naar Atjeh worden verzonden. Voorts zullen Dinsdag 7 Augustus a. s. met de treinen van 4 u. 3 m. 's av. en 5. u. 33 m. 's av. van Amsterdam naar Antwerpen, in aansluiting op het vertrek van het bedoelde stoomschip, uit Marseille mede verzendingen aan Atjeh geschieden. Blykens een by hot departement van marine ontvangen telegram, is Zr. Ms. instruc tieschip „Nautilus," onder bevel van don ka pitein-luitenant ter zee P. C. Pabst, 16 dezer te Christiania aangekomen. Er wordt gevraagd 1 Augustus eene heldere voorzien van goede getuigschriften. Onder let ter 8 te bevragen aan het Bureel van dit Blad. Twee fatsoenlijke ïfelsjes wenschen twee fatsoenlijke Jonge Heeren, liefst Kellners, om de kermis Woensdag en Zater dag gezellig door te brengen. Brieven franco aan het Bureel van dit Blad onder letter A. beschikbaar a 4'/i en 4'/2 pCt., tot hoogstens 60 pCt. der getaxeerde waarde van het onderpand. Wit Kandygruis per 5 ons f 0.35 Ceylon Pypkaneel per ons0.30 Vanieljestokjes 20, 15, 10 en 5 Cents, by A. WAfSEMAlVS, Rapenburg 97.

Leidsch Dagblad | 1888 | | pagina 5