J. C. KORT, wegens noodzakelijke UITBREIDING m levens VERPLAATSING der Zaak van Haarlemmerstraat 116 naar 122. Haarlemmerstraat 116, tegenover de Donkersteeg. W>. 8716. Woensdag IS Juli. A0. 1888. feze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van <§fln- en feestdagen, uitgegeven. Tweede Blad. Leiden, 17 Juli. Gedurende dezen UITVERKOOP zullen van heden af alle voorradige Manufacturen, ebreide- en tricot Goederen, Trieot-Tailles, >vollen- en katoenen ll>elien^, enz., enz., enz., tegen belangrijk verminderde prijzen worden opgeruimd. Aangezien deze UITVERKOOP zich onderscheidt van andere, zoogenaamde Uitverkoopen, wordt een ieder verzocht zich van deze werkelijk laag gestelde prijzen te overtuigen. ptp** Het HUIS is inmiddels te huur. LEIDSCH PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 8 maanden1.10. Franco per poet1.40. Afzonderlijke Nommera0.05. PRUS DER ADVERTBNTIEN: Van 1—6 regels 1.05. Iedere regel meer/9.17|. Grootere lettere naar plaatarnlmte. Voor het in- oaeeeeren buiten de stad wordt f 0.10 berekend. In een der lokalen van het café „Zomcr- lust", aan den Stationsweg alhier, is de eerste jaarljjksche algemeene vergadering gehouden van den „Nederlandschen Bond van Oud-onder- officieren", onder leiding van den voorzitter J. B. Meere, van Delft. De vergadering was zeer druk bezocht en werd, behalve door vele onderofficieren van het leger, bijgewoond door eene deputatie van den „Koninklijken Belgischen Bond voor Oud onderofficieren", bestaande uit de heeren C. Couture, algemeen voorzitter; Do Jonghe, voorzitter van de afdeeling „Antwerpen"; Holscher, secretaris van de afdeeling „Luik" Lambert, onder-voorzitter van idem, en Wuille, van Luik. Bij het binnentreden der vergader zaal werd de deputatie begroet met de Braban- ■ronne en het Wien Neerlandscli Bloed, terwijl van weerszijden warme hulde werd gebracht aan de vriendschappelijke verhouding tusschen beide landen. De voorzitter van den Nederlandschen Bond ontving uit handen van den Bolgischen voor zitter een gouden insigne, als eerelid van den Belgischen Bond, terwijl de Belgische voor zitter tot eerelid van den Nederlandschen Bond werd benoemd. Uit het verslag van den secretaris, den heer J. C. Smit, bleek het volgende: Sedert het eenjarig bestaan werden de vol gende afdeelingen gesticht: Amsterdam, 's-Hage, Haarlem, Delft, Utrecht, met het volgende ledental: 193 gewone loden, 5 be- 1 schermers, 23 burgerlijke en 7 militaire f donateurs. Met voldoening werd gewag gemaakt van het aanvaarden van het eero-voorzitterschap door den ex-minister van oorlog, den gepen- sionneerden generaal-majoor A. IV. Ph. "Weitzel. Met daverend applaus werd het kort, doch bondig en goed gestelde verslag door do ver gadering bekrachtigd. Van den eere-voorzitter was een schrijven ingekomen dat h(j verhinderd was de verga dering bij te wonen. Van verschillende afdeelingen van den Kon. Belgischen Bond van Oud-Onderofficieren waren uitnoodigingen ingekomen, om bij de dezen zomer in België te houden feesten ter her denking van het veeljarig bostaan dor afdee lingen en bij de onthulling van monumenten voor verdienstelijke officieren tegenwoordig te zijn. Staande de vergadering werd oone afdeeling Leiden opgericht mot 23 leden, terwijl vele actief dienende onderofficieren, die de verga dering bijwoonden, als donateurs toetraden. Nadat do afdoeling 's Hage den Belgischen broeders het welkom had toegeroepen, hield de heer TVeyland, van Amsterdam, eene geest driftvolle improvisatie op de verbroedering van Noord en Zuid, welke met een langdurig applaus werd toegejuicht en even geestdriftvol beantwoord van do zijde der Belgen, door den voorzitter uit Antwerpen. Vervolgons werden verschillende voorstollen van huishoudelijken aard behandeld. Te vjjf uren vereenigde men zich in groo- ten getale aan een gomeenschappelijkon maal tijd in hot hotel „du Soleil d'or", waarbij het aan warme toosten op leger en vloot, en niet het minst op de verbroedering van Noord en Zuid, niet ontbrak. Aan de Koningen van Nederland en België, de beide vorstenhuizen en den eere-voorzitter werden heildronken gewjjd, waarvan per tele graaf werd kennis gegeven. De heer A. V7. Sjjthoff te Loiden heeft het voornemen opgevat om als blijvend aan denken aan mr. C. Vosmaer eon hom gewijd „In Memoriam" in het licht te geven, waarvan de heer J. E. Sachse de samenstelling heeft op zich genomen. Ieder, die bij het verscheiden van Vosmaer zjjne nagedachtenis huldigde en daarvan een afdruk of afschrift zendt aan den heer Sijtholf, ontvangt, een exemplaar van het „In Memoriam". Ook do toezonding van hetgeen in buitenlandsche bladen of tijd schriften voorkomt, zelfs de aanwijzing er van, zal lijj gaarne ontvangon. Ieder zal ongetwijfeld dit goede denkbeeld toejuichen en met genoegen willen medewer ken tot do uitvoering. De „Staatscourant" van 17 Juli meldt nader het volgende: Betreffende do onlusten in Bantam is bjj het departement van koloniën, onder dagtee- kening van heden (16 Juli), nog hot volgende telegram van don Gouvorneur-Generaal van Ned.-Indië ontvangen „Mede vermoord te Tjilegonzoutpakhuis meester Bachot, boormeester Grondhout en diens vrouw. Rust sedert niet vorstoord, kan hersteld geacht worden. Patrouilles hebben vele verdachten, waaronder hadjies, opgevat, maar de leiders nog niet. Kampong Dedji wordt vermeld als brandpunt. Omtrent oorzaak onlusten nog geene bestemde rapporten. Ik vermoed vonnissen inlandsche rechtbanken en daarop govolgdo geestdrijverij. Veroordeelde adsistent-wedana was, na openbreken gevan genis, aanvoerder der muiters. Resident ge looft voorshands de zaak niet van uitgebreide beteekenis. Onverklaarbaar dat plaatselijk bestuur gohoel onkundig was dat er iets broeide. Ik zend den directeur van binnen- landsch bestuur Van Vleuten tot onderzoek." Gemengd Nieuw». Goede wijn behoeft geen krans, zegt het spreekwoord; maar toch zorgt men er wel voor dat die artikelen, welke op den naam van uitmuntende qualiteit kunnen aan spraak maken, in een beter, fraaier pak ge stoken zijn dan die van minder gehalte. Zoo dacht er nu ook een onzer stadgenooten over, de heer T. H. Ritman, eigenaar der gistfabriek, distilleerderij en branderij »®e Valk", wiens fabriek en kantoor gevestigd zijn in de Baatestraat bjj de Oostdwarsgracht. Bijzonder schijnt deze heer zich ook toe te leggen op de bereiding van zuivere oude Hol- landsche jenever, waaromtrent wij het oordeel aan de kenners overlaten, omdat wjj alleen slechts de aandacht wenschen te vestigen op de nette wijze, waarop de gestempelde, geze- golde en van fraaie étiquetton voorzieno fies- schon of flacons wordon verpakt. Mahoniehouten kistjes met gemakkelijke, doelmatige sluiting zijn afgodoeld in zes of acht staande loketjes, zoodanig, dat, als het kistje wordt geopend, men niet evenzooveel donkere langhalzen naar boven ziet steken, maar een meer ooglijken inhoud voor zich hoeft. Bovenal echter z\jn deze kistjes, voorzien met het Gentleman-merk, goschikt om dien inhoud niet dadelijk te doen ontpakken, maar mét de flacons hier of daar in de kamer zelve te plaatsen, wanneer men van don inhoud de proef op de som wenscht te zetten. Deze nieuwe vorpakkingswijzeis dezer dagen in den handel gebracht en reeds bij vier hoeren grossiers, in eene vorige advertentie genoemd, in het bijzonder bjj den heorAust- man op de Haarlemmerstraat, op uitgebreide schaal ter bezichtiging gesteld. By het uitmuntend geslaagde avondfeest, ter gelegenheid van het te 's-Hage gehouden Nijverheids-congres, op het tentoon stellingsterrein in den Koekamp gegeven, was men verrukt over het schitterend effect, dat de verlichting onder en tusschen de boomen maakte, en over de fraaie muziek. Voor velen echter was de grootste aantrekkelijkheid het bal-champêtre, dat toen op zoo onwelkome wijze door eene donderbui verstoord werd, zoo dat het uitvoerend comité nog een gedeelte van het feestprogramma schuldig is gebleven. Zich van die schuld zoo spoedig mogelijk willende ontlasten, heeft het uitvoerend comité besloten op Donderdag 19 Juli een tweede avondfeest te organiseeren, dat, men kan er zeker van zijn, voor het eerste niet zal onder doen. Ook dan zal het terrein weder fraai verlicht worden, terwijl de muziek der huzaren, onder leiding van den heer Van Waasdijk, een goed gekozen programma zal uitvoeren. Het slot-nummer van het vorige avondfeest de onweersbui met waterstroomen hoopt het bestuur dat bij het feest van Donderdag niet op het programma zal voorkomen. Dan zeker wacht den bezoekers een genotvolle avond. Zeven Katwijker korders brach- ten gisteren te Scheveningen 8 manden gar nalen aan, welke in afslag van f 2.80 tot f 3.20 per mand opbrachten. Te Leeuwarden had gisterna- middag vanwege het gemeentebestuur op do baan aan den Harlinger straatweg de hard draverij tor gelegenheid der kermis plaats. Het getal mededingers was elf. De prijs van f 400 werd gewonnen door den bruinon ruin „Dibbels" van den heer H. K. Bierma te Oude Bildtzijl, gereden door den pikeur A. Sidoriusdo premie van f 100 door den zwarten blosruin „De Nette" van den hoer K. Kramer te Wolsum, gereden door den pikeur H. Oneides. Te Leeuwarden is op eene ach terkamer in de Muggesteeg ten huize eener weduwe, door het omvallen eener petroleum lamp, een begin van brand ontstaan, bjj de blussching waarvan z(j zelve ernstige brand wonden heeft bekomen. Zjj is overgebracht naar het stads-ziekenhuis en stierf daar na een hevig lijdon. Me Finale Uitverkoop

Leidsch Dagblad | 1888 | | pagina 5