waarvoor door den minister van oorlog eea diploma was uitgeloofd. De duiven werden te Orleans des morgens te 5 uren losgelaten. De eerste prijsduif van den heer P. De Bruyn, bereikte te 8 uren 2 min.'s avonds haar hok; de 4de of laatste prijsduif van donzelfdo, kwam Maandagmorgen te T u. 5 m. aan. Eerste overduif van J. Voeten te 12 uren. Hoogst waarschijnlijk hebben de duiven mot zeer ongunstig weder te kampen gehad, daar de helft nog achter is. Sedert eenige dagen waren een viertal soldaten uit het garnizoen te Breda vermist, onder wie ook een plaatsvervanger, die vroeger als officier in Oost-Irdic gediend heeft en uit die betrekking een eervol ontslag heeft verkregen. Eén hunner heeft zich weder by zijn corps aangemeld. Van plan geweest zijnde, in België dienst te nemen voor den Congo, had geld gebrek hem genoodzaakt van dit plan af te zion. Men verneemt dat de rechtbank te Heerenveen geene termen heeft gevonden om den voormaligen gemeente ontvanger te Wolvega wegens verduistering van geldon te vervolgen. Zijne administratie moot echter slordig zjjn. In de week van 8 tot en met 14 Juli 11. zijn te Zutfen door mazelen aan getast 7 personen, doch gedurende dat tijdvak geene personen aan die ziekte overleden. Er zjjn alweer twoe gevaren ont- dekt, waartogen het menschdom op zjjne hoede moet wezen. Vooreerst is regenwater een middel om diphtheritis-besmotting over te brengen, wan neer. zich daarin keelzieke vogels hebben gebaad. Op een eiland aan de Grieksche ku3t, waar zich tot 1884 nooit diphtheritis had ver toond, is deze ziekte n.I. epidemisch opgetre den, ten gevolge van invoer van door die kwaal besmette kalkoenen uit Salonica. Het tweede govaar, dat ons bedreigt, schuilt in de noteaiuskaat. Deze bevat een vergif, dat ernstige verschijnselen veroorzaakt als men eene halve noot opeet. Daar het, voor zoover wij weten, geene gewoonte is om muskaatnoo- ten te eten, komt ook dit gevaar ons intus- schen niet zoo bijzonder dreigend voor om ongerust te worden over de ontdekking. Onder de roodhuiden te Hazel- ton (Britsch-Columbia) is een oproer uitgebro ken en men vreest dat vele blankon om het leven gebracht zijn. Eene batterij artillerie is er van Victoria heengetrokken. Eene welkome vondst. Te Neu- stadt, bij Coburg, wilde eene burgervrouw, oud ijzer bijeenzoekende om dat te verkoopen, het ijzeren beslag van een ouden koffer afslaan, toen haar plotseling uit een geheim vak er van eene menigte, in eeno half vergane linnen lap gewikkelde goudstukken in den schoot rolden, meest Hollandsche munten van het jaar 1750. Z(j zagen er uit alsof zy pas van de munt waren gekomen. Duizend pond sterling verdiend door een koetsier van den „Oude Tijd". Vrijdag 11. werd door de onder den naam van „Oude Tijd" zoo bekende diligence, welke tegen woordig tusschen Londen en Brighton rijdt, een rit gedaan om eene weddenschap. Duizend pond sterling tegen vijfhonderd was gewed, dat zij niet van Piccadilly naar Brighton bin nen acht uren heen en terug zou ryden. Aan Zy luisterde aandachtig naar zyno woorden en haalde onrustig adem. „Houdt je dan werkeiyk een beetje van me, Hans?" vroog zy daarna beschroomd. „Ja, Eva, en wel meer dan je denkt; ik zei het je reeds eenmaal; dat weet je nog wel, op de heide, by het Adalberts-kruis!" „En ben je in den laatsten tyd hier een beetje gelukkig geweest, Hans?" „Ook dat ben ik, Eva! Zoo gelukkig als tot hiertoe in myn leven nog nooit!" zeide hy, terwyl hy het hoofd dichter by het hare bracht. Nu stond zy op en trad naar het raam; zy legde den arm op de houten afscheiding der beide ruiten en drukte het gelaat tegen ■eene dezer laatste aan. Zóó bleef zy staan. Hans keek haar na; daarbuiten kletterden de regendroppelen tegen het glasin de kamer begon het donker te worden, maar aas het raam toekenden zich de teedere vormen der lieve gestalte nog duidelijk af tegen de grauwe buitenwereld. Na eone poos was hy naderby getreden. Hy sloeg don arm om haar middel en zeide zacht: „Lievo Eva Zy antwoordde niet, maar hy hoorde haar nu weenon. Hy trok haar dichter naar zich den eone groote reputatio geniotenden koetsier der diligence, James Selby, werd door hare eigenaars de taak toevertrouwd, met de belofte dat, als hy won, de 1000 pd. st. hem zouden worden geschonken. Te 10 uren des ochtends vertrok de wagen. Natuurlyk stonden aan alle stations de paarden voor het verwisselen klaar, dat meestal binnen de minuut gebeurde. Met eene snelheid van 12 a 13 Engelsche mylen in het uur (somtyds 20 mylen in het uur) ging het voorwaarts en met zyn ouden in zyn twintigjarigen diensttyd zoo bekend geworden zwier, wist Selby tien minuten vóór vyven het gevaarte in Piccadilly terug te brengen, waar hy door een aantal belangstel lenden met gejuich ontvangen werd. Hy had de duizend pond verdiend. Eene jonge vrouw heeft eene woordenwisseling gohad met haren echtgenoot ze beklaagt zich by hare ouders en verklaart niet weder tot liaron man te willen terugkoeren. Do vader, een aanzienlyk koopman, die weet hoe onboteekenend de aanleiding tot de on- eenigheid was, geeft der jonge vrouw een schry ven aan haren echtvriend mede en betuigt dat deze brief den huiselyken vrede zeker weder herstellen zal. De jonge vrouw keert naar huis terug en geeft den brief aan haren man. Deze opent nu haastig en leest: „Zelf uitgekozen, maar wordt niet teruggenomen". Het paar lachte en de vredo werd door eene omarming bezegeld. BUITENLAND. Frankrijk. In de Kamer van Afgevaardigden is giste ren een aanvang gemaakt met de behandeling van het wetsontwerp, waarby een krediet van 62 milüoen wordt gevraagd voor havenwor- ken te Brest, Cherbourg en Toulon. De minister van marine, admiraal Krantz, vroeg de urgentie, doch na eene gedachten- wisseling met verschillendo afgevaardigden, erkende de admiraal dat de urgentie niet noodzakelyk was en werd deze met 341 tegen 142 stemmen verworpen. De behandeling zal heden worden voortgezet. Reeds is een gedeelte der rede mede gedeeld, welke de president der republiek tot de maires op het groote feestmaal heeft ge houden. Ziehier wat nog uit die rede vermel ding verdient: „Gy zult aan uwe medeburgers zeggen dat gy hier harten ontmoet hebt, kloppende voor de vereeniging met de uwe in uwe aspiratiën en uwe verwachtingen; zonen der Fransche Revolutie, vast besloten het door onze vade ren nagelaten erfdeel der vryheden te ver dedigen; standvastige republikeinen, die den vooruitgang en de regelmatige ontwikkeling onzer instellingen willen, die de grootste koelbloedigheid weten te bewaren tegenover de agitation der partyen buiten en binnen onze grenzen, en die zich evenmin laten ver leiden door bodrieglyke beloften, als zy zich laten verontrusten door rumoerige onderne mingen." Deze laatste woorden, welke eene niet te mis kennen toespeling waren op het Boulangisme, werden met een oorverdoovenden by val begroet. Boulanger was gisteravond oenigszins beter na eene morphine-injectie heeft by rustig geslapen. Heden zal er een consult der i toe en nog eenmaal kwam het over zyne lippen „Lieve, dierbare Eva!" En nu richtte zy zich op, wierp zich in zyne armen, drukte het gelaat tegen zyn schouder en snikte hevig. Eerst even later kon zy, in don waren zin dos woords, geheel op oigen beenen staan; een oogenblik zag zy hem, met tranen in de oogen, lachend aan, maar spoedig daarna wierp zy zich wederom aan zyne borst, sloeg haro armen om zyn hals en kuste hem. Hy geleidde haar langzaam naar het midden der kamer terug; hy omhelsde haar'daar en kuste haar wederkeerig; onwillekeurig gaf zy zich aan zyne liefkoozingen over. Ten slotte maakte zy zich zacht uit zyne omhelzing los; hy trachtte haar by de hand vast te houden, maar zy bracht haren mond aan zyn oor en fluisterde: „Laat dat, Hans het is te veel ik kan niet meer spreken Zy wilde de kamer uitgaan en had de deur reeds geopend, toen zy nog eens bleef staan en naar hem keek. Daar zag zy hem midden in de kamer staanzy vloog als 't ware naar hem toe en in 't volgende oogenblik lag zy geknield aan zyne voeten; zy greep zyne kandon on drukte haar gelaat daartegen. „Hans beste Hans ik verdien hot niet", fluistordo zy. Ilij boog zich over haar heen en kuste haar geneesheeren plaats hebben om te bespreken, wanneer de generaal naar zyn hotel zal kunnen overgebracht worden. In de omgeving van Boulanger vreest men voor complicatiën naar de longzyde. De gene raal gelooft zelf niet aan zyn ernstigen toe stand en men kan hem slechts met herhaalde morphine inspuitingen tot rust dwingen. De berichtgever der „Times" te Parys heeft van mevr. Floquet vernomen dat haar man, die met groote koelbloedigheid en handigheid de aanvallen van den generaal moet gepareerd hebben, in geene twintig jaar den degen ge hanteerd had, maar juist dezen winter op raad van zyn geneesheer zich weder in het schermen had geoefend. Hier en daar hebben Zaterdag wanorde- lykheden plaats gehad. De Boulangisten waren handgemeen geworden met do anti-Boulan- gisten. Vooral op den boulevard des Capucins en op de Place de la Sorbonne is het vry woest toegegaan. Een aantal politie-dienaren moest toeschieten om de orde te herstellen. Dnltsobland. Het eskader, dat keizer Wilhelm II bege leidt, passeerde gisteren Memel. De ontmoeting met den czaar zal Donderdag-middag plaats vinden. Keizer Wilhelm heeft gisteren bepaald dat zyne moeder voortaan den titel „keizerin- koningin-Frederik" zal voeren. De „Norddeutsche Allgemeine Zeitung" bevat een scherp artikel tegen de St.-Peters- burgsche „Novoje Vremya", welke deed uit komen dat het voorstel tot de keizers- byoenkomst niet van St.-Petersburg is uit gegaan. „Onder beschaafde volkeren", zegt prins Von Bismarcks blad, „is het gewoonte dat de jongere vorsten by het aanvaarden der regeeiing bezoeken brengen aan de oudere voreten van bevriende naburige staten. Het beweren der „Novoje Vremya", dat Duitsch- land meer behoefte heeft aan toenadering dan Rusland, is een bewys van hoogmoed en onwetendheid." Tevens spreekt de „Norddeutsche" ten stel ligste de geruchten tegen dat de keizerin weduwe Victoria politieke stukken naar Enge land heeft laten brengen. Het blad noemt dergelyke geruchten laster en zegt dat de verspreiding daarvan door de Fransche bladen het politiek doorzicht der Franschen weinig eer aandoet. De hoofdredacteur der „Kölnische Zei tung" i3 wegens beleediging van prins Rousz, oudere linie, tot eene maand vestingstraf ver oordeeld. Dit vonnis werd uitgesproken wegens een artikel in dit blad, waarin werd gezegd dat prins Reusz geen voet breed gronds wilde afstaan voor een standbeeld voor keizer Wilhelm I en niet wilde toelaten dat het standbeeld op het marktplein te Groiz werd opgericht. Keizerin Victoria heeft de villa Palmieri by Florence aangekocht en zal die spoedig betrekken. De Straatsburgsclio „Landes-Zeitung", voor den Elzas en Lotharingen, bevat eene verordening, waarin bepaald wordt dat by akten in een burgerlyk goding, welke in de Fransche taal geschreven zyn, van af 1 Juli 1S89 zonder uitzondering eene door Duitsclie op het voorhoofddaarna deed hy haar opstaan. Nog eenmaal wiorp zy zich aan zyne borst en kuste hem eindelyk verliot zy de kamer. Na de sluiting van het magazyn op den volgenden avond moest Eva nog eene bood schap voor haren patroon doen. Haar weg voerde haar ook naar de Salomostraat. Het was zeer fraai weder. Peinzend en in zichzelve gekeerd wandelde zy langzaam voort onder de schoone lindeboomen, welke het rypad van dat voor de voetgangers afscheiden. Zy kon maar niet nalaten aan den vorigen avond te denken. Hans had zy sedert nog niet gesproken, niet eens gezien, hoewel zy het gehoopt had, zoowel des morgens als des middags. Maar hy zal er wel onwillekeurig aan gedacht heb ben d3t hy student is, een jongmensch met goede vooruitzichten, en dat het dwaasheid zyn zoude zich nu reeds voor altyd te verbinden met een arm boerenmeisje. En ook alles wat er gisteravond was voorgevallen, kon dat wel iets anders zyn geweest als eene plotselinge, tydelyko opwelling van zyn gevoel? Hy had het wel is waar kunnen zeggenmet weinige woorden. Maar nu. Zij was zeer treurig geworden by al dat denken en met eene zekeren weemoed dacht zy aan de vervlogen weken. kaëedigde vertaloi'S ondertoekende vertaling op kosten van de party, die ze in geding brengt, gevoegd moet worden, wanneer zy een datum dragen later dan 1 Juli 1872 of wel niet gedagteekend zyn. Men vreest dat de groothertogin van Baden blind zal worden. De geneesheeren aarzelen om haar, voor de vierde maal in 18 maanden, eene operatie te doen ondergaan, en toch schynt deze onvermijdelyk. Keizerin Augusta wordt by hare dochter verwacht. België. Ongeveer vyf maanden geleden deelden Belgische bladen de verloving mede van den Italiaanschen kroonprins met prinses Hen- rietto van België, oudste- dochter van den graaf van Vlaanderen, den broeder en ver- moedelyken opvolger van den Belgischen koning. Het bericht werd wol tegengesproken, doch algemeen hield men het er voor dat die tegenspraak niet ernstig gemeend was en slechts diende om de katholieke pers te kal- mesren, welke zeer verontwaardigd was over het denkbeeld van de mogelykheid dat eene Belgische prinses in het huwelyk zou treden met een afstammeling en naamgenoot van den roover-koning Victor Emmanuel. En toch zal zulk een huwelyk tot stand komen. Het is volgens de „Corr. de l'Est" echter niet prinses Henriette, de nicht, doch prinses Clé mentine, de dochter van koning Leopold, de zuster van de Oostenryksche kroonprinses, die bestemd zou zyn om koningin van Italië te worden. Prins Victor Emmanuel, die den titel van prins van Napels voert, wordt in den loop der maand October te Brussel verwacht. Spanje. De fiscale hervormingen van den minister van financiën Puigcerver hebben van den aanvang af in de zeer protectionistischgezinde industriëele provinciën hevige tegenkanting ontmoet, vooral de onlangs door de Cortes aangenomen belastingen op het gedistilleerd en de voorzorgsmaatregen tegen belasting ontduiking en tegen vervalsching. Overal sluit men de stokerijen by wyze van protestkroeg en depothouders weigeren zich aan do nieuwe wetten te onderwerpen. Ongeregeldheden heb ben tot nu toe niet plaats gehad, maar ongetwyfeld zal de toestand meer gespannen worden, naar mate de werkliedenbevolking on der het sluiten der stokeryen te lyden krygt. De koningin regentes heeft in de naby- heid van San-Sebastian uitgestrekte gronden gekocht om er een prachtig kasteel te doen bouwen met een groot park. G-root-Bz-l-tannië. Niettegenstaande het zeer hard regende, heb ben Zondag te Londen ongeveer 10,000 personen aan de demonstratie tegen de Iersche politiek in Hydepark deelgenomen. De meeting ver klaarde Dillon onschuldig gevangengenomen, en stelde de regeering voor den moord van Mandeville aansprakelyk. Het bericht van het overlyden van den president van Oranje-Vrystaat maakt te Londen een diepen indruk. De „Times" en andere bladen wyden hoofdartikelen aan zyne nage dachtenis. De generaals Joubert en Smit, door de Transvaalsche regeering gezonden als com missarissen voor het overnemen van de Bce- Eindelyk bleef zy voor een kunstig vervaar digd yzeren hek staan, opende de deur daarvan en trad binnen. Op den achtergrond van een grooten, goed onderhouden tuin, aan welks randen eene menigte hooge, in vollen bloei staande roze- struiken stond, verhief zich het huis, dat het karakter eener villa droeg en voorzien was van eene prachtige veranda. Eva ging langs het groote pad naar de huisdeur. In of liever by het huis scheen heden een groot gezelschap byeen te zyn, want door de hoo rnen heen, welke het huis omringden, kon men veelkleurige damestoiletten en blin kende officiers-uniformen zien schitteren. Ook hoorde men opgewekte stemmen en luid gelach. Het was Eva als zag zy dit alles in een droomzy schonk er weinig oplettendheid aan. Slechts een klein pakje had zy af te geven en daarenboven eene boodschap over te bren gen dat was spoedig verricht. Daarop keerde zy weder naar de buitendeur terug. (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1888 | | pagina 2