Gemen g d Nieuw». Het nieuwe magazyn, waarin Flora sedert enkele jaren haren zetel gevestigd had, op den Nieuwen Rijn by de Korenbeurs- brug, is van bestemming veranderd. De levende- en kunstbloemen zijn er ver dwenen, maar andere voorwerpen van kunst hebben er hare plaats ingenomen. De heer Pollmann namelijk, vroeger naast dit perceel gevestigd, heeft er thans zijn ma gazijn naar overgebracht, waardoor de expositie der fraaie galanterie- en bijouterie-artikelon in hunne groote verscheidenheid meer tot haar recht komt, en het tevens blijkt welk eene groote sorteering er ook is van voorwerpen, bestemd voor huiselijk en ander gebruik. Het is zeker eene groote aanwinst, welke de zaak des heeren Pollmann, door hare aan zienlijke uitbreiding, zoowel in qualiteit als quantileit, heeft ondergaan. Men schrijft aan de „Haarl. Crt.": In legitimistische kringen in Frankrijk wordt het gerucht verspreid, dat de kapitein Adel- berth De Bourbon, die tijdens het verblijf van den graaf van Parijs te Dordrecht zeer onver wacht in zijne garnizoensplaats Bergenop- Zoom kwam te overlijden, door vergif zou zijn om het leven gebracht. Onderzoekingen daaromtrent worden uit Frankrijk hier te lande ingesteld, ofschoon er bij de familie De Bourbon hier te lande geen vermoeden daarvoor bestond, veel mindor opge wekt is. Als de waarschijnlijke beweegreden wordt daarbij opgegeven, dat de kapitein De Bourbon geweigerd heeft, zelfs voor hooge sommen, afstand te doen van belangrijke familiepapieren. Dat dergelijke aanbiedingen meermalen hebben plaats gehad, is bekend, evenzoo dat zij steeds hooghartig zijn afgewezen door den kapitein De Bourbon, dio noch door aanbiedingen, noch door bedreigingon was over te halen. De rechtbank te Haarlem heeft aan W. Van Duy'n, die de vorige week wegens de inbraak in de St.-Joris kerk aldaar, terecht stond en tegen wien door het O. M. eene gevangenisstraf voor den tijd van 8 jaren werd geëischt, eene van 4 jaren opgelegd. De Hooge Raad heeft de rechter lijko beslissing gehandhaafd, in hooger beroep te Amsterdam gewezen, waarbij eene juffrouw veroordeeld is omdat zij, door hot naar buiten worpen van brandende voorworpen, welke ge vaar dreigden te doen ontstaan in de woning waar zij zich bevond, gevaar voor personon en goederen op de openbare straat zou hebben doen ontstaan. De bewuste juffrouw had namelijk een petroleumtoestol, 't welk in brand vloog, zon der lang boraad naar buiten geschopt. Een oud moedertje, dat ongelukkigerwijze juist voorbijkwam, had dientengevolge zeer ern stige brandwonden bekomen. Gistermiddag had een werkman, die met de stoomtram van Rotterdam naar Schiedam vertrokken was, de onvoorzichtig heid, onder laatstgenoemde gomeente van de nog in vaart zijnde tram te springen, met het gevolg dat hij viel en onder een der wagens terechtkwam, waardoor zijne beide beenen worden afgereden. De ongelukkige werd onmiddellijk naar het gasthuis te Schie dam vervoerd; naar men verneemt, moet zyn toestand zeer zorgwekkend zijn. In een huis op den Nieuwendjjk te Amsterdam is een Straatsburger, Jos. Bullesbach geheeten en bijgenaamd Riesen- bart, te zion, wiens baard, vol en fraai van kleur, de buitengewone lengte heeft van 1.70 meter, slechts twee centimeter korter dan de persoon zelf lang is. Het heeft den be zitter van den monsterboard 13 jaren van buitengewone verzorging gekost, om het zóó ver te brongen. Vroeger was Bullesbach vaan drig in de Pruisische armee. Op Dinsdag den 19den Juni a. s. zal te Steenbergen eene harddraverij ondor den man gohouden worden, bestaande uit eene gemeente harddraverij met uitgeloofde prijzen van f 60, f 40, f 20 en 10; eene Rtjks-harddraverij voor paarden uit het Rijk, welke nooit een prijs gewonnen hebben, 1ste prijs f 100, 2de prijs f 50, en eene hard draverij voor paarden uit het Rjjk van zessen klaar, 1ste prijs f 200, 2de prijs f 75. Tegen Christoffel Ahaspherus Wunderlich. zich ook noemende dr. Lucien LTIoeste, dr. Brouwer, dr. Stork on dr. Van Vliet, 38 jaren, geboren te 's-Hertogenbosch, steendrukker, zich voordoende als te zijn leeraar aan een Gymnasium of Hoogere Bur gerschool, thans vermoodelijk in Duitschland, eenigszins kaalhoofdig en met eone blauwe j vlek op den linkerwang, is by beschikking der arrond.-rechtbank te 's-Gravenhage, dd. 24 April jl., ter zake van oplichting en dief stal, rechtsingang verleend met bevel van gevangenneming. De officier van justitie te 's-Gravenhage verzoekt opsporing, aanhouding en opzending. Een stilstaand spoorwegrijtuig geraakte Donderdag-namiddag op het stations- terrein te Ny mogen door een feilen Z.-W.-wind in beweging, en rolde voor den wind in de richting van de groote draaischyf by de loco- motiefloods voort. De wissel wachter J. Schevers, die het rytuig in zyne tameiyk snelle vaart wilde stuiten, had het ongeluk by de draaischyf, in welker ledige ruimte het rytuig nederstortte, daaronder te geraken, met het noodlottig gevolg dat de man onder het nederstortende rytuig werd verpletterd. De spoorwegopziener J. H. A. Hanckar heeft een toestel uitgevonden, waar door de trein-beambten, in don bagagewagen aanwezig, zichtbaar en hoorbaar kunnen wor den gewaarschuwd, zoodra de locomotief door een onveilig sein zal zyn gereden, terwyl tevens in treinon, voorzien van den Westing- houserem, de geleiding by het voorbyryden door den toestel kan worden geopend. (Utr. Dbl.) De groote veeschuur van don heer R. P. Kiers, te Oude-Pekla, is eene prooi der vlammen geworden. 18 koeien en 7 var kens verbrandden. Hot huis bleef behouden.' Alles was verzekerd. Een Belgisch jongmensch, ze kere N., heeft, in gezelschap van eene jonge dame uit Brasschaet by Antwerpen, de vlucht naar Nederland genomen. Alvorens hiertoe over te gaan, lichtte hy den notaris Z. te Ixelles (Brussel) voor eene som van fr. 40,000 op. De notaris heeft de zaak der justitie in ban den gegeven, die het signalement van N. en dat der dame naar alle oorden heeft overge seind. De politie tracht hem in handen te krygen en verzoekt zyne aanhouding. Een man van omstreeks 60 jaar te Herveld, was gisteren op den hooizolder geklommen om eenig hooi voor zyne koe af te gooien, toen hy een misstap deed en op den harden grond viel, zoodat hy terstond oen lyk was. Sedert Maandag-avond wordt te Beekbergen vermist H. J. v. d. K., voer man. Hy laat eene vrouw met 5 kinderen achter. - Volgens nadere berichten zou hy dood gevonden zyn in den omtrek van Nykerk. Te Kottbus zyn drie personen Dinsdag door den bliksem gedood; ook vele andere ongelukken worden er door veroorzaakt. De commissaris van politie te Nymegen waarschuwt dat men op zyne hoede zy by het aanknoopen van handelsbetrekkingen mot Heinrich Weimar Schumacher, 47 jaren, geboren te Keulen, wonende te Nijmegen. Het bekende logement „London," te Austerlitz, by Zeist, is geheel uitgebrand. Het gemeentebestuur van Ber lijn, dat het wielryden in de stad had ver boden, hoeft dat verbod opgeheven, voor zoo veel driewielers betreft. Naar men uit G a s s el t ern y e voen- schemond meldt, is Dopke, die door den kleer maker Sclireuder met een pistoolschot werd getroffen, aan zijne wonden bezweken. Te Gasselterboerveenschemond is een vyfjarig meisje verdronken. Te vier uren had gisternamid dag in de kruitfabriek van Zinke, te Cölln aan de Elbe, eene ontploffing plaats, waar door twee meisjes gedood, vier vrouwen licht en twee zwaar gekwetst werden. Ook werd een vleugel van het fabrieksgebouw verwoest. De uitbreiding van den ontstanen brand werd door de plaatselyke brandweer belet. De oor zaak van het ongeluk is nog niet bekend. Een te Mitteloderwitz, by Zit tau, in betrekking zynde knecht, Schmidt gehoeten, vermoordde aldaar gistermorgen de dienstbode Kno'oloch. Als beweegreden voor deze misdaad wordt jaloerscliheid opgegeven. De meid was terstond een lyk. De moorde naar schoot zich ook dood en zyn lyk viel in het water. Telegrammen, (Zie de buitenlandsche berichten in het 2dc blad.) LUCERNE, 4 Mei. Do keizer van Brazilië wordt heden hier verwacht en huurde oene woning voor geruimen tyd. WEENEN, 4 Mei. De reservisten der lich tingen 1879, 1SS1 en 1SS3 zyn opgeroepen om een cursus van oefeningen te volgen. Het contingent is in twee deelengesplitst; het ééne gedeelte zal den 7den Mei vertrok ken en het andere den 4den Juni. Men is over het algemeen van oordeel dat deze oproeping, welke, vergeleken by andere jaren, te laat geschiedde, in betrekking staat met de verwikkelingen, welke de gouverneur van Weenen binnen korten tyd voorziet in de Balkan-staten. De regeering doet officiëel mededeelen dat, rekenende op don gewonen voortgang der tegenwoordige levering van de wapenfabriek van Steyr, op het einde des jaars vyf leger- afdeelingen van het Oostenryksche leger voor zien zullen worden van repetitie-geweren, klepn kaliber, systeem Manlicher. SOFIA, 4 Mei. Het gouvernement is van bevriende zyde verwittigd dat by het garni zoen het voornemen bestaat den gevangen majoor Popoff te ontzetten. LONDEN, 4 Mei. In het Lagerhuis beant woordde de heer Fergusson verschillende interpellation over de Samoa-conventie, de Turco-Armonische incidenten, het vermoorden van Christenen en verschillende vragen be treffende de houding der regeering jegens Ierland. Daarop werden de beraadslagingen hervat over inkomend recht op wynen en aangenomen met 207 togen 115 stemmen het wetsvoorstel, bepalende dat de nieuwe hoogere rechten slechts geheven worden van wynen, ter waarde van meer dan 50 shillings per dozyn flesschen. PARIJS, 4 Mei. Gisteravond hielden vier honderd Bonapartistische Boulangisten, die van eene voorstolling kwamen, op de straat- tegen de regeering eeno manifestatie, welke drie arrestatiën ten gevolge had. De commissie uit de Patriottische liga te Bordeaux heeft besloten zich af te scheiden van de Boulangistische liga. Te Periguoux werd heden het houden eener kiezersbyeen- komst van Boulangisten voor de gemeente raadsverkiezingen belet, waarop dezen met hoozees voor Boulanger door de straten trok ken, totdat de politie hen uiteenjoeg. De gezant Waddington heeft den heer Goblet schriftelyk medegedeeld dat de onder handelingen met Engelands regeering betref fende de verhooging der rechten opFransche wynen eene meer gunstige wending nemen. BREMEN, 4 Mei. Het reddingsstation te Juist telegrapheert van den 3den dezer, des avonds te 10 uren: Van de hier gedrande Hollandsche tjalk „De twee Gezusters" zyn drie personen, onder wie eene vrouw, door do reddingsboot „Leer" van het station Ostland gered. Hooge zee. Storm uit het west-zuid westen met buien. ROME, 5 Mei. De minister van financiën Magliani heeft zyn ontslag genomen. BERGEN, 5 Mei. De werkstakers in de Borinage hebben den arbeid hervat, zonder dat hun eenigo loonsverhooging is toegestaan. LONDEN, 5 Mei. Aan de „Standard" wordt uit Berlyn gemeld dat de heer Van Radowitz tot Duitsch gezant te Paiys zal worden be noemd. De Weener correspondent van de „Times" wfist op den ernstigen toestand, waarin Eu ropa tegenwoordig verkeert. De tegenwoor dige toestand is oene voorboreiding op een onvermydelyken stryd. Tevens meldt de correspondent, dat tusschen Frankryk en Rusland zeer verdachte betrek kingen bestaan. Daarentegen beschouwt de Beriynsche cor respondent van de „Times" de tegenwoor dige ongerustheid als een storm in een glas water. BERLIJN, 5 Mei. De keizer hoorde heden, terwyl hy het bed had verlaten, het rapport aan van generaal Albedyll. j. De lichaamstemperatuur was hedeirochtend lager dan in de drie weken, gedurende welke de koorts zich vertoonde, ooit het geval was. Gisteren beproefde de keizer met goed ge volg te loopen. Deze oefeningen zullen heden herhaald worden. De eetlust is bevredigend. BRUSSEL, 5 Mei. De feestelijke opening der internationale tentoonstelling te Brussel is nog niet voorgoed vastgesteld. Vormoede- lyk zal de opening in het laatst dezer maand geschieden. Heden is alleen het park open gesteld. LEIDEN, 5 Mei. Weerbericht (medegedeeld door het Kon. Ned. Mot. Instit.) Verwachting: westenwind. Thermometer-standgisteravond om 8 uren 6° Celsius 42.8° Fahrenheit; hedenmor gen om 8 uren 8° C. 46.4° F.; 's midd. 12 uren 13° C. - 55.4° F.'s namiddags 4 uren 14' C. 57.2° F. Den 6den Juni a. s. zal het orUJ de Koninklyke Fransche opera t0V] oen lid tellen, dat 50 achtereenvolg,^! een sieraad van dat corps was. 'I Dit merkwaardige gouden kunst iulj waarvan vermelding vóór de sluitin»! tooneelseizoen meer op hare plaats is J gelegd voor den heer I. Becht, den tale- J solo-klarinettist. Menig operabezoeker voelde zyn J gestreeld, wanneer, te midden van 'J meene aandacht, door de zaal wesri l die zuivere, klankryke en volle tonen I de hoer Becht, dank eeno voortreffelijke I chure, aan zyn mondinstrument wist] lokken. Voornamelyk in „Les Huguenots I Prophéte", „La Muette", om van ande-J ken niet te gewagen, zyn de solo's,dj heer Becht uitgevoerd, buitengewoon |J melodieus, zoodat zy terecht steeds hyval oogsten. Als knaap van 13 jaren stond hij het Haagsche opera-orkest als tweed!;! nettist zyn leermeester ter zyde en ra] ongesteldheid moest de veelbeloveni] geling hem voor do solo's vervangen.] bleef hy die partyen spelen. Kunstbroeders, vrienden en vereerd;! dezon artist, wien bescheidenheid stee] merkto, zullen ongetwyfeld met bet] ling de herinnering aan deze 50-jarig] kale loopbaan van den heer Becht ver] - Uit 's-Gravenhage wordt gemeld jeugdige Zweedsche diva, mej. Sigridjl son, gisteravond buitengewoon sucw] gehad in do rol van Mignon. Na do Slj] werd zy daverend toegejuicht. Alle] waren bezot en de groothertog van Weimar woonde de voorstelling by. I Lciilen, 5 Mei. Hedoo aangevoerd I 4 hectoliter. Wintertarwe 6.70 a 7.50 :l 0.— a 7.50. Kogge fl. L. Wintelro;,;, I ƒ--—Zomenogge ƒ-.— a ƒ-.—.—Gin] Zomergerat 3.75 a 4.50 Chevalier-g a 5.75. Haver 8 H. L. Zware Hater] 3.75. Lichte Haver f2.75 a 3.25. Mr] ƒ5.50 a /"6.50. Boter: Aanvoer 9440 'tg. lsto quntit. pil ƒ40.— a ƒ48.2do queli'. per i/4 rat /I ƒ38.late qualit. per kilogr. ƒ1.a ,1 qnalit. per kiogr. 0.75 0.95 Lange Zwarte Turl 8000 dulib hectol., f _'m Londen, 4 Mei. Frieache Boter 74 a SO tl] ADVERTENTIE üf idriiAHririiUd.'vrèrirïri'rüÏJarilnixrnaSmirl Op den 20sten Mei hopen on»] ij liefde Ouders GERARDUS MARSEILLE en GEERTRUIDE DAMIAANS I hunne 25-)arlge Echt vcrconl;] te herdenken. Hunne dankbare Kinderen, BrirM j-5 en Kleinkinderen. Lisse, 6 Mei 1888. KiïjSjïiSiKïüSHiS/SjïïMfiiïïöiiXHKSiïaJ Ondertrouwd N. A. WENNEKERS en W. P. VAN HARTEVELT. I Leiden, 4 Mei 1888. Bevallen van eene Dochter, M. A.F.5] MAN, geliefde Echtgenoote van G. P. TIME I Leiden, 5 Mei 1888. Heden overleed onze Moeder, Zu-'M Tante, Mej. Wed. M. J. BOOM, geb.&I den ouderdom van 68 jaren. Uit aller naam H. BOOM. Wed. H. G. WITTENAAR, geb.ïl J. NOEST. Leiden, 4 Mei 1888. (Assendelfthof No. 1). Heden overleed plotseling, tot diepe hoid van ons, zijne Broeders en familie, onze geliefde Zoon FRANS TEE LODEWIJK YAN DISSEL, in den ook van ruim twaalf jaren. Leiden, P. VAN DISSEL, 4 Mei 1888. J. C. VAN DISSEL-Ï (Janvossensteeg 11). By dizen betuig ik, ook namens mjjr.1 deren, myn hartelyken dank voor dt bewyzen van doelnoming, zoo van h elders by het overlyden van myn go Echtgenoot ondervonden. Uit aller na Zoeterwoude, Wed. T. BOEKL 5 Mei 1888. Van Dol

Leidsch Dagblad | 1888 | | pagina 2