Burgerlijke Stand. viel bewusteloos nedor en is tot hedon nog niet tot zyn verstand teruggekeerd. Sedert ongeveer drie weken wordt een alhier woonachtig jonkman vermist. Men zegt dat zijne pet in het Noordholl. kanaal gevonden is en vreest dus dat hy door het Ijs gezakt en verdronken zal zyn. Op het station Gouda ontspoor- den gistermiddag eenige wagens van een goe derentrein, welke gedeeltoiyk worden bokcha- digd. De personentreinen ondervonden niet de minsto vertraging. Twee gelijknamige lotelingon in de gemeente TVUIige-Langerak moesten wegens eene by de loting begane onregel matigheid opnieuw loten, by welke gelegen heid hy, die eerst het hoogste nommer trok, uu het laagste uit de bus haalde, en omgekeerd. Gisteravond, omstreeks half- zevon, brak een schoorsteenbrand uit in een percoel aan de Varkenmarkt te Dordrecht, bewoond door den kruidenier J. Leemans. Vermoedelijk door d9 ophooping van roet en de slechte inrichting van den schoorsteen, hebben zich do vonken daaruit medegedeeld aan het lichte houtwerk en een aantal licht ontvlambare voorwerpen in oen boven achter kamertje, dat in een oogwenk geheel in de vlammen stond. Terstond snelden eenige bur gers te hulp, waarvan enkelen, o. a. deslede- naartknecht Willem Van Nim wegen, op het dak klommen, ten einde van die zyde den brand te bereiken. Op het oogonblik, dat genoemde Van Nim- wegen uit een zolderkamertje op het dak wilde klimmen,/en zich daartoe vastgreep aan eene rollaag, begaf doze zich, ten gevolge waarvan de ongelukkige het evenwicht ver loor en van eene hoogte van ongeveer 10 meter mot het hoofd omlaag op een z'nken platje en daarna op eeno binnenplaats viel, zoodat by byna onmiddellyk den geest gaf. Dr. Admiraal, die dadelyk ter hulp snelde, kon slechts 's mans dood constateeren. De ongelukkige, die op zoo noodlottige wyzo het slachtoffer zyner hulpvaardigheid werd, was 41 jaren oud, een oppassend echtgenoot en vader van zeven kindoron, waarvan het oudste 12 jaren, het jongste nog slechts 4 maan den telt. De brand werd inmiddels door de overigo burgers met behulp van emmers water ge- bluscht, zoodat de boreids aangerukte spuiten geen dienst behoefden te doen. De bewoners van het pand waren geheel wezenloos van den schrik, zoodat dr. Admi raal hun geneeskundige hulp moest ver leenen. (D. C.) De arrondissements-rechtbank te Dordrecht deed gisteren uitspraak in de zaak van A. J. Van den Heuvel, oud 30 jaar, wonende aldaar, thans gedetineerd, beschuldigd van twee misdryven van verduistering van horloges, welke hem uit den aard van zyn beroep van horlogemakor waren toevertrouwd. Do rechtbank achtte het hom ten laste gelegde wettig en overtuigend bewezen en voroor- deelde hem tot eene gevangenisstraf van 10 maanden en m de kosten van het geding, te verhalen by lyfsdwang van hoogstens 7 dagen, met bepaling dat de tyd, welken beklaagde in voorloopige hechtenis hooft door gebracht, in mindering zal strekken. Gisterochtend brak een hevige brand uit in het woonhuis van D. v. d. H., in de Ravenstraat te Zioriksee. Aan de vlug toegeschoten brandweer gelukte het den brand to blusschen vóór het huis geheel vernield was. De bewoners waren op het oogenblik dat de brand uitbrak, afwezig, doch naar men ver neemt was het huis verzekerd. De bewoonster oenor voorkamer moet echter nogal schade geleden hebben. Wanneer iemand een stofje in het oog waait, tracht hy dat, dikwyis vruchtoloos, door wryvon te verwyderen. Dat komt omdat hy het verkeerde oog wryft. Volgens eene medodeeling in het „Pharm. Weekblad," moot men niet het getroffen, maar hot andere oog wryven. Deze ervaring is opgedaan door En- gelsch spoorwegpersoneel. De proef kan by gelegenheid makkeiyk genomen worden. Nauwelyks is het seizoen zoo ver govorderd, dat hier en daar aanbergbestygingen gedacht kan worden, of er valt reeds een ongeluk te vermelden. Een Oostenrjjksch inge nieur, de heer Kutalok, had Zaterdag vóór Paschon Weenen verlaten met een vriend, om samen den Raxalpe te bestygen. Het weder was Zondag al to ongunstig en Maandag nog niot veel betor. Toch gingen de twoo touristen op weg, do heer Kutalek gleed uit en viel in eene diepte, waar hij dood liggen bleef. Do overledene was niet gohuwd en woondo by zyne bejaarde moeder, welker steun hy was. Dezer dagen is op eene boerderij, diehtby den grooten weg tusschon Lamballe en Saint-Malo op klaarlichten dag eene kudde schapen door eeu paar wolven, vergezeld van vier jongen, aangevallen. In eenige oogenblik- ken waren tien schapen afgemaakt. Op de boerdery was niemand dan een horderinnsfje van tien jaren, dat er in slaagde de roofdieren met een vlammend stuk hout te verjagen. Te Foleshill, in Engeland, werd dezer dagen in eene hut, waar hy alleen leefde, een oud man van 71 jaar dood op zjjn bed gevonden. Hy was een bekend gierigaard. Men had hem sedert eenige dagen niet ge zien. Er werden geld en brandstof in over vloed in zyno woning garanden, maar hy scheen sedert vole dagen geen vuur aango- maakt te hebben. Uit Tamatave, de hoofdstad van Madagaskar, wordt van 24 Febr. jl. gemeld dat oen verschrikkelijke cycloon die eens zoo bloeiende kolonie binnen 24 uren in eene wildernis heeft veranderd. Drie vierden der huizen, liggen geheel in puin; de sterkste boomen werden gebroken; alle ter reede lig gende schepen, van het Franacho oorlogsschip „Dayot" tot het kleinste kustvaartuig, zyn gestrand. Naar schatting zyn 60 personen daar- by verongelukt. Van het Engelsche consu laatgebouw, eerst zes maanden geleden gebouwd, is nog slechts de plaats te vinden. Suiker-, vanille en rystplantages zjjn langs de gansche kuet vernield. De schade te Tamatave alleen wordt op 500,000 dollars geraamd. Eone afschuwelijke inrichting hoeft men te Parys ontdekt. Verscheidene jaren geleden vestigden zich twee vrouwen in de Parysche voorstad Beaugirard en open den daar, zooals het heette, een tehuis voor weezen en andere kinderen. Spoedig haddon zy een groot aantal kweekelingen in hun huis, die voor een gedeelte een vry aanzienlyk kostgeld betaalden. Maar daarmede niet tevreden, vroegen de dames aan de deuren om bijdragen voor hare „liefdadigo instelling". Zy verzamelden ryke giften. Intus8Chen kwam onlangs een der schenkers de zaak verdacht voor en hy raaddo dor politie aan eene huiszoeking by do dames te doen. Dit had nu in tegenwoordigheid van een rochter van instructie plaats en bracht afgry- zenwekkende feiten aan het licht. In het pensionnaat bevonden zich 46 kin deren, maar in wolkon toestand! Deze was ergerlyk. Onophoudelyk hard werken had hen geheel misvormd, zoodat de meesten oen beogen rug hadden; daarby kwam nog dat het voedsel, dat men hun gaf, walgelyk en op verre na niet voldoende was. Zy sliepen op vochtige, smerige plaatsen en op half verrot stroo. Doch dit was nog niet alios. Toen de amb tenaren zich verwyderen wilden, boordon ze plotseling in eene alkoof steunen. Zji bevalen do deur te openen, maar de bostuurderessen beweerden dat zy den sloutel verloren hadden. Men liet toen echter de deur openbreken. Daar lag, op den grond, een arm, in lompen gehuld schepsel, en staarde wezenloos de binnenkomenden aan. Het duf vertrek, waar geen lichtstraal vermocht binnen te dringen, was in hoogo mate onrein. Het ongelukkige kind was door de beide bedriegsters in huis gelokt en in de donkere alkoof opgesloten, waar het reeds sedert maanden opgeslo ten was. Ook word nog het lyk van eene 80 jarige dame gevondon. De bestuurderessen be woer den dat deze pensionnaire haren natuuriyken dood was gestorven on men slechts, om de familie op te sporen, deze met haar verlies nog niet in kennis had gesteld. De beide monsters zyn in hechtenis genomen en zullen binnenkort terechtstaan. Een schrikkeljaar is het geluks- jaar voor de dames; zij kunnen dan heeren ten dans vragen en zelfs ten huwelyk zoo zegt men ten minste, maar by ons is daarvan weinig merkbaar in de praktyk. In Amerika weet men daar beter de hand aan te houdendaar heeft een schrikkeljaar zooals dat, waarin wy nu leven, voor do dames heel wat voor. Op de bals moeten de heeren zonder uitzondering kalm zitten wachten tot zij door de dames ten dans gevraagd worden en zy kunnon dan uit eigen ervaring gevoelen wat het is als men op een bal moet „blyven zitten". Ook in de eetzaal mogen de vertegenwoor digers van het sterke geslacht niet komen of eeno dame moet hun den arm hebben aan- goboden. Van oen ander voorrecht en dat is waariyk niet het minste wordt dooi de dames eveneens gebruik gomaakt. Men noenjt dat „popping the quostion" en eene zekere miss Tuxburg in Grand Rapids is dit jaar de eerste geweest, die daarvan gebruik heeft gemaakt. Zjj was in Springfield (Missouri) gelogeerd en gaf een bal, waarop zy ook een vroeger minnaar noodigde, die besloten had als oude vrijer te sterven. De vrouwenhater kwam en in eene pauze tusschen het dansen voerde de jonge dame hem in een afgelegen verborgen hoekje en bood hem hare hand aan. Wat er verder is geschied, meldt de goschiedonis niet, maar wel dat de bruiloft roods heeft plaats gehad. Dat de oude wereld in deze de nieuwe moge navolgen Is ongetwijfeld dewenschvan vele heeren en misschien ook van dames? Eeno verschrikkelijke geschie denis komt van oene kleine plaats uit Kansas. Een man zond zyn zoon uit om een pad door de sneeuw te banen naar don stal. Eenige oogonblikken later hoorde hij noodgeschrei en naar buiten snellende zag hy zyn zoon omringd door een troep wolven. Hy greep zyn geweer, loste de belde loopon onder hen en trachtte mot den kolf van het gewoer de uitgehongerde beesten van het lyf to houden. Tevergeefs onder het oog van zyne vrouw en kinderen werd de man levend ver scheurd. Beide lyken werden totaal opgegeton en het was niet dan na uren, dat de onge lukkige familie, welke door de wolven in het huis belegerd word, werd ontzet door de buren. Verleden Zaterdag heeft zich het 49ste slachtoffer van de roulotte te Monte- Carlo sedert 1 Januari jl., van het leven beroofd, nl. eeno Engelsche dame, Martha Wenn, die, na 250,000 fr. te hebben verspeeld, zich een kogel door het hoofd jaagde. Op denzolfden dag waarop graaf Victor Karolyi zich doodschoot, maakte ook zyn zwager, baron Orczy, door zelfmoord een eind aan zyn leven. Baron Orczy was eerst 36 jaren oud en pas getrouwd. Lynchwot-oxecutie in Amerika. Zekere John Henry Skinner zat te Hopkins- villo (Kentucky) gevangen, verdacht van op den weg naar Cadix, een paar myien van de stad verwijderd, een rustig burger, Ferguen gebeeten, uit brooddronkenheid, zonder oenigo aanleiding, to hebben doodgeschoten. Voor eenlgo dagen nu kwam een troep gemaskerdo en gewapende personen aan de gevangenis, eischte van den cipier, Long, den sleutel op, onder bedreiging met den dood, opende Skinners col en kondigde hem aan dat hy mee moest. „Gentlemen", sprak de gevangene, die te bed lag, „sta me toe, dat ik me aankleed. Myn leven heeft voor niomand iets goeds uitgewerkt en ik ben er u dus dankbaar voor, dat myn dood althans U, moordenaars, ten zogen zal zyn." Men legde hem 't zwijgen op en beval hem zich te haasten. Toen hy gereed was, bond men hem de handen op don rug en een strop om den nek en zoo bracht men hem, in draf, door de stad naar de plek, waar hy zyne misdaad had begaan. Daar bond men do touwen, aan den strop geknoopt, aan een boom en trok den gevangene op. In weinige oogenblikken was hy een lyk. De gemaskerdo „wrekers" gingen heen en lieten 't lyk tus schen hemel en aarde hangen. Von Bismarck behoort onder do grootste industriöelen van Duitschland, zegt do „Figaro". Do hem toobehoorendo papier fabriek te Varzin, welke verleden jaar afbrandde, is thans herbouwd voor 625,000 gulden en produceert weer 15 ton papier per dag. De Rijkskanselier is ook een der voornaamste houthandelarenzyn bosschen van Friedrichs- ruhe worden dezer dagen voor oen deel ge rooid en do opbrengst van 't hout moet ont- zaglyk zyn. Alleon de hertog van Saksen- Coburg en de prins van Furstenberg maken als eigenaren van het Thüringor- en Schwarz- wald meer geld van den houthak dan Von Bismarck. Eene vrouw by verloting! Op vreemde wyze is een eerzaam Russisch weduwnaar te St.-Petersburg, schatrijk, in het bezit gekomen van een bruidje. De man kreeg namolyk dezer dagen het idee zich uit een St. Petersburger weeshuis eene tweede levensgezellin te kiezen, waarby het lot zou beslissen. Hy richtte eene soirée aan en noodigde daarop al de huwbare wees meisjes, wat hy krachtens zyn ambt als curator van het gesticht kon doen, en liet haar voor het souper uit een beker ieder een briefje trekken. Op één der briefjes stond zijn naam en die, welke dat trok, zou de uitverkorene zyn. Hot geluk trof een niets minder dan mooi weesmeisje en de verloving werd dadelyk gevierd en nu worden reods toebereidselen gemaakt voor de bruiloft. Het is te hopen dat noch voor hom, noch voor haar het lot ten slotte nog niet blijkt een niet te zyn! Te Laoken treodt eerstdaags een veteraan van hot jaar '30, oud 85 jaar in het huwelijk met oen meisje van twintig' Verleden Dinsdag bracht een spoorwegbeambte eone tasch met 7000 ff. obligation aan toonder en 60,000 fr. obligaten op naam aan het „Crédit Lyonnaia" te Rysel. De tasch werd een oogenblik op eene.tafel gelegd^ dicht by bet loket. Twee Engelscffen traden binnen en vreogen den beambte aller, lei inlichtingen. Toen deze zich omkeerde vras da tasch verdwenen. In den nacht van Woensdagen Donderdag hoeft een hevige sneeuwstorm ge woed in hèt. Oosten van Frankryk. To Nancy sneeuwde het gisterochtend of het midden in don winter was. Ook te Havro hoeft Woens dag een sneeuwstorm gewoed. Te Man dal a y (Birma) zyn Don derdag ochtend 500 huizen afgebrand. De brand woedde van 's ochtends 4 tot 's middags 2 uren. Door een ontploffing van dyna- miet in oene fabriek by Bilbao, werden t menschen gedood, verscheideno gewond. De oesters z y n z o o overvloedig aan do kust van Finistêre, dat ze, hoewel ze by groote hoeveelheden naar Parys, Brussel en Berlyn verzonden worden, zeer laag in prys zyn. Men kanthans in 4 dagen vai Londen naar Athene gaan. Eiken Dinsdagen Zaterdag te middernacht gaan stoomschepen van Brindisi rechtstreeks naar Patras en van daar duurt de reis naar Athene 7 uren. Vóór eenige dagen kon men ill de ruo Popincourt te Parys in alleryl e«| persoon zien voortdraven, die met evenveel haast door eenige andore menschen wordl nagehold, totdat een agent van politie deel vluchtende den weg afsneed, hem aanvatte! en onder dak bracht in een politiebureol. Aldaar ondervraagd, verklaarde de haastiger looper D. te heoten, 30 jaren oud en beold-E houwer te zyn. Hy was den winkel van denr heer Richard binnengegaan, een wijnwinkell in de rue Basfroi, waar zich zyne „bemindo'L bevond. „Dezen keer zal hot gauw tusschen wil klaar zyn!" riep hij daar uit. „Ik zal do rekeR ning met u afmaken." En eene revolver til voorschijn halende, richtte hy den loop cjl haar en wilde vuren. Gelukkig deed de wynhandelaar door eer.Tj snelle beweging het wapen op den gronll vallen. Inmiddels ontsnapte do aanrander odH op straat met groote haast een politie-ageclB als hot ware in de armen te loopen. WEST-IXDlfi. CURASAO, 9 Maart. Bij gouvernements-beschikkingen van 1 en 9 dezer is aan de heeren mr. E. Opzoomer, li: van het hof van justitie in deze kolonie e: W. H. Van Baars, R.-K. geestelijke van dt: 2den rang op Aruba, tot herstel van gezor.i heid een jaar verlof naar Nederland verleen'.! De hoer A. E. J. Van den Brandhof I benoemd tot hoofdcommies ter gouvernement! socretano alhier. Door eenige plantors en kooplieden Suriname, is aan den gouverneur der kolontl mr. H. J. Smidt, het verzoek gedaan cc I wanneer hy in Nederland tot lid der Tweed-I Kamer mocht worden gekozen, die benoennnfl niet aan te nemen, maar in hot belang del kolome in zyne tegenwoordige betrektell werkzaam te blijven. Tan 30 Maait tot 5 April. ALKEMAüÈ. Bevallen: W. Munnik .4 Van Wijk, dochter. M. Belt geb. Heeroskcit dochter. UITLOTINGEN. Turkache loten van 1870 fr. 400. Trekking van 3 April 1888. Nr. 880.- fr. 000.000, Nr. 1,330.403 fr. 60 000, Nr. 1,038,li- en 1,207,138 ieder fr. 20.000. Betaalbaar mei» pCt. op 1 October 1888. Ooatenrijkacbe aand. a 11. 10.| (RudolfS'.iOal- Trekking van 3 April 1888. Serii-n: Nre. 23 2G y 304 328 451 504 076 1060 1477 1513 1521 2097 2334 2411 2401 2491 2875 2886 2896 3091 3193 3255 3270 3335 339S 34 47 3 467 SC' 3609 3S07 3823 3825 38G0. 3974. Hoofdprijzen r' 3807 Nr. 10 a 15,000 fl s. 3103 Nr. 16 a 3600 fl- s. 3826 Nr. 13 a 1500 11., a. 2886 Nr. 12, a- Nr. 32 a fl. 400, a. 2401 Nr. 4, a. 3807 be '- a. 3825 Nr. 37 a 200 fl.

Leidsch Dagblad | 1888 | | pagina 10