Vervolg der Advertentiën. AFSLAG AFSLAG der alom bekende uijwji M Wat aardig is dat! Oud en long, Ieder wat!! BUITENLAND. Du!t«clilnn(l. Alle bladen wyden artikels aan do komst des czaren, waarin z(J lango politieke beschou wingen ton beste geven, maar weinig opge wondenheid over het bezoek betoonon. Hot publiok daarentegen toonde grooter be langstelling. Eeno buitengewoon talr(jko volks menigte bewoog zich door do straten. Hot prachtige weer werkte daartoe mode. Keizer Alexander bracht bezoeken by den keizer en do prinsen van don bloede in een open rijtuig. Algemeon viel het in hot oog, dat de czaar or zoo good uitzag. Ook de kei zerin legde vele bezookon af. Prins Yon Bismarck bezocht den czaar om halfvier in hot paleis van den Russisehon go- I zant, na in don loop van don namiddag den adjudant-generaal des czaren, generaal Tachera- vin, ontvangen te hebben. By de bogroeting van het Russische keizer paar door koizer Wilhelm in het Russische gezantschapshotel was do Duitsche koizer omgeven door de prinsessen van Pruisen, den groothertog en de groothertogin Johan Albrocht van Mecklenburg.Schwérin. Even vóór twoe uren bracht de keizerin van Ruskind met hare vijf kinderen een oonigszins langdurig bezoek aan den Duitschen keizer. By hot gala diner had koizer Wilhelm aan zyno rochtorzyde de keizerin van Rusland en aan zjjne linkorzyde keizer Alexander. Gedu rende het diner dronk keizer Wilhelm do gezondheid van den czaar, waarna het muziek corps van hot Alexander rogimont hot Russische volkslied speelde, hetwelk door allo aanwezi gen staande word aangehoord. De gasten ver lieten om halfzeven het paleis. Prins Von Bismarck was aan tafel in do onmiddoliyko nabyheid der hooge gasten gozoton. De czaar on zyno gemalin, dio reeds na afloop van hot gala diner afscheid van keizer Wilbelm hadden genomen, zyn met do leden van hun gezin des avonds te 9 u. 30 m. weer 4 uit Borlyn vertrokken, dus vrooger dan het plan was. Vandaar dat de operavoorstelling niet kon doorgaan. Do prinsen Wilhelm, Hoinrich, Albrocht en Leopold deden hun uitgeleide tot aan het Potsdammor station, waar do eerewacht, do idjudant-genoraal en de vleugel adjudant van oizer Wilhelm aanwezig waren. B-iuul opzien baart het dat prins Von Bis marck gedurende meer dan een uur in hot hotel dor Russische ambassade oen onderhoud onder vier oogen met den czaar gehad hoeft. Volgons officieuze berichten zou Duitsch- land boreid zyn tot do vroogoro vriendschap- poiyko .verhouding mot Rusland terug te koe- ion, alleen op voorwaarde dat de Russische .ninister van financiën Wischnigradsky ont slagen worde en er in de Russische politiek aan de dubbelzinnige betrokking tot Frankryk oen einde kome. De Russische Petersburgscho courant bo- ieekt do byeenkomst der beide keizers te derlyn. Het blad betoogt dat do openbare meening in twee der machtigste rykon der aarde, die door nabuurschap zoowol als door historische herinneringen mot elkaar verbon den zyn, heden zonder twijfel den gemeon- schappeiykon wensch zullon uiton, dat de vriondschappeiyke ontmoeting der keizers tevens een spoor zal achterlaten op de poli tieke wogen, welke beido volken moeten afleggen. Bolgrii". To Brussel is van gomoentewege een tand meester aangosteld oin de gebitten der school gaande kinderen geregeld te onderzookon. Deze maatregel, welke genomen is op grond dat op geen gobicd dor geneeskunde by kin- j doren zooveel wordt verwaarloosd als op tand- heelkundig gebied, tot groot ongerief op lateren leeftyd, geeft zeer gunstige uitkomsten. In het jaar 1S86/87 zyn daar 117S school kinderen behandeld, van welke 189 mot been vliesontsteking, 393 met tandgobreken en -143 mot kiespyn of aangozichtspijn, dio mot zieke tanden in verband stond, terwyi in 153 ge vallen consult vari geneeskundigen werd in- _eoroopen, Spanje. ,,Een nationaal belang" soint men uit Madrid, houdt daar do goheelo stad in span ning. Frascuelo, de boroomdo torrcador, werd Zondag jl. in den circus door een stier ge- i wond on is ernstig ziek. Do geheelo pois, hot gehoelo volk houdt zich daarmede bozig. Eono talryko menigte verdringt zich voor zijno woning om to vomemen haar zyn toestand. Meer dan 1500 personen, waaronder graiules van Spanje, afgevaardigden, senatoren, hebben zich by den concierge tot eon bezoek doon inschrijven. Dagelijks geven do geneosheoren een bulletin uit over zyn toestand en moer dan 800 telegrammen van beklag hebben hom reeds bereikt. Do Agenco Fabra" deelt, naar aanleiding van do bezetting van het eiland Perogii, mode dat do Spaansche rogoering reeds voor vole maanden het bosluit had genomon tot hot bouwori van een vuurtoren op het eiland ten goriovo van do scheepvaart, daar hot eiland tot de Spaansche bezittingen behoort. Do Madridscho bladen beweren dat de be- richtou over do opgewondenheid, welke de inbezitneming van het eiland by do Marok kanen tewoegbrongt, zoor overdreven zyn. De Marokknnon maken zich neodoioos onge rust, omdat Spanjo, dat hot eiland nu roeds bezit, zich daarvan niet meester behoefde to maken. Groot-Britannie. Men zogt dat O'Brien hard achteruitgaat in do govangenis van Tullamoro. H(j klaagt over de behandeling, die hy ondervindt, en is zeer gedrukt. Do radiealon van Londen hebben besloten Zondag niet In Trafalgar-Square, maar in Hyde-Park oene moeting te beleggen. Tot hiertoo hebben zich slechts 1500 vrij willigers voor de politio aangemeld en men denkt dat er niet meor dan 5000 zullon op komen. De hertogin Thyra van Cumberland, ge malin van den pretondent naar de kroon van Hanovor, is van een zoon bevallen. Ilaro moedor, do koningin van Denemarken, is thans uit Móran -naar Gmündan. op weg, om,.haar een bezoek te gaan brengen. Sir William M'Arthur, vroeger afgevaar digde van Lambeth on burgemeester van London, word ziek torwyi hij iu den trein zat, en overleed kort daarop. Do „Times" meldt uit Weenon dat Oos- tonryk, Duitechland en Italië do Fransch- Engelscho conventie botreffendo hot Suez-kanaal goedkeuren, maar dat Rusland nog oene twy- felachtige houding aanneemt. Hetzolfdo blad hooft uit Durban bericht ontvangen dat de gouverneur van Ratal aan Dinizoeloe eene boeto van 50 stuks vee heeft opgelegd. Voorts dat de gouverneur der Kaapkolonie aan Natal en don Oranjo-Vrystaat eeno uitnoodiging heeft gozonden om ieder drie gemaclitigdon af te vaardigen naar oene conferontie te Kaapstad, welke in het begin van Docomber zal plaats hebben. Er is eene vervolging ingesteld tegen do Iorscho afgovaardigden Dillon on Giihooly, wegens oproerige redevoeringen, en er is last gegeven hen te arrestooren. Do rogeering van Chili heeft besloten aan Engeland 100,000 dollars te betalen voor de Engolsche onderdanen, die schado leden wegens don jongsten oorlog met Peru. TuriiSje. Uit Konstantinopel wordt gemeld dat de Porte zich ongerust maakt over Italië, dat op het oogenblik tweo eskaders onder de ad miraals Nicastro en Acton in den Griekschen Archipel hooft. De Forte vreest daardoor dat de Italiaanscho regeoring een of ander punt van hot Turkscho rijk wil bozetton. Naar hetgeen ook uit Konstantinopel wordt bericht, hoeft de sultan andermaal de Russi- scbo regooi ing uitgenoodigd, de verhuizing dor Kaukasische CircassiOrs naar Turksch grond gebied tegen te gaan, waar deze roofzieke nomaden voortdurend twisten veroorzaken. De Russische rogoering verklaarde dat 400 Cir- cassische gezinnen, die reeds op weg naar do grenzen zyn, in Turkije behoorden te worden toegelaten, maar dat eeno verdere landverhui zing zal worden belet. Aiiiei-ilcn- De „New-Herald Tribune" heeft „den oud sten monseh" opgodokon. Hot is de neger James James, die tegenwoordig to Santa-Rosa, in Mexico, woont en in het jaar 1752 te Dorchester word geboren. Tn 1772 verhuisde hy mot zyn meester .Tamos James, wions naam hy heeft overgonomon, eerst naar Zuid-Caro- lina, later naar Charlestown, waar hij, onder kolonol Moultie, aan den oorlog van dio dagen deelnam. In zijn goboortoland toruggekoerd had hy den oudordom van veertig jaren boreikt en bracht hij, by do verkiezing van oen president, mode 7.yn stom uit op Washington. Achter eenvolgens verloor hy drie mcestors door den dood. Eon stierf op zestigjarigen, do tweede op vyf-en-veertigjarigen, de derde op drie en zeven tigjarigen leeftyd. James James leeft sedert 1765 in Mexico. 1 Daar hy goon vormogon bezit, onderhouden zyn buren hom. Zyn gezondhoid is over hot algemeen goed; alleen ïydt hy af on too aan rhonmatiek in de beenon. Zy'n vorstand is nog levendig on zyn geheugen vrjj sterk. Eon Engelschman, Berry gebooton, Is den vermaarden Amerikaanschon predikant Beecher to Nieuw-York opgevolgd. Zijn jaar- lyksch salaris bedraagt 10,000 dollars, terwyl hy tovons vrye woning gemot. De bokende anarchist Most is te Nieuw- York gevangongenomon, beschuldigd van oen opruiende rodovoering gehouden te hebben, welke gericht was tegen allen, dio modogowerkt haddon aan het vonnis aan do anarchisten te Chicago voltrokken. Hy dacht, dat liy, door Duitsch te sproken, veilig zou zyn, maar een Duitsch politie-agont stonographeerdo zyn rode. Volgons een bericht in do „Times" zal in hot aanstaando Congres het Huis van Afge vaardigden van de Vereenigdo Staten zyn samengesteld uit 168 democraten, 155 repu blikeinen en 4 onafhankeiyken. Biykens het jaarverslag van den luitenant- generaal Sheridan telt het Amorikaanscho legor nu 2200 officieren en 24,236 man. Hy oor- doelt dat eone vermeerdering mot 5000 man zeer doeltreffend zou zyn. Moeder IVIaria. Theresia. „In den naam van het Franscho volk en hot Franscho legor hecht ik op uwo borst hot kruis dor dapperen; niojnand heeft het moer vordiend door heldendaden, noch door eeu 1 loven, geheel, geheel en al in zelfverloochening doorgebracht voor hot wolzyn van uwe broe ders, om don dienst van uw vaderland. Sol daten! pro3entoert de wapenon!" De troepen salueerden, do trommen werden geslagen, de horens geblazen, do lucht was vervuld mot een algemocn vreugdegeroep, iedereen jubelde en juichte, toen moeder Maria Theresia blozend opstond en vroog „Generaal, zyt gy klaar met my?" „Ja," zeide hy. „Welnu, dan keer ik terug naar myn armen soldaat in het hospitaal." (Centrum.) De gouveriieur-gonoraal van Tongking hooft onlangs in tegenwoordigheid van allo Franscho troepen, die Hanoi, do hoofdstad, bezetten, j het kruis van het Legioen van Eer geschonken aan eene non, Moeder Maria Theresia, overste van da Zustors van Liefde in dat ryk. De troepen stondon op het kleine ploin dor stad in een vierkant geschaard, en omringden eene tribune, waarop zich de gouvernour gonoraal met zijn staf bovond. Toon een adjudant ge zonden werd om de non te lialen, vond hy haar in een hospitaal, waar zy een soldaat troostte, wions been juist afgezet werd. Zij wilde het bed van den ongelukkige niet ver laten vóór de operatie voltrokkon was, en volgdo daarna don officier naar het ploin, waar zij door den generaal in persoon ont vangen on onder do vreugdovelle hoozeos der soldaten naar het „platform" geleid werd. De generaal gebood toon stilte, on sprak haar op plochtigen en indrukwekkendon toon vol- gor.derwyzo too: „Moeder Maria Theresia, toen gy 24 jaar oud waart, hebt gy van een kanonskogel eene wondo ontvangen, terwyl gij een verwonde verpleegdet op het slagveld van Balaklava (Russischo stad in de Krimbedoelde slag werd gelevord in 1854). In 1859 werdt gij in do voorste gelederen op het slagveld van Magenta (Vlek in N. Italië) noergoworpon dooi de bom eener mitrailleuse. Sedert dien tyd zyt gij m Syrië, China en Mexico geweest, en, indien ge niet gewond werdt, is het niet, omdat gij u niet blootgesteld hebt aan het goweor- en kanonvuur en de sabels en lansen van den vyand. In 1870 wordt gy te Reichsofen onder een hoop doode kurassiors opgenomen, overdekt mot talrijke sabelhouwen. Zulke daden hebt gy, eenigo weken goleden, bekroond met een der heldhaftigste feiten, waarvan de geschie denis melding maakt. Eene granaat viel op de ambulance, welke ondor uw toezicht stond; de granaat barstte niet, maar kon dat ieder oogenblik gedaan liebbon, daardoor nieuwe wonden toebrengende aan de reods gekwet sten maar gij waart daar gij naamt de granaat in uwe armen, gy glimlachtet tegen de gewonden, die u met een gevoel van vroos, niet voor hen zolven, maar voor u, aanzagen, en gy bracht hot moordtuig op een afstand van tachtig meters. Toen gy het neerlegdet, zaagt gij dat de granaat op liet punt stond van te bersten; g\j wierpt u op den grond; zij berstte; gy waart in een oogenblik met bloed bedektmaar, toen personen tot uwo hulp kwamen toesnelion, stondt gy, zooals gy gowoon zyt, lachende op on zeidet„Dat is niots!" Nauwelijks waart gij van uwe wonden herstelt, of gy keerdot terug naar het hospitaal, waar ik u zooeven heb doen roepen." Gedurende deze lofspraak hielcl de non haar hoofd zedig naar beneden gericht, terwijl hare oogen rustten op het crucifix, dat aan hare zijde hing. Toen gebood de generaal haar to knielen, en, zyn zwaard trekkend, raakte hij er zachtjes driemaal haren schouder medo aan on hechtte het kruis van het Legioen van Eer op hare borst, terwyl liy met hovende stem sprak: I 25 stuks voor ÏO Cts., per Baal, 2000 stuks, tegen Fabrieksprijs. Deze Vuurmakers, reods voor drie jaar door den ondergotookende in den handel ge bracht, behoeven geono aanboveling. A. WACEÏIASiS, Rapenburg 67. by gebruik van hot wereldberoemde, echto V|r Anatherln ill. ÏWIÏ O Mond water. Boven iedor ander Tandwater te verkio- zon al3 voorbohoedmiddol togen Tand en Mondziekten. By gebruik van het Mondwater en Dr POPP's Tandpasta of Tandpoeder bohoudt monsteeds gezonde en schoo- no Tanden, oen eerst vereischte tot het j bohoudWan eene gezonde maag. Dr. POPP's Tandplomboersel om zelf holle kiezen te vullon. Dr. POPP's Kruidenzeep tegen iodere soort van Huiduitslag, ook byzonder geschikt voor Baden. Allo namaaksels van Anatherin- Mondwater zyn voor de Gezondheid iöST schadelyk volgens Analyse; daar om waarschuw ik hiermede voor aankoop van zulke namaaksels. Dr. J. POPI', K.-K. Hof-Tandarts te Ween en. Depots te Leiden: Bij N. K. SWE- MER, Drogist, S. W. H. ROTTEVEEL en A. J. GROEN, Winkeliers. Alsook in alle Apotheken, Parfumerie- Magazynen on by alle Drogisten in Ne derland. No. 1. Een deel Stuiversmagazijn, in houdende de mooiste verhalen, dik boek van ongeveer 400 bladz. No. 2. Koedoe, een verhaal voor Jongens en Meisjes van 8 tot 12 jaar, met 4 fraaie Platen. 1'rys 1.50. No. 3. De Beis door het leven, nieuw spel voor de jeugd. No. 4. Twaalf verschillende, niet op elkander volgende nummers van do Holland- sche Illustratio, mot ongeveer 50 Platen, zoo voor do hand weg uit den grooten voorraad. No. 5 6. Twee Praaien Greennway- sehriften. No. 7. Een fraai Boek met ruim 100 Schaduwbeelden, zeor vormakelyko en tyd- verdrijvende uitspanning voor de jeugd. verzameling voor Oud en Jong wordt uitverkocht voor slechts f' 1.50, ja, 't is waar, alles voor niet meer dan f 1.50, hoewel het mooie Kinderwerk Doedoc anders afzonderlijk voor /'1.50 is ver kocht. Denkt wol om dit pakket met al die ver rassingen spoedig voor den geringen prijs van f 1.50 te bestellen, eerdat de voorraad is uitverkocht. Verkrygbaar by D. BOLLE, Bazaar van Goedk. Boeken, Hang b/d. Vischmarkt, te Botterdam. Voor buiten do stad franco op ontvangst van Postw., wastty staat: Pak ket ©ocdoe.

Leidsch Dagblad | 1887 | | pagina 6