sz Houtskool-Briquetten Vervolg der Advertentiën. NATIONALE LEVENSVERZEKERING-BANK ROTTERDAM. Ijverige Agenten gevraagd. Een ware schat elfbewaring. VERBETERDE C. Jongenburger, te Alfen aan den Rijn. daar reeds één dor gevolgen van de valsche positie, welke de doleerende „gemeenten" innemen." Gemengd N ieuws. Nader vernoemt men omtrent den nood, waarin schipper Matthys Taal, van de ScEe- veningsche bomschuit „Sch. 55 Argo" heeft ver keerd en omtrent de redding van hom en zjjne equipage het navolgende; Donderdag 8 November jl. is by noodweer eene zee tegen het schip opgetornd, die de beide boegen volslagen indrukte. Het nagenoeg nieuwe schip het is 2'/, jaar oud kon de kracht daarvan niet weerstaan. Do bemanning kon met zeilen do gaten niet stoppen en bracht alle scheepsgoederen en lading zooveel mogelyk naar don achtersteven ten einde den kop van het schip te doen ryzen; evenwel zonder govolg. Daar hol pompon niet hielp, werd de noodvlag opgezet en is do logger 121, van Vlaardingen, genaamd „v. d. Ven," reoder de heer Kikkert, gevoerd door schipper Gerrit Goedknecht, in de nabijheid gekomen, doch kon wegens de hooggaande zeeën de zinkendo bom niet bereiken. De equipage van de bom hooft daarop twee brails aan eene lyn doen afdrijven naar den logger, welke daar aan boord werden opgepikt; vervolgens hebben zij een hunner kabels aan die lijn bevestigd, zoodat 't eene einde zich aan boord van de bom, 't andere einde aan boord van den logger bevond. Schipper Goedknecht heeft daarop eene boot uitgezet, maar door de hooggaande zeeën sloeg die vol en zonk. Nadat eenige uren getobd was om die boot weder boven water te krijgen, gedurende welken tijd de schepolingen van de „Argo" bange uren doorleefden, is het eindelijk aan de aanhoudende en volhardende krachtsinspanning van schipper G. en zijne koene mannen gelukt eerst met zjjne boot 5 man van de bom over te nemen en daarna do overige 4 van die equipage b(j zich aan boord te brengen, -fie schepelingen van do „Argo" verklaren slechts aan de volhardende pogingen van^sehipper G. en zjjne visschers hun leven te danken te hebben en roemen in de hoogste mate de broederlijke behandeling, daar aan boord genoten. Op hun verzoek is de logger blijven doorvisschen en heeft hen eergisteravond, toen hij met lading te Vlaardingon binnenviel, aan wal gezet. Deze redding in volle zee, bij hooggaande zeeën en feilen storm, verdient aller bewondering en waardeering en men mag verwachten dat de hooge Regeoring de d3ad niet onopgemerkt zal laten, maar den moed van den schipper Goedknecht en van zijne koene equipage zal weten te boloonen. De „Argo" is kort daarna gezonken. Gansch Scheveningen was Donderdag avond op dö been tegen den tyd dat men do schipbreuke lingen kon verwachten. Vóór aan den Schevening- schen weg was het zwart van de menschen, die hen een hartelijk welkom toeriepon en deelneming betuigden. Schipper Taal en zjjne equipage zjjn trouwens zeer gezien te Scheveningen. De vreugde in de verschillende gezinnen is zeer groot. De vrouw van Taal was door den schrik vrjj ernstig ongesteld. Voor de rechtbank te Amsterdam wordt eene procedure gevoerd, wolke de.algemeene aandacht trekt. Mr. K. E. Dumoulin, advocaat en procureur aldaar, stond nl. terecht, beschuldigd van ton eigen bate eene schilderij van De Wit te heb ben verkocht, 'behoorende tot, echter niet begrepen in den koop van een huis aan de Keizersgracht 321, hetwelk hjj van den heer J. F Otterboin te Brussel had gekocht. Er werden 26 getuigen, waaronder verscheidene rechtsgeleerden en voorname personen uit Neder land en België, gehoord, die allerlei bijzonderheden omtrent de betrekking tusschen den beklaagde en den heer Otterbein mededeelden. Beklaagde bo- woorde dat de heer O. hem de bedoelde schilderij •cadeau had gedaan voor bewezen dienstende heer O. ontkende dit. Do sub3t.-officier, mr. |Ort, betoogde: lo. dat het bedoelde schilderstuk niet kan gegeven zijn als geschenk; 2o. dat het ook niet gegeven is, en 3o. •dat het voorwendsel, als zou de schenking werkelijk hebben plaats gehad, eerst in beklaagdes brein ontstaan is toen hem pertinent verweten werd door den heer Otterbein, dat hjj zich het stuk had toe geëigend. Bekl. had zich op eene boosaardig listige wjjze meestor gemaakt van het huis met de schil derij, om zich dit toej te eigenen. Met dit boosaardig opzet voor oogen beoft hjj zelfs het doen van een goeden verkoop van het huis ten bate van den heet O. verijdeld. Zulk oen samenweefsel van boos heid eischte strenge bestraffing, on mr. Ort requi- reerde 2 jaren gevangenisstraf, mot ontzegging van het kiesrecht en de bevoegdheid om rechtsbijstand te verloonen. Daarna erlangde het woord mr. Z. Van den Berg, advocaat der tegenpartij, die eene schadevergoeding van den beklaagde eischte van ƒ2000, ƒ900 voor verduistering der schilderij en 1100 wegens schade, geleden door de overdrachtskosten van het perceel aan de Keizersgracht), en vervolgens droeg de heer Dumoulin zelf zijne verdediging voor. De uitspraak is bepaald op 22 November. Volgens de „N. R. C r t". h e e f t o r t u s- schen den minister Tisza en de Rotteschild groep nog geene gedachlenwisseling plaats gehad betref fende hot overnemen der leoning ten behoeve van de rijkskassen. Dit is zeker eene nieuwe groep, in concurrentie met die van Rothschild. „Men weet," zegt' ook dezelfde courant, „dat Erasmus bij hot slaan der klok een blad omslaat van het boek, dat hy in de hand houdt." W y wisten hot niet; wy dachten dat hy het blad omsloeg, wanneer hy de klok hoordo slaan. Door eene café-concert-zangeros te Amsterdam is aangifte gedaan van vermissing van een gouden armband met edelgesteonton, ter waarde van 1400, vermoedelyk ontvreemd uit haar taschje, dat door haar was gelegd op het biljart in de koffiekamer van „Tivoli". In den nacht van Dinsdag op Woens dag is ingebroken in het kantoor van den Ryks- ontvanger te Groningen, die, naar men zegt, ruim 4300 uit zyn lossenaar mist. Als vermoedeiyke dader van dien diofstal is by aankomst van den sneltrein uit Groningen, te Zwolle aangehouden de 24-jarige D. Hedema, die, toen hy tusschen een inspecteur en een agent van politie naar het politie bureel werd overgebracht, in de vestibule van het station eene portefeuille wegwierp, of liever liet vallen, welke onmiddeliyk werd opgeraapt door den commissaris van politie en ongeveer driedui zend gulden aan bank- en muntpapier bleek te bevatten. Hy werd voorts in het bezit bevonden van ruim vyfhonderd gulden aan bankpaper, goud en zilvergeld, eon nieuw horloge, gouden ketting en eenige nieuwe kleedingstukken. Onder geleide van twee Ryksveldwachtors werd hy per trein naar Oroningen getransporteerd. Een werkman, zekere G,, woonach tig in de rue Haute te Brussel, kwam Dinsdag avond zeer beschonken thuis. Het govolg van dien toestand was dat hy zyne vrouw en zyn dochtertje van tien jaren beurtelings hevige klappen toe diende. Aan deze marteling kwam eerst een einde, toen oen agent van politie zich in de woning ver toonde. De vrouw en het kind hadden dermate geleden dat zy naar een ziekenhuis moesten ge bracht worden. Zekero Immers, te L a o kon (België) wonende, een der weinig overgebleven strydors van 1830, is bestolen. Hij bewoont een klein kamertje en toen hy nu thuis kwam, bemerkte de 82-jarige grysaard dat men hem zyne geheele bezitting, vierhonderd franken, had ontroofd. De smart van den man gaat iedereen aldaar ter harte. De politie-agenten te P a r jj s heb- ben nieuwe schoenen bekomen, welke hun wel is waar zullen befioeden voor koude en natte voeten, maar die toch ook hunne bezwaren modebrengen. Dat ondervonden twee der ordebewaarders laatst leden Maandag. Zy zagen eenige straatslenteraars, die zulk een groot lawaai maakten, dat zy ze wil den arresteeren, hetgeen de woelige heeren evenwel verhinderden door de beide dienaren omver te gooien, ze in een oogwenk van hunne prachtige schoenen te ontdoen on deze op den koop toe mede te nemen. Een drama, verborgen onder den sluier der geheimzinnigheid, is eenige dagen geleden afgespeold te Airoio (Zwitserland), in een hotel te dier plaatse. Een jonge man en eene vrouw, in den bloei harer jaren, waren met den trein van Milaan aldaar aan gekomen beiden, bevallig en naar de mode gekleed, deden vermoeden tot de gegoede klasse te behoo- ren. Zy gaven, in het hotel aangekomen, voor vermoeid to zyn en sloten zich in de twee voor hen bestemde logeerkamers op. Kort daarna weer klonken revolverschoten door het gebouw en riopon de kellners te zamen by de twee kamers der jonge reizigers. De deuren werden opengebroken en men vond de jongo vrouw badende in haar bloed dood op baar bed liggeneen kogel had haar borst doorboord en kwam aan deti rug uit; terwyl de jonge man insgelyks levenloos nederlag, daar een kogel zyn hart had getroffen. De namen der slacht offers zyn bekend. De yian heet Vigorelli en woonde te Milaan. De vrouw heet Bellotti en was de onge huwde dochter van een koopman aldaar. De toestand van de wed. Dethuin, die zoo hevig verwond werd in de rue du Remor- queur, te Brussel, is verbeterd. Wat den schuldige betreft, het is gebleken dat wellicht eene zyner bloodverwanten, eene vrouw, hem na de aanranding voorzien heeft van eenig schoon linnengoed. Na ernstige verhooren bleef hy steeds alles ontkennen, doch toen hy later door des rechters byzondere aan- en opmerkingen in het nauw werd gebracht, bekende hy eindeiyk, zonder evenwel van eenige ontroering te doen blyken. CORRESPONDENTIE. Ingezonden stukken, waar van de inzenders hun naam niet aan do Redactie bokond makon, worden ongeplaatst ter zyde gelegd. P. vraagt of er niets aan te doen is dat ein- dèlyk oens in den toestand van het voor een paar jaar verbrande perceel in de Hoefstraat, uitkomende aan den Vestwal, verandering kome. Ook met het oog op de gezondheid wordt het moor dan tyd, daargelaten nog het onoogtyke schouwspel, dat het meer en meer gaat aanbieden. LICHTSTERKTE. Resultaten der waarnemingen aan de Gasfabriek. WEEK van SO Oct. tot 5 Nov. Datum. Uur. Aantal. Gemiddelde Eng. Standkaarsen, 30 October. 5.45 7.45 7 17.4 31 5.45 7.45 8 16.8 1 November. 5.45 7.30 7 17.2 2 5,45 7.45 8 17.0 3 5.45 7.45 7 16.5 4 5.45 7.45 8 16.7 5 5 45 7.30 8 16.8 Dit boteokenfc: Wanneer men 5 cubic foet 141.0 liters por uur van zulk gaa verbrandt in een Sugg's London. Argand-Standard burner No. 1, mot 24 gaatjes, een licht wordt verkregen, dat in aterkto gelijk staat niet 17.1,-.,1G.S enz. Standaardkaareon, waarvan elke kaars 20 grains =u 7.8 grammen Spermaceti per uur verbrandt. Directeur A. SIEWERTSZ VAN REESEMA. Administrateur A. v. d. HEYDEN. Wiskundig Adviseur DAVID I. A. SAMOT. Volteekend Waarborgkapitaal 1,000,000. Verzekerd bedaag uit0. Dec. 18Ö6 14,203,390.98. Reserve uit0. December 1886 3,828,397.17. Men wende zich tot den Hoofdagent S. L. BOERIMA, gep. Ind. Officier te Delft. voor allen, die door jeugdige verkeerdheden lyden, is het beroemde werk Dr. BETAI S Hollandsche uitgave, met 27 afb. Prys 2 Guldon. Ieder, die aan de geyolgon van zulk kwaad lydt, moet het lezen. Duizenden hebben hun herstel er aan to danken. Te ver- krygen by het Verlags-Magazin te Leipzig, Neumarkt No. 34, franco, togen inzending van het bedrag, (ook in postzegels), en in eiken boekhandel in Holland. van de zuiverste grondstoffen vervaardigd in drieërlei vorm, tegen de laagst mogelijke pryzen verkryg- baar aan de Stoombrlqueltenfabrlek van

Leidsch Dagblad | 1887 | | pagina 10