Agenten ïïüorlBM Dienstbode, I.lanpzaal&Zoon De Eerste Qualiteit DE KREEK, I. A. SEEKING, Vervolg der Advertentiën. Eerste Bijeenkomst Calorifères, LEIDEN. Kastanjes, gebraden of gekookt. Aalmarkt. u Hooigracht 7, Leiden. BUITSNLAND. K) r&3tt;^~vxinvazyxs&yi-x*prK&m^s&ivx.*3gs3rasiaix!i Frankrjjk. Aangaande de twee spionnen te Lyon wordt nog gemoldO'Dean is woedend op hot parket te Lyon en heeft gezegd: „Ik hob Frankrijk lief; Parjjs is de stad, wolke ik boven alle 3teden, vooral boven Lyon, stelde laatste stad haat ikmen heeft er my op schandelijke wjjze gearresteerd voor eene denkbeeldige geweren-historie en de rochter zoowel als de procureur heeft ten mijnen opzichte zeer kwaljjk gehandeld. Ik wil het ze betaald zetten en van hen herstel in mjjne eer eischen. Tevergeefs heb ik een pas gevraagd om voor eenige uren deze stad te verlaten; het gouvernement heeft hem mij geweigerd. Ik moet dus wachten en zal dat doen." Hjj moet nu voor de correctionoele recht bank te Nantes verschijnen. Een berichtgever der „Débats" verklaart do verzekering te kunnen geven dat generaal d'Andlau reeds eene week te Londen is. 4000 personen woonden de hnweljjksplechtig beid bij van Alice De Rothschild. De bruid was in wit satijn gekleed. Er waren 15 „demoiselles d'hon- neur", terwijl 8 jonge dames als „quêteuses" werk zaam waren. Allen hadden van de bruid gouden broches met diamanten ontvangen. De Fransche Kamer bestaat thans uit 405 republikeinen en 177 conservatieven; 3 zetels zijn vacant, waarvan 2 door conservatieven waren bezet. Eene zaak, geheel van denzelfden aard als die, waarin generaal Caffarel is betrokkon, is deze week voor de rechtbank behandeld. Het is die nl. van Colln en Alphonse Martin, die aan den heer Bertrand, fabrikant in artistiek goud- en zilver werk, hadden in bedenking gegeven hem eene ridderorde te verschaffen voor 45,000 fr. De eene schuldige noemde zich een bankier, de andere han delaar in zaken op elk gebied. Duitscbland. Men meldt uit Berlijn aan de „Times", dat de keizer van Duitschland zijne goedkeuring gehecht heeft aan de zending van eenige door hem te kie zen Duitsche officieren naar China om dienst te doen als onderwijzer in hot Chineosche leger. De heer Franz Karl Guilloaume, lid van de Kamer van Koophandel, heeft de stad Keulen een geschenk gedaan van 100,000 mark tot hot bou wen van arbeiderswoningen. De gemeenteraad heeft die som in eene gisteren gehouden vergadering, onder de door don schenker gestelde voorwaarden, dankbaar aanvaard. De bekende Afrika-reizigor, luitenant Wiss- mann, heeft eenige dagen te Brussel doorgobracht en is meermalen door Koning Leopold op het kas teel te Laeken ontvangen. Gisteren ging hij naar Berlijn terug. Vermoedelijk zal hij zijne Afrikaansche onderzoekingstochten staken. Aan de oudste hoogeio burgerschool voor meisjes te Berlijn, in 1838 geopend, zal in het volgende jaar haar 50-jarig bestaan worden gevierd. Gedurendo die halve eeuw hoeft die school don zelfden directeur gehad, prof. Maltzner, die roeds over de 80 jaren is en bij de viering van het feest zjjn ambt zal nederleggen. GrooGBritanni 8. De „London Gazette" maakt bekend dat er ver dragen gesloten z(jn, volgens welke het grondgebied in het Niger-bassin, dat aan de Royal Niger Com pany behoort, en voorts de streek langs de kust tusschen het onder Britsch protectoraat staande Lagos en den rechteroever van de Rio-del-Rey ondor Britsch protoctoraat geplaatst zijn. Prinses Beatrice (de vrouw van Hendrik van Battenberg) verwacht spoedig hare tweede bevalling. Do nieuwbenoemde lord-mayor van Londen, De Keyser, ontvangt uit z(jn vroeger vaderland, België, zooveel verzoeken om hulp en om in te schrijven, -dat h(j oponiyk heeft bokond gemaakt, die voor- loopig niet te kunnen beantwoorden. Ook deputaties zal hij vooreerst niet kunnen ontvangen. Hy zal ÏTi het voorjaar de burgemeosters van de voor naamste steden van België noodigen op een feest maal in Mansion House. Te Exeter is een standbeeld onthuld voor lord Iddesleigh (Northcote), wiens plotseling overlyden in het afgeloopen voorjaar men zich nog zal her inneren. Ten einde aan de straatmanifestaties in Londen een einde te maken, zyn door het hoofd der politie alle openbare meetings verboden. Het Trafalgar- plein is geheel afgezet. Spanje. Aan de „Times" wordt uit Madrid geseind dat de Spaansche rogoering de tractaat-mogendheden van 1860, onder welke ook Nederland behoort, heeft uitgenoodigd tot een nieuw congres, ten einde het tractaat betreffende Marokko aan te vullen. Het staat vast dat de meoste staten Spanje's voor stel zullen aannemen. Een lid van den gemeenteraad van Madrid is met een dolk om het leven gebracht door een ontslagen administrateur van de algemeene slacht plaats aldaar. Rusland. Een Russisch officier werd dezor dagen plotseling ryk. Een oud-generaal had hem tot universeel erf genaam benoemd en deze liet 1,000,200 roebels aan baar geld en voor 1,700,000 roebols aan vaste goe deren na. Intusschen ging de overledene voor zeer arm door; 35 jaren had hij zeer zuinig in een armoedig huisje zpn loven doorgebracht en de officier, wien de erfenis ton deel viel, had zooveel medelijden met den ouden krygsman, dat hij hem dagelyks kluifjes en restjes van zjjn middagmaal voor zpn hond stuurde, om den ouden heer de kosten van de voe ding van zijn liovolingsdier to besparon. Juist die goedheid was aanleiding van de testamentaire bo- schikking. Te Weenen is de nihilist Jassowitch gearres teerd, als medeplichtig aan den moord op den over leden czaar; hy zal aan Rusland worden uitgeleverd. Hot is gebleken dat hy de bommen, welke by den moord worden gebruikt, had helpen maken. Aan de „Temps" seint men, dat de czaar de volgende weok naar St.-Petersburg terugkeert zonder het herstel zijner kinderen af te wachten, daar dringende zaken zjjne tegenwoordigheid in de Russische hoofdstad eischen. In het district Odessa lyden niet minder dan 2600 soldaten aan oogziekten; er zyn tijdeiyke hospitalen ingericht. Men schryft, de vele gevallen toe aan de langdurige hitte en droogte. Vereeulgde Staten. Naar men uit Niouw-Tork meldt, hebben som mige firma's ten behoevo van Nederlandsche fond senhouders voor het Oppergercchtshof aldaar een procos ingesteld tegen de heeren Gould en Sage, om hen te dwingen, zich te verantwoorden wegens G millioen dollars aan misbruikte Denver-Pacific- effecten, welke zp als „trustees" van den Kansas- Pacific in handen hadden. De zeven ter dood veroordeelde arnachisten te Chicago zullen by hooger beroep voor het Opper- gerechtshof der Unie verdedigd worden door gene raal Benjamin Butler, wiens honorarium grooten- deels door de „Ridders van den Arbeid" zal worden betaald. Aan de „Times" wordt uit Philadelphia ge seind dat het proces van de regeering der Unio tegen Utah, strekkende om do Mormonen-kerk ondor curatoele te stelten, overeenkomstig de jong ste anti Hormonenwet, is aangevangen. In den loop van liet proces is het gebloken dat het Mormoonsch kerkbestuur de meeste eigendommen der kerk, ge schat op nagenoeg 27 millioen dollars, roeds heeft overgedragen, ten einde de wet te ontduiken. In de Stcd. Werkinrichting zijn opgenomen DATUM. DAGEN. Volw. Kinde Totaal. pers. ren. 1G October. 40 14 54 17 Maandag. 61 15 76 13 Dinsdag 67 15 82 19 Woensdag 70 12 82 20 Donderdag. 67 14 81 21 C5 14 79 22 Zaterdag. 68 14 82 Marktberichten. Leiden, 22 October. Heden aangevoerd: Tarwe heo- toliter. Wintertarwe a Zomertarwe a Bogge 4 H. L. Winteiroggo ƒ6.a 6.50. Zomer- rogge ƒ5.— a 5.50. Gerat 7 It. L. Zomergerst ƒ4.50 a ƒ5.Clievalier-gerat ƒ6.— a 6.50. Haver 7 H. L. Zware Haver 3.75 a ƒ4.20. Lichte Haver ƒ3.50 a ƒ3.75. DuiveDboonen hectol. a Paar- denboonen hectol. a Maie 3 hectol. ƒ5 a ƒ6.— Boter: Aanvoer 5050 eg. late qualit. per 1/., vat ƒ68.— a 78.2de quali'. per 1/4 vat 52.— a ƒ66.late quaht. po- kilogr. 170 a 1.95; 2do qualit. per ki.ogr. 1 1 30 ƒ1.65 Lange Zwarte Turf 13000 dubb. hectol-, 0 21 a ƒ0.25. Advcrtcntllin des middags na halfdrlc bezorgd, blijven tot een volgend nummer liggen. Aan allevronwcn aanbevolen. Mürs-.Rgb Düsseldorf. Eere aan do waarheid! Jarenlang, van myne^vroegste jeugd af aan, loed ik aan maag- pyn en wat ik er ook voor deed, niots hielp. Echter werd ik eindelyk door vele menschen hier in Mors en ookjiit do omstreken, op de ZwitserscliePillen van den apotheker R. Brandt opmerkzaam gemaakt, en, nadat ik in den loop dos zomers twee doozen or van gebruikt heb, ben ik, Goddank! van myne kwalen verlost. Dit is de zuivere waarheid en diene ten nutte en tot welzpn van alle lijdenden. Met achting, Wed. Ramacher, Oberwallstraat. De Zwit sersclie Pillen van den apothekor R. Brandt zyn a 70 Cts. de doos in de apotheken verkrpgbaar; men moet echt6r letten op het witte kruis op rooden grond en do naamtoekening van R. Brandt. Echt te verkrijgen by N. K. SWEMER, Drogist, Mare. Woensdag 26 October 188?, des avonds to 8 uren, IN DE STADSZAAL. Spreker: do Fleer IS. KOOPMANS VAN BOEKEKEN. De Commissie voornoemd, G. JAPIKSE, Voorzitter. C. J. LEÊNDERTZ, Secretaris. De deuren worden te halfacht geopend. Toegang vrij. Nogmaals wordt in herinnering gebracht dat Kinderen beneden zestien jaar zonder geleide tot deze Bijeenkomsten niet meer zullen worden toegelaten, tenzy hunne Kaart door een der Com missieleden is gecontrasigneerd. Er wordt gevraagd eene flinke van goede getuigen voorzien, tegen November. Adres Maarsmanssteeg No. 13. met of zonder Mantels, worden in alle afmetingen geleverd door Hooigracht HO, worden gevraagd voor eene solide Nederlandsche Levensverzekering-Maatschappij voor Leiden en Omstreken. Alleen zy, die bewyzen kunnen geven van geschiktheid en soliditeit, kunnen in aanmerking komen. Adres met franco brieven onder letter 8 aan het Bureel dezer Courant.» wklke 50 Cent waard is, kost 38 Cent per '/2 kilo, 71 Cent per kilo en f 1.75 per 2'/2 kilo. Zy, die een kilo Boter halen, hebben recht by ieder kilo Boter een pond St.-Nlcolaas voor 32 Cent in te koopen. SLIJTERS, die veel noodig hebben, kunnen zeer goedkoop terecht by

Leidsch Dagblad | 1887 | | pagina 6