Nederlandsche Maatschappij voor Eloctriciteit en Metallurgie te 's-Gravenhage, die een bedrag van omstreeks /'300 verduisterde, tot 6 maanden ge vangenisstraf. Te Scheveningen heeft gisteren de vischhandelaar v. d. T., een oppassend man, zich door ophanging van het leven beroofd. Moedeloos heid over achteruitgang in zaken moet er de oor zaak van zijn. De Rotterdamsclie politie heeft reeds beslag gelegd op de dames reistasch en de voor werpen, welke zich daarin bevonden, die aan mevr. Jaïde, opera-zangeres aldaar, waren ontstolen. De bestolene looft eene belooning van f 100 uit aan dengene, die zoodanige aanwijzingen of mede- deelingen kan doen, dat de ontvreemde voorwerpen en de dader of de daders worden ontdekt. Te Rotterdam werd gisteravond -door een venter van extra tijdingen een zoogenaamd bulletin verkocht, waarin gemeld werd dat de Rus sische keizer was overleden. Dit bracht nogal sen satie teweeg, vooral in de café's, waar een ieder heen ging om de couranten te lezen. Ook in den schouwburg werd het gerucht bekend. Het gelieele bulletin bleek valsc-h te zijn; mogelijk heeft de verkooper een bulletin van eonige jaren geleden verkocht, waarin de dood des vorigen keizers gfl meld werd. Een 44-jarig man te Haarlem, on langs uit een krankzinnigengesticht ontslagen, heeft daar ter stede een schot gelost, gaande door het raam van de woning zijner vrouw, van wie hij gescheiden leefde, zonder gelukkig iemand te heb ben gekwetst. Hy is, als verdacht van poging tot moord, naar het huis van bewaring overgebracht. Heden had by het nieuwe station aan het "Westerdok te Amsterdam door misver stand eene botsing plaats tusschen twee treinen, een van den Rijn- en een van den Hollandschen spoor, welke werden gerangeerd; zy liepen tegen elkander op, zoodat twee wagens geheel verbrijzeld werden. De baan van den Rjjnspoor was door dit ongeval korten tijd versperd. Persoonlijke ongelukken had den echter niet plaats. Gisteravond is door den trein, welke om 6.26 van Amsterdam naar Winterswijk vertrok, in de zanderijen tusschen Naarden en Hilversum, de remmer van een ballasttrein, De Man genaamd, overreden. Hy was onmiddellijk dood. By J. F. Ronchetti, fabrikant van vogelkooien in de Dirk-Van-Hasseltsteeg, te Am sterdam, vervoegde zich Maandag 11. een persoon, die hem mededeelde, dat hy ten spoedigste zich moest vervoegen aan het kantoor van de heeren Hoyack Co., Keizersgracht No. 71, mot een voorraad van de prachtigste kooien, daar een En- gelsch stuurman, die zich op dat kantoor zou be vinden, eene keus daaruit wenschte te doen. In de hoop goede zaken te doen, spoedde de koopman zich naar het opgegeven adres, voorzien van drie fraaie en kostbare vogelkooien, ter gezamenlijke waarde van ongeveer f 70. Hy werd daar aan de deur ontvangen door een ander dan degeen, dio de bestelling had gedaan, doch hij kreeg terstond ten antwoord dat do Engelsche stuurman zich juist boven bevond. De koopman ziet de kooien een voor een naar boven dragen; hy moest maar een oogenblik wachten, dan zou hy den uitslag verne men. Na een tien minuten wachtens werd hem gezegd, dat do Engelschman nog zulke drukke zaken met de heeren Hoyack had te bespreken, dat het doen van eene keus uit de kooien nog wel een poosje zou duren: hy moest dus nog maar eens over een half uurtje terugkomen. Niets kwaads vermoedende, vervoegde de man zich andermaal aan het bekende adres, doch tot zijne niet geringe verwondering vernam hij toen op 't kantoor, dat daar geen Engelschman was geweest, dat daar geene vogelkooien waren bezorgd. Noch van die kooien, noch van de beide mannen, die in die zaak be trokken waren, was een spoor te vindenhy kwam dus tot de overtuiging, dat hy de dupe was ge weest van twee behendige oplichters. Het is zeer te wenschen, dat de politie, die na tuurlijk met de zaak onmiddellijk in kennis is ge steld, zal -slagen in de aanhouding van de daders, want het geldt hier eene oplichting, waarvoor men zich nauwelijks kan wachten. (N. v. d. D.) Het aardige boekwinkeltje van Plan- tyn op het 17de eeuwsche marktplein te Amster dam is door een bewoner van Oosterbeek aange kocht om in den tuin van zijne buitenplaats te prijken. De onbezoldigde rijksveldwachter Spronken is te Cadier en Keer (Limburg) dooreen viertal stroopors mishandeld en van zijne revolver beroofd. Tegen de daders, die allen bekend zijn, is proces-verbaal opgemaakt. Gisteravond ontstond te Gestel by Eindhoven brand in de leerlooierij en het woonhuis van P. v. d. Laak. By het redden van eenige huis- meubelen en voorwerpen van waarde, heeft de eigenaar zich deerlijk gebrand en men is bevreesd dat hy het gezicht verliezen zal. De perceelen zyn geheel afgebrand. Alles was verzekerdde oorzaak is onbekend. Eene nieuwe belasting is te Scha- gen ingevoerd. Daar heft de gemeente f 5 per avond van elke.dansparty. De boerderij met schuur van de wed. G. Van Gemert te Neerasselt (Gelderland) werd gistermorgen door brand vernield. Bijna niets kon gered worden. Mot het grootste gedeelte van den inboedel werden een kalf. eene geit, benevens hooi, stroo en rogge oene prooi der vlammen. Alles was verzekerd, hoewel niot hoog; de oorzaak is onbekend. Zekere C., uit "WtJlre, moest gisteren, op last van een koopman uit Aken, eene koe naar Vaals brengen. Onderweg zette het dier het op eon loopen. De man, die het koord, waaraan hy het dier leiddo, om zyn arm had gedraaid, werd geruimen tyd voortgesleept en dientengevolge dus danig verwond, dat hy eonige uren later overleed. Een driejarig meisje, dat al spelende in de Zeedyksvanrt te Wynaldum geraakte, werd door haren vader levenloos opgehaald. Men zegt dat de kunsttentoon stelling te Venetië tot hiertoe een deficit van 200,000 fr. heeft opgeleverd. In Australië bestaat het plan eene nieuwe expeditie uit te rusten, ten einde de Zuide- lyke IJszeeën te doorzoeken. Victoria gaf reeds 10,000 pd. st. en verwacht van de andere Staten gelijke bedragen. Ook werd een beroep gedaan op de regeering van het moe derland. De expeditie zal vermoedelyk 150,000 pd. st. kosten. In Amerika hebben weer hevige stormen gowoed. Behalve de „California", verging de stoomboot „Alice", die uit Riga was vertrokken met bestemming naar Londen. Alle negentien opvarenden verdronken. By de politie der Russische stad Minsk kwam dezer dagen eene dienstbode uit een nabygelegon dorp aangifte doen van een gruwelyken moord, gepleegd in de herberg van een Jood, by wien zy diende. Zy zelve was als door een wonder, half gekleed en in overhaaste vlucht, aan de moor denaars ontkomen. Toen de gendarmes in het hun aangewezen huis kwamen, wachtte hun een vreeselyk schouwspel. Niet minder dan acht lyken vonden zy met ver- bryzelde schedels: de herbergier, zyne vrouw, hun knecht en vyf kinderen. Van de moordenaars was geen spoor te ontdekken, en het meisje, dat hun ontsnapt was, had in haren schrik niets gezien dat de justitie op het spoor kon brengen. In de laatste weken zyn alle hospi talen te Londen opgevuld met zieken, voornamelyk aan roodvonk. De cyfers der in de 24 uren van Zaterdag-nacht op Maandag-nacht in de hospitalen van de Metropolitan Asylums Board gebrachte patiënten, doen zien dat do epidemie nog steeds toenemende is. Van de 53 patiënten, die binnen gebracht werden, leden 51 aan het roodvonk. In het geheel waren 1756 gevallen in behandeling, waarvan 1621 roodvonk en 7 typhus. Sedert eenige dagen wordt een ge deelte van Griekenland weer geteisterd door aard bevingen. Te Athene werd de schok gevoeld, maar het hevigst was deze bij de golf van Corinthe. In den Peloponesus was de schok zeer zwakevenals op de Jonische eilanden en de Cycladen. Hier en daar is groote schade aangericht. Vooral te Corinthe) waar twee dorpen, Krato en Xylocastro, byna ge heel zyn vernield. Te Parys is eene vrouw van twee doodgeboren kinderen bevallen, van wie één met twee hoofden en twee halzenhet ééno hoofd zat op de gewone plaats, het andere op den linker schouder. Te Parys is een Ier gevat, die op straat met eene revolver schoot en een jongmonsch zwaar gekwetst had. Hy verstond geen enkel woord Fransch en betuigde niet te weten, waarom hy geschoten had. Men houdt hem voor krankzinnig. Twee heeren hebben te Parys om eene vrouw van do „demi-monde" geduelleerd, en wel met bogen. De één werd vrij ernstig in de arm gekwetst. Het juffertje, dat den kamp by woonde, werd er zóó door aangedaan, dat men voo krankzinnigheid vreest. By Framlingham, in Suffolk, is ver leden Zaterdag omstreeks middernacht de ruim zeventigjarige predikant Farley door zyn hulppre diker Cooper vermoord. Deze woonde by hem in, verzocht hem te spreken, werd by zyn bed gelaten en sneed hem den hals af. Men houdt hem voor krankzinnig. BUITENLAND. lluitschland. De „Nordd. Allg. Zeitung" spreekt in warme be woordingen over de samenkomst van den Duit- schen Rykskanselier en den heer Crispi. Het orgaan van prins Von Bismarck ziet in die byeenkomst een nieuw bewijs van de oude beproefde vriend schap, welke tusschen de woderzydsche vorsten en volken bestaat, zoomede van beider vredelievend streven. Het bezoek van den Italiaanschen minister leidde tot eene volkomen overeenstemming der twee staatslieden, om beslist en in vereeniging mot Oos- tenryk den vrede te handhaven, een Europeoschen oorlog zooveel mogelyk te verhinderen en, in geval van noodzakelykheid, dien gemeenschappelyk te bestrijden. Groot opzien baart dit artikel, hetwelk onge- twyfeld onmiddellyk van prins Von Bismarck af komstig is. Gelyk bekend is, waren er tot dusver zeer tegenstrydige geruchten in omloop omtrent het gemeenschap'pelyk optredm in geval van oorlog. Te Stettin is eene groote werkstaking uitge broken onder do graanverschepers, die hoogere vrachten eischen. Kogel is als dirigent van het philharmonisch orkest te Berlyn eergisteren opgetreden en wel met groot succes. Hy dirigeerde o. a. de Leonore ouver ture, het voorspel van „Tristan", en Griegs „Aus Holbergs Zeit." De Kamer van Koophandel te Hamburg heeft aan eene commissie van handel en scheepvaart op gedragen, zoo spoedig mogelyk tot de Ryksregee- ring het verzoek te richten, tegenover Spanje de aan Duitschland toekomende rechten der meest be gunstigde natie te verzekeren, in dien zin dat öf de uit Duitschland komende en te Hamburg ver vaardigde of gezuiverde alcohol aan geen grootere beperkingen dan de vreemde onderworpen worde, öf de aan Hamburgsche alcohol opgelegde beper kingen evenzeer op de buitenlandsche aanvoeren, met name die uit Zweden, worden toegepast. Bulgarije. Uit Bulgarye komen klachten over de talryke roovorsbenden, die het Rhodope-gebergte onveilig maken. De regeering heeft terstond cavalerie uit- g zonden, die reeds eene bende over de Servische grens joeg. Te Sofia worden toebereidselen gemaakt voor de ontvangst V3n prinses Clémentine, de moeder van prins Ferdinand, die nu weldra in de hoofdstad wordt verwacht. Naar uit Konstantinopel gemeld wordt, ver klaart Rusland zich in zyn antwoord op de Turk- sche nota bereid, een Turkschen gedelegeerde in Bulgarye te laten samenwerken met den Russi- schen, maar Rusland acht een bestuur door de gedelegeerden voor den tyd van drie maanden on toereikend. Beide mogendheden zouden eene lyst van trooncandidaten opmaken, waaruit de Sobranie den vorst zou moeten kiezen. Groot-Britannië. Het rechtsgeding te Dublin tegen den burgemeester Sullivan is gisteren voor het hof van politie be handeld. Ingevolge het den vorigen dag door den gemeenteraad te Dublin genomen besluit, verscheen de heer Sullivan voor het hof, omgeven door de s:hepenen, den zwaard- en den stafdrager, allen met de kenteekenen hunner waardigheid. De politie verzette zich tegen de pogingen van den zwaard en den stafdrager, om naast den lord-mayor plaats te nemen, en noodzaakte hen na eene langdurige worsteling hot parket te verlaten en op de voor het publiek bestemde tribune plaats te nemen. Het was een zeer levendig tooneel en de menigte juichte luide den burgemeester toe. O'Brien was niet voor het hof verschenen. Op eene bedenking van technischen aard, door

Leidsch Dagblad | 1887 | | pagina 2