'I belastingen en accijnzen te Wormorveer c. a.. J. M. Burgerhoudt, ontvanger derzelfde middelen te "Waalwijk c. a.tot ontvanger der directe bel. en accijnzen te Yeenendaal c. a., E. C. F. E. Van Krippondorff, thans te Sloten; mr. J. P. R. Tak Van Poortvliet benoemd tot dijkgraaf van het hoogheemraadschap Delfland; A. Doyer, com missaris van politie te Leeuwarden, tevens benoemd tot commissaris van de Rijkspolitie; aan C. Boon - acker, op verzoek, eervol ontslag verleend als kantonrechter plaatsvervanger in het kanton Sêha- genmet 1 Oct. den directeur van het post en telegraafkantoor te Boxmeer, J. A. De Man, teruggebracht tot den rang van telegrafist lsto klasso; aan den klerk ter directie der Rijks- postsspaarbank J. Langoveld, op zijn verzoek, eer vol ontslag verleend uit die betrekking; met 1 Sopt. a. 3., voorloopig voor den tijd van één jaar, gedetacheerd by het wapen dor genie van het loger hier te lande, met bestemming om als leeraar de gnniewetenschappen werkzaam te wordon gestold bij de Kon. Mil. Academie, den lston luit. G. B. H. F. Alpherts, van het wapen der genie van het leger in Ned.-Indië, met verlof hier te landebenoemd tot burgemeestersvan Rheden mr. A. H. Brandt en van Opsterland M. N. Wijt. Gemengd TV ienAV s. Steeds zijn de winkeliers er op uit om aan hunne étalages niet alleen een fraai, maar ate het zoo kan ook een eigenaardig voorkomen te geven, waardoor de aandacht des te meer getrokken wordt. Als men van den Nieuwen Ryn de Hooi gracht opwandelt, ziet men dat dit laatste nu ook vooral hot geval is met eene uitstalling in het magazyn van den heer B. H. J. Pols, waar eene groote collectie kapok-matrassen, symmotrisch en op bestelling bewerkt, ter aflevering gereed ligt en, althans voor zoover uitwendig valt te beoor- deelon, van de deugdelijkheid van het fabrikaat getuigt. Trouwens, gezegde firma is omtrent hare bovengenoemde, alsmede paardenharen en sprinj* veeren matrassen, bonevens alle artikelen, tot een degelijk beddenmagazyn behoorende, reeds lang genoeg gunstig bekend, dan dat men, in welk op zicht ook, de solide bewerking door haar personeel, in twjjfel zou kunnen of durven trokken. Hedenmorgen om zeven uren rukten de vier compagnieën van het 4de bataljon onder bevel van den kapitein N. W. Hofstede uit, om in de duinon van Katwijk eene oefening te houden met losse patronen. Door den hevigon regen zeer belemmerd, kwamen zy omstreeks halfelf in het garnizoen alhier terug. Omstreeks elf uren kwam heden morgen een detachement huzaren van het eskadron ordonnancen, ter sterkte van ongoveer 60 man, een marsch makende van Amersfoort naar 's-Gra- vonhago, van de zjjde der voorm. Hoogewoerds- poort en vervolgens langs den Zoeterwoudschen singel over de Doezabrug onze stad binnon. Na eene kleine rust gehouden te hobben, verlieten zy deze gemeente, na op gebruikelijke w(jze uitgeleide te zijn gedaan. Door de politie alhier is eene kat afgemaakt, van welk dier gebleken was dat het vóór veertien dagen terug gevochten had mot den wegens dolheid afgemaakten hond van den apo theker v. d. L. Tegen C. v. d. B., G. v. L. en J. v. d. H. is proces-verbaal opgemaakt wegens verzet tegen de politie. Omtrent het niot werken van de Leid- scho stoomspuit by don brand der stoomolieslagerij van den heer Helling, deelt de heer J. D. Speet, lid van het Dagelijksch Bestuur van Leiderdorp, ons mede dat, ofschoon de brandmeesters van het begin van den brand zich steeds overtuigd hielden dat het belendend woonhuis zou behouden blijven, hy toch op hot. dringend verzoek en voor rekening van den heer Helling, de hulp der stoomspuit aan do bevoegde autoriteiten heeft ingeroepen, waaraan met den meeston spoed en bereidvaardigheid door Leiden werd voldaan. Toen echter de stoomspuit was aangekomen, loverdo do brand geen verder gevaar voor het woonhuis meer op, en met het oog op de groote lioeveolhoid olie, welke in de putten stond te branden, was het niet als raadzaam, die daar binnen te houden, wat door den toevoer van water der stoomspuit niet het geval zou zyn geweest, waarom do lieeren brandmeesters eenparig besloten, voor loopig eene afwachtende houding aan te nemen. Na eene reis van 7 weken arriveerde te Noordwjjk aan Zeo de „N. IV. 12 Zorg en Trouw" van den reedor Joh. v. d. Deyl, medebren gende 270 k. pekelharing, 20 k. en 5000 st. steurharing. Van het 3de regiment huzaren te 's-Hage zullen de 2de luitenants W., V. en de militie-luitenant R. geen deel nemen aan do cava lerie manoeuvres, maar in het garnizoen achter blijven, als zijnde gesteld ter beschikking van den krijgsraad in het 1ste militaire arrondissoment, we gens de bekende Seinpost-zaak. Den huisknecht van mevr. dewed. De K., te 's-Hage, welke knecht verleden week voor de rechtbank aldaar terechtstond wegens dief stal van geld uit eene secretaire, word heden door dat college de tegen hem gevorderde 4 maanden gevangenisstraf opgelegd. Voorts veroordeelde de rechtbank nog, respectio- volyk tot 1 maand en 15 dagen gevangenisstraf, don jeugdigon stukadoor on zijne dulcinea, die den herbergier K. op de Kalvermarkt aldaar ernstig mishandeld hebben. De eskadrons van het 3de regiment huzaren, te 's-Hage in garnizoen, bestemd om deel te nemen aan de in Overysel te houden manoeuvres, zyn gistermorgen met verschillende treinen van de Ned. Rijnspoorwegmaatschappij derwaarts ver trokken. Op den Nieuwen Scheveningschen weg, naby den eersten waterweg, had gisternamid dag een ernstig ongeval plaats. Eene oude dame, die, wegens hare doofheid, de stoomtram niet hoorde aankomen, word aangereden op het oogenblik dat zij de rails wilde oversteken. Zy werd op verschil lende plaatsen zóó ernstig gewond dat hare over brenging naar het gasthuis noodzakelijk was. Een heer, die gisteren te Scheve- ningen op het punt stond in de diepte wog te zinken, werd nog bytyds door twee badknechts gered, die al zwemmende hem bereikten en hem toen grepen. Kort na dit voorval werd een ander, die zich ook weer te ver waagde, door de bad knechts uit zee gehaald en tegon wil en dank naar hot strand gebracht, In het Ziekenhuis te Delft is over leden mej. H., die daar 27 jaren geweest was en nooit dan by het verbedden hare legerstede heeft kunnen verlaten. Gistermorgen ontstond op eene bo venwoning aan de Zieseniskade, te Amsterdam, door het in brand geraken van een petroleumtoestel, een vry zware, uitslaande brand, welke evenwel door de brandweer met twee handspuiten vry spoedig was gebluscht, zoodat de schade niet groot is. De bewoners konden zich uit het brandende gebouw roddon, behalve een oud man, die zich in de ver warring op het balkon dor 2de verdieping had be- goven; de buren poogden hem met ladders reeds vóór de brandweer kwam, te redden, doch dit ge lukte hun niet; maar de brandweer was zeer spoedig tegonwoordig. Zy stelde hare brandladders op en binnen weinige oogenblikken was de in levensgevaar vorkeeronde bewoner gered. (A. H.) Een man te Amsterdam, die eenige weken geleden een paar zwanen mishandelde en hunne jongen doodde, is thans veroordeeld tot eene maand gevangenisstraf of f 100 boete en in de kosten van het geding. Waarschijnlijk zal op lOctoberde Ryksmunt te Utrecht weder, na langen stilstand, beginnen te werken. Er is sprake van de aanmun ting van 25-, 10- en 5-centsstukken voor Nederland. Een ingezetene van Eist (Utrecht) is zeer ernstig door een van dolheid verdachten hond gebeten. Het dier is dadelijk afgemaakt. Ook te Breda heeft zich bij een hond hondsdol heid geopenbaard. De dolle en do door deze gebe ten honden zyn allen afgemaakt. Naby hot station Amersfoort is de spoorwegwachter Blankenstein door een trein van het Oosterspoor, komende van Zutfen, overreden. Ily was onmiddellijk dood. Uit Parijs wordt van gisteravond gemeld dat Pranzini hoogstwaarschijnlijk heden nacht zou onthoofd worden. De politie van Macon heeft eer gisteren een individu, een Belg van geboorte, ge arresteerd als verdacht van spionneering. Op het oogenblik zijner aanhouding was hjj in het bezit van 13,000 franken. Een onderzoek is aangevangen. De correctioneele rechtbank der Soine heeft een voornaam persoon, Q. genaamd, ver oordeeld tot drie jaren gevangenisstraf. De veroor deelde had de gewoonte mot valsche plaatskaartjes, waarvan hij zelf de vervaardiger was, in de eerste klasse te reizen op de lijn Paris-Lyon-Móditerranée. Hij heeft zijne schuld bekend en als verdediging aangevoerd dat hij aldus gehandeld had uit kinder achtigheid In den avond van 6 Augustus heeft een onbekend gebleven man te Bazel een vijfjarig meisje, Bertha Brunner genaamd, weggevoerd, haar pruimen en eene nieuwe jurk belovende. Men ver moedt dat het kind door een kermistroep is mede genomen. Het kan ook zyn, dat het vermoord is. 1-Ioe dit zy, voor hare ontdokking en terugbezorging is eene som van 300 franken uitgeloofd. Het meisje is groot voor hare jaren, heeft een vol aangezicht, blond, kort geknipt haar, blauwe oogen, oen kleinen mond en goede tanden, op het voorhoofd een klein litteeken van o'en val. Haar schaker is van gemid delde grootte, met- zwart haar, bruine gelaatskleur en een kleinen knevelhy heeft geheel het uiterlijk van een kermisklant. Inlichtingen te zonden aan het departement van politie in het kanton Bazel, Zwitserland. By Ilfracombe heeft Zaterdag in het kanaal van Bristol een treurig ongeluk met een zeiljacht plaats gehad. Twintig personen gingen aan boord daarvan een pleiziertochtje op het kanaal d ien. By eene wat onvoorzichtige beweging, welke, naar het schijnt, de stuurman het schip liet maken om een overboord gevallen stok te krijgen, deed een rukwind het vaartuig omslaan en eer er hulp kwam opdagen waren er twaalf, volgons andere berichten vijftien, dor opvarenden verdronken. Te Lendolede, in België, heeft een jonkman zijne moeder en een knaap, die bij haar het touwmaken loerde, met messteken vermoord, hun daarna mot eene bjjl het hoofd afgehouwen en die op twee borden naast elkander op de tafel gezet. De buren, die de kreten der slachtoffers gehoord hadden, maakten zich met groote moeite van den woesteling meester. Men vermoedt dat hy krankzinnig is. BUITENLAND. I>iiï t In het „Han. Tagebl." komt een brief voor van een voormaligen officier, den heer Werner, die eei zeer ongunstig tafereel ophangt van de Duit- sehe vestigingen in Oost-Afrika. Hy boweert, uit eigen aanschouwing, dat de zoogenaamde vestigin gen der Duit-sch Oost-Afrikaansche maatschappö in Somali-land slechts uit ellendige hutten bestaa dat men van het binnenland nagenoeg niets woe dat hot land moerassig en ongezond is en nauwelyks de noodige levensmiddelen oplevert. Ook de Duitsch Oost-Afrik. Plantagemaatschappy, die honderdduizend hectaren grond van eene maatschappij te St.-Peters- burg heeft, gekocht, zou ai haar geld voor onbruik baar land hebben verspild! In het rondschrijven, door de sociaal-democra tische party in den Ryhsdag haren partijgenooten toegezonden, wordt medegedeeld dat Bebel zal voor stellen in het volgende jaar een internationaal arbei derscongres bijeen te doen komen, om over een gemeenschappelijk optreden der werklieden in alle beschaafde landen ten behoeve eener internationale wetgeving ter bescherming van den arbeid te be raadslagen. Voorts is Liobknecht van plan eene voordracht te houden over de verhouding der sociaal democratie tot de anarchisten. Op het te Trier vergaderde congres der Duit- sche katholieken heeft de heer Windthorst eene rede gehouden, in welke hy het herstel der goede ver standhouding tusschen het kerkelijke en het wereld lijke gezag roemde als het groote keerpunt voor Duitschland, en een „Hoch" uitbracht op den keizer en den Paus. Spanje. In eene depeche uit Madrid wordt gemeld dat do heer Sagasta tegen 15 Sept. eene wijziging zal brengen in de samenstelling van het Kabinet. Hy zal daarin plaats doen nemen door invloedrijke staatslieden uit drie fraction der liberale party. De ministers van binnonlandsche zaken, openbare wer ken, koloniën en marine zouden vóór de opening der Cortes hun ontslag nemen en vervangen worden do ir de heeren Vonancio, Gonzalez, Montrerios en1 generaal Berangor. Generaal Sabat heeft geseind dat de volksdemon stratiën op Cuba een verklaard autonomistisch ka- raktor dragen. De party, die ze uitlokte, dringt' zoowel in de pers als in vergaderingen op de auto nomie der kolonie aan.

Leidsch Dagblad | 1887 | | pagina 2