1 ADVERT ENTIËN. ij VAN Gemengd Nieuws. ïïe maken onze lezers opmerkzaam op achterstaande advertentie van den heer T'is me Edso, professeur de billard, door heeren koffie huishouders op billijke voorwaarden te ontbieden in het „Hotel Central", Broestraat alhier. Op ver schillende plaatsen mocht hy het grootste succes behalen. Hedenmorgen te zeven uren verza melden zich de 1ste en 2de compagnieën van het 2de bataljon 4de regiment infanterie, te Katwyk gekampeerd, om, na hot kamp ontruimd te hebben naar hun garnizoen terug te keeren. Omstreeks negen uren kwamen zij alhier in goeden wel stand aan. In de afgeloopen week is hier ter stede aangegeven één geval van typhus abdominalis met doodeiyken afloop. Ter aanvulling onzer berichten uit "Wassenaar diene het volgende: De poffertjeskraam was in do eerste plaats bestemd voor de school kinderen en de ouden van dagen, die allen een bon voor eene portie ontvingen. De volksfeesten worden begunstigd door prachtig wvedei:- De geest onder het publiek was uitstekend, -evenals dos avonds gedurende het concert, de illu minatie eil het vuurwerk. Ook de volksspelen, waarby 56 fraano en doelmatige prijzen waren uit geloofd, werden roreord met de tegenwoordigheid van Z. D. H. den groothertog van Saksen-Weimar- Eisenach, die zyne grcote tevredenheid betuigde. De vermoedelijkebedryvervan don diefstal van eene trommel met f 4000 aan effecten en bankpapier uit het buffet en ten nadeele van den koffiehuishoudor v. d. M. te 's-Hage, is een dor bedienden uit dat café, zekere W., die reeds meermalen met do justitie in aanraking geweest is. Hy had hot gestolene in een koffer medege nomen en verborgen in eene woning aan den Z.W.- Binnensingel, waar het door de politie te voorschyn is gehaald. De verdachte bevindt zich in arrest. Met den buitengewonen trein uit Keulen, die hedenmiddag 3 u. te Amsterdam is aangekomen, zyn 274 reizigers aangebracht. Het hoofdkwartier voor de manoeu vres der cavallorie en rydende artillerie, die van 20 dezer tot en mot den 8ston September in het Oosten van Gelderland gehouden zullen worden, sal gevestigd zyn4 dagen te Laag-Keppol, 2 dagen te Lichtevoorde, 3 dagen te Winterswyk en één dag te Terborg. VaD de huzaren zullen het 1ste en 3de regiment daaraan deelnemen. Te O one is het huis, toebehoorende aan den liever J. Dalhuizen, gisteren eene prooi dor vlammen geworden. Het huis werd bewoond door den winkelier Lokman. Het huis was verzekerd. Te Eerbeek is gistermiddag, omstreeks vier uren, hot huis, toebehoorende aan den heer Sanders en bewoond door twee gezinnen, geheel door brand vernield. Van de inboedels werd bjjna niets gered. Het huis alleen was verzekerd. BUITENLAND. Dili tsehland. De „Reichsanzeiger" deelt mede dat de genezing des keizers goed vordert. Gedurende de laatste dagen reed de keizer dageiyks uit. De krachten nemen toe en de gewone bezigheden word on weer verricht. De .Kreuzzeitung" meldt dat de Pruisische minister van eeredienst aan de Franciscaners den terugkeer naar hunne kloosters in het bisdom Paterborn heeft toegestaan. Het Pruisisch gouvernement heeft afwyzend geantwoord op het verzoek, strekkende tot weder invoering van de Poolsche taal in twee lagere scholen van Posen. De minister van openbaar onderwys heeft boven dien bevolen dat met ingang van 1 Oct. a. s. een honderdtal Duitsche leerlingen uit de normaal scholen van Silezië jaariyks in de provincie Posen zal worden gezonden om er het Germaansch element in het personeel der scholen te versterken. De Duitsche bladen maken melding van de uitzetting uit Beriyn van een kleermaker van Rus sische afkomst, die sinds tien jaren in de Duitsche hoofdstad woont, gehuwd met eene Beriynsche en vader van vyf kinderen is. Groot-Britannië. In het Lagerhuis deelde Sir James Fergu3son in de zitting van gisteravond mede, dat Oostenryk, Duitschland, Nederland, Italië, Spanje en Denemar ken de uitnoodiging tot bywoning der conferentie over de suikerpremiën onvoorwaardeiyk hebben aan genomen. België trad insgeiyks toe, doch staat op het recht van raffineering in Entrepot. Frankryk, Rusland, Brazilië, Portugal, Zweden en Noorwegen hebben niet geantwoord. De regeering der Vereenigde Staten van Noord-Amerika kan zich vóór de byeen- komst van het Congres niet verklaren, maar heeft niets togen het houden der conferentie, zonder dat hare toestemming wordt afgewacht. Baron H. De "Worms verklaarde dat het Noord- zee-eskader tot bescherming der visschers zal ver meerderd worden tot vyf stoomschepen en vior zeilkruisers. Het debat over Gladstone's voorstel betreffende de Nationale Liga in Ierland is daarop voortgezet. jGelyk men weet, bestreed Gladstone de procla matie betreffende de Iersche liga door het indienen van een voorstel, waarin verklaard wordt dat by het Huis geen berichten zyn ontvangen, welke de proclamatie rechtvaardigen. De heer Balfour, mi nister van Ierland, bestreed het voorstel en weder- legde de bewering van Gladstone, dat het Huis zonder inlichtingen zou zyn.] Na een debat (dat twee dagen geduurd heeft) werd Gladstones voorstel met 272 tegen 194 stemmen verworpen. Rusland. Hoewel het zeker is dat de Porte den nieuwen vorst van Bulgarye de verklaring heeft doen toe komen dat zy geiyk de „Norddeutsche", prins Von Bismarcks orgaan, het uitdrukt „het met de mogendheden eens is, zyne handelwyze in Bul- garye als illegaal en in stryd met de wetten te beschouwen", schynt het toch even zeker dat de sultan geon gehoor wil geven aan Ruslands aan drang om gewapenderhand „de orde in Bulgarye te herstellen." Als een staaltje, hoe kwalyk de czaar dit neemt, wordt liet volgende uit St.-Peters- burg aan de „Kölnische Zgt." gemeld: By een regimentsfeest 'n het kamp van Krasnoje- Selo werd dezer dagen eene godsdienstoefening in de open lucht gehouden, welke de czaar met onge- dekten hoofde bywoonde. Zijn voorbeeld werd door alle aanwezigen gevolgd, behalve natuurlijk door den Turkschen militairen attaché. Nauwelyks zag de czaar dat deze den fez op het hoofd hield, of een adjudant kwam den Tnrk bevelen, öf het hoofd te ontblooten öf zich uit de godsdienstoefening te verwyderen. De militaire attaché gaf aan het laatste de vooriSeur, tot zjjne verontschuldiging aanvoerende dat hy, ^j het dan ook met den fez op het hoofd, gelijk z0n godsdienst het voorschryft, de handen by het gebed gevouwen had. T 01 e {f i-a, m m e n. BRUSS5EL, 26 Aigustus. Te Ostende had heden morgen om acht uren de begrafenis plaats der by de onlusten doodgeschoten viaechers. Duizenden menschen begeleidden den treurigen stoet, waar ender veel vrouwen, an kinderen. 3et is thans volkomen rustig. Bij de begrafenis behoefden de troepen nsch de politie handelend op te treden. OSTENDE, 26 Augustus ('s avonds,) Steeds zyn de soldatoa. nog op p-ostzy en de lasciers bescher men zich everdag zoo- goed mcgelyk tegen de bran dende zonnestralen. De „Violet" ligt nog in het dok. Men is evenwel van raeening dat niets verontrustends meer zal plaats hebben, hoewel geene enkele Bel gische sleep vertrokken is en er verteld wordt dak zy, welke zouden willen vertrekken, met steenen zullen geworpen worden. De andere sloepen zullea spoedig weder vertrekken. Ofschoon de reien tot de ongeregeldheden zeer begrypelyk en wel eenigszins verschoonbaar is, zyn de visschers toch niet opgewassen tegen de vreem delingen en hunne stoomschepen, en dit moesten zy inzien. Men beschouwt het voorgevallene niet uit een gestreng oogpunt, men valt de arme vis schers niet al te hard, men heeft veeleer medeiyden met hen. De visschers beloven voortdurend zich kalm te zullen houden en eischen de invryheidstelling van hunne kameraden, die te Brugge in hechtenis zyn. BERLIJN, 26 Augustus. De bladen spreken hier van een nieuwen aanslag op het leven van den keizer aller Russen. Op den weg van Krasnoe-Selo naar St. Petersburg zou een nihilist, vermomd als officier der garde, gevuurd hebben op den czaar. Een kogol moet met diens mantel in aanraking zyn gekomen. Sedert dien dag zou de keizerin on gesteld zijn. KOPENHAGEN, 26 Augustus. De czaar van Rus land is hier hedenmiddag met zyne gemalin aan gekomen en onmiddeilyk doorgereisd naar Fre- densborg. ROME, 26 Augustus. De burgemeester alhier verklaart in eene officiëelo mededeeling dat de algemeene gezondheidstoestand alhier uitmuntend is en de geruchten omtrent cholera-gevallen te dezer stede valscli zyn. SOFIA, 26 Augustus. Het gerucht loopt dat de poging van den prins van Coburg voor een Kabinet op eensgezinden en conservatieven grondslag schip breuk heeft geleden. De Zankovisten slaan elke aanbieding af, slechts gehoor gevende aan de in blazingen, komende van vreemden bodem. PARIJS, 27 Augustus. Mon meldt uit "Warschau aan de „Matin": Ten gevolge der manoeuvres, onder leiding van generaal Gourko op verscheidene punten in het district dzeer plaats, roept men een gedeelt' der met verlof zyndo soldaten onder de wapenen. Uit Weonen wordt aan het „Journal des Débats" bericht: De Oostenryksche regeering heeft de noodige maatregelen genomen tot versterking der troepen, in garnizoen op de punten, welke het dichtst gelegen zyn by de grenzen van Bosnië en de Herzogewina. WEENEN, 27 Augustus. Uit Szatmar is bericht ontvangen dat de orthodoxe geestelyke dr. Ladislaus Lukatsch gevangengenomen is wegens kuiperyen en hoogverraad, in Rumenische aangelegenheden gepleegd. ZANZIBAR, 27 Augustus. Boden, die hier uit Aganda zijn aangekomen, meldden dat Emin-Pacha volgens de laatste daar ontvangen berichten wel varend is en zyn positie blyft handhaven. Programma's van Muziekuitvoeringen Zomcrzorg. Dinsdag 30 Augustus, des avonds te zeven uren, onder directie van den heer J. H. Völlmar. Eer1 afdeeling: No. 1. Marsch uit Audran's „Le coeur et la mai Völlmar: 2. Ouverture „XI Domino nero", Rossi; 3. Fan- taisie uit „La Traviata", opera van Verdi, Lemairc; 4. „Jünglings Wals", Wagoner: 5. „Un jourd'étó en Norvège", fantaisie op motioven van R. Willmers, Bnyssens. Tweede afdeeling: No. G. „Sonate pathétique", v. Beethoven7. „La Parisienne", Concert-Polka, Dunkier; 8. „Choral" (Wachet auf, ruft nns die StimmeJ Recit. u. Aria (Gott sei mir gnadig] uit het Oratorium „Paulus", Meudelssohn9. Fantaisie uit Bizet's „Carmen", Völlmar; 10. „La Messagèrc", Polka, ICral. ven t Leiden, 27 Aug. Heden aangevoerd: Tarwe 2 hec toliter. Wintertarwe 7.50 f 8 50. Zomertarwe ƒ7.50 a ƒ8.25. Rogge 2 H. L. Wintoiroggo G.a C.50. Zomer- rogge ƒ5.— a ƒ5.50. Gerat G H. L. Zomergerst 4.50 a ƒ5.Cbevalier-gerat ƒ6.a ƒ6.50. Haver 5 H. L. /.ware Haver 3.75 a 4.20. Lichte Haver 3.50 a ƒ5.75. Duivenboonen hectol. a Paar- leubooneti ucctol. a Maia 3 hectol. ƒ5.a fG. Boter: 7180 "<:g. Graaboter, late qualit. l/4 vat ƒ56.— a ƒ62.Scheiboter 2de qualir. l/4 vat 46.a 54. Graaboter late qualit. per kilogr. ƒ140 a ƒ1.55; Schei- boter 2de qualit. por kiiogr. ƒ1.15 ƒ135 Lange Zwarte Turf 8000 dubb. hectol., 0 21 0.24. Londen, 26 Augu8tu3. Frioaeho Boter 108 a 112 ah. 1 25-JARIGE ECHTVEREE1VIGIKG 1 1 ARIE DUBBBLAAR 1 1 en JANSJE ERADUS, S Uit aller naam: DIRK DUBBELAAR. a Leiden, 22 Augustus 1887. Ifcï'iSTO'WM.CTKigigSHS^^ Getrouwd JAC. J. P. DE GRAAF en DINA M. A. LAGERWEY, die, ook namens wederzydsche Familie, hun dank betuigon voor de vele bewyzen van belangstelling* by hun Huwelyk ondervonden. Leiderdorp, j 2_ Augustus 1887. SCHIBDAM, j Bevallen van eene Dochter Mevrouw SPRUYT Clanï. Alfen aan den Rijn, 26 Aug. 1887. Hedsn overleed, tot onze diepen droefheid, zacht en kalm, onze geliefde Vader, Behuwd- en Groot vader HENDRIKUS HAZELHORST, in den ouder dom van byna 70 jaren. Namens Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen, A. HAZELHORST. Leiden, 27 Augustus 1887. (Janvossensteeg No. 30, Boven.X

Leidsch Dagblad | 1887 | | pagina 2