Harteveld, J. Delfgauw, Yan Esze, J. De Yisser, wed. Russ, J. Kok, Amsterdam; dr. Van der Veen, Asten; W. Yan Dunge, 's-Gravenhage; Van Vliet, Haarlem; G. M. De Lamluis, Katwijkmej. G. Van Bonzele, mej. C. Giezen, W. Van Roojjen, Rotter dam; L. Roesink, Valkenburg; mej. J. Blauw,niet vermeld. BriefkaartenF. De Jong, J. Hofkamp, K. Menema, Amsterdam; Flaman, Guillot, mej. M. J. Trompet, 's GravenhageM. A. De Beer, Muiderberg; mej. S. Yan Sonsbeek, Hudyker, niet vermeld. Brieven, verzonden geweest naar België: W. F. Van Heemstra, De Val, Brussel; naar Duitsch- landvrouwe S. Van Suchtelen, Wiesbaden naar Indië: J. G. Gaaykema, Atjeh. De Koningin heeft voor een aanzienlijk bedrag deelgenomen in het waarborgfonds der nationale njjverheidstentoonstellmg, welke te 's-Gravenhage zal gehouden worden. Volteekend is echter het fonds nog niet. De prins en de prinses Von Wied geven heden een groot diner in het paleis in het Voorhout te 's-Gravenhage. Het stoomschip „Burgemeester Den Tex", van Amsterdam naar Batavia, vertrok 23 Aug. van Southampton; de „Prins Aloxander", van Amsterdam naar Batavia, passeerde 23 Aug. Galle. De gewone audiëntie van den minister van financiën zal morgen, Donderdag, niet plaats hebben. Gemengd Nieuw*. Er worden alhier twee knapen ver mist. Ze zouden gistermorgen om halfnegen naar school gaan en namen daartoe ook hunne boeken mede, welke men echter later in hunne woningen terugvond. Ze schijnen die, na eerst te hebben voorgewend werkelijk naar school te gaan, vervol gens ongemerkt weer te hebben weggemoffeld. Eén hunner moet daarentegen een wandelstok hebben meegenomen. Sedert heeft men niets meer van hen vernomen en alle in het werk gestelde pogingen om eenig naricht omtrent hen te verkrijgen, bleven tot nu toe vruchteloos. De eene jongen heet Henri Kleyn, is 12 jaar, heeft blond haar, bruine oogen en eene bruine ge laatstint; hjj is gekleed in een donker pak, met korte broek, zwarte kousen, rijglaarzen en donkor- blauwen hoed. De andere jongen heet Pieter Speet, is 14 jaar en voor zjjn leeftijd vrjj groot. Hy heeft een donker uitzicht en zwart haar, terwijl hjj is gekleed in een donker-groen geruit pakje met korte broek, zwarte kousen, lage schoenen en wit-strooien hoed met gestreept lint. In verband met het jongste geval van hondsdolheid wordt ons bericht dat de daarbij bedeelde hond, vroeger van een goedaardig karak ter, in den laatsten tijd zeer onrustig was. Zaterdag jl. ging hij zooals altijd met den knecht mede en het bleek toen dat de bijtzucht zich van hem had meestergemaakt. Hjj viel alle honden aan en beet naar hen, doch, gemuilkorfd zijnde, kon hjj geen beten toebrengen. Den daarop volgenden nacht heoft hjj een gedeelte van zijn hok aan splin ters gebeten, terwijl het tuintje geheel en al door hem omwoeld is. Eenmaal aan het politiebureel in een traliehok geplaatst, hoeft hy aldaar eene vroe- seiyke verwoesting aangericht, waarby hij zich zoodanig bezeerde dat alles met bloed bevlekt werd. Ook het eigenaardige geblaf van aan dol heid ïydende honden was by hem waar te nemen. Ofschoon dit niet mot zekerheid kan blyken, ligt het vermoeden voor de hand, dat dit dier ruim zes weken geleden door den als aan dolheid ly- denden en toen afgemaakten hond is gebeten. Ook werd 'jl. Zaterdag door een ingezetene aan het politiebureel gebracht het ïyk van een door hem afgemaakten hond, welke alle verschynselen van dolheid vortoonde. Na eerst twee kinderen ge beten te hebben, beet hy vervolgens naar alles, wat onder zyn bereik kwam, zelfs naar zyn meester en zyne meesteres. Uit het dienaangaande ingestelde onderzoek is gebleken dat bedoelde hond, kort vóór het in werking treden van het bekende be velschrift, aan den Nieuwen Ryn is gebeten door een hond, waarvan de beschryving geheel overeen komt met die van den hond, welke vóór ruim zes weken wegens hondsdolheid is afgemaakt. De iyken van beide honden zyn naar de Ryks- veeartsenykundige school te Utrecht opgezonden. De Haagsche rechtbank veroordeelde den schipper, die in de vorige week, wegens mis handeling, naby de Hoornbrug onder Rijswijk ge pleegd, terechtstond, tot 6 weken gevangenisstraf. Men schryft aan het „Hbl." uit Lisse: De verzending van bloembollen in de omstreken van Haarlem is weder in vollen gang. Duizenden handen reppen zich om dit artikel te verpakken en in kisten weg te voeren. Zooals duideiyk is uit het groot aantal kisten, dat men ziet verzenden, neemt het algemeen debiet jaariyks toe en de bloemisten zouden zeker goede zaken doen, ware het niet dat ook de cultuur ontzaglyk is uitge breid. Daaraan moet dan ook worden toegeschre ven dat, niettegenstaande de grootere vraag, de pryzen der bollen steeds dalen; de hyacinten, het hoofdgewas van het bollenland, staan lager dan het vorige jaar, vooral voor zoover het de mindere soorten betreft, welke niet meer dan de helft van de productiekosten kunnen opbrengen. Alleen de tulpen gaan buitengewoon vlug weg en staan dan ook veel hooger in prys dan in vorige jaren. Over het algemeen heerscht op het gebied van bloembollenhandel eene malaise, welke aan de vol gende oorzaken moet worden toegeschreven lo. Aan den handel in afgesneden bloemen in het voorjaar, waardoor de buitenlander in de ge legenheid komt voor weinig geld bloem te koo- pen, zonder den veel duurderen bol te betalen. 2o. Aan overproductie. 3o. Aan de concurrentie van den bloemenhandel van hot Zuiden, voornamelyk van Nizza, van waar men voor kleine pryzen midden in den winter de schoonste bloemen ontvangt. •lo. Aan den handel in zoovele andere bloemen, waarvan men in de laatste jaren variëteiten kweekte, welke zich met even goed gevolg laten trekken als de bloembollen, en wier uiterlyk schoon dik- wyis ver dat van de hyacinten overtreft. Zaterdagavond 12 uren zal een extra trein uit Amsterdam naar Don Haag gaan en stop pen te Haarlem en te Leiden, alleen voor hot uitla ten van reizigers. Gisternacht is ten huize van den horlogemaker Rikkert te Deventer diefstal gepleegd. Men heeft van te voren eene ruit met zeep be streken, daarna met een papier beplakt en ver- T jlgens ingedrukt. De dieven hebben zich toen meester gemaakt van een kastje met zilveren- en gouden horloges. Het kastje is in den morgen te Deventer ledig teruggevonden. Gisteren is de dader te Zwolle gevat. Hy was nog in het bezit van 38 stuks, zynde alle ontvreemde horloges. Eerst onlangs was hy uit de kolonie ontslagen. De „N. Gr. Crt." verneemt dat er by de hooge regoering klachten zyn ingediend over de onveiligheid van de militaire schietbaan te Groningen. Door Nydam, herbergier, wonende aan den Hoornschen dyk onder Haren, moet in den morgen van 10 Augustus zyn waargenomen, dat drie kogels voorby zyne woning zijn gevlogen. Te Ostende hebben gisteren vrjj ernstige wanordelykhedon plaats gehad. De visschers van Ostende wilden het lossen van visch uit eene Engelsche pink beletten en vernielden een deel der lading. De politie en de gendarmerie waren genood zaakt eene charge met de bajonet te maken en vele visschers werden daarby ernstig gekwetst. De rust is thans hersteld. De gendarmes bescher men het lossen uit de Engelsche pink. Vier kinderen, van welke het jong- ste acht en het oudste tien jaar oud was, werden Zaterdag 1.1. door den politie-rechter te Greenwich veroordeeld om ieder zes geeselslagen te ontvangen. Zy haddon ingebroken in eene kazerne van het Leger des Heils en een aantal afdrukken van eon door deze Vereeniging verspreid geschrift gestolen. In de laatste dagen heeft te Odessa oen zware storm gewoed, welke voornamelyk aan kleine schepen in de Zwarte Zee vry veel schade heeft aangericht. Naar men meldt, zouden daarby ook eenige menschenlevens te betreuren zyn. Mejuffrouw Piroska Lukacs, eene beroemde Hongaarsche tooneelspeelster, heeft zich, eenige dagen geleden, te Pest door ophanging van het leven beroofd. Teleurgestelde liefde was de oorzaak van deze betreurenswaardige daad. Vóór veertien dagen sprong de gevierde actrice uit een raam, doch kwam toen zondor letsel neer op een hooiwagen. BUtTKNLANa Italië. De Siciliaansche bladen bevatten byzonderhedon over de onlusten te Leonforte. De boeren kwamen in verzet tegen de troepen, die daarop van hunne wapenen gebruik maakten en vele boeren verwond den. Vyftig personen zyn in hechtenis genomen. Drie compagnieën zyn naar de plaats van den opstand gezonden. Ook zyn troepen naar Micosia vertrokken. Spanje. De „Gaceta" bevat een koninklyk besluit, waarby de benoeming van generaal Salamanca tot gouver neur van Cuba wordt ingetrokken. Volgens de „Iberia" heeft de reis van don minister van buitenlandsche zaken naar St.-Sebastiaan ten doel den aankoop door Spanje van eenig terrein aan de kust der Roode Zee. uil By het debat in het Lagerhuis over de posten, welke voor den diplomatieken dienst op de be grooting zyn uitgetrokken, verklaarde sir James Ferguson dat ten opzichte van Egypte thans goene onderhandelingen worden gevoerd, en vermoedelyk ook niet spoedig weder opgevat, zullen worden. Telegrammen. St.-PETERSBURG, 23 Augustus. Het keizerlyke jacht „Dershawa" is hedennamiddag te 4 uren van Kroonstad naar Kopenhagen vertrokken, begeleid door het jacht „Zarewna." PARIJS, 23 Augustus. Van 85 Algemeene Raden hebben 72 republikeinschgezinde bureaux gekozen. Tien Algemoene Raden kozen bureaux, welke uit reactionnairen bestaan. In drie Algemeene Raden, namelyk die van Oise, Ome en Belfort, zyn de- reactionnairen vertegenwoordigd. BERLIJN, 23 Augustus. (AT. R. C.) Dr. Mackenzie heeft thans aan den Kroonprins schriftelijk de ver zekering gegeven, dat, voor zoover het menschelyk inzicht binnen een zeker tydsverloop reikt, de patiënt binnenkort weder volkomen hersteld zal wezen. Uit de bewoordingen van Ruslands rondschry- ven van 10 dezer aan de groote mogendheden valt op te maken dat Prins Ferdinand te St.-Petersburg het voorstel had gedaan om daarheen te komen, ten oinde er met de regeering van den czaar om trent het bewind in Bulgarye in overleg te treden. Dit voorstel moet door Rusland afgewezen zyn. PARIJS, 24 Augustus. By decreet van den minister van oorlog is bepaald, dat de manoeuvres, waarby eene vesting zal worden belegerd, plaats I zullen vinden te Belfort en 12 dagen zullen duren. Het is niet waar dat de minister van oorlog het vervaardigen der geweren naar het modol-Lebojj^B heeft doen staken. Aan de „Matin" wordt uit Konstantinopel I gemeld, dat de Russische regeering den sultan het I voorstel heeft gedaan tot eene bezetting van Bul- 1 garye door Russische- en van Oost Rumelië door I Turksche troepen. ROME, 24 Augustus. Rinaldini, auditeur van den I ntincius te Brussel, zal tot inter-nuncius te 's-Gra venhage worden benoemd. LEIDEK, 21 Augustus. Weerbericht medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Instituut). Verwachting: veranderlyke wind. De reeks der concerten, dezen zomer door het stafmuziekcorps van het vierde regiment inf. op Zomerzorg gegeven, is gisteravond besloten ge worden, hoewel men niet kan zeggen, ofschoon het weder van vóór de laatste dagen daartoe allicht aanleiding had gegeven, dat daarmede ook de zomer geëindigd ie. Integendeel, de natuur was o. a. tydens dit laatste infanterie-concert buitengemeen gunstig, zoodat velen daardoor uitgelokt waren geworden ook van deze uitvoering te profiteeren, zelfs meer dan vroe ger, want de tuin was byna overal bezet. Ook ditmaal toonde de kapel dat zy op die be langstelling mocht aanspraak maken, want het programma, waarop, al was het 't laatste concert, toch nog een paar „eerste uitvoeringen" voorkwa men, werd uitgevoerd op eene wyze, welke aller lof verdient. Enkele nummers werden dan ook in byzondere mate luide toegejuicht. Hot kan niet anders of niet alleen dit concert hoeft een gunstigen indruk achtergelaten, maar i men zal ook nog lang aan zyne voorgangers met genoegen terugdenken, en tevens alle hulde brengen aan het wolgeslaagde streven des lieeren Mann, om i zyn corps steeds hoogere eischen te kunnen stellen. J Het volmaakte is natuurlijk ook hier niet be- veikbaar.

Leidsch Dagblad | 1887 | | pagina 2