DAGBLAD. N°. 8428. I>ondeï*<la«: 3_1_ Augustus. A0. 1887. LEIDSOH PRIJS DEZER COURANT: J—i Leiden per S maanden1.10. France per poet1.40. Affconderljjke Nommera0.05. §eze €ourant wordt dagelijks, met uitzondering ran fon- en feestdagen, uitgegeven. PBIJS DEB ADVEBTENTIEN: Teh 1—6 regels ƒ1.05. Iedere regel meer ƒ0.174, Grootere letters naar plaatsruimte. Voor het inou- eeeren buiten de stad wordt 0.10 berekend. Gemengd Nieuw*. Een rijtuig met één paard bespannen, kwam gistermiddag in vollen draf de Kasuariestraat te 's-Gravenhageuitryden op 't oogenblik dat de tram Plein Bankastraat de Houtstraat passeerde. De koetsier van het rijtuig kon niet spoedig genoeg stilhouden en zijn paard rebd dan ook een tweetal ruiten van de tram in, met 't gevolg dat het dier zich den bek verwondde en ook aan 't rijtuig, waar van de boom brak, schade werd aangebracht. De proefnemingen met de redding boei aan het Scheveningsehe strand worden dagelijks bij hoog en laag water voortgezet. Te Haarlem is door de politie proces verbaal opgemaakt tegen eenige knapen, die op de kermis aldaar uit eene kraam diefstal pleegden. Maandag-avond omstreeks halfacht is te Groningen de arbeider Lambertus Pothof, oud 27 jaar, die bezig was met het voegen van den kerktoren aan de Rademarkt, van den steiger ge vallen en binnen in den toren terechtgekomen. De ongelukkige had door den val het rechterbeen ge broken en eene hersenschudding bekomen, ten gevolge waarvan hij op de plaats is overleden. De spoedig verleende geneeskundige hulp mocht niet baten. Naar de echtelijke woning werd een lijk overge bracht De arbeider H. V., wonende in de Poelestraat, kreeg denzelfden avond aan den Oostersingel een twist met een vijftal scheepsjagers, welke zóó hoog liep, dat één dezer ruwe knapen zijn mes trok, en den arbeider een steek in de borst toebracht. Een inmiddels toegeschoten agent van politie, die dezen woesteling wilde arresteeren, werd door een ander individu van dat gezelschap eveneens met een mes bedreigd. Toen er meer hulp kwam opda gen ging de man echter loopen. Kort daarop werden echter beide geweldenaars gearresteerd en nu bleek dat men met twee by de justitio en politie als zeer slecht bekend staande sujetten te doen had. (AT. G.) Bij het feest te Asnières brak plot- seling het kabeltouw, dat den ballon captif vast hield, toen men dien voor do opstijging gereed maakte. De ballon voerde drie pleizierreizigers in gezelschap van den heer Godard mede. Men kan zich een denkbeeld vormen van de alge- meene ontsteltenis. De schrik was dan ook grootor dan het onaangename, hetgeen de medegonomenen ondervonden. Dank zij de koelbloedigheid van den heer Godard, kwam de ballon neder in de omstreken van Parijs, bij Ville-neuve-Saint-Georges. De drie luchtreizigers konden toen zonder eenig letsel terug koeren naar hunne in druk verkoerende familieleden. De Parijsche „Patrie" meldt dat aanvrage is gedaan om concessie voor een onder- zeeschen tramweg tusschen Frankrijk en Engeland. De ontworpen lijn zal bij laag water zich uitstrek- 1 kon langs het strand van Deauville, bij Trouville tot Houlgate. Elk jaar zal de weg in Juli gelegd en in October weggenomen worden. Het blad heeft zich echter vergist, door Houlgate als een Engelsch stadje aan te merken. Hoewol de naam Engelsch klinkt is Houlgate eene Fransche badplaats niet ver van Deauville. Misschien geeft deze vergissing wel aanleiding tot spotternij met toespelingen op den horsenschimmigen slag bjj Dorking. {Hbl.) Men zegt dat de Duitsche kroonprins spoedig weder eene nieuwe operatie zal moeten ondergaan. Sedert eenige dagen is de lieeschheid zeer toegenomen. Zoo de operatio naar wensch slaagt zal de prins naar Schotland vertrekken, waar hij eenige dagen zal vertoeven. Het gras, dat op de glooiingen der Antwerpsche wallen groeit en thans zeer droog is, vatte Zondag-namiddag vlam by de Bredasche poort. Spoedig ontwikkelde het vuur zich geweldig. De brandweermannen hadden gedurende twee uren de- handen vol om het verwoestend en gevaarlijk element te,beteugelen. By het te water laten van eene stoom boot te Milwaukee (6 Augustus) heeft eene golf de stijlen van eene met toeschouwers overvulde tribune weggeslagen. Negen hunner werden gedood en vele anderen gewond. Hot stadje Millbrock, in Kansas, Noord-Amerika, met vijfhonderd inwoners, is door een verschrikkelyken orkaan bijna geheel vernield. Eén persoon verloor bij dezo ramp het leven en vijf en twintig werden gekwetst. „Otliello, de Moor van Venetië", was niet „gekleurd". Er is te Venetië thans nog een paleis, dat ten tijde der renaissance aan het adellijk geslacht der Moros behoorde. Een telg uit dat go- slacht was de dappere Christoforo Moro; hy was het, die door do boeiende verhalen zyner krijgs bedrijven het hart der schoone Desdemona ver- oververde. Door den familienaam misleid, maakte Shakespeare hem tot een Moor en gaf hem den naam van Othello. Het geslachtswapen der familie Moro is heden nog boven do poort van het oude paleis te vinden. Den 5den dezer begaf zich mej. El- luini, gewezen tooneelspeelster, te Nizza woonachtig, met een gezelschap in een rijtuig naar Lantosque. Op eene glooiing van den weg stapte men uit om het den paarden gemakkelykor te maken. Na eene poos hoorde men oen groot geschreeuw van den koetsier, en toen men het rjjtuig had ingehaald verhaalde doze schreiende dat twee personen hem overvallen en het rijtuig leeggeplunderd hadden. Er moet voor byna 800,000 fr. aan gold, juweelen en effecten gestolen zijn. Het sclioonhedenconcours te Brussel. Het is schijnbaar hoogst eenvoudig zulk een con cours op touw te zotten en men heeft niets te doen, zou er gedacht worden, dan door bekendmaking mede te deelen dat de schoone meisjes zich op dien en dien dag en op dat en dat uur, op die en die plaats moeten bevinden om zich te onderwerpen aan de uitspraak van eene jury, bestaande uit hoogst ernstige personen. En toch is dat nog zoo gemakkelijk niet en vooral te Brussel i3 de schoone sekse zeer zedig en houdt er niet van „zich te laten zien." De kermiscommissie, die zulk een concours ont wierp, heeft dat gisteren zeer goed bemerkt. Het eerste bewijs daarvan werd te drie uren geleverd in de „Roi Cambrinus" in de Hoogstraat, waar alleen de dames uit de wyk van de Hoogstraat en de rue Blaes om den eere- of schoonheidspalm mochten dingen. Daar toch was niemand anders opgekomen dan de leden van het comité en eenige jongelieden, die een schouwspel wenschten by te wonen, waarvan men niet alle dagen te Brussel kan genieten. Ze wilde* nog maar niet komen, de lieve sclioonen. „Zouden ze eene werkstaking houden?" vroeg men reeds. De zaal werd steeds voller en zoo ook de straat en eerbare vrouwen beweerden reeds dat daar binnen niot veel goeds zou gebeuren. Eindelijk verschijnen vier dametjes, blozende en bedeesd, in de zaal; ééne hunner, met korte rokjes, schijnt nog wel een kind te zyn. Op verzoek nemen zjj plaats. De zaal moet echter een weinig ontruimd worden op last der commissie. Dat gaat met eenige moei lijkheden gepaard. Toch gebeurt het en nu hoort men buiten, bjjwjjze van wraakneming, het lied van Boulanger zingen. Nu begint de zitting dor zeven beoordeelaars mot den heer Bovie, vice president van het comité, aan het hoofd. Inmiddels zyn drie nieuwe mededingsters aangekomen, hoewel velen, die ingeschreven zyn, niet opdagen. De namen worden opgelezen en tus" schenbeide hoort men zeer zacht„present." Daarop moeten zy óón voor één voor de jury verschynen en ten slotte groepsgewijze ter wille van de ver gelijking. Thans is de besproking der jury ten einde en volgt de uitslag, luidende: 1ste prys mej. Gallemaert, met algemoene stemmen; 2de prys mej. Heger, het kleintje met de korte rokjes, insgelijks met algemeene stemmen; 3de prys mej. Van Haelen; 4de prys mej. Adolphine Delplante; 5de prys mej. Louise Dufour. In en buiten de zaal hoort men toejuichingen en nu is het plechtige oogenblik daar, waarop de voor zitter aan de schoonste der schoonon het verzoek richt haar te mogen omhelzen, hetgeen hem van ganscher harte wordt toegestaan. Den vjjf bekroonden dames wórdt nu medegedeeld dat zy den 28sten Augustus kunnen dingen naar den prijs om het meesterschap in de schoonheid. Allen zyn voldaan, behalve de beide niet-bekroonden. Eéne hunner roept, tot tranen bewogen, uit: „Het is toch valsch 1" Daarop zegt een omstander, op overtuigenden toon: „Dazyn toch scheune crotjes!" De meisjes gingen nu huiswaarts met medailles en sommetjes in geld van vyf tot vijftien franken. Het gerechtshof van Charleroi heeft dezer dagen een zoer gewichtig arrest gewezen naar aanleiding van de onlusten die ten vorigen jare in de myndistricten van België zich hebben voorgedaan. Men zal zich herinneren dat toen de grootste glasfabriek van België, die van den heer Baudonx, door de werklieden is vernield. De eige naar sprak de gemeente Jumet, waarin de fabriek gelegen was, aan om schadevergoeding en dat voorbeeld werd gevolgd door andere fabrikanten, die schade hebben geleden. In twee van deze rechtsgedingen is reeds uit spraak gedaan. Het hof verklaarde dat volgens de wet de gemeenten aansprakelijk zyn voor de aan gerichte schade. Het veroordeelde mitsdien de ge meente Jumot tot betaling van 865,000 franken met de renten sedert April 1886 aan den heer Baudoux en de gemeente Monceau aan de Sambre tot ver goeding van 35,000 franken aan eene ijzergieterij aldaar. Die uitspraak is een harde slag voor do gemeenten en zal stellig, indien zy door het Hof van Cassatie wordt bevestigd, niet zonder gevolgen bly'ven voor de wetgeving. Twee gehuwde vrienden bewoonden twee naast elkaar gelegen huizen en hadden ieder over een heel klein, door muren omringd tuintje te beschikken. Dezer dagen haddon zjj afgesproken om, zonder hunne vrouwen, eens oen avondje naar Scheveningon te gaan; doch de vrouw van één hunner, die voor het tuinraam zat te borduren, zei op het bewuste oogenblik tot haren man„De lucht is wel bewolkt, maar 't is toch droog. We kunnen samen wel een beetje gaan wandelen." Dit bracht eene streep door de rekening en de in zyn plan teleurgestelde echtgenoot haastte zich zyn vriend er mede in kennis te stellen. Eenige oogenblikken daarna diende hem het geluk, want het begon werkeiyk te droppelen en van lieverlede zelfs hard te rogenen. „Ach, Hemel," riep de vrouw verdrietig uit: „nu gaat het toch nog regenen! Neen, nu blyf ik maar thuis; als jy wil, loop dan alléén maar een eindje rond!" Hy liot zich dat natuurlyk geen tweemaal zoggen en by zyn vriend binnenkomende, riep liy ,,'t Is ge noog, Chris! 't Behoeft niet meer!" De toegeroepene, die in zyn tuintje met de waterleidingslang in de hand stond en het water zóódanig omhoogspoot, dat het, by zyn buurman neervallende, als regen had dienst gedaan, draaide de kraan dicht 'en beiden maakten een prettig avondje. (Haarjsche

Leidsch Dagblad | 1887 | | pagina 5