25 Gulden. Opwil vaa BelaiMIMea. KLIKEE, Zomer. HIT. Limonadesap. Rijnsteen te koop. Steenkolen. M. LANGEZAAL ZOON, Stoomtram Haarlem-Leiden. Geregelde aanvoer Vervolg der Advertentiën. Naaimachines, CONCURREERENDE PRIJZEN. AANLEG Gas-en Waterleiding. LEIDEN. HOOIGRACHT 110. Hoogewoerd 35. (Ingevoerd 16 Mei 1887). „Ge hebt mijne kamenier hoengezonden?" luidde de bitse vraag van de barones. „Ja zeker, mevrouw." „Mag ik daarvan ook de reden kennen?" „Hebt ge rnyn kamerdienaar vrijaf gegeven?" „Zonder twijfel." „Zou het onbescheiden zjjn de oorzaak van uw optreden te vernemen?" De barones antwoordde op hoogen toon „Vraag zulks aan do paardrydster van den Nieuwen Circus. „Aan de paardrydster.van den Nieuwen Cir cus.herhaalde de baron, ten zeerste verbaasd. „Ja, aan niemand anders „Is die dame dan ook wellicht de.vriendin van den armen knecht?" „Speel nu maar niet den onwetende. Ge weet zeer goed wat ik zeggen wil." „Maar ik verzeker je. „Onnoodig u te verontschuldigen. Ik weet waaraan mij te houden." De baron, die zijn geduld begon te verliezen, trad eene schrede nader, en zijne armen kruiselings over de borst slaande, sprak h(j „Wat heeft u die waarzegger dan toch wel gezegd?" „En wat heeft hij wel aan u gezegd?" was de wedervraag van de barones. „Als ik me niet bedrieg dan is uw geweten niet zonder zekere ongerustheid." „Maar gjj dan Men ziet duidelijk dat ge u uwer schuld bewust zijt. Mevrouw Damanti kwam op dit oogenblik tus- schenbeido „Och", beweerde zij, „er is niets betreurens waardigs voorgevallen." „Ah, is u die meening toegedaan?" vroeg de baron spottend. Er werd zachtkens gebeld. „Bezoek! Dat ontbrak er nog maar aan", mom pelde Bonneville. ,,'t Is misschien de naaister." „Die zou de andere trap wel gekozen hebben." „Zij heeft daar wellicht reeds gebeld, maar aan gezien kamerdienaar en kamenier vertrokken zjjn „Ik zal zelf opendoen," sprak de baron slecht geluimd, en verliet het vertrek. Een man, ais dienaar gekleed, zijn hoofddeksel tusschen zijne vingers ronddraaiend, vroeg mijn heer te spreken. „Wat wenscht ge?" „Men deelt mij mede, dat mijnheer de baron een kamerdienaar noodig heeft, en daar ik op dit oogen blik zonder betrokking ben De baron nam don nieuw aangekomene van het hoofd tot de voeten op en kon een kreet van ver wondering niet weerhouden. „Als ik my niet bedrieg, dan heb ik je twee uur geleden gezien." „Mijnheer de baron vergist zich." „Maar, die zet is onbetaalbaar!" En terwijl hy haastig de deur van het vertrek, waarin de twee dames waren achtergebleven, opende, riep de baron zijne eehtgenoote. „Herkont ge dien man?" „Goede God," stamelde de jonge vrouw, „dat is de waarzegger Bernard!" „Juist geraden," hernam de baron. „Gij zjjt de waarzegger Bernard." „Mijnheer de baron vergist zich," sprak de be zoeker onzeker. „O, ik herken je thans zéér goed," ging de barones voort. „Je hebt mij zooeven gezegd, dat mijn echt genoot een losbol is, een Don Juan!" „En aan mij heb je verteld, dat mijne vrouw lichtzinnig, onbedachtzaam, zwak is, en dat vroeg of laat „Maar dat is vreesolyk," gilde het jonge vrouwtje. „En vooraleer je my het raadsel niet hebt opge lost, vertrek je niet van hier," verzekerde de baron mot eene veelzeggende beweging. De bezoeker schikte zich in het onvermijdelijke. „De geschiedenis is zeer eenvoudig," sprak h(j. „De waarzegger Bernard is op dit oogenblik te Londen, alwaar hy iederen dag eene menigte be zoeken ontvangt. Het aantal bjjgeloovigen is groot, zoowel daar als hier, zoowel by de wilde als by de beschaafde lieden.Ik was sedert twee jaar in zyn dienst en daardoor in de gelegenheid zyne kunst af to zien. Daar ik acht dagen vóór my had, heb ik zyne kleeren geleend om in zijne plaats het verleden, het heden en de toekomst te zeggen, ten einde zoodoende myne beurs te spekken. Gelooft me, het waarzeggen is niet zoo moeilijk als het wal schijnt, vooral niet als men in ruime mate gebruik maakt van algemeenheden, die den bezoe ker voor goede munt opneemt, en waardoor waar zeggers en kaartleggers beroemd wordenEn de brave lui meenen, dat wy door middel van lokken, brieven, handlijnen, kaartenja, zelfs koffiedik, hun verleden en hun toekomst kennen...." Daarop verdween de nagemaakte waarzegger. De baron en zyne eehtgenoote, aan hun vroolyk- beid vryen teugel gevend, ploften in twee nabij- staande armstoelen neder. Zelfs de gravin Damanti werd medegesleept en lachte niet minder hartelijk om het grappige geval. „Vrouwtjelief," sprak eensklaps de baron, „zul je in het vervolg nog wederom waarzeggers en kaart leggers raadplegen? Tot eenig antwoord vloog de jonge vrouw haar teer beminden echtgenoot om den hals. Op dit oogenblik bevindt zij er zich nog! De GEDEPUTEERDE STATEN der Provincie Zuid- Holland roepen by deze op de onbekende belangheb benden in zake het bezwaar van het Bestuur van den Grooten Wcstcindschcn Polder (gemeen ten Zoeterivoude en Stompwijk), togen het besluit van Ileoren Dijkgraaf en Hoogheemraden van Rijnland, waarbij goedkeuring is onthouden aan de rekening over 1886 en aan de begrooting voor 1887 van genoemden polder, om, zoo zy dit noodig achten, hunne momoriën en bewijsstukken aan genoemd College in te zenden vóór den 25sten Augustus aanstaande. Tot dien dag liggen de stukken iederen werkdag van des voormiddags 10 tot des namiddags 4 uren ter inzage aan het Gebouw van het Provinciaal Bestuur, Korte Voorhout, alhier. 's-Gravenhaqe, den 'Jösten Juli 1887. De Gedeputeerde Staten voornoemd, FOCK, Voorzitter. F. TA VENRAAT, Griffier. Ontvangen eene ruime sorteering van de soliedste 2 draads, laatste en nieuwste constructie, voor 25 Gulden. 5 jaar garantie. A. VAN RIGTEKEN. Haarlemmerstraat 283. van Jenever0.75, ƒ0.85 per Liter. Brandewijn. ƒ0.80, „0.90, „1.— Cognac„1-40, „1.80 SLIJTERS 46.2 pCt. por 5 Liter GS Cts. Ruime sorteering prima Gutta-Perchaslangen, Straalpijpcn enz. voor Tuinbesproeiing voorhanden by DE VRIES STEVENS, Leiden. Men verzuime niet gedurende dezen Zomer de zoo prachtige OMSTREKEN van Haarlem, Heem stede, Hillegom en Elsse te bezoeken. lste ki. 2de Van Leiden naar Lisse 375 Cts. Hillegom 42= Bennebroek 46 Heemstede 48 Haarlem {Hout) 50 kl. 27' Cts. 32= 36 38 40 Twee Kinderen, beneden den leeftijd van 10 jaren, kunnen op één Plaatsbiljet reizen. Te Haarlem komt de Tram aan in het schoonste gedeelte van den Hout, nabjj de Muziektent. Huis ter Duin te Noordwijk aan Zee, 50 min. stoomtram van Leiden, Table d'Höte Dagel. te halfzes nam. De 's-Gravenhaagsche Hypo theekbank voor Nederland verstrekt gelden ter leen, onder eerste Hypothecair verband, op Hulzen en Landerijen, terug te betalen in eens, in termynen of in annuïteiten en biedt gelegenheid tot beleggen van gelden door uitgifte van Pandbrieven. Voorwaarden en inlichtingen te bekomen by den Heer J. DE GRAAF, te Leiderdorp (Spanjaardsbrug). Er wordt te koop gevraagd een goed by den weg loopende, makke HIT, vooral vertrouwd b(j de Stoomtram, ouderdom 5 a 6 jaren. Aanbie dingen met opgaaf van pry's worden ingewacht by J. v. d. LEE, Rijndijk, te Voorschoten. Dit sap, met water en suiker vermengd, geeft eene zuivere en aangename Limonade. Per flesch 40 Cts. Alleen verkrijgbaar by REYST KRAK, Beestenmarkt 41. lste 2de lste ;oort Drielingen. 80,000 Boerengrauw 100,000 100,000 Ondergrauw 50,000 Hardgrauw 50,000 Beste Mondsteen 150,000 Hardsteen Levering op keur en tegen billijke prijzen. Br. fr. adres Leidsch Dagblad onder letter B. De ondergoteekende beveelt zich aan tot het leveren van puike eerste qualiteit Machine-, Gas- Haard- en Kachelkolen tot zeer lage pryzen. Monsters te verkrijgen aan het Stationsterrein Hollandsche Spoor. Ook te verkrijgen geklopte Cokes tegen bil lijke pryzen. CARON, Stationsweg 7. van geschaafde en geploegde Delen, '/jdms.j'/jdms., 1 dms., s/i dms. en l1/, dms. Verder voorhanden Grenen-, Vuren-, Eiken-, Ypen-, Esschen-, Beuken-, Azynhout, Teakhout enz., enz.; eiken Bargroeden in diverse lengten en zwaarten, Schuierwagens, As- phalt-Dakpapier. Stockholmerteer in 't groot en klein. JAC. VAN DER KAMP Co. Houtkooperij buiten de Morschpoorti Leiden, ter Boekdrukkerij van A. W. SIJTHOFF.

Leidsch Dagblad | 1887 | | pagina 6