HARMONIE-CONCERT, APYEftTKATlflH. Woensdag 3 Augustus 1887, terug, roinigdon het en legden het tor zijde. Tal van personen uit den omtrek van de Myl zyn het komen zien, zoodat hot feit niet is te loochenen. Wy laten in het midden aan wien de schuld, maar hoo onsmakelijk ook, hebben wy gomeend aan het gebeurde openbaarheid te moeten govon, ter voor koming van eene mogelyke herhaling. Terwijl tweo zoontjes van den hoer Fr. Van den B., by Steenbergen, zondor medeweten hunner ouders, in een bootje waren gaan varen, had de jongste hot ongeluk over boord te vallen. Zijn broertje roeide daarop naar den wal terug en ging hot ongeluk aan zyne ouders mededeelen, die na ruim vyf uren zoeken het lyk van den knaap uit het water haalden. De Koning heeft do gevangenisstraf, waartoe de uitgever van het weekblad „Do Lim burger Aankondiger", te Sittard, wegens verduiste ring van een brief, door de rechtbank te Maastricht was veroordeeld, veranderd in eene geldboete. Tusschen Kruiningen enKrabbon- dyke is eene wachtersvrouw door een goederentrein overreden. Zy was, na nog enkele minuten levens, een lyk en laat zes jeugdige kinderen na. Men spreekt te Spa veel over de ontvooring van eene minderjarige juffrouw. De zaak, zegt een blad, heeft veel overeenkomst met do zaak- Campos. De moeder van het meisje is naar Duitsch- laud vertrokken om de vluchtelingen op te sporen. Pranzini overtroffen. In het dis trict Elizabethgrad hebben twee personen 's nachts een geheel gezin vermoord, bestaande uit man, vrouw, moeder, zes kinderen en eene dienstbode! In het gouvernement Volhyniöis eene 10-jarige boerin al 84 dagen aan het slapen; zy heeft al dien tyd niets gebruikt. Uit Tangor wordt van 30 Juli go- meld: Het Fransche stoomschip „Vérité" is don 22sten Juli by Magador door brand vernield ge worden, terwyl het de lading petroleum uit het wrak geworden Italiaanscho schip „Emanule Ac- cane" overnam. Drie inboorlingen en één Europeaan vonden den dood in de vlammen. Een ontzettend zwaar onweer is Zaterdag boven Parys losgebarsten. De bliksom sloeg op verscheidene plaatsen in, doch veroor zaakte meer schrik dan schade. Het onweer ging vergezeld van eone wolkbreuk, welke sommige pleinen en straten in één oogenblik onder water zette, 's Avonds herhaalde zich hot onweer. Dit maal was het echter „veel leven, maar weinig wol." Alleen in de drukkerij der „Figaro" en in die der „Siècle" werd eenige schade veroorzaakt. BUITfiNLAPs' 3>. Quoniin. Die manifestatie lieeft de Boulangisten on de anarchisten vercenigddezen riepen „leve de commune!" begeleid door fluiten, genen „levo Boulanger!" In waarheid zijn die schreeuwers en fluitors slechts nieuwsgierigen en hunne protesten zyn niet nagevolgd en hebben nog veel minder iets uitgowerkt. Des avonds by het banket, waar eone groote schaar gasten was genoodigd, hoorde men slechts een enkelen kreet: „leveBoulanger!" De hoer Déroulède bewaarde een veelbeteekenend stilzwijgen. Duitschland. De Borlynsclie „Post" verneemt uit "Warschau dat de Russische regeering bevolen heeft de bepa lingen der ukase van 26 Maart 11., betreffende de verwijdering uit hunne betrekking van die direc teuren, administrateuren en gevolmachtigden by commerciëele en industriëelo inrichtingen en land goederen in Polen, welke buitenlanders zyn, binnen tien dagen uit te voeren. De regeoringsgezindo „Post" richt, naar aanleiding dezer aanschrijving, welke zij in verband brengt met andere maatregelen tegen het Duitsche bezit in Rusland, opnieuw zeer scherpo aanvallen togon Ruslands krediet en maant de Duitsche kapitalisten weer aan zich te ontdoen van Russische waarden. Do Borlynscho officieuze „Politisehe Nachrichten" trokken gisteravond evenzeer te velde tegen do Rus sische financien. &reot>BrltaBolZ. In het Lagerhuis heeft de heer W. H. Smith gisteravond medegedeeld dat de regeering intrekt het wetsontwerp betreffende het verkeer op spoor wegen en kanalen, dat op de overdracht van grond bezit, en het wetsontwerp betreffende de krank zinnigen. In het Hoogerhuis verklaarde lord Salisbury dat by do regeering niets bokend is van de stichting eener Amerikaansc-h-Chineesche Bank. Met betrekking tot de quaestie der Nieuwe- Hebriden zeide hy, dat do regeering de voortduring dor Fransche bezetting ton zeerste betreurt. Tegen de voorstellingen der Fransche regeoring is wol is waar niets in te brengen, maar een beslist ant woord op de vertoogen dezerzijds is moeilijk te ver krijgen. Lord Salisbury hoopte, dat de denkbeelden der Fransche regeoring spoedig zouden verwezen lijkt worden. Genoemde regeering wenschte de onder handelingen gelijktijdig te voeren met die overliet Suez-kanaal, en Engeland heeft niets daartegen, doch zou er zich niet mode kunnen vereenigen wanneer door de onderhandelingen over het eene onderwerp die over het andere werden vertraagd. T elegrammen. NIZZA, I Augustus. Het gerucht loopt dat de achterhoede van het zevende bataljon jagers te voet, dat manoeuvres in de bergen maakt, over vallen zou zijn door eone instorting van rotsen aan den kant van Saint-Sauveur. Drie manschappen zouden gedood en drie anderen zwaar gewond zijn. WEENEN, 1 Augustus. Naar de bladon thans melden, is de reis van prins Ferdinand van Coburg naar Bulgarije op morgen bepaald en zal de aflegging van den eed Donderdag te Tirnova plaats hebbon. Ivalnoky is heden in den vroegen morgen uit Ischl te Weeneh aangekomen. De Bulgaarsche minister van buitenlandsche zaken, Natschevitsch, is hier heden aangekomen. ST.-PETERSBüRG, 1 Augustus. De heer Katkoff is hedennamiddag te vier uren op zyn landgoed „Snamensky" overleden. KONSTANTINOPEL, 1 Augustus. In geheel Bul garije, maar voornamelijk in Oost-Rumelië, heerscht onder de bevolking eene opgewondenheid, welke groote zorg verwekt. ST.-PETERSBüRG, 2 Augustus. (Hbl.) Katkoffs dood was zeer pijnlijk en de doodstrijd duurde langj Natuurlijk maakt het sterfgeval zoowel hier als elders in Rusland diepen indruk. Eenige bladen verschijnen met een rouwrand. Algemeen betreurt men Katkoffs dood als een zware slag voor de zaak der Slaven, daar er nie mand is, die zyn werk kan voortzetten. LEIDEN, 2 Augustus. Weerbericht medegedeeld door het Kon. Ncd. Met. Instituut). Verwachtingnoordwestelijke wind. Thermometer-stand: gisteravond om 8 uren 17° Celsius 62.6° Fahrenheit; hedenmorgen om 8uren 16° C. 60.8° F.; 'smidd. 12 uren 21° C. 69.8° F.; 's namiddags 4 uren 21° C. 69.8° F. Men schrijft ons van hoden uit 's-Graveahage Vele menschon, die zich heden hadden voorge nomen om naar 's-Gravenhage toe te stoomen om de parade te gaan zien, hadden het niet by het voornemen gelaten, getuige de massa, welke reeds lang vóór twaalf uren rond het Alexanderveld ge schaard stond, waar dozen dag de wapenschouwing gehouden word daar de tribune voor de Turnfeesten het Malieveld ongeschikt maakte voor het defileeren der troepen. Op het vastgestelde uur reed do generaal majoor IClerck het paradeplein op, richtte een kort woord tot de strijders van 1813, die zich met hunne banier by de niet ingedeelde officieren haddon op gesteld, betuigde zijne ingenomenheid met de aan wezigheid van de mot verlof zijnde cadetten en adelborsten en ging daarna, onder het spelen van het Wilhelmus, over tot het inspecteeren der troepen. Het defileeren, door de grenadiers en jagors in den gewonen pas, door de artillerie in gostrekten draf on door de huzaren in galop, besloot het als altijd aantrekkelijke schouwspel. De vele vlaggen, welke sinds Zaterdag reeds ter eere van de turners een zoo levendig aanzien aan de straten geven, zijn heden in aantal toegenomen, nu het geldt de gebruikelijke viering van Koningin Emma's verjaardag, welke telkon jare den bewoners van do hofstad en den bezoekers van buiten tevens een der schoonste zomer- en boschfeesten biedt. Heden is de geboortedag tot een echt volksfeest gestempeld, waartoe de eerste stap is gedaan door onzen burgemeester, die don wensch kenbaar ge maakt had, dat hot driedaagsch gymnastiekfeest op den verjaardag van de Vorstin zou worden be sloten mot eene uitvoering van de kinderen der volks en andere scholen. Dientengevolge was er heden eerst de parade, daarna de kinderoptocht naar de oefeningsplaats, de matinée van de muziek der d.d. schutterij en 's avonds de verlichting van het Bosch en de Vijvers. De feestverlichting in het Haagsche Bosch be looft, als het weder, zooals tot dusver, zich goed- houdt, een schitterend effect te zullen maken. Voor dezen gelegenheidsdag hoeft de voormalige kormis nog eene flauwe schaduw achtergelaten in het Voorhout, waar poffertjes-, vorverschingskramen, een draaimolen en kijkspelletjes de noodige waai en vermaken aanbieden. De Koningin heeft het beschermvrouwschap aanvaard van de Vereeniging „Het kinderzieken huis" te 's-Hage. In den afgeloopen nacht heeft te 's-Hage eene gasontploffing plaats gehad in den kapperswinkel van den heer B. aan den Gedompten Burgwal. Eene spiegelruit is gesprongen en aan do winkel goederen groote schade toegebracht. Persoonlijke ongelukken vonden niet plaats. Amsterdam, 2 Aug. Beu/rsbericlit: De markt Was heden flauw gestemd, vooral voor Peruanen. Oostenryk8che, met belangrijk mindere vraag, '/4 pCt. lager afgegeven. Russen maakten eone uitzondering en waren tamelijk vast, alhoewel slot-beurs op de laagste- koersen blijvende. Bodegrave, 2 Augustus. Op de weekmarkt alhier werden heden aangevoerd: 229 wagon» Kaatj, tc zarnen 13507 stuks, wegende G; 71G36 kilo; prijs la to aoort Goudache f 24a f 20 Vs. 2du soort f21 a f 23-, zwaardere fhieronder 33 wagene Derbykaas, prijs lBte soortf24af2G2de soort f214/? a f23; 2-4 wagens Edammerkaas, prijs lstc soort f 27 a f 29 2do soort f 22 a f 25 1 wagon Lcidscho Vaas prijs fhot schippond. Handel matig. Boter aan gevoerd: - Kg. hooiboter, fper 1/2 Kg.Paard, prijs f a f Kalf prns f af 4 Schapen prijs f a f ff Varkens, prijs f 17 al'--; 12 Biggen, prijs f 5 a 1' 7. ZOMEFtZOFIG. des avonds te ZEVEN IJKEN: VIERDE BUITENGEWOON te goven door het Stafmuziekcorps van het 4de Rog. Infanterie. Directeur de Heer «E. CS. II. MANN. ENTREE voor een HEERf O.I9. DAME0.25. HI-I. Leden der Zomerconcorten betalen op vertoon van hun Diploma voor zich persoon lijk f <9.25. FrfiukcrlJkt. In eene nieuwe repliek blijft de hoer De Cas- sagnac er bjj dat hy met den heer Laur niet wil duelleeron. „Eon duel met eon fatsoenlijk man zou thans den heer Laur sclioonwasschen", roept hy uit. „Maar het behaagt my niet, dien heer voor groene zeep te dienen. Laat hy zich elders gaan reinigen Ik zal slechts met hem vechten, wanneer hy my openlijk zijns gelijke verklaart in moed en goede trouw. Ik sta er niet voor in dat ik dat ver dragon zal." Sarah Bernhardt is te Parys teruggekeerd. De „Figaro" schat dat zy op haro kunstreis in Amerika 1,200,000 fr. heeft ingeoogst. Hare kosten van onderhoud en reizen kwamen voor rekening van Gran en Abbey, die haar naar Amerika hebben laten komen. Men denkt dat het duel tusschen generaal Boulanger en Jules Ferry niet vóór Woensdag of Donderdag zal plaats hebben. Het zal een duel met het pistool zyn, daar dit wapen door Jules Ferry, die een goed schutter is, gekozen werd, nadat Boulanger hem de keuze had gelaten. Do getui gen van eerstgenoemde zyn de hoeren Antonin Proust en Raynalzy hebben gisteren ten huize van den heer Proust eene eerste byoonkomst gehad met de heeren Tavereau en Dillon. Deze conferentie duurde van halfzeven tot halfacht, maar de uitslag er van is nog niet bekend. Des - avonds te 10 uren moest eene nadere bespreking geschieden. Men veronderstelt dat men daarin de voorwaarden voor de ontmoeting zou vaststellen, en dat ze niet vóór twaalf uren zou geëindigd zyn. De heer Charles Ferry is in den morgen uit Saint- Dié te Parys aangekomen. De radicale bladen vergrooton, getrouw aan hun ne roeping, in hevige mate de manifestatie te Saint-

Leidsch Dagblad | 1887 | | pagina 3