y er warming Eau de Cologne. Voedings-Tentoonstelling. Vervolg der Advertentiëa. PUIKE OUDE Schiedammer Jenever, NIGHTCAP. J. ROODENBURG, CENTRALE van Gebouwen CHBISTIAAH JANSSEN Co., LEIDEN. BREESTRAAT Rl c8 U 0 CS 03 Specialiteit in eigen-gemaakte Ondergoederen. g^ra^'snaat^j'sasrrgaBssa» Goiaeagd Hlouwa. Te Hillegom is do verzending van zwarte aalbessen naar Engeland aangevangen. De vrucht is klein van stuk, wat aan het aanhou- lioudend droge weer is toe te schrijven. Werden hot vorige jaar ongeveer 00,000 kilo's verzonden, dit zal dezen zomer aanmerkelijk minder zyn. De prys is voor het oogenblik 8 cents per kilogram. Door de gemeente Zegwaard zyn weder 5000 stuks keien aangeschaft, tot verbete ring van een gedeelte van de dorpsstraat, te begin nen aan den Molenweg. Men schrijft aan het „Hbl." uit Lon den, dd. 21 Juli, o. a. het volgende: De Nederlanders, die de groote revue van Hr. Ms. vloot gaan zion, hebben veel kans een zeeslag op kleine schaal te aanschouwen. Opnieuw hebben twee gepantserde schepen op elkander los gestoo- ten! Verleden week was het Hr. Ms. „Victoria and Albert", die togen een troepenschip aanbonsde, Eergisteren was het de „Devastation", die, getrouw aan haar naam, do „Ajax" poogde te verwoeston. Gisteren was het de „Black Prince", ook een pant serschip, dat tegen hot pantsorschip „Agincourt' opschoot en toen nog even met een ander schip caramboloorde. Geen der schepen zonk, wat alweder een geluk bü een ongeluk is. Maar indien Zaterdag al de gepantserde schepen na de revue in bewi ging komen en zo allen aan het dringen gaan zal het schouwspel zeer grootsch zyn. Indien een der Hollandsche zeeschilders, aan een mast ge bonden, eene afbeelding van don zeeslag by Spithead wilde vervaardigen, zou hy zeker opgang maken Aan den pleiziertocht met eene van de mail booten der maatschappü „Zoeland" naar Spithead on het eiland Wight, om, in tegenwoordigheid van koningin Victoria, hot groote spiegelgevecht van do Britsche vloot te gaan zien, wordt door een 70-tal personen deelgenomen. De reis wordt gemaakt met de nachtmailboot „Willem, Prins van Oranje", die Vrydag-ochtend van Vlissingen is vertrokken om in den namiddag Spithead te bereiken. Zy vertrekt dan Zondag ochtend vroegtydig weder van daar en wordt Zondag namiddag om vier uren te Vlissingen terugverwacht. Voorzichtig li eidsmaatregelon bij liet uitbreken van onwedor zyn dikwyis genoeg aan de hand gedaanmaar daar zy maar al te vaak niet worden opgevolgd, kan hot geen kwaad eonige eenvoudige raadgevingen, dio het „Leipziger Tago- blatt" mededeelt, hier over te nemen. Hot blad geeft vier waarschuwingen: 1. In het opon veld begovo men zich niet by alleenstaande boomen en korenschoven, of in de nabyhoid van water of van dieren. (.Zeker natuurkundige heeft zelfs voorgesteld, aan iederen alleenstaanden boom een bordje te be vestigen mot de woorden„hier wordt men door den bliksom getroffen.") Men drage ook zorg binnen groote omgeving niet het eenige voorwerp te zyn. 2. In de straten van stedon begeve men zich liever in het midden dan langs don huizenkant en vermyde vooral die plaatsen, waar water naar boneden stort. 3. In gobouwen passe men op, zich niet te begeven tusschen twoe goed geleidende voorwerpen, b. v. onder eene lamp, die aan motalen kettingon hangt, onder een schoorsteen (roet geleidt den bliksom uit stekend) enz. Het best houdt men zich midden in de kamer, vor van kachels, spiegols, piano's en ijzeren vensterroedon. Lager in huis is men veiliger dan onder de pannen. De venstors gedurende een onwoder gesloten to houden is volstrekt onnoodig wel is hot raadzaam hot vuur in de kachel te doovon, daar de opstygendo rook een goed geleider van electriciteit is. 4. Mon drage by oen onweder zoo mogelyk geen metalen voorworpen by zich. Voor gebouwen is altyd de bliksemafleider de boste beschutting; men late dien echter dikwyis door een deskundige onderzoeken, want wanneer hy niet in goeden staat verkeert, verhoogt hy het gevaar. Van een Fransch ter dood veroor- doolde de man had zyn vader en moeder ver moord wordt verhaald dat hy op don morgen van de terechtstelling op de vraag, of men hem nog met iets genoegen doen kon, antwoordde met het verzoek dat men hem mossolen zou voorzetten. Aan dat verzoek werd gevolg gegeven. Tervvyl de man bezig was het gerecht te verorberen, vroeg de directeur van de gevangenis waarom hy juist mosselen had gekozen. „Ik houd veel van mosse len," antwoordde de ter dood veroordeelde. „Maar gewoonlyk eet ik die niet, omdat ik er koliek van kryg. Vandaag echter, dat begrijpt u, doet dat or niets toe!" Uit Athene wordt geseind dat een van de schoonste plekjes in Attica thans het too- neel is van eene treurige verwoesting. Het liefelyke woud op den berg Pentelicus is door kwaadwilligen of onvoorzichtigon in brand gestoken on eene prooi der vlammen geworden. Vóór men iots kon doon, stond do gansche berg in lichterlaaie. Hot was een treurig, maar indrukwekkend schouwspel. Do hon- derdvyftig man, die dadelijk naar den berg waron afgezonden, konden slechts zeer weinig meer redden. Het is opmorkelyk dat dergelijke branden in Griekenland zeer dikwyis voorkomen, ondanks do zeer scherpe wetten. Volgons bericht uit Berlijn is aldaar het miltvuur uitgebroken. Hot eerst werd de ziekte geconstateerd in don stal van een melkboer in de Hochststrasse, waarna onmiddellyk door de bo- trokkon ambtenaren maatregolen zyn genomen om de verdere uitbroiding der ziekte togen to gaan. Reeds drie der boste beesten van den met de ramp getroffon boer zyn afgemaakt. Te Parys loopt het. gerucht datPran- zini, die tor dood veroordeeld is voor den drievou- digen moord in de Rue Montaigne, ook den moord op zyn geweten zou hebben, welke eenige jaren geledon op de moeder van generaal Skobeleff werd gepleogd, toen zy onder geloide van een gowapend escorte door Turkye reisde met een tolk, die zes of zeven talen sprak en die later spoorloos met hare juweelon en kostbaarheden verdween. Het ge heim van dien moord is nooit opgelost en Pranzini was dostyds op hot oorlogstooneel herhaaldelijk als tolk werkzaam. Tot nog toe echter kan men in dit op zicht nog van niets dan van vage vermoedens sproken. ING AO O IN IA ÜSIV. Mijnheer de Redacteur! Met groote instemming heb ik het stukje van N.- N. gelozen over den verren afstand van het be lastingkantoor, en over do ongelegen uren, waarop hot voor het publiek is geopend. De klachten daar over zijn hier algemeen en vóór de meeston onzer gelegenheid gehad hebben eenige termynen te be talen, krygen we reeds eone waarschuwing. De fiscus weet ons wel te vinden, hoe moeilyk het ook gemaakt wordt h e m te bereiken, 't Is dan ook te wenschen, dat hier ééns per maand zitdag ge- houdon worde; en zoo dit niet gebeurt, dat ons dan gelegenheid gegeven worde om aan de deur waarders, die ons eerstdaags wel weer een handvol waarschuwingen zullen brengen, geheel of gedeelte lijk onze schuld te kwyten. Die monschen zyn dan toch aan onze deur en die konden dan tevens ons geld in ontvangst nemon. Daar is, dunkt mij, niets tegen; althans in andere landen, o. a. in Engeland, als ik my goed herinner, wordt de belasting ook afgehaald; waarom zou dit hier ook niet kunnen geschieden Inmiddels myn dank voor de afgestane plaats ruimte en geloof my, geachte Heer, met gevoelens van hoogachting, Een uwer getrouwe lezers. Zoeterwoude, 23 Juli 1887. Aangekomen bndg»9<cn te Noord wijk a/Zee. Dr. F. C. Andreas, hoogl. te Berlyn, met echtg.- Mej. B. Hauser, van Parys. W. Hovy met fam., van Amsterdam, (15 pers.) Dr. Blok met fam., hoogl. te Groningen, (5 pers). C. Wagner, auditeur, van Mainz, met fam. Mevr. Van Glouns met 2 kind., van Gouda. - Mr. Th. Heemskork, advocaat, van Amsterdam. Beaujou, hoogl. te Amsterdam, met fam. Mevr. Kruyt, 3 kmd., van Rotterdam. Van Erpecum, van Schiedam. Mej. Reiche, van Darmstadt. LICHTSTERKTE. Resultaten der waarnemingen aan de Gasfabriek. WEEK van 10 tot- 16 Juli. Datum. Uur. Aantal. Gemiddelde Eng. Standkaareon. 10 Juli 7.15 9.30 7 17.4 11 7.45 9.30 7 17.0 12 7.45 9.15 8 17.7 13 7.45 9.30 7 17.8 H 7.45 9.45 8 17.4 15 7.45 9.45 8 17.8 1G 7 45 9.45 8 17.7 Dit betcekent: Wanneer men 5 cubic feet 141.6 liters por uur van zulk gas verbrandt in een Sugg's London- Argand-Standard burner No. 1, met 24 gaatjes, een licht wordt verkregen, dat in sterkte gelijk staat met 17.4, 17.0 enz. Standaardkaarsen, waarvan elke kaars 20 grains 7.8 grammen Spermaceti per uur verbrandt. By de maat en in 1/2 Flacons in allo pryzen. Tevens eene uitgebreide collectie Luxe-Flacons van Glas en Porselein uit de Fabrieken van J. C. BOLDOOT, H. VON GIMBORN en GUSTAV BOEHM, bij A. .1. GROEN P. Jz., Haarlemmer straat 70. MEIR-IED Verkrijgbaar bij: Haarlemmerstraat 22. NB. Als bowys van echtheid zyn Cachet en Kurk steeds voor zien van den naam der Firma P. HOPPE. volgens de beste stelsels, door te ENSCHEDÉ, in werking te zion to Amsterdam's-Hage, Leiden, Breda, Arnhem en verschillende andere plaatsen. Plannen en Prysopgaven gratis. 1-3 i^s c_ 3D Orthopaedische en Chirurgische Instrumenten, Kunst- Ledematen, Breukbanden, Beenbeugels, Buikbanden, ook naar het TEUFEL's model, Elastieken Dij-, Kuit en Enkolkousen, Kniekappen enz. enz. ZIEGLER's Horlogeveer-Korsetten (doelmatige en fraaie vorm), uitsluitend by ons vorkrygbaar, tegen zeer billyke pryzen. Korsetten op maat en rechthoudende Korsetten met balein, voor kinderen. Baleinen en verdere Fourni turen ook afzonderlyk verkrijgbaar. Daar alles aan do Fabriek zelve vervaar digd wordt, geschiedt de aflevering spoedig. Men gelieve er vooral op te letten dat alle vee- ren gestempeld zyn: D. R. P. v. 27. 9. 81 Patent Uhrfeder. J. HOEFFTCKE ZOON, Instrumentmakers van het Academisch Ziekonhuis. AMSTERDAM. Zie s. v. p. de Etalage van GEBRs. SNEE, Theehandelaren, Amsterdam. Probeer de Souchon Thee a f 1.25 per 1/2 Kilo, op meer dan 200 plaatsen verkrygbaar. (geen fabriekswerk). De ondergeteokende beveelt zich beleefdelyk aan tot het leveren van eigen-gemaakte Heeren-, Sïamcs- en Kinder-Ondergoederen. Aanbevelend, Oude Singel No. 188. Mej. DEE.

Leidsch Dagblad | 1887 | | pagina 14