Vervolg der Advertentiën. OPENBARE VERK0ÜP1NG OPENBARE VERK00P1NG voor do rechtbank; van do eerste vorderde zy de bedoelde verklaring, van de laatste betaling der verzekering. De rechtbank verklaardo ten slotte den eisch van de erfgenamen tegen den geneesheer niet ont vankelijk en veroordeelde do maatschappij tot be taling van de verzekering en bovendien van al de kosten van hot geding. Omtrent de heldendaad van eenjong meisje wordt uit Chicago hot volgende gemeld: In den avond van 23 Juni kwam de schoener „Bacino" met de geredde passagiers en de equipage van de boot „Champlain" aan, die kort te voren bjj Charlevoix, Michigan, verbrandde. Op zyn weg naar het brandende schip zag de kapitein een jong vrouwspersoon, die een kind met hare tandon by zyne kleederen boven water hield, naar don oever zwemmen; later bleek het dat het miss Mary Wake field uit Charlevoix was. Kapitein Hanson wilde de koene zwemster met het kind terstond in de boot nemen, doch zy beduidde hem dat hy liever den anderen op het brandende schip hulp moest gaan bieden en zwom door totdat zy veilig den oever bereikte. Ieder, die in N i e u w - Y o rk is gew eest, kent het stedelyk entrepot, dat in do 38ste Straat by Broadway gelegen is. Dit gebouw werd eone prooi der vlammen. Do schade wordt begroot op 500,000 doll. Do brand ging vergezeld van eeno gas ontploffing, waardoor zeven brandweermannen uit het gebouw op straat werden geslingerd. Allen wer den zwaar gewond. BUITENLAND. Fraulirljlc. De baron Seillière te Parys, die vóór eenigen tijd als krankzinnig in een „maison de santé" ge plaatst on over wiens zaak vrywat geschroven en ge wreven word, is op last van den prefect van politie op vrye voeten gesteld. Volgens een verhaal in de „Lanterne", een van wier redacteurs een onderhoud met hem gehad hoeft of beweerd gehad te hebben, is de baron op de listigste wyze in de bedoelde inrichting opgesloton en krachtens eene verklaring van geneesheeron, die hem niet gezien, noch ge sproken hadden. Do prefect heeft, volgens de „Intransigoant", vergezeld van een directeur van een krankzinnigengesticht, zich twee uren lang met den hoer Seillière onderhouden en toon de overtuiging verkregon dat deze volkomen by zyno zinnen was. De bestuurder van het „maison de santé", dr. Falret, heeft, zegt het blad, tot het laatste toe beproefd, zyn ryken patiënt te behouden. De Fransche minister van justitie, do heer Mazeau, zal vermoedelyk wegens ongesteldheid zyn post verlaten. Als zyn opvolger wordt genoemd de heer Dovolle, minister van landbouw in het Kabi- net-Goblet, afgevaardigde voor hot dep. de la Meuse en ondor voorzitter der Kamer. In de Kamer van Afgevaardigden is gisteren, na eene korte zitting, door den heer Floquet het besluit voorgelezen tot sluiting der zitting. De Kamer ging daarop uiteon. In den Senaat geschiedde de voorlezing van het sluitingsdecreet door den minister van marine. Naar men verzekert, is de minister van oorlog tot het besluit gekomen, voor de proeve van mobi lisatie oen legercorps in de streek van het westen aan te wyzen. De „France" vraagt, in antwoord aan de „Figaro" over do onthullingen van generaal Bou- langer, de openbaarmaking van de namen der be trokken personen. De generaal heeft daartoe echter de machtiging noodig van den minister van oorlog. Het Hof der Seine heeft twee jongelieden van nauwelyks achttien jaar tot twee maanden gevan genisstraf veroordeeld, die anarchistische plakkaten hadden verspreid, waarby de soldaten tot desertie werden aangespoord. Italië. Koning Humbert van Italië is uit Terni naar Livorno vertrokken, ten einde daar eene revue te houden over de Italiaansehe vloot. Na 's konings vertrek kwam eene volksmenigte byeen voor het paleis van den aartsbisschop en verlangde dat deze in het openbaar den zegen over het huis van Sa- voye zou uitspreken. De aartsbisschop deed dit van het balkon, hetgeen groote geestdrift verwekte onder het volk. Uit Rome wordt nu de volledige inhoud mede gedeeld van de circulaire, voor eenige weken dooi den pauselyken staatssecretaris Rampolla aan de pauselyke nuntiussen verzonden over de verhouding tusschen het Vaticaan en de Italiaansehe regeering. Uit dit stuk blykt dat de Paus volkomen bereid is tot eene verzoening met koning Humbert, doch alleen op voorwaarde, dat ook de wereldryko sou- vereiniteit des Pausen door de Italiaansehe rogoo- ring worde erkend. Ter gelegenheid van het priester-jubileum van Paus Leo zal de geestelijkheid van Antwerpen den H. Vader een prachtig en kostbaar geschenk aan bieden, bestaando uit drie bisschopsstaffen, drie borstkruisen met ketting en drie ringen. Deze voor werpen zyn bestomd om door Z. H. aan de bis schoppen der missiën gegeven te worden. Reeds kreeg de Paus een massief gouden kruis met edelgesteenten, tor waarde van 100,000 fl., van den keizer van Oostenrijk en de adellyke dames van Weenen. De officiöele uitnoodigingen voor de grooto inter nationale tentoonstelling van Wetenschappen en Nyverheid te Brussel in 1888 zullen binnenkort door de rogoering aan al de mogendheden gezon den worden. Voor elk land heeft het Uitvoerend Comité een afgovaardigde benoemd, die het bureel zal besturen dat de briefwisseling mot dat land voert. Al die bureelen zullen gevestigd worden in de hoofdgebouwonelk der afgevaardigden zal een zekor getal vertegenwoordigers hebben, die recht streeks met de industriëelen onderhandelen. Het Uitvoerend Comité laat alle documenten, botreffonde de tentoonstelling, overzetten in het Duitsch, Italiaansch, Kngelsch, Spaansch, Portu geesch en Russisch. Reeds zijn do stukken betreffende don interna tionalen pryskamp van kunstenaars en bouwkun digen, voor do gobouwon in den tuin dor tentoon stelling, verzonden. De gevraagde plannen voor teekeningen en voor beelden van diploma's en medailles moeten vóór 15 Sept. a. s. ingezonden worden en die van ge bouwen vóór 9 Aug. a. s. Tot heden zyn het Frankryk, Italië en Engeland, die den meesten y ver toonen tot deelneming. Reeds nu kan men verzekeren dat de afdeelingen dezer drie landen schitterend zullen zyn. Het uitvoerend comité van den grooten prys kamp heeft maatregelen genomen om aan de Meinste handelaars van alle landen de middelen te verschaffen om, zonder kosten, voordeel uit de tentoonstelling te trekken. Plet comité heeft be sloten in de handelsafdeeling eene grooto zaal te be stemmen voor de expositie van stalen, gerangschikt naar de takken van handel en nyverheid. Ieder inzen der zal in de zaal over eene kast alle van dezelfde grootte en soort kunnen beschikken. Alleen denaam der firma en aanwyzingen omtrent pryzen en quali- teit mogen daarbij vermeld worden. Er zullen geen belooningen in deze afdeeling toegekend worden; want zy is voor de deelnemende handelaars als 't ware een handelsmuseum, een internationaal verkooplokaal. Yan de drie Belgische socialisten, Moreau, Kats en Secondt, beschuldigd van oproerige rede voeringen te hebben gehouden in meetings, zyn twee schuldig verklaard, Kats bovendien aan be- leediging des konings. Kats werd tot 4 maanden, Secondt tot 3 maanden gevangenisstraf veroordeeld. Spanje. De koningin-regentes heeft het besluit geteekend, waarby goneraal Salamanca tot gouverneur van Cuba wordt benoemd. Het bericht dat de ministorraad heeft besloten de rechten op alcohol te verhoogen, is onjuist. De zaak komt hierop neder, dat den minister van bui- tenlandsche zaken is opgedragen een vorm te vin den, waardoor de Spaansche belangen worden ge waarborgd, zonder schending van het tusschen Spanje en Duitschland bestaando tractaat. De koningin-rogentes van Spanje zal weldra met haar zoon, den koning, eene reis door de Bas- kische provinciën maken. Door de directie van de spoorwegmaatschappy zal de vorst dan verrast wor den met een kindorkamer-waggon, waaraan thans yverig gewerkt wordt. Midden in den wagen zal men een schommel en ringen aanbrengen; voorts zyn er poppen en hansworsten in van verschillende grootten, groote bouwdoozen en in een der hoeken een groot zandveld voor loodon soldaten. Ook bevat de wagen eene bibliotheek met de fraaiste kinder prentenboeken op linnen, want de gewone boekjes zouden voor -de koninklyke handjes nog niet veilig zjjn. Z. M. werd 17 dezer veertien maanden oud. ten huize van JAN GULDEHOND, in het Koffiehuis „van ouds 't Gemeentehuis," te Wouhrugge, by opbod en afslag op Dinsdag 2 Augus tus 1887, des voormiddags te elf uren, ton over staan van Mr. C. IP. P. KLAVERWIJDEN, Notaris te Leiden, van Een in 1882 nieuwgebouwd HUIS, ingericht tot Bouwmanswoning, waarin do Melkaffaire wordt uitgeoefend, met Kelder, Opkamer en Veestalling, met daarnaast staande gemetselde schuur, stalling voor 9 koeien, varkenshokken, werkplaats met Welwaterpomp, een Kaagberg en een vier roeden Hooiberg, bonevens grooten TUIN en BOOMGAARD, zeer aangenaam gelegen aan de Oostzyde van de Woudwatering in het Dorp Woubrugge, te zamen groot 17 aron, 43 centiaren. Te aanvaarden by de betaling der kooppenningen op 1 October 1887. Meerdere inlichtingen zyn te bekomen ten kan tore van voornoemden Notaris KLAVERWIJDEN aan het Plantsoen No. 41. (krachtens onherroepelijke volmacht), aan den Burg te Leiden, by opbod en afslag op Zaterdagen 6 en 13 Augustus 1887, des avonds te halfacht, ten over staan van den Notaris L. J. C. A. GORDON, te Leiden, van No. 1. Het goed onderhouden WOONHUIS mot PAKHUIS, ERF en TUINTJE aan de Heerenstraat in de gemeente Zoeterwoude, op den hoek van de Witte Laan, met een gedeelte van die laan, plaatselijk gemerkt F, No. 72, groot 3 aren, 14 centiaren. Het perceel bevat beneden: Gang, groote be hangen en gestukeerde Voorkamer met Schoorsteen mantel, Keuken, ruime Achterkamer, open Plaats met Volière, Kantoor, en daarachter het groot en onlangs geheel nieuw gebouwd Work- of* Pakhuis met een uitgang in de laan; boven: ruimen Zolder met beschoten kap, en voorts vele goriefe- lykheden. Het perceel is wegens ruimte, ligging en 'inrichting zeer geschikt voor timmermans- of metselaarsaffairo. Het perceel is in eigen gebruik. No. 2. Het onlangs nieuw gebouwd, nog niet geheel voltooid WOONHUIS met ERF en TUINTJE, inet een gedeelte van de halve sloot, aan hot Haagsche en Delftsche trekpad, naby Wouterenbrug, in do gemeente Zoeterwoude, plaatselyk gemerkt F, No. 1446, groot 1 are, 44 centiaren. Het perceel bevat beneden: Gang, ruime Voor kamer en Suite, kleinere Voorkamer en Keuken; boven: grooten Zolder met beschoten kap en voorts vele geriefolykheiden. No. 3. Het onlangs nieuw gebouwd HUIS mot ERF en TUINTJE, met een gedoelte van de halve sloot, naast het voorgaando perceel, plaatselyk ge merkt F, No. 1445, groot 78 centiaren. No. 4. Hot onlangs nieuw gebouwd IIUIS met ERF en TUINTJE, met een gedeelte van de halve sloot, naast het voorgaande perceel, plaatselyk ge merkt F, No. 1444, groot 78 centiaren. No. 5. Het onlangs nieuw gebouwd HUIS met ERF en TUINTJE, met een gedeelte van de halve sloot, naast het voorgaande perceel, plaatselijk ge merkt F, No. 1443, groot 76 centiaren. No. 6. Het onlangs nieuw gebouwd HUIS met ERF en TUINTJE, met een gedeelte van de halve sloot, naast het voorgaande perceel, plaatselyk ge merkt F, No. 144', groot 80 centiaren. De perceelen No. 3, 4, 5 en 6 bevattenGang, Voor- en Achterkamer, Keuken en Zolder met beschoten kap, en zyn elk verhuurd voor ƒ1.75 per week. No. 7. Het onlangs nieuw gebouwd PAKHUIS en ERF, naast het voorgaande perceel, plaatselyk gemerkt F, No. 144', groot 44 centiaren. Het perceel is in eigen gebruik. De perceelen zyn te bezichtigen daags vóór en op de dagen van veiüng en afslag, van 's voorm. 10 tot 's nam. 3 uren, en te aanvaarden na de betaling der kooppenningen op den lsten September 1887. Meerdere inlichtingen zyn te bekomen ten kantore van voornoemden Notaris GORDON aan de Hoog- landsche Kerkgracht No. 29 te Leiden, alwaar alle werkdagen tusschen de veiling en den afslag, van 's voorm. 10 tot 's nam. 3 uren, vorhoogingen kunnen worden gedaan tegen genot van één vijfde van i.vlere verhoogsom.

Leidsch Dagblad | 1887 | | pagina 10