sterking kreeg en de generaal uit den waggon op de locomotief werd gebracht, welke onmiddellijk wegstoomde, ontruimde de bende het station en trok de stad in. Het beroemde zwarte paard van generaal Boulanger, een dier van 10,000 franken waarde, is Vrijdag-morgen te Clermont aangekomen, zorg vuldig en zeer goed ingebakerd. De bewoners van Clermont beweren dat het het oude witte paard van Lafayette is, dat men zwart heeft geverfd. eSptmJe. Volgens de laatste te Madrid ontvangen berichten uit Cuba, is de toestand op het eiland zeer ongunstig. Twaalf firma's, waaronder twee zeer belangrijke, zijn binnen den tijd van veertien dagen failliot ver klaard. Daardoor heerscht groote ontsteltenis. Tot hen, die hunne betalingen staakten, behooren eige naars van groote suikerplantages. Het bericht dat de Spaansche regeering de verbanning van Zorrilla uit Frankrijk zou gevraagd hebben, wordt tegengesproken. Verschillende groote firma's, die in zijden stoffen handelen, zijn te Barcelona gefailleerd. De passiva zijn groot. De minister van oorlog heeft gelast, dat groote spoed zal worden gemaakt met de versterkings- werken te Barcelona, Mahon, Ceuta, Tarifa en Cadix. Oreot-Brltannli. De koningin heeft Zaterdag eene revue ge houden over 58,000 man troepen en vrijwilligers te Aldershot. Na afloop der manoeuvres bood de hertog van Cambridge der koningin een adres van het leger aan. De koningin gaf, in antwoord op dat adres, de verzekering van haar volle vertrouwen in de ge regelde troepen en de vrijwilligers. H. M. zeidedat haar innigste wensch is, gedurende het overige van hare regeering, aan haar volk de weldaden des vredes te kunnen schenken. H. M. gaf ook hare bijzondere tevredenheid te kennen over de houding der troepen. De heer Ballantine, liberaal Gladstoniaan, is gekozen tot Parlementslid te Coventry, met eene meerderheid van 16 stemmen, tegen den conserva tieven candidaat kolonel Eaton, oud-afgevaardigde,- die tot het pairschap verheven is. De conservatieven verliezen dus een zetel in het Lagerhuis. Bulgnrije, Het ministerie Radoslavoff heeft zijne taak als geëindigd beschouwd en daarom zijn ontslag geno men. Voorloopig is een nieuw ministerie gevormd, dat het bewind zal voeren tot de komst van prins Ferdinand. Kolonel Nicolajeff, de minister van oorlog, heeft ter keunis gebracht van het leger, dat de prins de benoeming hooft aangenomen. De stad Tirnova is met vlaggen versierd ter eere van den nieuwen vorst en ook in de provincie heerscht groote geestdrift. Zaterdag-middag behandelde de Sobranje in ge heime zitting hot verzoek der regenten om ontslag. Tot toelichting van dit verzoek waren de regenten, op uitnoodiging der afgevaardigden, in de zitting tegenwoordig. In weerwil van de eenstemmigheid der partijen en de geestdrift, waarmede de keus van den prins van Saksen Coburg-Gotha werd begroet, scheen het moeilijk tusscben het regentschap en het ministerie overeenstemming tot stand te brengen. De Sobranje wenSchte dat de regeering tot de komst van den prins zou aanblijven. De samenstelling van een nieuw ministerie uit de regeeringspartjj werd waarschijn lijk geacht. Eene latere depeche meldt dan ook dat de Bul- gaarsche ministers hun ontslag hebben genomen. Het „Journal de St.-Pétersbourg", sprekende over de verkiezing van den prins van Saksen-Coburg- Gotha tot vorst van Bulgarijo, brengt in herinne ring dat Rusland de wettigheid der vergadering, welke den prins gekozen heeft, nooit heeft erkend. Tel eg r ammen. TIRNOVA, 10 Juli. De Sobranje heeft het ont slag van het Regentschap geweigerd. Stoïloff is belast met de vorming van een nieuw ministerie, dat uit de volgende personen zal bestaan Stoïloff, Natchewitch, Transkv, Schoemakoff en Petrekoff. ZUG, 10 Juli. De juiste uitslag van het ongeluk is deze: Vier en twintig huizen zjjn in de diepte verdwenen; er zyn vjjftien dooden. Het geheele lage gedeelte der stad is ontruimd en het meubilair is opgeslagen in openbare lokalen. Meer dan vijf honderd personen zijn zonder dak en daarom voor loopig opgenomen in de kazerne en in de school gebouwen. Do autoriteiten en de brandweermannen zijn voortdurend op de plaats des onheils, want men is bevreesd voor heihalingen van het ge beurde. Uit het Raadhuis zijn alle staatspapieren verwijderd, evenals de bibliotheek, voor het geval dat de nieuwe kade, ondermijnd door het water, mocht instorten. Evenwel hoopt men dat de ver woesting zich zal beperken tot dat gedeolte, waar de werkzaamheden aan de kade pas waren aan- govangen. KONSTANTINOPEL, 9 Juli. Sir Henry Drum mond Wolff heeft van zijne regeering in last ge kregen zijn vertrek uit te stellen. De Duitsche gezant, Von Radowitz, zal eerst over eene week vertrekken. ROME, 10 Juli. De Paus is lijdende en heeft slecht geslapen. [Reeds van den 9den werd bericht dat de Paus sedert eenige dagen lijdende was. Hij heeft pijn in de maag en in den mond, voornamelijk in de tanden, eet weinig en gebruikt geene andere dan ijskoude dranken.] BORDEAUX, 10 Juli Heden zijn hier drie per sonen in hechtenis genomen, die in 1884 te 's-Gravenhage een diefstal pleegden van 220,000 fr. en hier eene schuilplaats hadden gezocht. Bijna alle rentebrieven en waarden zijn bij hen gevonden. CLERMONT-FERRAND, 10 Juli. De officiëele intrede van generaal Boulanger had hedenmorgen plaats onder talrijke toejuichingen, maar zonder eenig merkwaardig incident. Tegen 10 uren zette de stoet, door eene afdeeling gendarmes voorafge gaan, zich in beweging. Langs den geheelen weg werd de generaal door de menigte toegejuicht. De gonoraal ontving daarop de leden van den gemeente raad en den burgemeester, die eene toespraak hield, welke de generaal beantwoorddo met de verklaring, dat hij, als Franschman en republikein, innig ver knocht was aan de belangen van het leger en de grootheid des lands. Ook vele inwoners van Clermont-Ferrand kwamen by den generaal hunne opwachting maken en tot hen zoide hy o. a. het volgende: „Ik dank er u voor, ten mynent te verschynen. Ook tegenover u kan ik slechts herhalen wat ik. zoo straks tot den maire van Clermont sprak. Da ontvangst hier ter stede heeft een vasten band tusschen my en de bevolking gelegd. Gy heb beweerd, en welmethet volste recht, dat ik my als minister gedragen hob als vaderlandlievend republikein; welnu, dezelfde politiek zou ik als minister steeds hebben blyvon volgen. Nu ben ik evenwel soldaat, veroorloof my deze uitdrukking, en zal my dus niet aan de poli tiek wyden. Mijne taak is anders zwaar genoeg. Nogmaals, myne heeren, zeg ik u allen dank en steeds zult ge hier by my op eene goede ontvangst kunnen rekenen." De generaal voegde er ook by, dat de manifes- tatiën te zyner eer misplaatst waren. ROME, 11 Juli. De Koning onderteekende heden het besluit, waarby een zevende regiment Alpen jagers wordt opgericht. Het hoofdkwartier van dit regiment zal gevestigd worden te Verona. ROME, 11 Juli. Te Catania zyn 27 personen aan de cholera overleden. MADRID, 11 Juli. De ministerraad hield zich heden bezig met een oproer, dat gisteroohtend uitbrak in een dorp in de provincie Valencia. De muiters trachtten het stadhuis in brand te steken. Do orde werd hersteld. Vier personen werden gedood. LEIDEN, 11 Juli. Weerbericht medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Instituut). Verwachtingzuidwestenwind. Thermometer-stand gisteravond om 8 uren 20° Celsius 68° Fahrenheithedenmorgen om 8 uren 18° C. 64.4° F.; 'smidd. 12 uren 23° C. 73.4° F.; '8 namiddags 4 uren 23° C. =73.4°F. De hoofdrichting van den spoorweg Hilver sum—Leiden, waarvoor nu de plannen zyn inge diend, isHil versum Trompenberg 's-Graveland Horstermeerpolder Vreeland Loenen Vinkeveen Wilnis Mydrecht Ter Aar - Zevenhoven Nieuw- veenWoubruggeHoogmade Leiden. By Leiden wordt de stadspolder gesneden, en sluit de lyn over de Leidsche Vaart bij den Hollandschen spoorweg aan. (D. C.) Door de commissie uit de Staten van Zuid- Holland is de goedkeuring voorgesteld der provinciale rekening over 18s5. Mede heeft de commissie ad hoe zich volkomen vereenigd met de voorstellen van Ged. Staten tot verbetering van den waterweg tusschen den IJsel en de Ringvaart van don Haarlominermeerpolder. De commissie stelt aanneming voor dier voorstellon behoudens enkele kleine wyzigingon en aanvullingen. Uitvoerig heeft de commissie nagogaan do nood- zakoiykheid dier verbeteringen en de opportuniteit van den maatregel binnen de grenzen van uitvoe ring door Ged. Staten aangegoven. De commissie deolt het gevoelen dat de nieuwe werker, op zulk eene schaal moeten worden inge richt dat zy onveranderd passen in het plan van een grooter kanaal tusschen Amsterdam en Rotter dam, indien daarop later mocht worden terugge komen. Ten aanzien van het adres van Boskoop omtrent de voorgenomen afsnyding van de Gouwe aan de zuid-oostzyde dier gemeente, stelt de commissie voor het in handen te stellen van Gedep. Staten, met uitnoodiging daaromtrent van advies te dienen, op dat de Staten beter in de gelegenheid mogen zyn hieromtrent met volledige kennis van zaken te be slissen. Voorts stelt de commissie voor, Gedep. Staten uit te noodigen onderzoek te doen naar de vraag, of en zoo ja, welke gronden van billykheid voor het t >ekennen van schadeloosstelling aan Gouda zouden kunnen pleiten en naar aanleiding van de resulta ten de noodige voorstellen in te dienen. De commissie van rapporteurs van de Eerste Kamer voor de Grondwetsvoorstellen zal voorloopige verslagen uitbrengen over de algemeene beschou wingen en alle hoofdstukken, behalve hetXde(on- derwys). Ten aanzien van het voorstel van dr. Schaepman zal worden voldaan met een Eindverslag. Vry algomeen verklaarde men zich in de afdee- lingen togen de aangenomen wyziging van art. 194 der Grondwet. Amsterdam, 11 Juli. Beursbericht: Berlyn zond heden belangryk lagere koersen voor Russische fondsen; vandaar dat de markt alhier belangryk lager opende. Door koopers voor Londen verbeterde de stemming, zoodat het slot vaster was. Alle fondsen waren onder den indruk van deze daling. Amerikaansche Spoorweg waarden mede flauw op Nieuw-York en Londen. Programma's van muziekuitvoeringen. Zomerzorg. Dinsdag 12 Juli, dca avonda te zeven uren, onder directie van don lieer J. H. Vêllmar. Eerste afdeeling: No. 1. Marach uit Gounod'a „Tribut de Zamora", Völlmar; 2. Ouvorture „Haydée", Auber; 3. Souvenir van „La belle Hélène", opera van Offenbach, Dunkier4. „See- Sam Wala", Crowe5. Fantaisie uit „Fauat", opera van Gounod, Dunkier. Tweede afdeeling: No. G. Ouverturo „Zampa", Hérold7. „La Benediction des Foignarda" uit „Lca Iïuguenots", Meijerbeer; 8. „Romance" (Solo Oboe), v. Beethoven9. Fantaiaie uit Wagner'a „Tannbauaer", Dunkier; 10. „Brautscliau", Polka uit „DerZigeunerbaron", Joh. Strauaa. A.D YEKTEA TIUJSI. I 22 Juli e. k. (D. V.) 131-JARIGE ECHT VEUEEXIGING II. VAN DRUTEN I J. K. VAN DRUTEN - Van Ginkel. 1 is Rijnsbubo. fj Voorspoedig bevallen van eene Dochter H. C. CATIN Bern a f d. Leiden, 10 Juli 1887. Eenige kennisgeving. Heden overlood, na een kortstondig iyden, myn geliefde Echtgenoot, de Heer C. SWART, in den ouderdom van 65 jaren. Woubrugge, Wed. C. SWART, 9 Juli 1887. Hoogwerff. Tot ons innig leedwezen overleed heden onze geliefde Oom en Pleegvader, de Heer C. SWART, in den ouderdom van 65 jaren. Namens zyne Pleegkinderen J. M. VAN SCHRAVENDIJK-Kroon. B. HOOGWERFF-Kroon. M. A. VOORBIJ-Swart. G. SWART. C. SWART. Woubrugge, 9 Juli 1887. By deze betuigt do ondergeteekende, ook namens zyne vrouw, zynen dank voor de hartelijke he- wyzen van deelneming in het huis3liik fee3t, door ons dezer dagen gevierd, S. A. DE GRAAFF.

Leidsch Dagblad | 1887 | | pagina 3