Verloren: Met Augustus Mei vraait teiei Anstis Maaifactarei ei Confectie. gehecht, medesleepend. De menigte werpt zich nu op de bloedende lichamen om het bloed te ver zamelen, dat als geneesmiddel wordt aangewend. De hoofden worden op staken gesteld, en de licha men den honden en gieren te eten gegeven, want de lijken worden in Siam noch begraven, noch verbrand. Het volk gaat langzaam uiteen, eerst de rechter, daarna de militairen, de beulen en hunne helpers, allen min of meer beschonken. De menigte, met de vrouwen achteraan, volgt langzaam. Tclegra 111 m e n. NIEUW-YORK, 24 Juni. De fondsenmarkt opende heden in eene zeer geagiteerde stemming en met groote prijsverlaging, ten gevolge van operatiën der „baissiers" en op het ongegrond gebleken gerucht dat Gould zou overleden zijn. Do paniek week echter weldra toen belangrijke en aanhoudende inkoopen werden bewerkstelligd, zoodat de koersen bjjna even snel opliepen als zij gevallen waren. NIEUW-YORK, 24 Juni. (H.) De tarwemarkt opende heden eene fractie hooger, maar werd spoedig zwakker in afwachting hoe de finantiëele aangelegen heden zullen worden geregeld. De prijzen daalden circa '/8 c. onder de laatste slotkoersen en de markt sluit prijshoudend. Er is anders niets van belang omtrent de markt te melden. De berichten van gisteren omtrent den oogst waren misschien overdreven, maar het zal toch goed zjjn ze niet geheel buiten rekening te laten. Men verwacht geen groote prijsverhooging, mits het weder gunstig blijft, alsmede dat de voorraad van No. 2 voorjaarstarwe, in Chicago deze week verminderen zal. De daling der koffie werd door berichten uit Havre veroorzaakt. Wij beschouwen de markt hier in 't algemeen als „bearish", maar er zijn geen nieuwe verschijnselen te berichten. BERLIJN, 24 Juni. De adressen en geschenken, welke de keizer bij gelegenheid van zijn 90sten verjaardag in zoo grooten getale ontving uit alle oorden des rjjks en welke tot heden tentoongesteld waren in het koninklijke museum van kunstnij verheid, zijn nu op hoog bevel overgebracht naar het Hohenzollerasche museum, waar zij in de nieuw geopende familie-galerij (de vroegere zaal der keur vorsten), voor het publiek zjjn ter bezichtiging gesteld. LEIPZIG, 24 Juni. Morgenochtend te 9 uren worden de by het hoogverraadproces veroordeelde personen naar Maagdenburg vervoerd. Aan don door hen uitgedrukten wensch om de straf te Straatsburg te mogen ondergaan, is geen gevolg gegeven. De andere in de zaak betrokkenen zullen terstond naar Berlijn vertrekken. Köchlin heeft 50,000 en Blech 100,000 mark aangeboden als waarborg. WARSCHAU, 24 Juni. De rivier de Weichsel wast voortdurend. Laag gelegen landen zyn reeds ondergeloopenhet te veld staande heeft veel ge leden. Ook een aantal dorpen bij Nieuw-Alexandria staan onder water en dijkbreuken worden te gemoet gezien. LONDEN, 24 Juni. Mejuffrouw Campos heeft zich heden met de haar vergezellende personen naar het bureau van den griffier begeven; daar wilde zij de machtiging bekomen om onmiddellijk met den heer Mielvaque te huwen. Deze machtiging werd echter geweigerd, omdat de noodige formaliteiten nog niet hadden plaats gehad. KONSTANTINOPEL, 24 Juni. De minister van oorlog heeft een bevel uitgevaardigd om zoo spoedig mogelyk de vestingwerken van; Mustapha-Pacha, op de Bulgaarsche grens en van Elass en Erzerum in Azië gereed te maken. LONDEN, 24 Juni. NR. C.) Het jacht „Genesta" is reeds Kaap Lizard gepasseerd, verre vóór de andere deelnemers aan den internationalen jacht- wedstryd rondom de Britsche eilanden uit, zoodat de „Genesta", gelijk verwacht werd, eene gemak kelijke zegepraal behaalt. PARIJS, 25 Juni. De „République Fran<;aise" ontvangt bericht uit Weenen, dat koning Milan van Servië heeft besloten afstand te doen van den troon en niet weer naar Belgrado terug te keeren. Gisteravond hield de „Ligue des Patriotes" eene bijeenkomst. Eene talrijke menigte verdrong zich om den wintercircus, waar de vergadering werd gehouden. De zaal was geheel gevuld met een rumoerig publiek. Déroulède (de gewezen voor zitter) en Sansboeuf (zijn opvolger) hielden rede voeringen, waarin zij protesteerden tegen de ver oordeeling der Elzassers door het „Reichsgericht" te Leipzig. Toen de vergadering uiteen ging, werd hier en daar onder do menigte geroepen: „vive Boulanger! vive Déroulède!" Een volkshoop begaf zich naai de officierensociëteit, roepende: „démission!" Do politie kwam tusschenbeido, doch alleen om te verhinderen dat door de manifestatie het verkeer voor het gebouw werd versperd. Met den kreet „vive Boulanger" ging de menigte ten slotte uiteen. LONDEN, 25 Juni. De „Standard" verneemt dat de onderhandelingen met Rusland over de Afgbaan- sche gronsquaestie met goed gevolg worden voort gezet. Men hoopt dat het geschil nu spoedig zal worden opgelost. (Hbl.) De paniek, welke gisteren op de fond- senbeurs te Nieuw-York heerschte, word veroorzaakt door kunstmatig opdryven van den pry's van het geld en het verspreiden van het gerucht, dat Gould overleden was, hetgeen door Gould zeiven werd weerlegd. In een oogenblik tyd liepen Manhathans terug van 156 tot 115 en Missouri Pacifies van 105 tot 92. Alle fondsen rezen weer in den namiddag. LE1DE1V, 35 Juni. Thermometer-stand: gisteravond om 8 uren 15° Celsius 59° Fahrenheithedenmorgen om 8 uren 15° C. 59° F.; 'smidd. 12 uren 18° C. 64.4° F.'s namiddags 4 uren 18° C. 64.4° F. Z. M. heeft den kapitein J. J. Logger, van het 4de reg. infanterie, op verzoek gepensionneerd, met den rang van majoor. De Tweede Kamer, die thans is uiteengegaan, om zonder buitengewone redenen, niet meer bjjeen te komen, liet een 16 tal ingediende ontwerpen onafgedaan. Voorts bleven ook hangende de verslagen der Commissiën omtrent: a. inlichtingen op het adres van den gemeenteraad van Haarlemmermeer omtrent het telegraafkantoor aldaar; b. het School verslag 1885 1886, en c. de inlichtingen op het adres van Amstelland; terwyl eindeljjk nog geen rapport werd uitgebracht door de Commissie voor de En quête betreffende fabrieken en werkplaatsen. "Wordt de Kamer, na aanneming der voorstellen betreffende de Grondwetsherziening, ontbonden, dan zullen al de onafgedane ontwerpen in de nieuwe Kamer opnieuw moeten worden ingebracht, daar zij anders worden geacht te zjjn ingetrokken. De collecte ten behoeve van het fonds voor den gewapenden dienst in de Nederlanden heeft te Hillegom 35 en te Leiderdorp ƒ34.21 opgebracht, zoomede te Sassenheim ƒ19.50 en te Woubrugge- Hoogmade 15.76. Hedenmiddag werden te Amsterdam wedren nen en harddraveryen gehouden op de baan achter hot Rjjks-Museum. Er was vrjj wat publiek op de tribuno en er waren op het terrein enkele „bookmakers". Maar tevens was ook het nieuwe Parjjsche stelsel van wedden, nl. de „totalisateur", in praktjjk ge bracht. Bjj de zeil- en roeiwedstryden op het IJ hebben van de Leidsche studenten-roeivereeniging „Njord" ook heden de jonge leden dier vereeniging den ouden roem met eere gehandhaafd. „Njord" behaalde 2 eerste prijzen en 1 twee den pry's. Amsterdam, 25 Juni. Beursbericht: Handel en variatie waren heden van zeer weinig beteekenis. Speculatiefondsen flauw, inzonderheid Peruanen en Mexicanen. Ook Indische waarden flauw, vooral Dorrepaal- sche obligatiën. Musis Sacrum. Zondag 26 Juni, dea avonda te halfaeht, door het muziekcorps der dienatdoende achutterij, kapelmeeBter de heer A. Van Leeuwen, late afd.No. 1. Prieatermarach aua „Athalia", Mendelaaohn; 2. Ouverture „Don Juan", Mozart; 3. Masken-Polonai8e, Faust; 4. Anti lopen-Polka, Gungl; 5. „Wald-Idylle", Tongemalde, Haaael- man. 2de afd.: No. 6. Ouverture „Triomphale", Bach; 7. or. „Am Meer", b. „Standchen", Schubert; 8. „La plua belle", Valse (late Uitv.), Waldteufel9. „Danae dea Satyrs" (Picolo-Solo), Damare; 10. Grande Fantaiaie sur dea „Aira Suisaea" (arr. Van Leeuwen), Bonder. Zomerzorg. Dinsdag 28 Juni, des avonda te zeven uren, onder directie van den heer J. H. Völlmar. Eerate afdeeling: No. 1. „Blumenmarach", Heimbürger; 2. Ouver ture „Le Due d'Olone", Auber; 3. Fantai3ie uit „Kigoletto", opera van Verdi, Sellenik; 4. „Roaen aua dem Süden", Wals, Joh. Strauaa; 5. Fantaiaie uit „La Dame blanche", van Boiëldieu, Buijssena. Tweede afdeeling: No. C. Ouver ture „Der Haideschacht", F. Von Holatein; 7. „Kerkaria", (arr. Dunkier) gecomponeerd in 1667 door den destijds be roemden zanger Stradella8. „Scènes napolitainea", l'im- provisateur et la féte, Massenet; 9. Fantaisie uit P.icli. Wagner's „Bienzi", Dunkier; 10. „Hussaren-Polka" uit den „Zigeuner-baron", Joh. Strauss. Uarktberlohteii. Leiden, 25 Juni. Heden aangevoerd: Tarwe hec toliter. Wintertarwe f 9.a f 9.25. Zomertarwe f 8.a f 8.75. Bogge H. L. Winterrogge f 5.25 a f5.75. Zomer- rogge f a fGerst H. L. Zomergerst f 4.50 a f 5.Chevalier-gerst f5.50 a f 6.50 HaverH. L. Zware Haver f 3.75 a f 4.Lichte Haver f 3.29 a f 3.75. Duiveuboonen hectol. fafPaar- denboonen - hectol. f a f Boter: 11070 eg. Grasboter, late qualit. 1/* vat f 36. a f 52.Scheibocer 2do quali'. V* vat f a f Grasboter 1ste qualit. per kilogr. f 0 90 a f 1.30; Schei- boter 2de qualit. per ki ogr. f Lange Zwarte Turf 5000 dubb hectol., f 0 19 t f 0.22. A D Y JE It T E N TIEN. Heden overleed, na voorzien te zjjn geweest van de HH. Sacramenten der Stervenden, onze dier bare Yader, Behuwd- en Grootvader, de Heer HEN- RICUS SPEEL, in den ouderdom van ruim 89 jaren. Uit aller naam, C. H. SPEEL. Leiden, 25 Juni 1887. (Vischmarkt N°. 2.) Be Zaak sal op denselfden voet worden voortgezet Heden overleed, na eene kortstondige ongesteld heid, zacht en kalm, onze geliefde Echtgenoote, Moeder en Zuster, NEELTJE JOHANNA DE VLA MING, in den ouderdom van ruim 57 jaren. C. KIKKERT. C. KIKKERT. A. KIKKERT. H. KIKKERT. A. DE VLAMING. Haarlem, l juni 188- Leiden, j Emige kennisgeving. Mjjn harteljjke dank aan allen, die mjj op den 21sten dezer bljjken van belangstelling en sympathie hebben betoond. Leiden, R. N. VAN DER MAAREN, 25 Juni 1887. Commissaris van Politie. Bjj deze betuigen wjj onzen harteljjken dank aan de Hoofdjuffrouw en hare onderhoorigen dei- Bewaarschool Oude Vest, voor de liefderjjko be handeling aan onzen zoo plotseling, tot aan den dood, onwel geworden Zoon JAN. W. v. d. B. A. v. d. B. v. d. B. Mevrouw de Wed. SANDER De Beer betuigt haren dank voor de vele bljjken van deelneming, ondervonden bjj het overljjden van hare geliefde Zustor. Warmond, 24 Juni 1887. De Heer en Mevrouw HELLING Rahé te Leiderdorp en de Heer en Mevrouw HELLING Van der Made te Leidenbetuigen bjj deze hun dank voor de bewijzen van belangstelling, ondervonden bjj het overljjden van hun Broeder en BehuwdJ broeder, den Weled. Heer H. HELLING, te Nieuwer- Amstel. tusschen NoordwijkBinnen en Noordwijk aan Zee een Dames-Zomermantel. Tegen belooning terug te bezorgen: Pieterskerkhof No. 38 te Leiden. of vroeger wordt gevraagd eene DIENSTBODE, P. G., van omstreeks 30-jarigen leeftijd. Zonder schrifteljjke getuigen onnoodig zich aan te melden GOEDELJEE, Hoogewoerd 160. eene nette Tweede-Weid, die goed kan werken, naaien en mazen. Brieven franco onder letter G 384 aan KOOYKER's Centraal Advertentiebureel, Nieuwe Rjjn 16. In bovengenoemd vak wordt ter opleiding ge vraagd, een net Burgermeisje, 's nachts naar huis. Brieven franco onder letter G aan het Bureel Yan dit Blad,

Leidsch Dagblad | 1887 | | pagina 3