Ban de Cologne. V eldzielit. Witte Kaas a 17 Cts. w VI Kilo, De Wandelkaart Leest Dit! B. BLANKENBERG. Bouwterrein. Inmaak. In Aantocht: Te liuur: Er kan een Dienstmeisje Openbare Verkooping, Molenmakersknecht, Leidsche Bouwvereeniging, LEIDEN'S OMSTREKEN, N apolitaiiie. VERKRIJGBAAR: bij jVI. SPltIJYT, buiten de voormalige Marepoort. Schaal 1 50 000 *75» Cents. BOEKHANDEL ADYEKTENTIEN. lijsten, werd goedgekeurd met eenige wijzigingen. Do discussie is thans genade, d tot do kiestabel. Morgen voortzotting. Ter verkiezing van oen lid voor de Tweede Kamer in het hoofdkiesdistrict Deventer waren uitgebracht 2281 stemmen. Gekozen is mr. H. J. Dyckmeester met 1466 stemmen. Graaf Schim- melpennirick van Nyenhuis had 688 en do heer Brantsen Van de Zijp 196 stommen. Omtrent de Amsterdamsche Voodingstentoon- stelling zij hier nog gemeld dat de opening ge schiedde op het zeventiende-eeuwsche marktplein. De genoodigden waren geschaard voor het Raadhuis. Op do stoop had de heer Bergsma met de overige ledon der hoofdcommissie plaats genomen, tot het houden der openingsrede. Gestoffeerd met de honderden bezoekers zag het plein er recht vroolijk en opwekkond uit. Alvorens de zaal in te gaan, beantwoordde de burgemeester de toespraak des hoeren Bergsma, met woorden van hulde en waardoering voor het geen tot stand was gebracht, als zeker aannemende dat, al mocht het onbevredigde gevoel, dat in de openingsrede doorstraalde, ook al door bezoekers worden boaamd, de dankbaarheid voor het vele dat verkregen is stellig de onvoldoendheid in de scha duw zal stellen. De Burgemeester herinnerde voorts met geschied kundige voorbeelden hoe de beoefening der kook kunst veelal slochts uit het oogpunt van weelde een voorwerp van studie en zorg was en hoe 't voor onzen tijd is weggelegd wetenschappelijk, ook in dit opzicht te streven naar de vereeniging van goed en goedkoop. Bijzonder wijdde hjj uit over het marktplein dat stellig zoo velen duizenden zal trekken. Nog merkte de burgemeester op dat de minister Heemskerk hem persoonlijk had medegedeeld hoe leed het hem deed heden niet tegenwoordig te kunnen zijn, en begroette hjj met groote waar deering de aanwezigheid der ministers van oor- log en marine (wier departementen tot het wel slagen der tentoonstelling hebben bijgedragen) als bewjjs van de belangstelling van's lands Regeering. De genoodigden namen daarna een en ander in oogensehouw. Amsterdam, 15 Juni. Beursbericht: De markt was heden zeer stil met geringe variatie. Ameri- kaansche Spoorwegwaarden desondanks met lagere Nieuw-Yorksche koersen, vaster op Londen mot iets meer handel. Aandeelen Nederlandsche Handel maatschappij meer gezocht en hooger betaald. geplaatst worden: Garonmarkt 30. Aan hetzelfde adres is eeno goede PJLSJS© <e koop voor f 25. De fijnste tot heden in den handel gebrachte Eau de Cologne; per F), a f 1.25. Uitslui tend verkrijgbaar bjj REYST KRAK, Bees tenmarkt 41. (om contant geld), op Donderdag 1G Juni 188?, des voormid dags te 1© uren, in de STADS-GEHOORZAAL te Leidenten overstaan van den Deurwaarder J. F. TEUNIS, van 100,©G0 Farapluïcs, Parasols, Encas en Wandelstokken, welke tot ongekend lage prijzen worden opgeruimd. Van af des morgens 9 uren te zien. VAN VAN die indertijd werd genoemd als toekomstigo gemalin van koning Lodewijk II van Beieren en vervolgens is gehuwd met Ferdinand Philippe Marie d'Orléans, hertog van Alengon, is krankzinnig geworden en overgebracht naar een gesticht. De Rijksdag heeft gisteren hot ontwerp op de alcohul-belasting aangenomen, onder aanhouding van 43 (add. belasting) tot en met 45. In den loop der beraadslaging wees de minister van financiën er op, dat do belastinghervorming met de tegenwoordige wetsvoordrachten nog niet afgeloopen zou zijn. De heer Bennigsen daarente gen gaf op nadrukkelijke wijze zijne verwachting te kennen, dat den Rijksdag in het tegenwoord:g zittingstijdvak geen belastingvoorstellen meer zouden aangeboden worden. Telegrammen. WEENEN, 14 Juni. In Belgrado heeft de Kabinets verandering gisteren volksmanifestatiën uitgelokt. Meermalen werden de Servische en de Russische volksliederen aangeheven en trok het volk door de straten met bravo's voor Rusland en schimpschoten op Garaschanin en Oostenrijk. Des nachts te twee uren sloeg eene menigte volks de ruiten in der woning van Garaschanin. Dese vuurde daarop negen maal met eene revolver, waardoor, naar het althans heet, een jongmensch gewond werd. Later ont ruimden gendarmen de straten. Heden kwamen de nieuwe ministers bij den koning. NIEUW-YORK, 14 Juni. Het is onmogelijk eene juiste beschrijving van tien opgewonden staat der Tarwe-markt te geven. De markt opende paniek achtig en de prijzen daalden sterk, nl. hij ver bazend groete verkoopec:. „Bulls" gingen voort met realiseeren en „bears" maakten hiervan gebruik om de markt verder te drukken. Firma's, die deel uitmaakten van de clique, staakten hare betalingen en er heerschte eene algemeene verwarring. Het slot was iets rustiger. Juli daalde tot S9'/4 (giste ren SS1/®-1) Ook de markt te Chicago is gedemoraliseerd. De Köffie-markt was heden vaster en in veel hetere stemming. De prijsverhooging word veroor zaakt door groote inkoopen voor Europeesche reke ning. Dit was de heofdtrek van onze markt en de oorzaak der rijzing. BRUSSEL, 14 Juni. De Kamer van Afgevaardig den heeft het krediet voor de versterking der Maas- linie snot 81 tegen 41 stemmen toegestaan. Zos ledon onthielden zich. BELGRADO, 14 Juni. Het officiëele rogoerings- blad bevat de opgave der samenstelling van het nieuwe kabinet, zooals dit heden morgon is mede gedeeld {zie ons vorig r.ommer). Het eenige verschil is dat voor oorlog is benoemd de heer Gructch, gezant te St.-Petereburg. LONDEN, 15 Juni. (Hbl.) Ten gevolge van groote aanvoeren van graan in Chicago, bjj een voorraad van zestien miüioen bushels is do corner uiteen gevallen, wat eene paniek veroorzaakte. Juni-tarwe daalde 18, Juli-tarwe 9 centen (Amerik.) Verschil lende faillissementen te Chicago en Milwaukee waren daarvan het gevolg. Het belangrijkste faillissement was dat van Rosenfield-Company. De koffiemarkt te Nieuw-York is in vastere stem ming (Settled), daar Odonoghue groote inkoopen deed. LEIDEV, 15 Juni. Weerbericht medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Instituut). Verwachtingveranderlijke wind. Thermometer-stand: gisteravond om 8 uren 18° Celsius 64.4° Fahrenheithedenmorgen om 8 uren 15° C. 59° F.'smidd. 12 uren 22° C. 71.6° F.; '8 namiddags 4 uren 23° C. =73.4°F. De Tweede Kamer heeft besloten om a. s. Vrijdag de interpellatie-Hartogh te behandelen en na de Grondwetsherziening de Tjiomaszaak. Aangenomen is het amendement-Smeenge om het kiesrecht voor den kamerhuurder niet afhankelijk te maken van de belasting-betaling door den huis eigenaar. Het amendement-Van der Feltz werd ingetrokken na wijziging van alinea G door de Regeering, zoodat een woonhuis dat den huurder het kiesrecht ver zekert, minstens de dubbele huurwaarde moet heb ben van de laagste in de gemeente voor vollen aanslag. Het geheele artikel 1 der kieswet is, nagenoeg zooals dit in de additioneele artikelen door de Regeering was voorgesteld, aangenomen met 61 tegen 20 stemmen. Art. 7, betreffende het opmaken der kiezers Voor de vele blijken van belangstelling en van hartelijke deelneming ons betoond bij het afster ven van onzen dierbaren oudsten Zoon, betuigen wij door deze onzen innigen dank. Noordwijk-Binxen, K. HEMKES. 15 Juni 1887. O. I. HEMKES Klink. Do eerlooze schrijvers of schrijfsters van do Rriefkaart 14 dezer, worden verzocht zoo zjj nog een grein gevoel van menschelijkheid be zitten, zich aan onderstaand adres te vervoegen of hun naam bekend te maken, daar ik hen anders als verwaarloosde schepsels dor menschheid be schouw. A. ROMAX, Heerenlaan No. 108(7. Er wordt gevraagd een flinke tevens bekend met gewoon timmerhuiswerk. Te bevragen met franco brieven aan het Bureel van dit Blad onder letter Z. 4'/, pCt. Leening groot ƒ138,000. Het BESTUUR bericht dat de tweede storting op bovengenoemde Leening ad ƒ250. per Obligatie moet plaats hebben op den lsten Juli ten Kantore der Firma A. L. REIMERINGER ZONEN. Het Bestuur: C. J. LEEMBRUGGEN, Voorzitter. W. PLEYTE, Secretaris. In de onmiddellijke nabijheid van Leiden wordt te koog» gevraagd een TERREEV, geschikt tot het bouwen van een flink Heerenhuis met Koetshuis en Stalling. Aanbiedingen franco onder de letters A A aan het Hulppostkantcor te Leiderdorp. De ondergeteekende beveelt zich, evenals vorige jaren, wedor beleefdelijk aan voor 't dicht sol- deeren der iiuiiaakbussen, en blijft zich tevens aanbevelen voor alles wat tot de Koperslagerij behoort. W. H. MARKS, Koperslager, Hoogewoerd No. 112. eene lading puike Aardappelen (Jammen) tot veel verminderde prijzen. Te bekomen bjj P. SPAA1VDERMA1V, Bakkerssteeg 21. door onverwachtst vertrek een net ingericht MEE- REYIIEIS mot TEiar, bevattende 4 Kamers, twee Alkoven, Keuken, Bergplaats en verdere gemakken en voorzien van waterleiding, staande in de Aloülaan No. 42. Huurprijs f 30O. Te bevragen bij J. J. HAGEMANS Dz., Timmerman No. 41. Te zien eiken werkdag van 10 tot 4 uren.

Leidsch Dagblad | 1887 | | pagina 3