Dit panier bestaat git Twee Bladea. 8374. Donderdag O Juni. A*. 1887. Leiden, 8 Juni. feze (gourant wordt dagelijks, met uitzondering van fon- en feestdagen, uitgegeven. LEIDSGH ÜS&h DAGBLAD. PRIJS DEZER COURANT: 1 j. Toer Leiden per 3 maanden1.10. Fiuce per post1.10. Af^">nderlrjTie Nommera0.05. OSIIcleele Eennlsgeylngen. Burgemeester en Wethouders der gemeente Leiden brengen ter algem ne kennis dat de passage over het brugje over het Sin insgrachtje aan de Oude Vcat, gedurende veertien dagen, unvangende den 9 Jnai a. s., voor rij- eu voer- tnlgen cal zijn afgesloten. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, BE KANTER, Burgemeester. 7 Juni 1887. E. KIST, Secretaris. Met ingang van 15 Juli a. s. zal de Rijkstele grafist üde kl. W. Burkels alhier, zijne functiën uitoefenen ten post- en telegraaf kantore te Ensche- dee. Be Rijkstelegrafist 2do kl. H. C. Ten Haaf wordt met dien datum ten Rijkstelegraafkantore te Leidon geplaatst. Aan do universiteit alhier zijn geslaagd voor het aanvullingsexamen en het theoretisch apothe kersexamen de heeren J. J. Schoevers en J. J. Hoffman, beiden van 's-Gravenhage. H innerend zich den gunstigen indruk, wel ken de verleden jaar door Mann's harmonie-corps op Zomerzorg gegeven concerten achterlieten, had den zich wederom gisteravond velen naar dezen in zijn nieuwen dos schitterenden tuin begeven, ter bijwoning van het eerste der buitengewone uit voeringen, welke er dezen zomer opnieuw door de kapel van het vierde regiment infanterie zullen worden gegeven. Die pkomst kon te meer vrij talrijk worden genoemd, in vorband met het voor een buiten concert minder gunstige weer, aangezien de natuur in den namiddag aanmerkelijk was afgekoeld en tegen den avond zich zelfs volstrekt niot door eeno voor dozo gelegenheid gewenschte kalmte onderscheidde. Trots het enkele zachtere solo's overstemmende bladeren geruiscli, ton gevolge der nu en dan vrij hevige windvlagen, voerde de kapel het medegedeelde programma uit, waarop wederom enkele nommers als eerste uitvoeringen werden aangeduid en dat met Mam nieu wen, onlangs voor het klavier verschenen, aangenaam klinkenden „Prinsen-marsch" word ge opend on, op verzoek, besloten. Ook de overige werken werden con amoro ten gehooro gebracht. Ondanks de min gunstige omstandigheden, waar onder dit concert plaats had, mochten wij dan ook de overtuiging erlangen dat do tjjd, welke er sedert het vorige zomer-seizoen verstreken was, niet onbenut is gobieven. Zelfs meenden we te kunnen opmerken dat hc- orkest, zoowel wat quantiteit als wat quali teit betreft, nogmaals belangrijk is vooruitgegaan. Blijfc de heer Mann bovendien in het samenstellen der programma's eene ook ditmaal welsprekende ver scheidenheid betrachten (en het uitgebreide reper toire zal daartoe geen bezwaar opleveren) dan kan het niet anders of het bezoek ook aan deze reeks buitengewone concerten zal een vernieuwd bewijs leveren hoezeer werkelijke verdiensten door onze stadgonooten worden op prijs gesteld. Door de inderdaad zeer laag gestelde entrée- prjjzen genieten de bezoekers een kostelijk, doch géén, zooals maar al te dikwijls hot geval is, kost baar kunstgenot. Bij beschikking van den minister van binnen- landsche zaken is bepaald dat de commission, welke worden belast met het afnemen van examens in do vreemde talen, waarvan de programma's bij koninklijk besluit van 14 Oct. 1884 (Stbl. No. 216) zijn vastgesteld, voor het jaar 1887 zitting zullen houden voor de Fransche en Engelsche talen te Utrecht on voor de Hoogduitsche taal te 's-Gra. venhago. Benoemd is o. a. als lid der commissie voor de Hoogduitsche taal, de heer H. H. Breuning, leoraar aan het gymnasium te Leiden. Aangezien door het doleeren vjjf plaatsen in den kerkeraad der Horv. gemeente te Leimuidon te vervullen waren, zijn door het classikaal bestuur van Leiden, doende wat des kerkeraads is, en door het kiescollege tot ouderlingen benoemd do heeren J. W. Van don Berg, J. Van Poelgeest en H. C. De Rijk, en tot diakenen, de heeren W. Boogaard en J. Aiowijn. De hoer C. Van Poelgeest was als diaken zitting blijven houden. Do vijfde plaats in het collogo van kerkvoogden, mede om genoemde reden vacant, is ingenomen door den heer W. C. Bulk. Alle besturen zijn thans in orde en tot han delen zal worden overgegaan. Aan het examen voor adspirant gemeente secretaris of ambtenaar ter secretarie, te Leeuwarden en te Utrecht gehouden, hebben 27 candidaten deelgenomen. Geslaagd zijn o. a. de heeren P. Dekker te "Woerden, J. Hogonboom te Leimuiden en G. C. A. Van Dorsten te Utrecht. Het Nederlandsch Landbouwcomitó hield gis teren zijne vijfde vergadering. De voorzitter, de heer W. J. Hofman, wees by de opening der vergadering op het belang van samenwerking der verschillende landbouwvereenigingen tot behartiging van het ge meenschappelijk landbouwbelang en op don steun, dien do Regeeringscommissie voor don Landbouw der vereeniging gaf. De vergadering was vóór heng- stenkeuring ten behoeve der remonte in meerdere provinciën mot eene jaarl(jksche hernieuwing der keuringsbrevetten Do vraag betreffende de al of niet wenschelflk- heid van de oprichting eener algemeene Nederland- sche landbouwcourant werd commissoriaal gomaakt en in handen der heeren Dommer van Poldersveldt, De Bruyne en Fonteyn de Jong gesteld. In verband met de klachten over de werking der vogelenwet ten nadeele van de landbouw werd eene commissie benoemd tot het opmaken van eeno questionnaire voor de landbouw maatschappijen over de nadeelen of gunstige gevolgen van do toe passing der wet. Meer gebruikmaking van do dis pensation tot het dooden van de sterk zich ver menigvuldigende kraaien en musschen werd noodig geoordeeld. Tot commissieleden voor deze zaak werden be noemd de heeren Bultman, Hofman en Kakebeeke. Algemeen verklaarde het Landbouwcomité zich voor de inzending van vee op de tentoonstelling te Parijs in 1889 of op elke buitenlandsche tentoon stelling van belang, mot het doel ons vee zooveel mogelijk buitenslands bekend te maken. Hot bestuur werd in dit opzicht diligent verklaard. Tot secretaris is verkozen do heer Dommer van Poldersveldt. Men schrijft aan het „Vad." uit Maastricht, naar aanleiding van den tenorennood in den Park schouwburg te Amsterdam, „dat Limburg het land bij uitnemendheid is van prachtige tenorstemmen. Men behoeft slechts (zoowel in de Limburgsche dorpen als steden) in de R.-K. kerken de mis te gaan hooren om verbaasd te staan, hoe ryk deze provincie is aan jonge lieden met eene zeldzaam welluidende tenorstem, en onder dozen is er me6r dan één, die zich gaarne aan de kunst zou willen wijden." De correspondent maakt de directie van den Parkschouwburg hierop opmerkzaam en raadt haar, in den zomer zich hiervan zelve te overtuigen. De minister van Staat, minister van binnen- landsche zaken, brengt tor kennis van belangheb benden dat aan de Rijks-Landbouwschool te ver vullen is de betrekking van adsistent, bekwaam in het verrichten van scheikundige onderzoekingen. Jaarwedde f 1000. Zij, die voor deze betrekking in aanmerking wen- schen te komen, gelieven zich vóór of op 20 Juni a. s. PRIJS DER ADVERTENTIEN: Van 16 regels 1.05. Iedere regel meer 0.17J. Grootere letters naar plaatsrnimte. Voor het inoas- seeron buiten de stad wordt 0.10 berekend. in persoon aan te melden bij den directeur der Rjjks-Landbouwschool te Wageningen. De minister van binnenlandsche zaken maakt bekend dat het staatsexamen ter verkrijging van een getuigschrift van bekwaamheid voor de studie aan eeno universiteit, zal worden afgenomen te 's-Hago op 11 Juli a. s. en volgende dagen. Het Koninklijk gezin wordt 1 Juli op Soest- djjk terugverwacht. Tot adj.-commies bjj de prov. griffie in Zuid- Holland is benoemd mr. H. Ph. Berdenis van Ber- lekom te Middelburg. Naar wij vernemen, zijn de berichten omtrent den toestand van den hoer W. Van Zuijlen iets gunstiger. NR. C.) Het stoomschip „Gelderland", van Batavia naar Rotterdam, vertrok 7 Juni van Pad an g; de „Limburg", van Batavia naar Rotterdam, is 7 Juni te Suez aangekomende „Burgemeester Den Tex", van Batavia naar Amsterdam, vertrok van Padang den 7 Juni; de „Prins Alexander", van Batavia naar Amsterdam, passeerde Kaap Roccaden 7 Juni; de „Prinses Marie", van Amsterdam naar Batavia, arriveerde te Padang den 8 Juni; de „Soenda", van Batavia naar Amsterdam, arriveerde te Suez den 8 Juni. De gewone audiëntie van don minister van koloniën zal op Vrijdag 10 Juni niet plaats hebben. Z. M. heeft den heer P. Landberg erkend en toogelaten als consul van België te Bataviaaan L. Hartmann, gewezen adsistent-kok in de strafge vangenis te 's-Gravenhage, verleend een pensioen van f 241 'sjaars. Gemengd Nieuw* Aan de Witte Laan buiten de voor malige Koepoort geraakte gistermiddag ongemerkt een 3-jarig jongetje te water. Eene buurvrouw, door een kind opmerkzaam gemaakt, aarzelde geen oogenblik, sprong in de vrij diepe sloot en smaakte hot genoegen don kleine, die reeds naar de overzijde was afgedreven, te redden. Nadat verleden week reeds de lieve jeugd te Sassonheim door den burgemeester, den heer M. Van den Brandolor, naar aanleiding van zjjn huwelijk, was onthaald geworden, werd gis teren hun, die aan de eerewacht hadden deelge nomen een feest bereid. Aan hartelijke toespraken en opwekkende muziek ontbrak het ook daar niet, en toen men 's avonds laat moest scheiden, was iedereen het er over eens dat het onthaal gul en de feeststemming uitnemend was geweest. Te Scheveningen kwamen gisteren de laatste drie schuiten aan, welke nog aan de vloot ontbraken; er werd van ƒ35 tot/"65 besomd. Van Denemarken werden aangevoerd 325 manden schol; voor de mand van 50 kilo werd 11.50 be steed. Van Engoland kwamen aan de markt 35 vaten braad en scharrenvoor braad werd f 6 en voor de scharren f 7.50 a /"9.50 per vat betaald. De rechtbank te Arnhem heeft bevel tot gevangenneming uitgevaardigd tegen Alberta Mantel en Gerrit Bolander, als verdacht van mis handeling van het zoontje van eerstgenoemde, waarna men den knaap, zooals gemeld werd, ken nelijk om zich van hem te ontdoen, op eene een zame plaats tusschen Venendaal en Ede, aan een boom bond. Thans wordt het ongelukkige kind nog te Venendaal verpleegd. In den stal van den sportsman luit. Metelerkamp is, na terugkeer van zijn „Bambin" van Breda, 11 April, eene keelziekte uitge broken de vos-ruin „Lord Strathnaim" is er aan gestorven, meldt de „Ned. Sport." Ook het bekende renpaard „Abonnent" is dood ziek en in elk geval voor do renbaan verloren.

Leidsch Dagblad | 1887 | | pagina 1