Bediende, Worden gevraagd Dienstbode, Er biedt zich aan eene Baker Huis, Villa of Buitentje, BURGERLIJKE STA Si) VAN LEIBEN. adyektotim. Mr. I. MOLENAAR. Vaterlandische Lebensversicherungs-Actien-Ge- sellschaft te ELBERFELD e - streeks uit Noévant wordt bericht, word Schaebele ongetwijfeld op Duitschen grond gevat. Verklaringen van zes getuigen stellen dit in het licht. Zoowel van Fransche als van Duitsche zijde zjjn herhaal delijk onderzoekingen ter plaatse ingesteld en is "het terrein photographisch in beeld gebracht. De Duitsche bladen beginnen thans in het alge meen artikelen aan het gebeurde te wijden. De „Börsen Zeitung" zegt gekscherend: „Yoorloopig is het belangrijkste, wat Schnaebele teweeg heeft gebracht, dat de eerste opvoering van „Lohengrin" te Parijs is uitgesteld geworden." [Werkelijk is dan ook de opvoering van „Lohengrin" tot Dinsdag uit gesteld, daar men alles wil vermijden, wat tot eene anti-Duitsche demonstratie aanleiding zou kunnen geven.] De „National-Zeitung" zegt uitdrukkelijk dat in de rogeeringskringen geene storing der be trekkingen tusschen Frankrijk en Duitschland ge ducht wordt. Op het oogenblik bevinden zich te Berlijn de Duit sche ambassadeurs uit Parijs, Londen en St.-Peters- burg wegens algemeene politieke conferenties met Von Bismarck. De commissie uit den Rijksdag heeft met 12 tegen 12 stemmen het voorstel verworpen, dat kunstboter blauw gekleurd zou moeten zijn, maar daarentegen aangenomen dat de naam „kunstboter" verboden en daarvoor in de plaats „margarine-bo ter" gebruikt moet worden. GrMt-BritasuiiS. Het Lagerhuis hield zich Zaterdag in comité- generaal bezig met het wetsontwerp, houdende ver bod, voortaan loodsbrieven aan vreemdelingen te verstrekken. Het debat was zeer langdurig; ver schillende afgevaardigden namen er aan deel, en de ad vocaat-generaal verklaarde namens de regeering, dat zij de bestaande loodsbrieven niet wil intrekken, maar verdere uitreiking onbillijk acht, dewijl aan de Engelsche loodsen geen gelijke voorrechten in het buitenland verleend worden. Eindelijk werd met 60 tegen 35 stemmen besloten, de behandeling in comité' in eene volgende zitting voort te zetten. Deze uitslag wordt als eene voorloopige overwinning der voorstanders van het ontwerp beschouwd. Bij de te Taunton gehouden verkiezing voor een lid van het Parlement is de heer A. Percy Allsopp (conservatief) gekozen met 1426 stemmen, tegen 890, welke op den heer J. Harris Sanders, van de party Gladstone, werden uitgebracht. Telegranunen. PARIJS, 24 April. De ministerraad zal Maandag in het Elysee weer byeenkomen. De heer Herbette zal des avonds het resultaat ontvangen van het onderzoek van Fransche zyde gedaan in zake het gebeurde te Pagny, waarna hij het des anderen daags aan Von Bismarck zal zenden. Twee dagen zullen waarschynlijk verloopen met het vergelijken der Duitsche en Fransche documenten; vóór dien tyd is dus geen besluit te verwachten. De „Temps" bevestigt dat de stukken, die gisteren van Nancy gekomen zyn, twee brieven bevatten dateerende van de maand April, waarin de Duitsche commissaris van Ars-sur-Moselle eene ontmoeting verzoekt met den heer Schnaebele. Alle dagbladen zyn thans weer van meening, dat de zaak van den heer Schnaebele op vredelievende wyze zal worden opgelost. De Duitsche getuigen, werklieden aan de spoorwegbaan, die gehoord zyn, kunnen onmogeiyk juiste getuigenissen af leggen, aangezien zy te ver van het tooneel der aanhouding waren verwyderd. Vooral de gebroeders Gauthier, wyngaardeniers, werden voor het rapport ondervraagd, doch ook zy waren 40 meters van de plaats, waar het voorval plaats had. Zy snelden echter op de kreten van den heer Schnaebele niet toe, om onaangenaamheden te voorkomen. - Uit Hanoi wordt per telegraaf gemeld dat do listige zeeroover Babao met 50 zyner gezellen na een heet gevecht is gevangengenomen. KONSTANTINOPEL, 24 April. Vyf honderd huizen, de meesten van hout, zyn hedennacht te Amaoukin aan den Bosphorus verbrand. ST.-PETERSBURG, 25 April. Tot de personen, die in de vorige week hier in hechtenis zyn genomen, behoort de neef van een hooggeplaatst militair amb tenaar, die door zyne betrekking in staat was zich volkomen op de hoogte te stellen van alle bewe gingen der keizerlijke familie. LEIDE1V, 35 April. Weerbericht medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Instituut). Verwachtingzuidwestelyke wind. Thermomoter-standgisteravond om 8 uren 9" Cslcius -= 48.2° Fahrenheit; hedenmorgen om 8 uren 9° C. 48.2° F.; 'smidd. 12 uren 13° C. 55.4° F.; 's namiddags 4 uren 14° C. 57.2° F. In het begin der volgende maand zal graaf De Mülinen, gezant van Oostenryk-Hongarye aan ons Hof, zich met een langdurig verlof buitenslands begeven. De minister van buitenlandsche zaken geeft heden een diplomatiek diner. Naar men verneemt, heeft de ritmeester der huzaren te 's-Hage, de heer Wynstroom, dezer dagen op den Wassenaarschen weg een slag van een voor hem uit rijdend paard tegen het scheen been gekregen, ten gevolge waarvan deze officier het bed moet houden. De rechtbank te 's-Hage deed heden uitspraak in de verleden week behandelde strafvervolging tegen den president der afdeeling 's-Hage van den Sociaal-Democratischen Bond, H. F. Baye, ter zake van laster. Als wettig en overtuigend bewezen aannemende dat het geïncrimineerde artikel in „Recht voor Allen", waarin beweerd' was dat drie agenten van politie bepaald stomdronken waren geweest by het uiteendryven op zekeren avond van een troep zin gende en joelende menschen, door bekl. is geschreven en dat deze het heeft doen opnemen in „R. v. A.", overwoog het vonnis voorts dat in dit artikel aan drie politie-agenten by eene bepaalde gelegenheid een bepaald feit was ton laste gelegd, waardoor hun eer en goede naam werd aangerand, dat die tenlastelegging opzettelyk was geschied, dat, hoe wel een onderzoek was gehouden naar de waar heid van de door bekl. ten laste gelegde feiten, dit onderzoek aan het licht heeft gebracht dat de aantygingen geene waarheid bevatten; dat de be wering van beklaagde, als zou hy niet tegen beter weten in hebben gehandeld, door niets is bevestigd; en dat ten slotte niets afdoet de door bekl. later in „R. v. A." geplaatste advertentie, waarby de aantyging werd ingetrokken, daar deze geplaatst is onder den invloed der by de plaatsing reeds aanhangig gemaakte strafvervolging. Wegens laster, aangedaan aan ambtenaren inde rechtmatige uitoefening hunner bediening, werd bekl. veroordeeld tot vier maanden gevangenisstraf. Eerste huwelijks-afkondiging van 24 April. C. A. L. Keuls jm. 24 j. en K. F. Payens jd. 23 j. S. De Jonge jm. 37 j. en G. Timmerman jd. 28 j. H. Smittenaar jm. 25 j. en J. Densel jd. 24 j. - W. J. Gertenaar jm. 24 j. en S. Gestman jd. 22 j. A. Tielko- meijer jm. 23 j. en C. P. Roozendaal jd. 20 j.A. Schmitz jm. 27 j. en M. Benning jd. 21 j. P. Van Hoven jm. 22 j. en J. C. Bon jd. 2'. j. J. De Rooy jm. 24 j. en J. De Rooy wett. geach. 29 j. M. Slooa wedr. 44 j. en M. J. Hageman jd. 43 j. F. K. Dammers jm. 20 j. en G. Van den Bos jd. 19 j. H. W. Wijmans jm. 24 j. en M. E. Roller jd. 25 j. G. P. Timp jm. 24 j. en M A. F. Nierman jd. 23 j. H. Siljee jm. 22 j. en M. C. F. Peijster jd. 22 j. H. Janse jm. 25 j. en H. P. Kok jd. 27 j. J. Batenburg wedr. 28 j. en H. Van der Stok jd. 22 j. J. P. Godijn jm. 25 j. en M. P. Beeserjd. 32 j. J. Opdendrees jm. 35 j. en M. Goosen jd. 33 j. D. Koens jm. 40 j. en E. J. T. Mulder jd. 31 j. H. C. Van der Doorn jm. 27 en G. De Vries jd. 34 j. Amsterdam, 25 April. Beursbericht: Holland- sche 3'/j pet. flauw. De buitenlandsche markt had weinig te beduiden, zoowel wat handel als wat variatie betreft. Amerik. spoorwegwaarden vast, met weinig handel. Heden trof ons de gevoeligste slag, door het nog onverwacht afsterven van onze eenige lieve ling TONNY, in den aanvalligen leeftyd van byna jaar. Waddingsveen, H. J. M. MOLENAAR, 20 April 1887. Verboom-Soumain. Eenige en algemeene kennisgeving. Heden overleed, zacht en kalm, myne geliefde Echtgenoote ANTJE BOL, in den ouderdom van ruim 70 jaren. J. VAN POELGEEST. Leiden, 24 April 1887. Den 24sten April 1887 overleed te Amsterdam, Mevr. de Wed. B. M. HOOGEBOOM Stegerhoek. Heden overleed te Overveen na een langdurig lijden in den ouderdom van ruim 23 jaren, onze geliefde Zuster en Behuwdzuster W. H. KOEKKOEK, geboren Van Rosbergen. Namens de Familie: R. KOEKKOEK. Dinsdag 26 April hordenken wij met genoegen den dag, waarop WILLEM DE WEKKER voor vyf en twintig jaren by ons in dienst kwam. Al dien tyd heeft hij ons trouw en eerlyk gediend en wy hopen dat hy nog lang voor zijn gezin en ons moge gespaard biyven. GEBROEDERS DE GRAAFF. Zuiderzicht, 25 April 1887. VEREENIGING Afdeeling Zuid-Heiland. VERGADERING VAN LEDEN op Vrijdag 39 April 1887, des middags te 12 uren, in het Hotel Den Burg te Leiden. Het Bestuur der Afdeeling: C. J. VAN DER OUDERMEULEN, Voorzitter. P. J. J. REPELAER, Secretaris. Dubbeldam, April 1887. NB. Op de Vergadering bestaat gelegenheid tot het Lidmaatschap toe te treden. Op een Handelskantoor wordt gevraagd een P. G., om dadelyk in dienst te treden. Salaris naar bekwaamheid. Brieven franco onder letter W aan GEBRs. VAN DER HOEK, Boekhrs., alhier. zoo spoedig mogeiyk voor 2 bejaarde DAMES twee ongemeublleerde Kamers (geen groote) met zeer eenvoudig middagmaal en weinig be diening op een der Dorpen tusschen Leiden en Haarlem. Brieven met opgaaf van conditiën wor den ingewacht onder letter N franco aan het Bureel van dit Blad. Tegen 1 Mei wordt gevraagd eene fatsoenlijke als Meld-alleen, van goede getuigen voorzien, liefst van den R.-C. godsdienst. Adres met franco brieven onder letter aan het Bureel van dit Blad. by eene nette Familie. Goede getuigen staan haar ten dienste. AdresVliet No. 4. Wordt terstond 4e kuur gevraagd in een der Dorpen, gelegen aan den grooten straatweg van Leiden naar Haarlem, een bevattende ongeveer zeven Kamers. Franco brie ven met opgave van huurprys per jaar, inrichting van het Huis, aantal Kamers, uitgestrektheid van Tuin enz. worden ingewacht onder het motto Bulten aan het Bureel van dit Blad. Maatschappelyk Kapitaal. Mark 9.000.000. Totaal verzekerd bedrag tot einde 188636.279.798. Totaal waarborgfonds, eindel886. 13.935.789. Waarborgfonds voor de verzeker den by overlyden, einde 1886 of 40.7 pCt. der verzekerde Kapitalen12.702.064. Dividend voor de verzekerden (Afd. D.) over 1886, 24 pCt. De Maatschappy sluit verzekeringen van Kapi talen en renten, by overlyden en by leven tot elk bedrag, tegen de meest biliyke premiën. Door haar aanzienlyk aandeelen-kapitaal van Negen Mil lloen Mark kan de Vaterlündlsche Ltebensverslcherungs - Actiën - Cfesellschaft, tot de meest solide en op de beste grondslagen ge vestigde Maatschappyen gerekend "worden. Alle gewenschte inlichtingen en prospectussen zyn gratis verkrygbaar by de Directie teElberfeld; by de Generaal-Agentuur voor Nederland, den Heer T. H. SMITTOU, Jacob Van Lennepkade4, Amster dam, en by onzen Agent, den Heer H. C. MEER BURG M.Pz., Commissionnqir in Effecten, Leiden,,

Leidsch Dagblad | 1887 | | pagina 3