Te huur Verjacltii van TnrfstrooiselniGst. Verpachting. Verpachting. Te ïoiir met 1 Mei a. s. TAPIJTHANDEL. htroi M. LANGEZAAL ZOON, Fabriek en Magazijn van Ijzerwaren. J. A. G. PROOT ZOON, Kost en Inwoning aan Hooigracht HO. Leiden. Vervolg der Advertentie. te' Een driejarige en een twee jarige zwarte Dekhengst. f 2.76 by den eersten sprong te betalen. Drach tig nog ƒ2.5©. H. PAN13ER, Nieuwe Rijn, bij de Vischbrug. De echte Amerikaansche worden met garantie tegen concurreerende prijzen geleverd door Leiden, ter Boekdrukkerij van A. W. SIJTHOFF. Adressanten, d. z. de eigenaars of bewoners van huizen, gelegen aan den Stationsweg en de Haverzak laan, gronden hun verzoek daarop, dat de sloot, gele gen tusschen de huizen aan de Haverzaklaan en den grond toebehoorende aah de Hollandsche IJzeren- Spoorwegmaatschappy, ten gevolge van bet dempen van de sloot aan den Stationsweg hare afwatering heeft verloren, en geheel is afgesloten; dat dien tengevolge al het vuil, afkomstig uit de belendende huizen, in die sloot biyft verzamelddat, vooral in den zomer, de aanwezigheid van dit vuil een on- draagiyken stank uit die sloot doet opstygen, en dat deze stand van zaken voor de gezondheid van de bewoners der omliggende huizen een wezeniyk ge vaar oplevert. B. en Ws. geven in overweging aan J. I. Planjer vergunning te verleenen om een brug te leggen over de Wittesingelsloot, onder de door de commissie van fabricage voorgestelde voorwaarden en behoudens, voor zooveel noodig, do toestemming van het bestuur van Rynland en van de Gedep. Staten der provincie Zuid-Holland in verband met de Provinciale Verordening op de scheepvaart- belangen. Tevens deelen zy mede dat geen bezwaar bestaat tegen de inwilliging van het verzoek van mej. E. H. Hoogeboom, om eervol ontslag als 3de onderwy- zeres aan de school der 2de klasse voor jongens en meisjes (Leerschool by de kweekschool voor onderwyzers), met ingang van 1 Mei a. s. Na overleg met de commissie van fabricage geven B. en Ws. in overweging aan D. Beuth vergunning te verleenen tot het uitloozen van een badtoestel dooj; een yzeren püp langs den gevel van het huis op de Broe8traat No. 121, in de kolkloozing in de Wolsteeg, mits tot wederopzeggens, onder toezicht van den gemeente-architect, zonder hinder voor de passage en tegen betaling van het by tarief be paalde recht van de kosten voor het opbreken en herstellen van de straat. Door de directeuren van de Leidsche Duin- watermaatschappy is naar aanleiding van art. 12 der concessie-voorwaarden vergunning verzocht om duinwater te leveren aan ingezetenen van de ge meenten Leiderdorp en Zoeterwoude, wier wonin gen in de onmiddellyke nabyheid van de gemeente Leiden liggen. Tegen de inwilliging van dit verzoek bestaan by B, en W. evenmin bezwaren als tegen het in Nov. jl. ingediend verzoek om water te leveren aan de be woners van de Heerenstraat onder de gemeente Zoeterwoude, zoodat zy in overweging goven de gevraagde vergunning te verleenen, behoudens de toepassing van de voorwaarden by latere verorde ningen door den gemeenteraad van Leiden te maken. Voor de verkiezing van een lid voor den ge meenteraad te Voorschoten, ter vervulling van de vacature ontstaan door het overiyden van den heer J. P. Treub, wordt aldaar by eene gedrukte circu laire aanbevolen de Ambachtsheer der gemeente, jonkheer mr. H. A. Steengracht van Duivenvoorde. Naar wy vernemen, zullen in verband met de nieuwe dienstregeling der stoomvaartmaatschappy „Nederland," de stoomschepen „Madura" en „Soenda" uit den geregelden dienst worden teruggetrokken een dezer stoomschepen zal wellicht worden ver kocht, het andere als reserveschip worden opge legd. (Ind. Mere.) „Ik verlaat zoo juist het atelier van Alma Tadema", schryft de Londensche correspondent der „Köln. Ztg.", dd. 9 dezer, - „de kunstenaar is yverig bezig aan een nienw doek: de vrouwen van Amphissa, dat voor de tentoonstelling der Academy bestemd is, en heeft ty'd noch lust om ziek te zyn. Het gerucht van eene bloedvergiftiging is afkomstig uit Amerikaansche bladen en ziet niet op hem, doch op zyne gemalin, mrs. Laura Alma Tadema, die ook een talentvol schilderes is en die zich by het betrekken van hunne nieuwe woning geen bloedvergiftiging, doch wel eene zware verkoudheid op den hals gehaald heelt." Het stoomschip „P. Caland", van Rotterdam naar Nieuw-York, passeerde 13 Maart Dover; de „Prinses Marie", van Batavia naar Amsterdam, vertrok van Marseille 13 Maart; de „Soenda", van Amsterdam naar Batavia, vertrok van Southampton 13 Maart; de „Noord-Brabant", van Rotterdam naar Java, vertrok van Aden 12 Maart; de „Zeeland", van Java naar Rotterdam, arriveerde te Marseille 12 Maart. met lo. Mei eene VILLA met circa 2000 Meter1 aangelegden TÜIN op den Witten Singel, bevattende 9 Kamers, Provisiekamer, Keuken, Kelder en vele gemakken. Te bevragen by P. VAN DRIEL Bzn., Nieuwe Ryn 41. It. ROODENBURG, Landbouwer, Haarlemmermeerby de Leeghwater. Hoofdagenten der Brusselsclie Brandwaar borg-Maatschappij, opgericht A°. 1021, sluiten tegen zeer lage premiën Brandpollssen op alle roerende en onroerende Goederen. Kantoor: Hooglandsche Kerkgracht No. 23a. De 's-Gravenhaagsche Hypo theekbank voor Nederland verstrekt gelden ter leen, onder eerste Hypothecair verband, op Hulzen en Landerijen, terug te betalen in eens, in termynen of in annuïteiten en biedt gelegenheid tot beleggen van gelden door uitgifte van Pandbrieven. Voorwaarden en inlichtingen te bekomen by den Heer J. DE GRAAF, te Leiderdorp (Spanjaardsbrug). DeLuit.-Kolonel, Commandant van de Ilde Afdeeling, 2de Regiment Veldartillerie te Leiden, zal op Zater dag den 19den Maart 1007, de3 middags te 12 uren, ten zynen Bureele (Wittepoort-Kazerne) in het openbaar VERPACHTEN: Het weghalen van den Turfstroolsel- mest van de paarden hehoorende bij genoemde Afdeeling In garnizoen te Lelden, over het tijdvak van den eer sten Mel tot den 31sten October 1007. De voorwaarden van deze verpachting liggen van heden af (Zon- en Feestdagen uitgezonderd) ter lezing op genoemd bureel. Op Zaterdag den 19den Maart 1007, des middags te 12 uren, zal door den Luitenant-Kolo nel, Commandant van de Ilde Afdeeling, 2de Re giment Veld-Artillerie te Leiden, ten zynen Bureele (Wittepoort-Kazerne) in het openbaar worden VER PACHT: Het weghalen van den ilgstroomest der Paarden van genoemde afdeeling ln garnizoen te Leiden, over het tijd vak van en met den eersten Mei 1007 tot en met den 30sten April 1000. De Voorwaarden van deze Verpachting liggen van af heden, dagelijks (Zon- en Feestdagen uit gezonderd) ter lezing op genoemd Bureel, van des voormiddags 10 tot des namiddags 2 uren. De Luitenant-Kolonel, Commandant van de Ilde Afdeeling, 2de Regiment Veld-Artilierie te Leiden, zal op Zaterdag den 19den Maart 1007, des middags te 12 uren, ten zijnen Bureele (Witte poort-Kazerne) in het openbaar VERPACHTEN Het weghalen van gestorven en af gemaakte Paarden van genoemde af deeling, ln garnizoen te Lelden, over het tijdvak van en met den Isten Mei 1007 tot en met den dertigsten April 1000. De Voorwaarden van deze verpachting liggen van af heden, dagelyks (Zon- en Feestdagen uit gezonderd) ter lezing op genoemd Bureel, van des voormiddags 10 tot des namiddags 2 uren. Eene Weduwe uit den fatsoenleken stand, biedt tegen zeer billijke voorwaarden met 1 April voor Meisjes, die eene der inrichtingen voor On derwas te Leiden wenschen te bezoeken of reeds als Onderwyzeressen daar werkzaam zyn. Goede informatiën. Brieven franco onder de letters C D aan B. BLANKENBERG's Algemeen Advertentie- Bureel, Mare 58, Leiden. een Bovenhuis met aparten Opgang, bevattende drie Voorkamers, Achterkamer, Logeerkamer, Keu ken en Dienstbodenkamer, voorzien van Gas- en Waterleiding en alle gemakken, Hooigracht 92. Huur- prys f 3ÖO per jaar. Te bevragen by M. LANGE- ZAAL, Hooigracht 110. Super Gewone 2de Super Gewone Brussels Brussels Brussels Tapestry Tapestry 3.75. 2de qual. Tapestry 2.75. 3de Tapestry 2.50. Super Linoleum per M. n O Gewone Linoleum per M. i) 1-75. 2de Linoleum per M. D 1.35. 0.90. 2.-. 1.00. 1.25. 1.55. Jacquard Tapijten Nouveauté ƒ1.40 a 1.65. De Super-qualiteit is de beste welke algemeen gefabriceerd wordt, zoodat door niemand een betere geleverd wordt. De patronen zyn alle nieuw, waaronder ryk gebloemde en Turksche dessins en in Antieken styl. De pryzen zyn berekend per Meter. tellen

Leidsch Dagblad | 1887 | | pagina 6