Te koop: (4 B Steenkolen. Geregelde aanvoer Pq N". 3287. A0. 1887. Very dig der Advertentiën. Bierbrouwerij „DE VALK," VOLLENHOVEN Co., J. P. RIEDEL, Boommarkt. 30NDERMANN BREESTRAAT 94, LEIDEN. Woensdag 28 Febrnari feze fiourant wordt dagelijks, met uitzondering van fpn- en feestdagen, uitgegeven. KANARIEVOGELS. I PBIJ8 DEZER, COTJRANT: V«or Lalden per 8 maanden1.10. franco per post1-40. A&onderlgke Nommers0.05. PRIJS DER ADVERTENTIEN: Van 1—6 regel» 1.05. Iedere regel meer 0.17$. Grootere letters naar plaatsruimte. Voor hst incsa- seeron buiten de stad wordt 0.10 berekend. Het Koningsfeest. Dat i kleine gemeenten 's Konings 70ste verjaar dag evenmin vergeten is, bewijst ook Voorhout. Te tien uren kwam de jeugd bijeen in het ruime school gebouw. Na het zingen van toepasselyko liodjes gaf het hoofd der school, de hoer J. Van Dobbelen, een beknopt overzicht van Zr. Ms. rogeering. Dat hij in den waren kindertoon sprak, bewees de onverdeelde aandacht, waarmee het kleine volkje luisterde. Daarna werden de kinderen goed onthaald en oenige vroolijke spelen uitgevoerd. De dank der ouder s zij het loon voor de moeite, welke gemelde heer zich heeft getroost om dezen dag voor de school jeugd zoo prettig mogelijk te maken. By het heen gaan ontving elk kind een welgelijkend portret van onzen feestvierenden Vorst. Ook de armen der gemeente zyn goed bedacht. In dezen winter, waarin alle veldarbeid een geruimen tyd stil staat, komt zoo'n buitenkansje goed te stade. Ook te Bodegrave is 's Konings 70ste verjaardag recht genoeglijk gevierd. Van alle woningen wap perde de vaderlandsclie driekleur, waaraan de oranje wimpel niet ontbrak. In de Ned.-Herv. en Christ.- Geref. kerk werd des morgens een bedestond ge houden. Daarna bezocht de commissie voor do feest viering do openbare en do bijzondere school, als mede de Nutsbewaarschool, alwaar de kinderen werden onthaald en geschenken ontvingen. Na afloop van dat bezoek maakten de kinderen van de open bare school eene wandeling door hot dorp en zongen vóór het raadhuis toepasselijke liederen. Later maakten de kinderen van de bijzondere school met banieren een optocht door het dorp, waarby de schoolcommissie was vertegenwoordigd. Des mid dags werden aan de behoeftigen bons uitgereikt voor spek, groene erwten en steenkolen. In het logement „Van Haaften" werd des avonds door eenige dilettanten uit de gemeente oeno volksvoor stelling gegeven. De zaal was eivol en de toehoor ders waren in eene prettige stemming. Ben woord van dank, voor den genotvollen avond, het volk verschaft, komt don dames en heeren toe, dio zich daartoe zoo geheel vrijwillig hebben geleend. Het raadhuis was des avonds prachtig met gas geïllu mineerd en vóór de pastorie van den Weleerw. heer pastoor v. d. Ven prijkte het levensgroote portret van Z. M., dat aan den achterkant verlicht was en een fraai gezicht opleverde. Eene massa men- schen bewoog zich den geheelen avond door het dorp, doch niet de minste stoornis in de feestvreugde heeft er plaats gehad. Te Hoofddorp werd 's morgens op liet markt plein een optocht geregeld. Deze optocht werd saamgesteld door eenige vereenigingen met hunne vaandels, een zegewagen, bespannen met vier paarden, en een belangrijk aantal ruiters, waarvan sommigen met vlaggen getooid; ook muziek ont brak niet. Na eene toespraak van den burgemeester toog men op weg naar Nieuw-Vennep, waar de optocht zeer hartelijk werd onthaald. Van daar ging hij langs den Sloter- tot den Vyfhuizerweg en langs den Hoofdweg terug naar het Hoofddorp, alwaar hij om halfvijf ongeveer in de beste orde en harmonie terugkwam. Ook den kinderen der openbare en bijzondere school te Hoofddorp zal die dag nog lang in ge heugen blijven. Van uit beide scholen werd langs de dorpswegen een optocht gehouden, onder ge leide van hoornmuziek en eene menigte toeschou wers; alle kinderen waren voorzien van vlaggen of wimpels, oranjesjerpen en kokardes. Na afloop van den optocht werden de kinderen gul onthaald op chocolade,- krentenbrood, koek en suikergoed, terwjjl aan elk een yoorwerp, boekje of plaat, ter gedachtenis werd medegegeven. Eene commissie uit eenige ingezetenen van Hoofd dorp, hield nog eene collecte voor het uitdeelen van levensmiddelen aan armen, terwijl door de commissie van de bewaarschool 40 krontenbrooden aan armen zijn uitgereikt. Bijna alle huizen waren met vlaggon versierd. De herbergen waren goed bezet on de avond liep op enkele uitzonderingen na heel genoeglijk af. Te Noordwijk was de dag vooral voor behoeftigen een feestdag. Op vrij groote schaal werd eene uit- deeling gehouden van spek, boonen, brood en brand stof. De schoolkinderen werden onthaald op choco lade en krentenbrood. Door het houden van een optocht verhoogden de schoolkinderen het feestelijk aanzien der met vlaggen versierde straten. Ter viering van 's Konings verjaardag zullen de hoofd- en verdere officieren van de dd. schutterij te 's-Hage zich hedenmiddag aan een feestmaal in hot Hotel des Indes vereenigen. De verjaardag werd gisteren ook feestelijk gevierd in de school voor minvermogenden aan de Badhuis straat te Scheveningen, hoofd de heer J. H. Blum. Met vergunning van den burgemeester trokken de leerlingen o. a. in optocht naar de villa, bewoond door het raadslid den lieer P. De Niet, die door ongesteldheid verhinderd werd het schoolfeest bij te wonen. Een aantal visschers en visschersvrouwen van Scheveningen brachten gisteren, met vergunning van den hurgemeester, in optocht onder het zingen van nationale liederen, een bezoek aan de hofstad. De zeelieden en vrouwen waren met oranje getooid en waren in vissclierskleeding. Sommigen droegen vaandels, waarop hot onderdeel van het visschers- bedrjjf, waartoe zij behoorden, was uitgedrukt. Eerst brachton zij eene aubade aan den burgemeester, die voor het raam van de burgemeesterskamer in het Raadhuis hun gezang aanhoorde. Vervolgens zongen zij by de eerepoort op do Gedempte Gracht nog eenige liederen. In weinig plaatsen van ons land zal op 's Konings verjaardag door vuurwerk zulk een fraai effect vorkregen zijn als te Amersfoort. Daar toch werd o. a. aan de vier zijden van den tweeden omloop van den grooten Liovevrouwetoren, ruim 200 voet boven den grond, ettelijke malen met korte tus- schenpoozen bengaalsch vuur van verschillende kleur ontstoken. INGEZONDEN. een WINKELHUIS, waarin handel in Manufac turen met goed gevolg wordt uitgeoefend, op een dorp nabij Haarlem met p. m. 1700 R.-K. en 1700 Prot. inwoners en waar geen Protestantsche winkelier is gevestigd. Franco brieven onder letter Y A aan hot Algem. Advert.-Bureel NIJGH VAN DITMAR, Amsterdam. Op aller uitnoodiging trad Woensdag-avond den 16den dezer voor de tweede maal dezen whiter de heer B. J. Beek, uit Leiden, in ons Departement van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen op, en wel met de voordracht van „'t KriekendoKriekske" van Cremer. Toen na afloop de voorzitter den heer Beek zyn bartelyken dank betuigde, sprak hy voorzeker ons aller gevoelen uit, met de verzekering, datZWEd. Gestr. ons Cremer leerde liefhebben. Recht aangenaam werd, met het voordragen van eenige muziek-, zang- en dichtstukjes de avond besloten. Zandvookt, 18 Februari 1887. P. van Amsterdam. Belerscl», Pilsener, Lager, Prlnscs.se, Extra Stout, op Fusten en FJesschen verkryg- baar by den Hoofdagent voor Leiden van geschaafde en geploegde Delen, '^dms.j'/^dms., 1 dms., s/i dms. en l1/, dms. Verder voorhanden Grenen-, Vuren-, Eiken-, Ypen-, Essclien-, Beuken-, Azynhout, Teakhout enz., enz.; eiken Bargroeden in diverse lengten en zwaarton, Schuierwagens, As- phalt-Dakpapier. Stockholmerteer in 't groot en klein. JAC. TAN HER KAMP Co. Houtkoopery buiten de Morschpoort. is weder gearriveerd met eene prachtige collectie Saksische G. DINGJAN, Mandemakerssteeg, Gelogeerd alhier. by 1-33 »-3 <^2 fel Orlhopaedisclie en Chirurgische Instrumenten, Kunst- Ledematen, Breukbanden, Beenbeugols, Buikbanden, ook naar het TEUFEL's model, Elastieken Dy-, Kuit en Enkelkousen, Kniekappen enz. enz. ZIEGLER's Horlogeveer-Korsetten (doelmatige en fraaie vorm), uitsluitend by ons verkrygbaar, tegen zeer billyko pryzon. Korsetten op maat en rechthoudende Korsetten met balein, voor kinderen. Baleinen en verdere Fourni turen ook afzonderlyk verkrijgbaar. Daar alles aan de Fabriek zelve vervaar digd wordt, gesshiedt de aflevering spoedig. Men gelieve er vooral op te letten dat alle vee- ren gestempeld zyn: D. R. P. v. 27. 9. 81 Patent Uhrfeder. J. IH1EFFTCKE ZOttN, Instrumentmakers van het Academisch Ziekenhuis. De ondergeteekende beveelt zich aan tot het leveren van puike eerste qualiteit Machine-, C.as- Haard- en Kachelkolen tot zeer lage prijzen. Monsters te verkrijgen aan het Stationsterrein Hollandsche Spoor. Ook te verkrygen geklopte Cokes tegen bil lijke prijzen. CARON, Stationsweg 7.

Leidsch Dagblad | 1887 | | pagina 5