Mapzijn van lannfacturen, Gemaaklj S 0 ïïoutverkooping] C. Bogemann, 67. Haarlemmerstraat 67| BREESTRAAT 94, LEIDEN] .•iKCHgHTCSfi Gr e xii o ia s <1 Nieuws. De in den nacht van 28 op 29 Dec. 1886 by den heer De Vries alhier ontvreemde voorwerpen zyn do volgendeEen Engelsch gouden antiek horloge met losse gouden kast, waarop aan do buitenzijde eene koe en twee mannen, en daar omheen een losse koperen kast met een ruitje, dat do koe en de twee mannen zichtbaar laat- een zilveren horloge met slagwerk (gewerkt zilver), waaromheen eene losse schildpadden kast met glas in de kast ligt een papiertje met den naam „Van Leeuwen"; een zilveren horloge met slagwerk, met. losse donkergroene kast, waarin stippels; een zilveren cyhnder-horlogeeen klein plat gouden horloge met losse koperen kast, waarin een ruitje een gouden dameshalsketting met gouden slotje; een afhangende gouden dameshalsketting met vierkant schuifje, zwart geëmailleerddrie ouderwetsche dameskettingen, waarvan een met boekjes, één dier boekjes mist een stukje; een paar gouden oorbelletjes mot af hangertjes en kettinkje; een zilveren lucifersdoosje, waaraan een stukje ont breekt; een gouden horlogesleutel; een gouden scheermesje; een dito haarkammetje en een dito kruisje als charivari. Eene belooning van ƒ25 is toegezegd voor zoo danige inlichtingen of aanwijzingen, welke de ont dekking van gemelde voorwerpen ten gevolge hebben. De commissaris van politie te Leiden verzoekt opsporing, aanhouding en bericht. Uit h et onderzoek, ingesteld naar de oorzaak der verschrikkelijke spoorwegramp op de Baltimore-Ohio-lijn, is gebleken dat de hoofd conducteur van den goederentrein in gebreke is gebleven de ontvangen bevelen uit te voeren. Hot aantal der reizigers, die bij de ramp het leven verlo ren (22?), is nog niet zeker. Wel is gebleken dat twaalf reizigers, die beklemd waren tusschen den afbraak, omkwamen door den rook, daar er geen hulp bij. de hand was om hen te bevrijden. Eene botsing had er niet plaats, maar de sneltrein achterhaalde den goederentrein, welke door don bocht onzichtbaar was gebleven, en reed er in volle vaart tegen. Alle brieven en pakketten werden door de vlammen vernield. Ook bij de ontsporing op den „Boston and Albany Railway" kwamen eenige reizigers om het leven, daar de omgeworpen waggons vuur vatten en het zelfde geschiedde den 5den Januari in Texas op de „Southern Pacific Railway." Ook daar ontspoorde een trein, hetgoen zonder ernstige ongelukken zou zijn afgeloopon, indien er geen brand ware ont staan. Nu echter verloren negen Mexikanen daarbij hot leven. De bladen vestigen daarom opnieuw de aandacht op de dringende noodzakolykheid, dat een veilig stelsel van verlichting en verwarming van waggons worde toegepast, waardoor de reizigors bjj botsing of ontsporing niet aan den vrooselijken dood door verbranding of verstikking worden blootgesteld. KOLONIËN. BATAVIA, 3 Dec. Vervolg.) De Bataviasche bladen melden thans het geen uil particuliere berichten in Nederland reeds bekend is dat prof. Pekelharing nog niet naar Atjeh is vertrokken, maar zich nog in het hospitaal te Batavia bezighoudt. To Magelang is het doodvonnis voltrokken aan de Javanen Ronodikromo en Kertodikromo, en te Soerakarta aan den roover Singodongso. Deze laatste was heel kalm, sprak oen paar woorden met den beul over het binden van handen en voeten en was eerst na twee minuten hangens een lyk. Met eene Manilla-sigaar in den mond, vast, van tred en getooid met bloemen en molati-kransen legde hy don weg van do gevangenis naar het schavot af. Familieleden waren niet tegenwoordig, zoodat hij van bestuurswege begraven werd. De eenige, die bij hem in de gevangenis is ge weest, was zyne dochter, wonende te Djokja. Het voorlezen van het geheele vonnis duurde lang. De ambtenaar voor den burgerlijken dienst H. Carpentier Alting is ter beschikking gesteld van den resident van Rembang. De resident van Semarang heeft den waar- uemenden controleur 2de klasse J. C. J. Wynaendts b01'~\st met do controle der afdceling Gadong (regent schap J^ak)- Meerma.len hebben wiJ> schrijft de „Sumatra Crt.", er op got^ gezag °P gewezen, dat dwang arbeid buiten Sumatra voor Maleiers van dit gewest byna met een doodvonnis gelijk staat, want de menschen bezweken binnen drie tot vier jaren. Met voldoening vorneemt het blad thans dat daaromtrent door de Regeering een onderzoek is opgedragen aan het departement van justitie. Van Batavia wordt aan de „Locomotief" bericht „Er is besloten tot het aanwerven in Neder- landsch-Indië van 1500 militairen. „Over de vordering der Regeering op de in de residentie Cheribon gelogen suikerfabrieken Glaga- midang, Parangdjaja, Gempol en Ardjawinangoen zal geen rente worden geheven." In eene Atjeh-correspondentie van de „Soor. Courant" lezen we: ,,'t Eenige, maar dan ook voorname nieuws van groot belang, is dat van de 400 man versch aan gebrachte versterkingniet minder dan 40 pet. als „verdacht" van berri-berri werden bevonden by de keuring. Naar wy uit goede bron vernemen, schryft het „N. Pad. Hdbl.", heeft de chef van den ge neeskundigen dienst, dr. Fiebig alhier, aan den gou verneur-generaal voorgedragen om deel uit te maken van de wetenschappeiyke commissie, die, onder praesidium van den hoogleeraar Pekelharing, een onderzoek zal instellen naar de berri-berri-ziekte. Hy moet de aanschry ving hebben ontvangen zich gereed te houden, wanneer door professor Pekel haring bepaald is, waar hy zijn onderzoek zal aan vangen. Uit Buitenzorg meldt men aan het „Bat. Nieuwsblad", dat daar dezer dagen den Algemeenen Secretaris een gouden horloge met dito ketting is ontstolen, uit liet kantoor in zyn woonhuis. Uit Palembang schryft men aan hetzelfde blad dat by de heraanbesteding der opiumpacht het bod 900 per maand lager was, dan by de eerste aan besteding. Dat komt er van als men het onderste uit den kan wil hebben. Een op 7 Jan. te Amsterdam uit Batavia ont vangen depeche van de heeren De Lange Co. luidt als volgt: De vooruitzichten voor den Java koffie-oogst zyn zeer slecht. Volgens onze berichten schatten wy de vermoedelyke opbrengst als volgt voor 1887: Gouvernementskoffio 700,000 pikols; particuliere productie 150,000 pikols. Verder is onze taxatie voor de Gouv. Padangkoffie 50,000 pik., ralembang id. 15,000 pik., Macassar id. 90,000 pik., zoodat de geheele opbrengst voor Nederl. -Indië ca. 1,050,000 pik. belooft te zullen worden, tegen ca. 1,250,000 pik. als maximum voor 1886. ENGEL EN DUIVEL. Personen: Merlichon, voor malig koopman, thans rentenier, de Hr. A. Van Zuylen. Leon, cavalerie kapitein H. Schwab. Valentine* Mevr. Anna Rössing-Sablairolles. Angélique Mej. Sophia Bos. Cricquet, knecht de Hr. Eduard Bamberg. 'Nichten van Merlichon. LICIITSTEKKTE. Resultaten der waarnemingen aan de Gasfabriek. WEEK van 26 Dec. 1886 tot 1 Jan. 1887. DE BLOEDZUIGERS. Personen: Samuel Pillen- burg, apotheker, de Hr. A. Van Zuylen. Juffrouw Pillen- burg, zyne echt- genoote Mevr. Clir. Stoetz. Lotje, nicht van Pillenburg Anna Rössing-Sablairolles. Ferdinand Rot- tenfeld, minnaar van Lotje de Hr. H. Schwab. Tobias, apothe kersbediende by den heer Pillen burg Eduard Bamberg. DE JUBILARIS. Personen: Wolf, conimis- sionnair in ef fecten. de Hr. A. Van Zuylen. Rompelbach, too- neelspeler Eduard Bamberg. Mevrouw Ver donk, tooneel- speelster. Mevr. Chr. Stoetz. Smit de Hr. H. Schwab, gtientje de meid Mevr. Anna Rössing-Sablairolles. Datum. Uur. Aautal. Gemiddelde Eng l Standkaarsen. December. Januari. 4.30 4.15 4.15 4.15 4.15 4.15 4.15 6.— 6.— 6.15 6.— 6.15 6.15 6.15 17.7 17.6 17.3 16.7 16.7 17.6 17.3 Dit beteekent: Wanneer men 5 cubic feet. 14ll liters per uur van zulk gas verbrandt in een Sugg's Londoi Argand-Standard burner No. 1, met 24 gaatjes, wordt eil licht verkregen, dat in sterkte gelijk staat met 17.7, 171 enz. Standaardkaarsen, waarvan elke kaars 20 grains "J grammen Spermaceti per uur verbrandt. Y er volg der Advertentiën. SD Specialiteit in ONDERGOEDEREN! voel Kinderen, Dames en Heeren, als: Witte Ponnei[ Homden, Pantalons, Borstrokken, Witte Onder- Bovenrokken, Flanellen Hemden, Witte en Bontel Keukenboezelaars. Alle soorten Tricot-Onderl goederen. Groote keuze in Heeren-Dassen, Mat] chetten, Boorden, Fronts, Overhemden, enz. Goederen op maat worden ten spoedigst] geleverd. Goedkoope doch vaste prijzen a contain] cö oq Orthopaedische en Chirurgische Instrumenten, Kuns:| Ledematen, Breukbanden, Beenbeugels, Buikbanden] ook naar het TEUFEL's model, Elastieken Dij-, Kuitf en Enkelkousen, Kniekappen enz. enz. ZIEGLER's Horlogeveer-Korsetten (doelmatig en fraaie vorm), uitsluitend bij ons verkrygbaaj tegen zeer billyke pryzen. Korsetten op maat en rechthoudende Korsetten mtj balein, voor kindoren. Baleinen en verdere Fourn| turen ook afzonderlyk verkrygbaar. Daar alles aan de Fabriek zelve vervaal digd wordt, geschiedt de aflevering spoedij Men gelieve er vooral op te letton dat alle vel ren gestempeld zyn: D. R. P. v. 27. 9. 81 Pater] Uhrfeder. J. nOEFFTCKE ZOON, Instrumentmakers van het Academisch Ziekenhuil Notaris D. K. J. SCHOOR, to Voorschoten, z; op Woensdag 12 Januari 1887, dos morgens 10 uren, op de Buitenplaats Rhijnhof, onder Oegs geest, nabij het Haagscho Schouw, publiek vi koopen een belangryke partij zwaar ESSCHEN-, el POPULIEREN-HAKI-IOUT, zware ESSCHEN SLIE TEN, geschikt voor WERKHOUT, een zwaren EIKI BOOM en eenige DENNEN, staande op gemelè Buitenplaats. Na afloop hiervan zullen worden geveild 4 ZWAEE POPULIERE-BOOMEN, staande onder Soeterwouii aan den Hofweg, by de Boerderij bewoond doo: C. SCHENKEVELD. Nadeie information geeft voornoemde Notari SCHOOR.

Leidsch Dagblad | 1887 | | pagina 10