De Siemens KransDranHer. Wederom Het Huishonden van Jan Steen, Geregelde aanvoer N". 8224. A". 1886. Stads- Gehoorzaal De Schoolmeester of een Examen op het Platteland, w DE VRIES STEVENS, Donderdag; December. eze (Qourant wordt dagelijks, met uitzondering ran (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Vervolg der Advertentiën. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 8 maandenf 1.10. Franco per post....1.40. Afzonderlijke Nommers0.05. PRIJS DER ADVERTENTIEN: Van 1—6 regels 1.05. Iedere regel meer 0.17 i- Grootere letters naar plaatsruimte. Voor het incas- eeeren buiten de stad wordt 0.10 berekend. Gemengd Nieuw». Op de Groote Markt te 's-Hage is een man aan een groot ongeluk ontkomen. Terwijl men aldaar by bet manufacturenmagazyn van den heer Yan Houten bezig was met het ophy- schen van eene groote spiegelruit, viel deze plotseling uit het touw en kwam terecht op het hoofd van een man, die echter wonderlijk genoeg weinig of geen letsel bekomen heeft. De ruit was natuurlijk te gruizel gevallen. Twee inwoners van Waddingsveen, verdacht van verschillende diefstallen van konijnen, hebben, na in een verhoor hunne schuld te hebben bekend.... de wijk genomen naar Amerika!! Ten gevolge van den Zuidwesten storm van gisternacht, werd by Amsterdam het water van den Schinkel dermate opgezet, dat eenige weilanden tusschen Schinkel en Amstelveenschen weg onder water geraakten. Gistermorgen is by Zeeburg, op het werk van den aannemer van het Merwedekanaal, een zand- trein met locomotief geheel te water geraakt. Men tracht door middel van mastbokken locomotief en wagens te lichten. Volgens telegram uit Aden rappor teeren experts dat het Nederlandsch stoomschip „Prins Hendrik" voldoende aldaar kan worden gerepareerd om de reis naar Europa voort te zetten, alwaar het verdere reparaties zal kunnen ondergaan. In een koffiehuis te Pest, versche nen Zondag-avond, na afloop der voorstelling in het Orpheum, vyf officieren en eenige chanteuses, waar onder een meisje van nauwelijks negen jaren. Een ander officier, die aldaar zat, luitenant Schneeweiss, verlangde dat het kind zou verwijderd worden of ergens anders gaan zitten. Dit weigerde het meisje op brutalen toon, waarop de luitenant zijne revolver voor den dag haalde, aanlegde en schoot, zoodat het kind dood ter neder viel. Of dit opzet, dan wel een noodlottig toeval was, zal wel onbekend blijven, daar de luitenant een oogenblik later zichzelf door het hoofd schoot en insgelijks doodelyk getroffen ineen zonk. In de Sudeeten woeden sedert Zon dag-ochtend sterke sneeuwstormen, die het spoor wegverkeer zeer bemoeilijken; de personentreinen hebben uren lang oponthoud en het goederenvervoer werd gestaakt. De sneeuw lag Maandag op vele plaatsen twee meters hoog. Een onbekend barkschip met Engel- sche vlag, is by zwaar stormweder op een rif by kaap Breton gestrand. De masten zyn afgebroken en de booten weggeslagen. Op vier personen na, die zich nog aan boord bevinden, is de overige equi page verdronken. Door den hevigen storm en hooge zee was het onmogelijk de schipbreukelingen te hulp te komen. Het wrak sloeg geheel aan stukken. Eene vrouw zonder armen is te N e u- renberg in het huwelijk getreden. Zy toekende haar naam met den rechtervoet en de ring werd aan den kleinen teen van den linkervoet gestoken. De substituut van den procureur des konings van België, de heer De Roo, is te Brussel teruggekeerd. Hy heeft aan de Londensche politie overgelaten de bestelers van den mail-trein te zoeken. En deze als ze ontdekt worden kunnen slechts gearresteerd worden wanneer zy geen Engelschen zyn. De Engelsche wet staat niet toe dieven, die in den vreemde stalen en Engelschen zyn, in hun land te arresteeren. De dieven, zoo zij Engelschen zyn, kunnen zelfs de gestolen waarde in Engeland verkoopen, zonder dat de politie het kan beletten. Dat is nu niet zedelijk, maar wettig is het daar te lande. De dieven er waren er vijf zyn denzelfden dag dat de diefstal plaats had, over Calais, naar Engeland teruggekeerd. Men heeft hun spoor tot Londen kunnen volgen, maar het toen uit het oog verloren. Het Fransche militaire blad maakt melding van het verdwijnen van den luitenant kolonel der infanterie Re vanger, een verdienstelijk officier te Kameryk. In de laatste jaren was hy erg aan het spel verslaafd geweest en had zyn gansche vermogen verspeeld. Door brand is de fabriek van Retoux te Ferté-Macé (dep. Orne) vernield; 600 werklieden zyn daardoor broodeloos. INGEZONDEN. Mijnheer de Redacteur, Hedenmiddag te 2 uren de Hoogewoerd meenende op te gaan, komende uit de Kraaierstraat, werd ik teruggehouden door een kolossalen aschregen, welke veroorzaakt werd door het onhebbelijk omkeeren van een tamelyk groot vat met asch in eene open kar, welke bjjna vol wasna even die onreinheden te hebben laten passeeren, hetgeen ten gevolge van den fikschen wind nogal vlug ging, meende ik door te stappen, doch men had aan hetzelfde adres blijk baar goeden voorraad, althans onmiddellijk daarop volgde nog een groote vuilnisbak, welke evenzoo op zeer handige wijze werd omgekeerd en waarvan de inhoud, grootendeols uit asch bestaande, insgelyks voor een groot gedeelte aan de oogen en neuzen van de vele wandelaars werd medegedeeld. Dat ik er niet alleen van profiteerde, M. d. R., zal u duideljjk zyn, als u de drukke passage op de Hoogewoerd kent, vooral op zulk een uur en op een dag als dezen. Het voor de vele dames opnemende-gaf ik aan de beide mannen, die met deze handige operatie waren belast, myne verontwaardiging te kennen, doch kreeg ten antwoord „dat ik dan maar naar hun baas moest gaan, want dat zij het niet anders kondm doen." Het is my bekend, M. de R., dat er voor deze aangelegenheid reeds meermalen ruimte in uw veel gelezen blad gevraagd is, en hoewel dit wellicht hopeloos is, waag ik het uwe medewerking in deze nog eens te verzoeken, in de hoop dat er ten slotte toch een einde zal worden gemaakt aan een toe stand, welke, naar myne bescheiden meening, by wilde volken zelfs, niet geduld zou worden. Dat onze dienstboden des morgens na tien uren geen kleeden mogen uitkloppen, is een maatregel, welke gewaardeerd moet worden, doch wat betee- kent dit in vergelijking met zulk een barbaarschen aschregen als waarop men hedenmiddag werd ge trakteerd Indien het niet mogelijk is om die onreinheden in gesloten wagens, van een achterluik voorzien, op te halen en te vervoeren, laat dan de pachter gehouden zyn ze 's morgens vóór 9 uren te ver zamelen, doch niet midden op den dag. Het is stellig de wensch van velen dat de bevoegde autoriteit daarin verandering brenge. U beleefd dank zeggende voor de toegestane ruimte, heb ik de eer te zyn, M. de R., Leiden, Uw Dw. Dienaar, 6 Dec. 1886. S. Buitengewone Hinder- en Familie-Feest- Voorstelling, O.-I. MILDIEWITEN. Dagen van verzending uit Leiden. Via Amsterdam (Ned. Zeepost) 14 en 24 December; laatste lichting aan het postkantoor 's nachts 12 u. Via Marseille (Ned. Mail) 14 en 25 December; laatste lichting aan het postk. 's avonds 5 u. 55 m. Via Marseille (Fransche Mail) 17 en 31 December; laatste lichting aan het postk. 's avonds 5 u. 55 m. Via Brindisi (Engelsche Mail) 10 en 24 December; laatste lichting aan het postk. 's nam. 12 u. 15 m. De hardnekkigste hoest, de bronchitis en alle aandoeningen der takken van de luchtpijpen en der longen, worden spoedig en zonder kosten ge nezen door by eiken maaltijd 2 Capsulen Guyot te nemen. Duizenden Getuigschriften bewijzen de krachtdadigheid van dit voortreffelijk middel. De flacon kost ƒ1.25 en bevat 60 witte Capsulen, die alle de handteekening van E. Guyot dragen. door de Nederlandsch e Tooneelisten. Directie CHARLES DE LA MAR. DONDERDAG 9 DECEMBER 1886: Kluchtspel met Zang in één Bedrijf, voorafgegaan dóór: Kluchtspel met Zang in één Bedrijf. Bureel-Opening 6 uren. Aanvang 7 uren. Einde 10 uren. Entrée: Zaal voorste gedeelte ƒ0.99; achterste gedeelte 0.75; Gaanderij ƒ0.40. Het Bespreekbureel is geopend op den dag der Voorstelling van 12 tot 3 uren. Ieder bezoeker heeft het recht gratis een Kind mede te brengen. 4-3 C O O 'r-i cd W Deze Brander geeft met een gewoon Lam- s*> Pë penglas volgens photometrische metingen g" o op Ncderlandsche Gasfabrieken bij <*3 0.19 M3. gas circa 28 kaarsen lichtsterkte, 2 dus by hetzelfde Gasverbruik als de Ar- 3 o. R" o ÜT O o gandbrander. CIRCA 50 MEER LICHT. Reeds 2300 geplaatst.. Proefnemingen gratis. 3 cö hC 3 HTau9- gactua. Uitsluitend Alleenverkoop voor Leiden by o Oostdwarsgracht 9. in lossing eene puike lading grove Ruhr-Kolen, afgehaald per Hectoliter 0.55, te huis bezorgd ƒ0.60. Te bekomen by P. "VAN DER HEER, Oude Rijn No. 30 en 86 tegenover het Invalidenhuis. van geschaafde en geploegde Delen, '/jdms., 3/4dms., 1 dms., s/i dms. en 1'/, dms. Verder voorhanden Grenen-, Vuren-, Eiken-, Ypen-, Esschen-, Beuken-, Azynhout, Teakhout enz., enz.; eiken Bargroeden in diverse lengten en zwaarten, Schuierwagens, As- phalt-Dakpapier. Stockholmerteer in 't groot en klein. JAC. VAN DER KAMP A Co. Houtkoopery buiten de Morschpoort.

Leidsch Dagblad | 1886 | | pagina 1