Broodwagen, AANBESTEDING. HOUTVERKOOPIJVG. J. Pel, Hoogewoerd No. 101, STEARINE-KAARSEN Goeverneurs Volksboeken. Vervolg der Advertentiën. gedurende VIER achtereenvolgende jaren. 2°. Het onderhouden van de Spanjaards- brug met de Pachterswoning, gedurende DRIE achtereenvolgende jaren. L. Van Bure, Harde, Witte en Zuivere de Stearine-Kaarsenfabriek „APOLLO" te SCHIEDAM. Prijs per deel met 1 plaatje en in geïllus treerd omslag f 0.25. Lotgevallen van de heilige Genoveva van Brabant. De Hut van Oom Tom of de verschrikkingen van het E e n e moeder dooi' hare kinderen levend verbrand. Het Hof van Loir en Cher heeft Dinsdag uitspraak gedaan in eene werkelijk onge hoorde zaak. Eeno Marie Lebon, die in dienst was geweest by een wijnbouwer, had op haar ouden dag 300, volgens sommigen 800 fr. opgespaard en was met een weinig linnengoed en enkele schamele meubelen by haar schoonzoon Thomas den lsten Juli 11. gaan inwonen, niet zonder tegenzin, daar zij vroeger veel van hare dochter had te lijden gehad. Het duurde dan ook niet lang, of allerlei twisten braken uit. De oude vrouw, die niets meer doen kon, was het echtpaar Thomas tot last en hare zoons, Alexander en Alexis Lebon, beschuldig den hen, haar spaargeld te hebben zoekgemaakt, zelf echter niet gezind hunne moeder bij zich te nemen, die ook in hare geestvermogens gekrenkt bleek te zijn. In den avond van 29 Juli bij hun zwager tehuis komende, vonden zy de oude vrouw in eene schuur opgesloten, met gezengde wenk brauwen. Vrouw Thomas verklaarde koeltjes, bij een twist hare moeder in het vuur te hebben geduwd en na eenigen tijd, omstreeks zes uren, droegen de Lebons op haar aanzetten de oude moeder onder den schoorsteen. Thomas nam van zijne vrouw een hoop stroo aan, dat zij uit het bed rukte, stak het aan en hield het bij de kleeren der oude, waarop zijne vrouw reeds petroleum ge goten had. Toen het slachtoffer tegenspartelde, hield hij haar de knie op de borst, alles ten aan zien van zijne kinderen, van wie de oudste, de zevenjarige Eugenie, de afgrijselijkste bijzonderheden verhaald heeft. De broeders gingen met hunne zuster terstond ter biecht en gaven voorts het over lijden der moeder aan. Middelerwijl bleef Thomas bjj het lijk zitten, dat om 10 uren nog brandde. Toen de gendarmes kwamen, vonden zy het geheel verkoold, behalve het hoofd en de voeten. Alleen Thomas heeft getracht te ontkennen. De twee broeders verzekerden om strijd, dat zij slechts voor de bedreigingen van Thomas gezwicht waren. Het Hof heeft Thomas en zijne vrouw ter dood, den eenen der gebroeders Lebon tot levenslangen, den anderen tot 20 jaren dwangarbeid veroordeeld. Een man verkoopt zijne vrouw en vjjf kinderen voor 70 dollars. Men meldt uit Winnepeg, Manitoba, dat een stukadoor, Saules ge naamd, die het voornemen had die plaats te ver laten en naar zjjn vaderland terug te keeren, zijne vrouw on vijf kinderen aan een man, Williams ge naamd, voor 70 dollars verkocht. Eon document werd daarvan opgemaakt en geteekend on de levende koopwaar werd formeel overgedragen. Te Parijs is weder eene nieuwe mode uitgevonden, die alle andere dwaasheden op dit gebied misschien in de schaduw zet. Sommige dames dragen nl., als zy naar den schouwburg gaan, een hoed in den vorm van eene vogelkooi, kunstig uit gouddraad en stroo vervaardigd, waarin zangvogels zitten. Sommigen hebben er zelfs dui ven in. Zoolang de acteurs spelen, gaat het; dan vervelen de dieren zich klaarblijkelijk en laten hunne kopjes hangendoch zoodra de muziek zich doet hooren, trachten zij deze te overtreffen. Verscheidene schouwburgdirecteuren hebben dan ook reeds protest tegen die nieuwigheid aange- teekend. Geen prettige slaapkameraad. Een landbouwer miste eenige dagen geleden, te New-Castle, den laatsten trein en begaf zich daarom maar naar de herberg terug, waar hij kort te voren nogal stevig had gedronken. Hij vroeg eene kamer en begaf er zich met eene brandende kaars heen. Onderweg liet hy echter de kaars vallen en het licht ging uit, hetgeen den onverschrokken man niet belette om in donker naar zijn slaapvertrek te gaan. Toen hy, naar zyne meening, in de juiste kamer was gekomen, bemerkte hy dat er reeds iemand in het bed lagtoch stapte hy er in, maar vond dat zyn slaapkameraad erg koud was. Hy was ook niet beleefd en \wilde volstrekt niet op schuiven, waardoor de heer driftig werd en den „bevroren man" geljjk hij hem noemde een duw gaf, zoodat deze uit het bed en op den vloer rolde. Ons boertje sliep daarop kalm en rustig in. Pen volgenden morgen werd hij wakker door het geraas, dat twee mannen maakten, die eene zware M§t in ,d(3 kamer brachten. Hy schold de rustver- "dors Hit <r£or al wat leelyk was en die beiden holden weg/ boer v°°rgoed opstond, kreeg hij zelf byna k'.^envel van schrik> want h« ont dekte dat de kist eene ^OOdjcist en de „bevroren" slaapkameraad een lijk wasf Als een waar Kind der eeuw, dat voor weinig geld veel aanbiedt, hebben zjj in eene ware behoefte voorzien. Voor weinige centen daags kan men zyn lichaam volkomen zuiveren en daardoor een heirleger van ziekten voorkomen, die anders zouden ontstaan door storingen in de voedings- en verterings-organen, zooals: Verstopping, Maag-, Lever en Galkwalen, Aambeien, Aandrang van bloed naar het hoofd, Gebrek aan eetlust, enz. Wy bodoelen het gebruik van de Zwitsersche Pillen van R. Brandt, a 70 Cts. de doos in de apotheken verkrijgbaar. Men lette er nauwkeurig op, dat elke doos als étiquette oen wit kruis op rooden grond drage met de handteekening van R. Brandt. Echt te verkrijgen by N. K. SWEMER, Drogist, Mare. i aaaaal ffl. fi 12. 2 in het Heeren Logement aan den Burg te Leidenbjj opbod op Zaterdag 11 December 1886 en bi) afslag op Zaterdag 18 December d. a. v., tel kens des avonds te 7 uren ten overstaan van den Notaris W. F. KAISER, te Leiden, van: Het HEERENHUIS met ERF en TUIN aan de Hoogewoerd te. Leiden met een uitgang naar het Levendaal, Straatnummer 141, groot 3 areu 10 cen tiaren. Dit porceel bevat, benedon: Vestibule en Gang met wit marmer bevloerd, 2 flinke Kamers en Suite, groote Tuinkamer, kleine dito, ruime Keuken, Plaats en Kelder, benevens Tuin. Boven: lsteverdieping 2 groote Kamers met Communicatiedeur, groote Kamer, uitzicht gevende op den Tuin en 3 kleinere Kamers. 2de verdieping: eene Kamer en grooten Zolder benevens afzonderlijken Droogzolder; de meeste Kamers zijn behangen en voorzien van Stookplaatsen, Kasten en verdere gemakken. Het perceel heeft Gas- en Duinwaterleiding. In eigen gebruik. Grondbelasting over 1886/42.50. Te bezichtigen op eiken Vrijdag en Zaterdag vóór den afslag van 1 tot 3 uron. Aanvaarding bij de betaling der Kooppenningen op den lste April 1887 of zooveel vroeger als mocht worden overeengekomen. Meerdere inlichtingen zyn te verkrijgen ten kantore van den Notaris KAISER voornoemd, alwaar tus- schen de veiling en den afslag verhoogingen kun nen worden gedaan tegen genot van één vijfde der verhoohsom. Notaris BROEKSMIT te Wassenaar, zal op Don derdag 9 December 1886, voormiddags te 11 uren, ten Huize van H. JANSEN aan den straatweg aldaar, in het openbaar verkoopen: eene partij HAKHOUT, staande op de kerkewoning te Was senaar, Op Maandag den 2« sten December 1886, des middags te twaalf uren, zal door Burgemeester en Wethouders der gemeente Leiden, op het Raadhuis aldaar, AANBESTEED worden: 1°. Het onderhouden van verschillende werken behoorende tot Zijldijk en Leiderdorpschen weg, De bestekken liggen ter inzage en overname aan de Stads-Timmerwerf, op eiken werkdag de besteding voorafgaande, van 's morgens te 9 uren tot 's na middags te 4 uren, en zyn aldaar zoolang de voor raad strekt, a ƒ0.15 per stuk verkrijgbaar. Aanwijzing in loco van beide bestekken op Maan dag 13 December, des voormiddags te 10 uren, be ginnende bij de Spanjaardsbrug. Inlichtingen enz. by den Gemeente-Architect. heeft de eer ttf berichten dathy voor hetSt.-Nlco- laasfeest voordien is van verschillende soorten Vruchten, Borstplaat» Chocoiaad-Eetters en Figuren, alsmede verschillende Suikervoor- l\ i:rpen, Surprises, enz. DIAKENEN der Ned.-Herv. Ge meente alhier berichten by deze, dat van heden af de Kaarten en Bons voor de SOEPKOKEBIJT verkrijgbaar zyn aan het Huiszittenhuis op den Ouden Ryn. De doorloopende Kaarten a ƒ.2.16 Maandkaarten Bons O.GO 6.67 en dat de Soepkokery aanvangt 2 December a, s. Leiden, 20 November 1886. Namens Diakenen voornoemd, A. WERNER, Voorzitter. P. J. MULDER, Secretaris. Door omstandigheid te koop een zoogoed als nieuwe voor een civielen prys, geen groot formaat. Adres Bureel van dit Blad ondor letter F. Korenmolenaar te Katwijk aan den Rijn, be richt door deze, dat de zaak, welke voorheen door hem en zijne zuster gedreven werd, thans geheel op hem is overgegaan. Hy beveelt zich voortdurend in de gunst en recommandatie aan, belovende eene prompte en civile bediening. VAN BEKROOND: te Weenen in 1873 met de Verdlenst-Medallle, te Parijs in 1878 met de Gouden Medaille, te Amsterdam in 1883 met de Gouden Medaille, te Antwerpen in 1886 met het Eere-Dlploma. (Hoogste onderscheiding.) Zyn verkrijgbaar bjj alle voorname Winkeliers. By alle Boekhandelaren zyn verkrijgbaar slavenleven in Amerika. Marie of de Dochter van het Regiment. De schoone Magelona. Avonturen in den Nieuwjaarsnacht. Abellino, de gevreesde Bandiet. Ali-Baba en de veertig roovers. Hendrik van Eichenfels of de wonderbare wegen der Voorzienigheid. Rosa van Dennenburg of de zegepraal der kinder liefde. Fortunatus, zijn tooverhoedje en geluksbeurs. De maagd van Orleans. Jozef Zwartmantel, het huzarenkind, of wat God doet is welgedaan. Willem Tell of de eedgenoten van den Rütli. Geschiedenis der schoone Hirlanda of de zegepraal der onschuld over de boosheid. De nieuwe Robinson of de zeereizen en avonturen van eene Hollandschen jongen. De Goudsmid van Parys. Gaston van Frankryk of de man met het yzeren masker. Tyl Uilenspiegel, zijne grappige invallen en streken. Robert de Duivel. Fra-Diavolo of de Herberg te Terracina. Don Juan of de Steenen Gast. Hertog Ulrik van Wurtemberg. Prins Eugenius, de dappere ridder. Beatus, de kluizenaar. Het Opperhoofd de Amakozen. De Schatgravers in het zwarte woud. Nathan, de woudlooper. De student van Ulm. Het koralen kruis. Doctor Faust of het verbond met Satan. Schinderhannes, de rooverhoofdman. De Veldtocht in Rusland. Do Smid van Hoornberg. Reynoud het Wonderkind. Rinaldo Rinaldini. De Schoone Carolina. FTelqna, de Keizersdochter.

Leidsch Dagblad | 1886 | | pagina 2