C ARBOLINEUM AVENARIUS. OPENBARE VEPtKOOPING. Vervolg der Advertentiën. In den nacht van 30 Sept. op 1 Oct. 11. zijn ten nadeelo van den heer Dudok Van Heel te 's-Prinsenhage ontvreemd 12 paar groote zilveren lepels en vorken, ge merkt S. D. v. H., 1 zilyeren mergtrekker, 1 zil veren z uurlepel en vork, een lepeldoos, waarin 12 zilveren theelepeltjes, 1 zilveren theezeef, 1 zilveren theeschepper, 1 zilveren suikerschepper, 1 zilveren mostaard- en zoutlepel; voorts de navolgende voorwerpen van chnstophle zilver: 1 bouilloir, 1 waterkan, 1 koffiekan, 12 vorken en lepels, 12 messenleggers, 1 suikerstrooier, 12 eierlepeltjes, 1 sigarenkist met ongeveer 100 sigaren. De officier van justitie te Breda verzoekt op sporing van de voorwerpen en de daders en bericht, alsmede, zoo daartoe termen zyn, aanhouding. De rechtbank te Haarlem heeft twee jongens, wegens het stelen van peren door over- klimming uit een tuin, veroordeeld tot 6 dagen gevangenisstraf ieder. Te Woenzel by Eindhoven is gister- namiddag de groote sigarenfabriek van den heer Yan Schaik geheel afgebrand. Buim 100 werklie den zyn daardoor zonder verdienste. Onder de landloopers, die te Ommer- schans verblijf houden, zijn velen die betere dagen gekend hebben. Zoo werd Donderdag voor de derde maal door de Amsterdamsche rechtbank daarheen verwezen een man, die in eene Zeeuwsche gemeente lange jaren als geneesheer was gevestigd, daar de algemeene achting genoot en eene goede praktijk bezat. Zooals men beweert, moet de trouweloos heid zijner vrouw hem aan den drank hebben ge bracht, waardoor hij van kwaad tot erger kwam en ten slotte een vagebond werd. In eene kolenmijnbyAshby-de-la- Zouch, in Engeland, kwamen de eigenaar van de mijn en zijne beide zonen door verstikking in de mijn om het leven. Zij waren, toen zich teekenen van mijngas in de mijn openbaarden, afgedaald om een onderzoek in te stellen. De reeds vermelde, bjj Salzburg in gestorte spoorwegbrug, was eene ijzeren brug, tus- schen de jaren 1872 en 1875 gebouwd. In.Aug.jl. was de brug' aan bet gewone, telkens terugkee- rende onderzoek onderworpen en toen volkomen goed bevonden. Een dergelijk ongeluk als dezer dagen te Coustet, bjj Barsac, plaats vond, is te Ayelte, in het arrondissement Atreclit, Nauw van Calais, voorgevallen. Iemand was er bezig met eene gierput te ledigen, toen hy uitgleed, er in viel en onmiddellijk stikte. Een ander schoot hem te hulp en viel er ook in, en nog twee anderen ondergingen hetzelfde lot. Twee werden dood, de andere in hoogst bedenkelyken toestand opgehaald. Gevaarlijke redding. Uit Londen wordt, dd. 7 October, gemeld: Kapt. Buck, gezag voerder van het Noorsche barkschip „Naesban," van Santos, rapporteert den 29sten September tus- schen, de Azorische eilanden en de Iersche kust, by vreeselyk zwaar stormweder en hooge zee het Duitsche barkschip „Agnes" aangetroffen te hebben van Lombrero, bestemd naar Harburg, hetwelk in zinkenden staat verkeerde. De bemanning, welke het schip wenschte te verlaten, trachtte vruchte loos de booten overboord te zetten. Zy werden allen dadelijk door de hooge zee stuk geslagen. Hoewel tegen den raad van den gezagvoerder, slaagde de 2de stuurman van de Noorsche bark er in eene boot te water te laten en met 3 matro zen bemand, niettegenstaande de hooge zee, het zinkende schip te bereiken. Men kon niet langs zyde komen dewijl anders de kleine sloep onmidde- lyk zou verbrijzeld geworden zyn. Zy lieten daarom eene reddingboei met eene lyn daaraan bevestigd naar het zinkende schip drijven, welke door de bemanning werd opgevischt en aan boord vastge maakt. Langs deze lyn lieten zij'zich met de han den in de boot afzakken. Het gelukte om met de zwaar beladen sloep gelukkig de „Naesban" te be reiken, doch by het langs zijde liggen van de „Naesban" werd de sloep, gelukkig nadat de laatste man die verlaten had, door de hooge zee verbrijzeld. BUITENLAND. Fraukrijk. Dezer dagen is te Parijs een stuk ten tooneele gevoerd onder den titel „Juarez", waarin de onge lukkige keizer Maximiliaan van Mexico, Bazaine en tal van andere personages ten tooneele werden ge voerd. Het is by de vertooning in de zaal zeer woest toegegaan; men schreeuwde en tierde, wierp elkan der en de spelers met rotte appelen, voetbankjes enz. Dagen achtereen hadden de dagbladen zich vóór de vertooning met de zaak beziggehouden; o. a. had de heer De Cassagnac een zeer veront waardigd hoofdartikel er aan gewyd in zyn „Auto rité." Dat de overheid de vertooning niet belet heeft, betreurt het „Journal dos Débats." „De uniform van een maarschalk van Frankryk door het parterre te doen uitjouwen," zegt het blad, „zonder eerbied voor haar ongeluk, de zuster des Souvereins van een met ons bevriend land op het tooneel te brengende nationale vlag te belee- digen, onder voorwendsel van aan het keizerrijk eens de waarheid te zeggen, dat was zeker een verdienstelijk werk in de oogen van lieden, die van betamelijkheid en vaderlandsliefde hunne bijzondere opvatting hebben." De heer Gervais, redacteur van de „National," is door den vice minister van koloniën, De la Porte, met eene zending naar 's-Gravenhage belast, ten einde aldaar de inrichting van het ministerie van koloniën te bestudeeren. De minister-president, De Freycinet, bevestigde in den ministerraad, dat er hoop bestond op een einde van de moeielykheden op Madagascar door eene voor Frankrijk bevredigende regeling. Naar het scheen, had de eerste minister der koningin zich verbonden om het met Frankryk gesloten tractaat getrouwelijk ten uitvoer te leggen. Uit Atrecht wordt gemeld dat er in de mijnen van Drocourt 129 mijnwerkers van de 194 geweigerd hebben in de schachten af te dalen. De prefect van Pas-de-Calais heeft zich derwaarts begevenook is er eene tamelijk sterke macht van gendarmerie heengezonden. Spanje. De koningin-regentes heeft den heer Sagasta met de samenstelling van een nieuw kabinet belast. Do generaal Weilier wordt als minister van oorlog genoemd. Men gelooft dat de samenstelling van het kabinet moeilijk zal zyn. Het geding tegen Galeote is afgeloopen en de uitspraak op aanstaanden Woensdag bepaald. In de laatste zitting heeft de beschuldigde zyn advocaat heftig in de rede gevallen, toen deze be toogde dat de moord zyn cliënt niet toerekenbaar was, zich beroepende op de verklaringen der ge neesheeren en de gevallen van krankzinnigheid, in de familie des beschuldigden voorgekomen. Na het pleidooi vroeg Galeote vergunning om eene memorie voor te lezen, hetgeen hem werd toegestaan. Daar het stuk echter eindeloos scheen te zyn, viel de voorzitter hem in de rede en sloot hy de zitting, waarop Galeote in woede ontstak en met geweld moest worden verwijderd. Een deel van het publiek bleef in dit alles behendig comediespel zien. Bulgii rjjik Men verneemt uit Sofia dat daar allerlei onrust barende berichten in omloop zyn nopens provinciale pronunciamiento's en opstanden. Het regentschap verklaart, dat die tijdingen door de Russen verzon nen worden en dat Kaulbars trouw medehelptaan het verbreiden. Deze zeide, toen hy onderweg was naar Plewna, aan een klein dorpshoofd dat het garnizoen te Schoemla tegen de regeering was op gestaan en naar Tirnova was opgerukt. LICHTSTERKTE. Resultaten der waarnemingen aan de Gasfabriek. WEEK van 26 Sept. tot 2 Oct. 1886. Datum. Dur. Aantal. Gemiddelde Eng. Standkaarsen. 26 September. 6.30 7.00 5 18.9 27 6.30 7.30 7 18.1 28 6.30 7.30 8 18.5 29 6.30 7.30 7 18.6 30 6.30 7.30 8 18.1 1 October. 6.30 7.30 8 17.3 2 6.30 7.30 8 18.9 Lelden, 9 October. Heden aangevoerd: Tarwe 5 hec toliter. Wintertarwe f 7.a f 7.40 Zomertarwe f 6.30 a f 6.90. Eogge 4 H. L. Winteirogge f5.40 a f5.90. Zomer- rogge f 4.80 a f 5.30. Gerst 3 H. L. Zomergerst f 3.60 a 1 4.40 Chcvalier-gerst f 5.30 a f 5.60. Haver 4 H. L. Zware Haver f 3.30 a f 3.60. Lichte Haver f 2.50 a f 3.20. Duivenboonen 2 hectol. f 7.50 a f8.Paar- denboonen 1 hectol. f 5.70 a f 6.20. Boter: 8680 kg. Grasboter, 1ste qnalit. l/4 vat f 48.— a -f 72; Scheiboter 2de qnalit. 1/4 v*t f a f Grasboter 1ste qualit. per kilogr. f 1.20 a f 1.80Schei- boter 2de qualit. per kilogr. f a f Lange Zwarte Turf 14Ó00 dubb. hectol.. f 0.19 a f 0.21. Alkmaar, 8 October. Kaas. Aangevoerd 500 stapels, wegende 120,000 KG., Kleine f 34.Commissie f 30.50, Middelbare f 30.50 Hoorn, 8 October. Aangevoerd 570 schapen van f 24 tot f 30 per stuk. Konder hel lichaam in het geringste te schaden, hebben zy de beste uitwerking. In het warme jaargetijde brengt verkeerd dieet dikwijls storingen teweeg in de verteringsorganen (Ver stoppingen met Bloedsaandrang, Hartkloppingen, Hoofdpijnen enz.) In zulke gevallen moet men ergere kwalen voorkomen door de dadelijke toepassing van een goed huismiddel, zooals de welbekende Zwit- sersche Pillen van den apotheker R. Brandt. Men overtuige zich steeds dat iedere doos Zwitsersche Pillen van den apotheker R. Brandt, (verkrijgbaar a 70 Cts. de doos in de apotheken) een wit kruis op rooden grond en de handteekeningvan R. Brandt drage, en weigere alle op andere wyze ingepakte. Echt te verkrijgen by N. K. SWEMER. Drogist, Mare. Die iets te vorderen hebben van of boeken en papieren onder zich hebben öf iets verschul digd zijn aan den boedel en nalatenschap van den Weleerwaarden Heer A. W. WIBRAKD9, in leven Predikant by de Doopsgezinde Gemeente te Leidenen aldaar op den 22 September 1886, overleden, worden verzocht daarvan opgave of beta ling te doen ten kantore van Mr. J. A. F. COEBERGH, notaris te Leidenvóór of op 20 October a. s. HH. DIAKENEN der Ned.-Hervormde Gemeente te Leiden maken by deze bekend, dat zy zullen AANBESTEDEN, den 18den October 1800 zes- en-tachtig, des middags te 12 uren, in het Huis- sittenhuis aldaar: De levering van plus minus vier duizend bossen Roggestroo, ten dienste der armen hunner gemeente, waarvan de voorwaar den ter lezing liggen in een der Lokalen van het Huiszittenhuis. A. WERNER, Voorzitter. P. J. MULDER, Secretaris. Leiden, 9 October 1886. Mr. Th. W. VAN DER SCHALK, Notaris ter standplaats Noordioijk, zal op Dinsdag den 26sten October 1886, des voormiddags te 11 uren, in het Logement Het Hof van Holland te Noordwijk in het openbaar verkoopen: Een HEERENIIUIS bevattende beneden3 Ka mers, Dienstbodenkamer, Keuken, Kelder, en boven 4 Kamers en Provisiekamer, ruimen Zolder en ver dere gemakken, met SCHUREN, ERF en grooten TUIN, staande en gelegen te Noordwijk aan de Voorstraat, groot 10 aren, 7 centiaren. Te bezichtigen Dinsdag en Donderdag van iedere week van 's middags 1 tot 3 uren en te aan vaarden by de betaling der kooppenningen vóór of op 15 NOVEMBER 1886. Breeder bjj Biljetten. Inlichtingen te be komen ten kantore van genoemden Notaris. Hout daarmede bestreken kan niet ver rotten. Gebruik eenvoudig en weinig kostbaar. Voornaamste toepassingen: op Schuren,Stallen, houten Gebouwen, Schuttingen, Steigers, Tuin- en Landbouwgereedschappen, houten Schepen, Sluizen, Bruggen, Dwarsliggers, Touwwerk, Zeilen, enz. CARBOLINEUM AVENARIUS is ook een uitnemend middel tegen Vloer-én Muurpadden stoelen. Het preparaat dat als Corbolineutn AVENARIUS zyn reputatie verwierf en kan handhaven, wordt uitsluitend geleverd door de uitvinders Gebr. AVENA RIUS te Gaualgesheim, Amstetten en Steglitz en is in Nederland verkrijgbaar by HH. Grossiers in Verfwaren en Chemicaliën, 0. a. by de Heeren C. F. FLEUMER j H. VETTEWINKEL ZONEN te Amsterdam. L. KETJEN VAN DEN HELM Co. te Rotterdam. JAN DEKKER Wormen eer. P. HAHMES Maastricht en voor de provinciën Friesland, Groningen en Drente bij den Heer JAN HOUWINK Gzn., te Sneek. Prospectussen, Attesten en inlichtingen ook bij GUST. BRIEGLEB, Amsterdam, Hoofd-Agent voor Nederland en Kofoniën.

Leidsch Dagblad | 1886 | | pagina 2