aan den ontvanger der diri invoerr. en accijn zen, J, A. H. P \^iimar, te Kampen c. a., op zjjn verzoek, eervol ontslag uit 'sRyks dienst verleend, behoudens 'aanspraak op pensioenaan mr. J. M. L- H. 'jiercx, op verzoek, met 10 Nov. a. s., eervol ontslag verleend als notaris te Blerick, gemeente Alaasbree; benoemd bij het wapen der inf., tot lsten luit., by het 3de reg., de 2de luits. E. H. Boele en V. H. Klynsma, respect, van het 8ste en van het 4de reg. infanterie; benoemd tot notaris binnen het arr. Amsterdam, ter standplaats Amster dam, J. G. J. Van der Beek, cand.-notaris aldaar. Gemeugd Nieuws. Nadat de politie alhier vernomen had dat zekere W. K., een oude bekende der jus titie, te dezer stede had rondgeloopen met een mantel, waarvan haar echter geen vermissing was bekend gemaakt, bleek het by onderzoek toch dat die man tel was ontvreemd uit eene woning, waarvan de straatdeur had opengestaan. W. K. is dan ook te dier zake naar de gevangenis te 's-Hage overgebracht. Naar w jj vernemen, zal de Leidsche Gymnastiek- en Schermvoreeniging „Sparta" in de maand November eene uitvoering in de Stadszaal geven. Uit Scheveningen wordt gemeld dat men met grooten spoed thans met 100 man bezig is om de ruïne van het Kurhaus op te rui men. Onder het puin werden gisteren gevondeneen klomp ineengesmolten zilver, eenige horloges, een gouden ring, een doosje met gouden oorbellen, ƒ8.25 in zilvergeld, verschillende lepels en vorken, twee Berlynsch zilveren koffiekannen, theelepeltjes enz. De Koning heeft aan een viertal personen in Zr. Ms. dienst, dragers van het Meta len Kruis, eene gift toegekend van f 100 voor ieder, met bepaling dat telken jare f 25 aan elk dier per sonen zal worden uitgekeerd. Woensdag-avond brak te Haarlem brand uit op eene bovenvoorkamer, dienende tot drogerij van sigaren, ten huize van den winkelier in tabak en sigaren W. F. Van Deinsen, aan het Korte Spaarne. Vermoedelijk is de brand ontstaan door het vallen van kistjes tegen de brandende kachel. De kamer en het daarin aanwezige meubilair is gedeeltelijk verbrand. Alles was verzekerd. Geel, veroordeeld tot 8 jaren ge vangenisstraf wegens poging tot moord op den Amsterdamschen commissaris van politie Stork, heeft zijn verzoek om cassatie ingetrokken. Gisteren zjjn de socialisten Fortuyn en Van der Stadt uit hunne voorloopige hechtenis ontslagen. De „Mepp. Crt." zegt: In de vorige week had een der kinderen, verpleegd in het Dia conie-Armhuis te Meppel, het ongeluk om eene kromme speld, welke zy met de tanden recht wilde buigen, door te slikken, waardoor het kind erg benauwd werd en zeer veel pijn leed. Op raad van de ingeroepen geneeskundige hulp, is het kind naar Groningen naar het ziekenhuis gebracht, waar het is gelukt om de speld naar de maag te verdringen. Het feest van „Alcmaria Victrix" (heden, 8 Oct.) wordt dit jaar met byzonderon luister gevierd, omdat de vereeniging, welke zich de viering van dien dag ten doel stelt, haar 25- jarig bestaan beleeft. Eene tooneelvoorstelling en het opgaan van een luchtballen zullen de groote aantrekkelijkheden van het feest zyn. Dè zelfmoord van prins Melissan o, lid van een der eerste Italiaansche geslachten, heeft te Parijs zeer de aandacht getrokken. Het was nog geen vyf jaren geleden, dat de prins te Parijs kwam met een slecht gevulden buidel, maar met uitstekende aanbevelingen. Deze verschaften hem toegang tot twee der voornaamste clubsde Cercle de la Rue Royale en de Cercle des Champs-Elysées, waar hy zich als een hartstochtelijk speler deed kennen en in korten tjjd schatten won. Ook voor hem gold echter het „zoo gewonnen zoo geronnen," want binnen enkele jaren waren de speelpenningen, met kwistige hand in de vier windstreken uitge strooid, verdwenen, en hadden schulden de plaats der contanten ingenomen. Sinds dat oogenblik liep de wind hem tegen. Hy beproefde het verlorene aan de speeltafel te her winnen, maar de veine van vroeger dagen was verdwenen. De onaangename gevolgen van zyn geldeljjken toestand bleven niet uit. De Cercle van de Rue Royale werd weldra voor hem gesloten; hy bleef echter lid van die der Champs-Elysées. Maar - dat was dan ook zyn laatste toevluchtsoord. Hjj begreep dat hy als man van de wereld verloren zou zyn indien hy ook hier word üitgestooten. En dit gebeurde. Niet in staat eene kleine som te betalen, welke hy aan zyn club schuldig was, om dat geen zijner vrienden hem meer wilde leenen, werd zyn naam als wanbetaler tegen den spiegel geplakt. Dit was de genadeslag. Hij ging naar zijne kamer en deed wat hy zyn vrienden al dikwijls gezegd had te zullen doenhy schoot zich een kogel door het hoofd. Veel verliest de wereld zeker niet aan dezen speler. Naar men in de „Figaro" leest, zal Succi de proefneming van een dertigdaagschen vastentijd in de eerste week van November te Parys komen herhalen. Hij zal verzoeken, dat de geneeskundige faculteit daarbjj toezicht houde. Het huis van de bekende schilderes Madeleine Lemaire, dat zy met hare moeder, mevr. Herbelin, in de Monceau-straat te Parys bewoont, is in den nacht van Maandag op Dinsdag 11., ter wijl zij met de haren en alle bedienden ergens in de Marne buiten was, door dieven geplunderd en in brand gestoken. Tal van kunstvoorwerpen waren stukgeslagen. De brand is tjjdig ontdekt en gestuit. Het atelier der kuntenares is geheel ongerept ge bleven. In de kerk te Kildare, in Ierland, heeft eergisterochtend een priester op zeldzame wyze het leven verloren. Pater Kavenagh las de vroegmis en hiermede gereed, legde hij de hand op den kelk om dien van het altaar te nemen, toen een zeer zwaar marmeren cherub-beeld, dat het altaar sierde, plotseling neerviel. De val was zoo snel dat de tijd ontbrak om door een kreet te waar schuwen, en het beeld dus verbrijzeld werd op het hoofd des geestelijken. Het scheen alsof hy den kelk weder op het altaar wilde zetten, maakte eene worstelende beweging en viel achterover. Eenigen der aanwezigen snelden toe om hem hulp te ver- leenen, en hy werd naar de sacristie gebracht, doch toen was hij reeds een lijk. Het altaar waarvoor pater Kavenagh den dood vond, was van marmer en eerst den llden October 1885 gewyd. Naar uit Ramsgate wordt geseind, had gisterochtend tusschen Engelsehe enFransche visschers eene ernstige vechtpartij plaats, waarbij laatstgenoemden het onderspit dolven. Zy beschul digden elkander van het ontvreemden en beschadi gen van netten. Een dertienjarig meisje te Berlijn is in het ziekenhuis opgenomen, omdat zich teeke nen van dolheid by haar voordeden. Zij stierf kort daarna. Het was zes maanden geleden dat het meisje door een hond gebeten werd. Een zelfmoord is dezer dagen ge pleegd in eene spoorweg-coupé nabij Dusseldorf. In de coupé waren, behalve de zelfmoordenaar, nog andere reizigers. Deze hoorden een gorgelend geluid en ontdekten dat hun medepassagier zich den keel afgesneden had. BUITKNLAND. Duitschland. Het onlangs ingevoerde tarief van 6 pfenn. per woord voor binnenlandsche telegrammen in Duitsch land schynt groote ontevredenheid te verwekken. Er wordt althans gemeld dat verscheidene handels- corporatiën in Zuid-Duitschland besloten hebben, in eene petitie by de regeering aan te dringen op herstel van het oude tarief voor het binnenland (5 pfenn. met een minimum van 59 pfenn.) De keizer was gisteren door eene lichte onge steldheid verhinderd de militaire wedrennen te Baden bij te wonen. De „Nordd. Allg. Zeitung" schrijft: In aan sluiting aan een vroeger bericht dienaangaande kunnen wy nu stellig berichten dat de door ver schillende bladen verspreide tijding, als zou voor den zevenjarigen diensttijd een andere wettelijke grondslag voor de legersterkte aangenomen worden, louter op verzinsels berust. Bij de regeering hebben geene overwegingen of onderhandelingen van dien aard plaats gehad. Vyf ministers hebben hun ontslag genomen. Lo pez Dominguez had eene langdurige conferentie met de koningin-regentes. De behandeling van de zaak des moordenaars Galeote is Dinsdag 11. weder van meer belang ge weest, daar de geneesheeren verklaringen aflegden omtrent het heftig, prikkelbaar gestel des beschul digden en verscheidene gevallen van waanzin of onnoozelheid in zijne familie, met name betreffende een broeder van hem, aanhaalden. Galeote was onder dit alles uiterst opgewonden en viel de ge neesheeren telkens in de rede. Eens stond hy op, ging naar den president en zeide, dat hy om zjjne eer te redden zich van kant wilde maken. Hy nam eene revolver en trok die op zich af, wanende dat het wapen geladen was. Dit tooneel maakte een diepen indruk. Twee door het O. M. aangewezen geneesheeren betoogden, dat Galeote wel degelyk aansprakelijk moest worden geacht. Een derde, mede door het O. M. opgeroepen, betoogde vlak het tegendeel. Ten slotte werd het requisitoir voorgedragen, waarin staande werd gehouden, dat Galeote wel is waar zeer opgewonden, maar wel degelyk aansprake lijk was en als boosdoener behoorde te worden aangemerkt. Den volgenden dag zou de verdediger zyn plei dooi beginnen. Bulgarije. De man, die te Sofia zoo ernstig mishandeld is omdat hy riep: „Weg met Bulgarye! Leve Rus land!" is een zekere Ivanoff, hoofdredacteur van ZankofFs blad „Tsvetline." Dezelfde persoon werd vyf dagen geleden gearresteerd wegens oproerig geschreeuw en het veroorzaken van samenscholin gen. By die gelegenheid verscheen de secretaris van het Russische agentschap des nachts met eene afdeeling gewapende dienaars aan het politiebureel en eischte dat Ivanoff in vryheid gesteld zou wor den, daar hem den vorigen dag brieven van natu ralisatie als Russisch onderdaan verleend waren. Ivanoff bleef in het hotel der Russische legatie, tot liy eergisteren werd uitgezonden om de tegen- demonstratie by de meeting te organiseeren, met het vermeld ongunstig resultaat. Iemand die volkomen bekend is met de in zichten van prins Alexander van Battenberg, ver zekert dat het besluit des vorsten om zich uit het openbare leven terug te trekken, onherroepelijk is en dat niets hem zou kunnen bewegen weder den troon van Bulgarije te beklimmen. Elke beweging te zjjnen gunste zou hem onaangenaam zijn. T«lef.r«n»«a NIEUW-YORK, 7 September. By de verkiezing voor de staatsambten in den staat Georgia hebben de democraten de overwinning behaaldhun candi- daat, generaal Gordon, werd tot gouverneur gekozen; buitendien hebben de democraten de meerderheid in het wetgevend lichaam. Naar eene depeche meldt, heeft aan boord van het stoomschip „Mascotte" een verschrikkelijk ongeluk plaats gehad. Het schip stoomde de Mis sissippi op toen by Sint-Louis de stoomketel sprong. Dadelijk ontstond brand; achttien passagiers zijn omgekomen, acht gekwetst en slechts met groote moeite slaagde een ander stoomschip, dat juist pas seerde, er in, de vyf en dertig overige personen aan boord te nemen. SOFIA, 7 October. KZ.) Uit Plewna is het vol gende bericht ontvangenHier aangekomen, hield de Russische gevolmachtigde, de heer Kaulbars, voor eene commissie van afgevaardigden eene redevoering over de bekende drie Russische vragen. De com missie antwoordde dat zy de zaak in overweging nemen en morgen antwoorden zou. Tegen morgen is ook eene groote volksvergadering beraamd. Op zyne reis naar Plewna verzamelde Kaulbars de inwoners van het dorp Knascha om zich en ver klaarde, dat, zoo zy eene Russische bezetting wenschten, deze dadelyk plaats zou kunnen vinden. De bezettingen van Roestsjoek en Schoemla zouden reeds op weg zyn naar Tirnova om de gevangenen te bevryden. Kaulbars bazuinde dus zeer voorbarig het gelukken zijner pogingen by Tiloff te Roest sjoek en bij de drie officieren te Schoemla uit. SOEAKIM, 7 October. Een met Engeland be vriende stam maakte zich heden, na een heftigen stryd, stormenderhand van Tamaï meester. De rebellen verloren tweehonderd man aan dooden. Aan den kant der aanvallers werden twintig man gedood. SZEGEDIN, 7 October. Cholera-bericht20 cholera- en 9 sterfgevallen. PARIJS, 7 October. De heer De Freycinet bezocht heden den koning van Griekenland. In den ministerraad van heden legde De Frey cinet de laatste depeches uit Madagascar over, waarin gemeld wordt dat eene bevredigende rege ling als aanstaande beschouwd mag worden. De minister van financiën berichtte dat de belastingen

Leidsch Dagblad | 1886 | | pagina 2