N°. 8119. O .AjuLgustuus» A°. 1886. feze jouraat wordt dagelijks, met uitzondering ran fpn- en feestdagen, uitgegeven LEIBSCH DAGBLAD. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maandenf 1.10. Franco por post1.40. Afzonderlijke Kommers0.05. PRIJS DER ADVERTENTIEN: Van 16 regels 1.05. Iedere regel meer/O.l't. Grootere letters naar plaatsruimte. Voor het incaa- seeren buiten de stad wordt 0.10 berekend. Gomeg*1 Nieu wik Voor de arrondissements-rechtbank te Amsterdam werd gisteren behandeld de zaak tegen P. Voormey. Daar hy tor terechtzitting niet verschenen was, werd het geding bij verstek be handeld. In den avond van den 19den Juni jl. liepen de colporteurs van „Recht voor allen" in de hoofdstad als gewoonlijk rond, door hun optreden volksop- loopen en woelingen veroorzakende. Vooral in den omtrek van de Oude Doelenstraat was het onrustig. De politiedienaren, met de handhaving der orde belast, maanden de lieden, onder welke zich zoo wel kwaadwilligen als nieuwsgierigen bevonden, voortdurend aan hun weg te vervolgen. De be klaagde Voormey, kwam op een oogenblik onver hoeds achter den politiedienaar Poolman en wierp dezen over de schouders heen, eene zelfstandigheid in het aangezicht, die hem een oogenblik verblindde. Toch had hij nog tegenwoordigheid van geest ge noeg, den aanrander te grijpen en, bijgestaan door eenige welgezinde burgors en militairen, gelukte het der politie den aanvaller in arrest te brengen. De stof die hij Poolman in het aangezicht had ge worpen, bleek bij het onderzoek ten bureele, pégpr- te zijn; in een zak van des beklaagden overjas vond men nog meer peper. Hij erkende den aan slag gepleegd en de peper, met de bedoeling die aldus te misbruiken, in de Warmoesstraat gekocht te hebben. Gelukkig waren de gevolgen van de gepleegde wandaad voor den politie-beambte, niet zoo ernstig als men in den aanvang vreesde. Op het politie- bureel had hij zijne oogen onmiddellijk met water en zeep afgewasschen en zich later onder genees kundige behandeling gesteld. De oogarts verklaarde ter terechtzitting, dat hjj bij Poolman een niet gevaarlijken oogcatarrh had geconstateerd, die echter spoedig tot beterschap was gekomen. Dat de catarrh door de inwerking van die peper was ontstaan, kon hy niet met zekerheid verklaren, dewijl de mogelijkheid open bleef, dat de zeep, waarmede Poolman zijne oogen gewasschen had, daarvan de oorzaak was geweest. Het O. M., waargenomen door jhr. mr. Baud, sprak zijn leedwezen uit over den geest van ver zet en wederspanniglieid tegen de politie, welke het publiek in de laatste maanden kenmerkt. Vooral deze bekl. verdiende ieders afkeuring, om dat zijne daad boven beschrijving laag- en lafhartig was geweest. Het deed ZEd. Achtb. leed, dat niet bewezen was, dat de oogontsteking aan de in werking van de peper te wijten wasimmers, nu moest men zich z. i. beperken tot schuldigverkla ring aan het wanbedrijf van gewelddadigheid tegen een bedienend beambte in functie en kon men dus slechts eene straf toepassen, die verre beneden de zwaarte der gepleegde wandaad was. Spre ker moest daarom volstaan met 3 maanden cel straf te requireeren tegen den beklaagde, die zich door de vlucht aan de arm der gerechtigheid ont trokken had. De behandeling dezer zaak werd door slechts zeer weinigen bijgewoond en liep spoedig af. Over acht dagen uitspraak. De reizigers uit België, Frankrijk en Engeland (via Vlissingen) misten heden den aan- sluitenden expresse-trein No. 14 van den Holl Spoorweg, die 10.15 uit Rotterdam vertrekt, daar te Rozendaal volgens hunne mededeeling waggons over de rails lagen en oponthoud daarvan het ge volg was. Zy moesten nu van den volgenden gewonen trein gebruik maken. De postpakketten, die per expresse- trein naar Amsterdam worden verzonden, moesten daar de internationale postwagen niet in dien trein liep in een gewoon compartiment worden over gebracht. Terwijl een koetsier Donderdag avond in do Nachtegaalstraat te Utrecht bezig was een steentje van tusschen een der hoeven van zyn paard te verwijderen met een mes, kwam een jongen voorbij die het paard streelde, of zooals hy zegt, een vlieg wilde verjagen, waarop de koetsier zich zoo driftig maakte, dat hy den jongen met het mes een steek in don buik gaf. De jongen is ernstig verwond en de dader in hechtenis. (A.) Volgens telegram u i t N i e u w - Y o r k kan tusschen 8 en 10 Augustus stormweder ver wacht worden op de Engelsche, Fransche en nabij gelegen kusten. Omtrent het te Montrouge gevon den, in stukken gesneden lijk eener vrouw, ver neemt men de volgende bijzonderheden. "Woensdag nacht, omstreeks één uur, werd door politie-agenten in een waterbak tegenover de kerk te Montrouge een in doek gewikkeld pak gevonden, behelzende twee armen en twee beenen eener vrouw; een paar uren later ontdekten andere agenten in een tweeden waterbak het bekken en eene dij tot hetzelfde lijk behoorende, terwijl weer iets later achter eene heg van den Ringspoorweg het boven lichaam werd gevonden, waarvan de linkerborst was afgesneden. De armen en beenen schijnen door eene lompe hand te zyn ontleed, doch de vleeschdeelen zyn met een zeer scherp mes afge sneden. Het hoofd ontbreekt, evenals de rechterdij en het onderlijf. Bovendien zijn de ingewanden ook niet aanwezig. Uit de stijfheid van het lijk maakt men op dat de misdaad hoogstens twee dagen ge leden is gepleegd, en dat het eene vrouw is ge weest van 25- a 26-jarigen ouderdom. Hare handen en voeten schijnen met zorg onderhouden, en doen vermoeden dat het slachtoffer, zonder eene naai ster te zyn, zich toch nu en dan met handen arbeid bezig hield. Men tracht de overige gedeelten van het lijk op te sporen, maar tot nu toe tevergeefsevenmin heeft men nog eenig ernstig spoor ontdekt wat den moordenaar betreft. Wel hebben de douane beambten aan de poort te Montrouge omstreeks halféén eene gele vigelante gezien, waarvan de koetsier zich zonderling gedroeg, doch zij hebben het nummer van dat rijtuig niet gezien en zelfs de kleur van het paard niet opgemerkt. Ook heeft een politie-agent, die van zyn dienst huiswaarts keerde, op nagenoeg datzelfde uur eene handkar zien stilstaan bij den Ringspoorweg, ter plaatse ongeveer waar later een deel van het Ijjk is ge vonden, maar verdere aanwijzingen heeft men niet. Kantongerecht te Leiden. Uitspraak in strafzaken op 7 Augustus. J. L. L. te Leiden, wegens zesmaal bevisschen van eens anders vischwater, zonder akte en zonder vergunning, na vroegere veroordeeling, veroordeeld tot 6 of 4 dagen (10 maal). P. L. te Leiden, wegens driemaal medeplichtig heid daaraan en bevisschen van eens anders visch water, zonder vergunning, na vroegere veroordeeling, tot 6 of 4 dagen (6 maal). W. B. te Leiden, wegens de straat besproeien terwyl menschen voorbijgaan, te Leiden, tot f 3 of 2 dagefi. D. v. d. B. te Leiden, wegens riool ruimen zonder vergunning, tot idem. W. v. d. K. te Leiden, wegens idem, tot idem. J. v. d. B., huisvrouw van P. E. te Leiden, wegens rjjden met een wagen op de klinkerstraat te Leiden, tot idem. C. U. te Leiden, wegens nachtgerucht verwekken te Leiden, tot f 5.50 of 3 dagen. P. W. S. te Leiden, wegens idem, tot idem. P. M. te Leiden, wegens idem, tot idem. H. C. B. te Leiden, wegens idem, tot idem. W. R. te Leiden, wegens ryden in verboden richting te Leiden, tot f 3 of 2 dagen. G. L. te Leiden, wegens idem, tot idem. A. H. W. te Leiden, wegens eene tappery niet sluiten op gezetten tyd, te Leiden, tot f 5 of 3 dagen. Ph. v. d. D. te Oegstgeest, wegens moedwillig een rytuig van de stoomtram beschadigen te Oegst geest, tot f 0.50 of 1 dag. H. v. D. te Katwyk, wegens met een vrachtwagen ryden in eene straat, waar dit verboden is, te Katwyk, tot 1 of 1 dag (2 maal). J. S. v. D. te Katwijk, wegens idem, tot f 1 of 1 dag (3 maal). B. K. te Katwijk, wegens baden in zee zonder zwembroek, tot 3 of 2 dagen. C. H. te Katwyk, wegens idem, tot idem. F. M. te Bergen-op-Zoom, wegens een hond als trekdier gebruiken te Katwijk, tot 1 of 1 dag. N. K. te Leiderdorp, wegens een riool ruimen op verboden tyd, tot 3 of 2 dagen. G. De B. te Leiden, wegens baggeren in Rijnlands boezemwater te Zoeterwoude, tot f 5 of 3 dagen. Cl. S. "W. te 's-Hage, wegens zich zonder geldig plaatsbewijs in een spoortrein bevinden, tot 1 of 2 dagen. A. "W. v. H. te Leifhuiden, wegens de vaart van eene stoomboot niet verminderen bij het voorbij varen van een klein vaartuigje, dat daardoor zonk, in de Zyl bij "Warmond, tot 10 of 3 dagen. P. v. L. te Oegstgeest, wegens afwezigheid bij beproeving der brandspuit te Oegstgeest, tot 1 of 1 dag. H. J. K. te Oegstgeest, wegens idem, tot idem. H. v. K. te Voorhout, wegens idem te Voorhout, tot idem. J. R. te Voorhout, wegens idem, tot idem. J. H. v. E. te Voorhout, wegens idem, tot idem. C. W. M. te Katwyk, wegens afwezigheid by beproeving der brandspuit te Katwyk, vrijgesproken. J. v. R. te Katwyk, wegens idem, tot f 1 of 1 dag. A. v. R. te Katwyk, wegens idem, tot idem. A. v. d. E. te Katwijk, wegens idem, tot idem. A. v. R. te Katwijk, wegers idem, tot idem. P. v. D. te Katwyk, wegens idem, tot idem. Programma's van MuzlcHtuitvoerlngen. Zomerzorg. Dinsdag 10 Aug., des avonds te zeven uren, te geven door het Stafmuziekcorps van het 4de regi ment infanterie, directeur de heer J. G. H. Mann. Eerste afd.No. 1. „Salut a Paris", Marche, (1ste uitv.), J. G. H. Mann; 2. Ouverture zum Zauberstück: „Die Irrfahrt um'a Glück" F. Yon Suppé; 3. „Laura-Walzer" nach Motiven der Operette: „der Eettelstudent", C. Millöcker; 4. Sou venir dn „Domino Noir" Opéra d'Auber, F Dunkier. Tweede afd.: No. 5. Ouverture „Phèdre", (lste uitv.), Jules M issenet6. Unvollendete Symphonie (in zwei Satsen), Franz Schubert; 7. a. Polniseher National-Tanz No. 1. (lste uitv.), Xaver Scharwenka; 1>. Yariatiën op hetOosten- rijksehe Volkslied] J. Haydn; 8. „Die Post im Walde", Schaffer; 9. Fantaisie op Motieven van het Ballet „Do Droom van den Klokkenluider", J. G. H. Mann. Musis Sacrum. Woensdag 11 Augustus, te halfacht te geven door het Stafmuziokcorps van het 4do regiment infanterie, directeur de heer J. G. H. Mann. Eerste afd.: No. 1. „Für's Yaterland", Marscli, C. Millöcker, 2. Ouver ture „Romantique", Kéler-Béla; 3. „Du und Du", „Walzer naeh Motiven der Operette „die Fledermaus", Joh. Strauss; 4. Fantaisie sur l'Opéra de Halévy „La Juive" AV. Wie- precht; 5. Meditation, adaptée au Ier Prelude de S. Bach, (lste Uitvoering), Charles Gounod; 6. Fantaisie sur des Motifs de „Faust", Opéra de Gounod, J. G. H. Mann. Tweede afd.[Ter herinnering aan de eerste opvoering van Richard Wagner's Trilogie „Der Ring der Nibelungon" (das liheingold, die Walkure, Siegfried, Götterdammerung) in het Festspielhaus te Bayreuth, 13—IS Augustus 1876.] No. 7. Einzug der Gaste auf der Wartburg aus der Oper „Tann- hauser" 8. Walkürenritt, Frühlingslied, Liebesduett, Wotan's Abschied von Brünnhilde und Feuerzauber aus dem Musik- Drama „Die Walkure"; 9. Yorspielzum Bühnenweihfestspiel „Parsifal"; 10. Fantaisie über Motive aus der Oper „Lohangrin."

Leidsch Dagblad | 1886 | | pagina 1