Hotel Huis Ter Duin, J. G. VAN DEENE, Reisartikelen! KatiijksclB Aardappelen 28 CtsT Teryolg der Advertentiën. Table d'Höte heures. MENU. Instrumen tmaker te Noordwijk aan Zee. f 2.50 per Couvert met flesch Wijn. 10 KOLONIËN. BATAVIA, 19-26 Juni. (Vervolg.) Het beschieten der posten in en om Kota-Radja houdt steeds aan. Den 28sten Mei kostte liet te Lambaroe weder een gewonde. Een door wrok of schaamte opgewonden inlandsch fuselier te Oleh-leh werd amokmaker, greep het geweer en schoot a bout portant een Europeesch korporaal en drie kameraden dood en twee andero werden bovendien ernstig gekwetst. De kracht van de berri-beri schijnt eenigszins uitgeput te geraken, althans zij wordt goedaardiger en verslindt minder slachtoffers dan voorheen, zoo schreef een part. correspondent den lOden Juni 11. aan het „Bat. Hbl." Hy laat er echter op vol gen: Toch worden straks weder zoowat tweehon derd zieken geëvacuëerd, terwijl deze boot slechts een honderdtal militairen aanbracht. Sinds den overval op Tamaran Estate heeft zich geene verandering ten goede of ten kwade in den toestand voorgedaan. De rust in Beneden-Langkat is schijnbaar weder teruggekeerd. Volgons een hier ontvangen bericht, heeft de gouverneur van de Straits een langdurig onderhoud gehad met onzen consul-generaal te Singapore, en wel, naar algemeen verondersteld wordt, over het lot der bemanning van de „Hoe Canton." De oorlogsschepen „Tromp", „Java" en „Madura" worden, naar wjj vernemen, hier aangehouden tot na terugkomst van den commandant der zeemacht over een paar dagen, ten einde alsdan waarschjjn- yk tot tuchtiging van Toekoe Oemar naar Atjeh te worden gedirigeerd Den 24sten Juni luidden de door het „Bat. Hbl." ingewonnen inlichtingen dat tot de tuchtiging van den radja van Rigas niet zal worden overgaan, alvorens de door den gouverneur van Atjeh tot dat einde aangevraagde versterkingen zouden zyn aangekomen. Volgens een telegram aan het Alg. Dbl." echter, zyn reeds den 20sten dezer 3 compagnieën Amboi- neezen van Oleh-leh naar Rigas vertrokken. Heden morgen werd ons de juistheid van dit bericht be vestigd, met bijvoeging dat vier oorlogsstoomers de kust blokkeeren. Te Penang schijnt men ook over het geval met de Hollandsche „Hoe Canton" vergadering te heb ben gehouden; de gevangen machinist is waar schijnlijk een Engelschman, en de thans weer vrij gelaten matrozen inlandsche of Chineesche onder danen van de Straits. Wy lazon ook ergens van een gesprek van den gouverneur der Straits met onzen consul. De kortste antwoorden zullen zeker wel de beste zjjn. Een voornaam onderscheid tus- schen de „Hoe Canton"- en de „Nisero"-geschie- denis is dat Toekoe Oemar een bendehoofd, een land- en zee-rooverhoofdman is, doch dat indertijd de Radja van Tenom, die hoofd van een landstreek was, aan zijne daad het voorkomen kon geven van een politieken maatregel. (A. D.) Uit goede bron vernemen wij dat de kapitein Von Geusau en de 1ste luitenant jhr. Graafland, beiden der infanterie, nadat het examen voor officier te Meester-Cornelis zal zijn afgeloopen, naar Atjeh zullen worden gedirigeerd. Bedoeld examen zal den lsten Juli e. k. een aanvang nemen. (Jav.-B.) Uit Soerabaia wordt gemeld dat de rechter commissaris voor strafzaken bij den raad van justitie aldaar, mr. Joosten, op den 2den Juli a. s. 's lands dienst met pensioen gaat verlaten. Door den gouverneur-generaal van Ned.-Indiê zijn de volgende beschikkingen genomen Civiel Departement. Verleend: Een 2-jarig verlof n. Europa, w. ziekte, aan den onderwijzer 2de kl. bij het op. 1. ond. J. Knaap. Belast: Met de Waarneming der betrekking van onder wijzer 2de kl. B Stoutjesdijk. Benoemd: Tot lid van den Baad van Justitie te Seraa- rang, mr. Ch. Samue'.s; tot assistent-resident voor de politie te Semarang, G. J. Blume; bij den post-en telegraafdienst: tot commies 3de kl. Th. H. Eman; tot tijdelijk commies 3de kl. L. C. Van Vleuten. Ontslagen: Eervol uit 's lands dienst, de resident van Pekalongan H. J. Van Swieten; op verzoek, eervol, uit 's lands dienst, de resident van Biouw en Onderhoorigheden A. H. G. Blokzeyl; uit zijne betrekking, in afwachting van hetgeen nader omtrent hem zal worden beschikt, de hoofd ingenieur bij den dienst der Staatsspoorwegen op Java J. J. Dijkstra. Departement van Oorlog. Ingedeeld: De 1ste luit. der infanterie E. M. A. Mesch bij het 10de bat. te Welte vreden; de lsto luit. der inf. J. Buys bij het rechter-half 4de bat. en de 2de luit. der inf. C. F. A. H. Fnndter bij het 7de bat.; de kapt. der inf. D. J. B. E. De Branw en de 2de luit. der inf. W. C. Bronkhorst bij het 12de bat., de 2de luit. A. B. Van Dorssen bij het léde en J. Bryan het 15de bat., 1ste luit- der Inf. D. J. Ruitenbach bij het 4de depot-bat. te Padangen de 2de luits. der int P. A. Sehras- ser Bert en W. W. Onland bij het 5de bat. Overgeplaatst: De 2do luits. der inf. H. J. Van Dienncn en E. A. B. Van Segteren bij het strafdetaehement te Ngawie; de kapt. der inf. W. P. A. Steenmeijer bij het garnizoens-bat. te Tjilatjap; en de 1ste luit. der cav. J. J. A. Van Geen bij het rcchtor-hall éde escadron te Kota-Radja de kapt. der inf. B. H. Van Schaik bij het garnizoensbatal jon te Tjilatjap; de mil. paardenartsen 2de kl. J. De Jongh naar Makassar en A. M. Vermast naar Batavia; do 1ste luit. der inf. P. J. Brandenburg als adjudant bij het gar- nizoens-bat. dor Z.-O. afd. van Borneo. Benoemd: Tot off. van gez. 2de kl. bij den mil. ge- neesb. dienst, de tijdelijke off. van gez. 2de kl. bij het Ned.- Ind. legor H. J. Lucca. Gedetacheerd: Bij het 9de bat. inf., de 1ste lnit. der art. F. C. Granpré Moliere; bij het 3de veldescadron cav. te Batavia, de lste luits. der inf. J. L. Koster en J. A. P. Gravers by het late veldescadron cav. te Salatiga, de lste luit. der inf. D. La Feberbij het 2de veldescadron cav. te Sa atiga, de lBte luit. der inf. J. W. Stoutesdijkbij de 5de comp. art. (2de bergbatt.) te Salatiga, de kapt. J. B. Van Heutz en de isto luit. N. Ten Broek, beiden der inf. Bevorderd: Bij de mil. adm.: tot majoor-intendant, de kapt.-int, H. K. J. Van den Bussche. By den militair geneeskundigen dienst: tot dirig. off. van gez. lste kl. J. Goslings [thans met verlof in Nederland] en F. Van Gelder; tot dirig. off. van gez. 2de kl. de offn. van gez. lste klasse C. D. Schuckink Kool [thans mot verlof in Nederland] en P. A. Giesbcrs. Geplaatst: De 2de luit. der art. J. J. D. Milder bij de 18de comp. te Bataviade kapt. kwartmr. J. L. Kroeze, te Kotta Badja; de kapt. intentant J. P. M. Van Hengel, bij de Vde afd. van het dep. van oorlog; de off. van gez. lste kl. P. A. Giesbers, te Willem I; de off. van gez. J. L. M. Baupp, te Weltevreden; de 2de off. van gez. M. Kleijer bij den geneesk. dienst ter Sumatra's Westkust; de mil. apotli. 2de kl. C. W. Coenen, te Soerabaia. Ontslagen: Op verzoek, wegens ziekte, eervol, uit Zr. Ms. mil. dienst, de tijd. off. van gez. 2de kl. O. G. W. Hlübek. Departement van Marine. Overgeplaatst: Van Zr. Ms. wachtschip te Batavia op Zr. Ms. wachtschip te Soerabaia, de uit Nederland verwacht wordende kapt. der mariniers, H. B. Stenfert. Vergunning verleend: Om te ropatriëeren aan den kapt. der mariniers J. C. Visser. Ontslagon: Eervol uit 's lands dienst, op verzoek, do havenmeester te Semarang D. H. Buys. DUBGERLIJKK STAND VAN LEIDEN, van 22 Juli tot en met 28 Juli. BEVALLENC. Blansjaar geb. Reitsma Z. E. C. Boucquaert geb. Ermers Z. M. De Laaf geb. v. d. Spek D. C. J. Eigeman geb. Vervooren D. A. G. Scheep maker geb. Dannijs Z. W. Verkoren geb. v. d. Wilk D. C. De Jong geb. Piket Z. F. J. De Vos geb. De Keyzer Z. M. Den Oude geb. Bavolaar D. M. C. Verplancke geb. Ouwerkerk D. J. G. v. Brugge geb. v. Rhijn Z. H. Stoeken geb. De Vrind D. G. J. Keereweer geb. Trouw D. M. C. Florijn geb. Tegelaar Z. G. v. Hoe ken geb. Filippo Z. S. H. v. Wijk geb. Berkhout D. M. Taverne geb. Blansjee Z. G. Veldhuyzen geb. Beek man Z. W. S. Brakhoven geb. Prolilfing Z. M. C. J. Verhoeven geb. v. d. Meel D. J. v. d. Steen geb. Neu teboom Z. J. H. Wiekhart geb. v. Weeren D. M. C. v. Galen geb. Laaken D. J. v. Vliet geb. Poelijoe Z. C. v. Helden geb. Betgen ^Z. A. M. II. Krantz geb. v. Dyk Z. A. C. Vlieland geb. Lijbering Z. B. Frank huizen geb. Lemstra Z. jVJ ikèa jj^Ccnnrn geb. Erdmans- dörffer D. A. M. D. v.TEs geb. Brandse D. A. Beeren- fenger geb. v. Ankum D. M. Deo geb. v. Wijk Z. G. Wijntjes geb. Spaanderman D. J. De Tombe geb. L'Ecluse D. J. De Fey geb. v. Sonsbeeic Z. M. M. v. Biemen geb. Colpa Z. L. v. Bossen geb. v. Zw.eten D. N. Ververs geb. Rietkerk D. GEHUWD: J. Staarlen wedr. en C. E. Mes jd. J. Koet wedr. en J. L. Meijer jd. OVERLEDEN: M. T. Kriek D. 20 m. J. Van der Velden Z. 19 j. P. I'. Vrijbloed D. 1G m. J. Van Strien Z. 6 m. W. F. Kriek Z. 3 j. W. Kooien M. 58 j. G. Schippers Z. 2 m. J. De Haas M. 5é j. C. P. Van Harteveld Z. 20 j. P. Mintjcs W. é2 j. J. L. Tiemeijer geb. Krieger V. 52 j. C. Van Berkel D. 7 m. J. Galjaard D. 11 m. A. Van Vliet W. j. J. Warreman D. 2 m. E. Giezen D. 6 m. J. N. M. Taverne D. j. L. Rosier gob. Kettenes W. 82 j. H. E. Van Tongeren Z. 9 j. In de vorige opgave staat als ondertrouwd opgegeven B. A. Harteveld jm. en C. S. Filippo wed. 36 j. dit moet zijn: C. S. Filippo jd. 2G j. Programma's van Muziekuitvoeringen. Musis Sacrum. Zondag 1 Augustas, te twee uren, te geven door het Stafmuziekcorps van het éde regiment infanterie, directeur de heer J. G. H. Mann. Eerste afd.: N°. 1. Klokkenmarsch uit liet Ballet „de Droom van den Klokkenluider", (op verzoek), J. G. H. Mann2. Lustspiel- Ouverture, Kélor-Béla; 3. „O schoner Mai!" Walzer nach Motiven der Operette: „Prinz Methusalem", Joh. Strauss; Fantaisie sur „Dimitri", Opéra de Victorin Joncières, E. v. Bruggenhout. Tweede afd.N'. 5. Jubel-Ouverture, C. M. v. Weber; 6. Polnischer National-Tanz N°. 1 (lste uitvoering), (arr. C. Lau), Xaver Scharwenka7. Souvenir Concertant de l'Opéra de Donizetti: „La Fille du Régiment", F. Dunkier; 8. „Les Rencontres", Marche-Potpourri, F. Dunkler. Zomerzorg. Dinsdag 3 Aug., 's avonds 7 uren, onder directie van den heer J. H. Völlmar. Eerste afd.: No. 1. Gruss an Bad Kösen, Marsch, Schirow 2. Ouverture Leichte Cavallerie, F. v. Suppé; 3. Scène en Aria uit Macbeth, opéra van Verdi; Die Jungfrau von Belleville, Wals, Milöcker; 5. Fantaisie uit Gounod's Faust, Dunkler. Tweede afd.No. 6. Fricdensfeier Ouverture (arr. Dunkler), C. Reinecke7. Romance voor Viool No. 1 voor Oboe Solo door Dunkler, v. Beethoven; 8. La Benediction des Poig- nards, uit de opéra Les Huguenots, Meijerbeer; 9. Fantaisie uit Bizet's Carmen; Völlmar; 10. Corsette Polka, Sellenick. Aangekomen badgasten te Katwijk aan Zee. Groot Badhotel: de dames Grems 2 pers., H. A. Van Beuningen 6 pers., F. J. Gilhuis en fam. 7 pers., D. Von Tromsen, H. "Wolff, F. H. B. Von Hoff en Echtg. Hotel Pension v. Tellingen: Mej. J. J. B. Ter Haar. C. Kruijt: Dr. L. H. Slotemaker, echtg. en 2. k. Hotel Levedag: Franz Weichel en bediende B. Verdoes: Mevr. A. Dasback, 4 kind. en 2 dienstb. A. C. Brouwer. Wm. Hillebrand. LICHTSTERKTE. Resultaten der waarnemingen aan de Gasfabriek. WEEK van 18 tot 24 Juli 1886. Datum. Uur. Aantal. Gemiddelde Eng. Standkaarsen. 18 Juli 8.8.45 7 18.1 19 8.15 9.15 8 17.7 20 8.15 9.15 8 18.3 21 8.15 9.15 7 18.6 22 8.15 9.15 7 18.5 23 8.15 9.15 7 18.5 24 8.15 9.15 7 18.6 Leitien, 31 Juli. Heden aangevoerd: Tarwe 3 hec toliter. Wintertarwe f 7.40 a f 7.80 Zomertarwo f 6.80 a f 7.30. Rogge H. L. Winteirogge f5.90 a f6.20. Zomer- roggo f 5.30 a f 5.80. Gerst 4 H. L. Zomergerst f 3.80 a f 3.90 Chevalier-gerst f 4.20 a f 4.60. Haver 4 H. L. Zware Haver f 3.80 a f 4.20. Lichte Haver f 3.20 a f 3.60. Duivenboonen 2 hectol. f 7.a f 8.Paar- denboonen 2 hectol. f 6.a f 6.50. Boter: 8170 kg. Grasboter, lste qualit. l/4 vat f 40. a f 54Scheiboter 2de qualit. 1/^ vat f a f Grasboter lste qualit. per kilogr. f 1.a f 1.35Schei- boter 2de qualit. per kilogr. f a f Lange Zwarte Turf 9000 dubb. hectol., f 0.21 a f 0.24. Amsterdam, 30 Juli. Aardappelen. Katwijker zand f 1.— a f 3.Noordwijker dito f 1.40 a f 3; Hillegommer dito f 2.50 a f 2.80; Andrjker Muisjes f 3.a f 3.50dito ronde f 2.50 a f 2.70; Westlandsche Klei in manden f a f dito losse f 0.80 a f 1.dito Klei Muisjes f a f dito Zand f 1.60 a f 2.Geldersche Kralen f 1.20 a f 1.50, dito Blauwe f 1.75 a f 1.80alles berekend per HL. Aangevoerd 15 versche ladingen. Markt overvoerd. Handel flauw. Ier AOüT. Potage Brunoise. Croquettes. Saumon a la Hollandaise. Filet de Boeuf a la financière. Haricots verts. Ris de Veau la Toulouse. Canenons d'Abricots. Poulet Röti. Salade. Patisserie. Glace a la Vanille. Fruits. Dessert. Breestraat 12, Lelden. Specialiteit in Barometers en Thermometer» Theater- en Veldkijkers. Zijden en katoenen Elastieken Kousen alle afnietingon, Verhand- en Verpleging^ artikelen en eene fraaie collectie PASSER DOOZEST. Reiskoffers, Handkoffers en Mailkoffers in lede linnen en waterproofReistasschen, Courirtasscb; Reisnécessaire3, Veldflesschen enz. enz. in ruinf**» keuze voorhanden. Billijke prijzen. Botermarkt 10. II. WILLE Co. Westlandsche Aardappelen 22 Cts., Wa moezlersaardappelen 16 en 18 Cts., Aalbcsse roode 7 en 8 Cts., Tulnboonen 14 en 16 Cts. i mand, Kruisbessen 8 en 10 Cts. het pond, He renboonen 7 Cts. per 100, Sn^jhoonen 18 per 100. Verkrijgbaar by M. C. LAMAIN, Chfi lammersteeg No. 1, over den Heer KNAAP.

Leidsch Dagblad | 1886 | | pagina 2