is0. 8113. lYlCaancIa^ Aiiiri istus. A0. 1886. Pit nummer bestaat Hit Twee Bladen. 6 feze (Qouraat wordt dagelijks, met uitzondering ran fon- en feestdagen, uitgegeven. Leiden, 31 Juli. o. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DEZBR COURANT: Voor Lolden por 9 meenden1.10. Franco per pool.. A&osderljjke Hommers. 1.40. 0.05. PRIJS DER ADVERTENTTEN Van 16 regelB 1.05. Iedere regel meer 0.17J. Grootore lettere naar plaatsruimte. Voor het incas- eeeren buiten de etad wordt 0.10 berekend. OlUeiëele Kennisgevinffoo. Oproeping ln werkelijken Dienst, van milicien-verlofgangers der lichtingen van 1§§3 en 1884. De Burgemeester der gemeente Leiden, Gezien de Circulaire van den Heer Commissaris des Eonings in de Provincie Zuid-Holland, van den 21stcn April 11., A. No. 1014 (2de afd.), Provinciaal Blad No. 31; Brengt ter kennis van de navolgende in deze gemeente gevestigde milicien-verlofgangers der lichtingen van 1883 en 1884, dat zij, krachtens art. 125 der Militiewet, onder de wapenen worden geroepen en daartoe respectievelijk op de hieronder vermelde dagen, des namiddags vóór vier uren, bij hunne corpsen tegenwoordig moeten zijn, in uniform gekleed en voorzien van al de voorwerpen van kleeding en uitrusting door hen bij hun vertrek met groot verlof medegenomen, alsmede van verlofpas en zakboekje, zullende de opgeroepen manschappen op de mede hieronder aangewezen tijdstippen in het genot van onbepaald verlof worden hersteld, alsdie behoorende tot het Regiment Grenadiers en Jagers, het lste, 2de, 3de, 4de, 5de, 6de, 7de en 8ste Regiment Infanterie, lichting 1883, van 11 Augustus tot 14 September, het lste, 2de en 3de Regiment Veldartillerie, lste, 2de, 3de, 4de, 5de en 6de batterijen, lichting 1883, van 20 Augustus tot 23 September, het Korps Rijdende Artillerie, lichting 1883, van 2 Sep tember tot 6 October, het lste Regiment Vestingartillerie, 7de en 8ste compagnie, lichting 1884, van 9 Augustus tot 13 September, het lste Regiment Vestingartillerie, 9de compagnie, lich ting 1884, van 16 Augustus tot 20 September, het lste Regiment Vestingartillerie, lste compagnie, lich ting 1881, van 15 September tot 20 October, het 2de Regiment Vestingartillerie, 10de compagnie, lich ting 1884, van 11 Augustus tot 15 Sepiember, het 2de Regiment Vestingartillerie, 2de compagnie, lich ting 1884, van 27 September tot 7 October, het 2de Regiment Vestingartillerie, 7de compagnie, lich ting 1884, van 15 September tot 20 October, het 3de Regiment Vestingartillerie, 8ste en 9de compagnie, lichting 1884, van 11 Augustus tot 15 September, het 3de Regiment Vestingartillerie, 5de en 6de compagnie, lichting 1884, van 15 September tot 20 October, het 4de Regiment Vestingartillerie, 7de en 8ste compagnie, lichting 1884, van 9 Augustus tot 13 September. het 4de Regiment Vestingartillerie, 9de en 10de com pagnie, lichting 1884 van 13 September tot 18 October, het Korps Genietroepen, lichting 1883, van 17 Augustus tot 18 September, de 2de en 3de compagnieën Hospitaalsoldaten, lichting 1883, van 11 Augustus tot 14 September; dat bedoelde miliciens mitsdien worden uitgenoodigd, zich op Zaterdag den 7dcn Augustus aanstaande, des voormid dags tusschen 10 en 12 uren, voorzien van hun zakboekje, aan te melden ter plaatselijke' Secretarie, tot het ontvangen van aanwijzing van de plaats waarheen zij zich hebben te begeven en van het hun eventueel toekomende daggeld of passage-biljet en dat, bijaldien ziekte of andere wettige reden hen mochten verhinderen aan deze oproeping te voldoen, zij daarvan tijdig ter plaatselijke Secretarie behooren kennis te geven, in het eerste geval onder overlegging eener genees kundige verklaring. Leiden, De Voorzitter voornoemd, 30 Juli 1886. DE KANTER. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis dat de rekening en verantwoording van de inkomsten en uitgaven dezer gemeente, over het dienst jaar 1885, met al de daarbij behoorende bescheiden, aan den Gemeenteraad op heden is overgelegd, tegelijk voor een ieder, gedurende veertien dagen ter lezing nedergelegd op de Secretarie dezer gemeente en in druk, tegen betaling der kosten, algemeen verkrijgbaar gesteld. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, DE KANTER, Burgemeester. 20 Juli 1886. E. KIST, Secretaris. De Burgemeester van Leiden; Gezien art. 21 der Wet van den 4den December 1872, Stbl. No. 134; Brengt ter algemeene kennis dat in de afgeloopen week ge ene personen aan Mazelen zijn overleden. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, DE KANTER, Burgemeester. 31 Juli 1886. E. KIST, Secretaris. Ter gelegenheid van den verjaardag van Hare Majesteit do Koningin zal op den 2den Augustus a. s. des middags te 12 uren op het schuttersveld alhier door het garnizoen eene groote parade worden gehouden. Onder bevel van den luit.-kolonel baron Van Haersolte Van den Doorn, zullen de 5de en 6ae batterij van het 2de reg. veldartillerie uit Leiden, naar de legerplaats by Oldebrook vertrekken. Het breedvoerig toegelichte besluit der alge meene Synode van de Nederd.-Herv. kerk, waarbij de heer G. H. Van Kasteel, predikant, drie ouder lingen en drie diakenen, zich te zamen noemende de kerkeraad der Nederd.-Herv. gemeente te Kollum, doch reeds door het prov. kerkbestuur geschorst in hunne respectieve betrekking, van deze hunne ker kelijke bedieningen en van hun lidmaatschap der Kerk zijn vervallen en de gemeente vacant is ver klaard, met last, aan het classikaal bestuur, om aldaar te doen wat des kerkeraads is en den ring opgedragen het dienstwerk er te vervullen, is in de zitting van gisteren definitief vastgesteld en zal ten spoedigste in het officieel orgaan openbaar ge maakt worden. Met de behandeling der aan de orde gestelde onderwerpen is men voortgegaan, nadat eerst nog was gewezen, door een der leden, op de gemeente De Wilp aan wie geen subsidie uit het fonds voor de geestelijke behoeften was toegekend, omdat geen aanvrage was ingekomen. Het was immers ge bleken dat dit verzuim te wijten is aan eene nalatig heids van den consulent, nalatigheid van welke de gemeente het slachtoffer is. Er werd echter besloten, om niet op het genomen besluit terug te komen, daar ook de noodige, door de reglementen geëischte voorwaarden niet vervuld zijn en die aanvrage niet onderzocht noch beoordeeld is kunnen worden door de synodale commissie. Op denzelfden grond is ook afgewezen een te laat ingekomen verzoek van den kerkeraad te Tessel, om nog uit het fonds tot ver betering der schraalste predikantstraktementen eene toelage van 50 te mogen ontvangen. In deze zitting ging de Synode over tot het op maken van drietallen ter voorziening in de vaca turen welke in de synodale commissie zijn ont staan door de periodieke aftreding van de niet her kiesbare leden, den predikant J. Aling Prins te Kortezwaag en den heer P. Van den Brandeler, oud-ouderling te 's-Gravenhage. Op het eerste drietal werden gebracht, de heeren H. W. JHouwing, pred. te Havelte, G. Van Duyl G.Wzn., pred. te De Rijp en M. A. Perk, Waalsch pred. te Amsterdam; de heeren Houwing en Perk by tweede vrye stem ming, en de heer Van Duyl, na herstemming met den heer J. C. Verhoeff, pred. te Utrecht. Op het tweede drietal werden gebracht de heeren mr. M. Crommelin te Utrecht, mr. O. W. Star Numan te 's-Gravenhago en dr. J. Cramer, hoogleeraar te Utrecht. Morgen zal de benoeming plaats hebben tot lid van het algemeen college van toezicht uit de Synode. Wordt aangewezen by eerste stemming de heer E. Cesar Segers, pred. te Leiden en tot diens secundus, na herstemming met den heer Van Duyl, de heer C. F. Gronemeyer, pred. te Apeldoorn. Gedurende deze week zjjn dagelijks in de Stedelijke Werkinnchting alhier opgenomen van 31 60 volwassen personen en van 2 7 kinderen. De gemengde commissie voor de stenographic uit de beide Kamers der Staten-Generaal heeft be noemd, met ingang van 1 Januari a. s. Tot directeur der stenographische inrichting, den heer C. A. Steger, eersten stenograaf; tot eersten stenograaf, den heer J. B. Rietstap, tweeden steno graaf; tot tweeden stenograaf, den heer J. Boude- wjjnse, stenograaf; tot stenograaf, den heer J. H. T. Wildeboer, adspirant-stenograaf, en tot adspi- rant-stenograaf, den heer J. B. Van der Worff, leerling-stenograaf. Voorts heeft de commissie bepaald, dat na 15 November 1886, op een rteder te bepalen dag, een vergelijkend examen zal worden gehouden tot het aanstellen van een leerling-stenograaf. Tot dat onderzoek kunnen alleen zy worden toe gelaten, die op den 15den November 1886 hun 21ste jaar nog niet zyn ingetreden. Het onderzoek zal omyatten: de kennis van de moderne talen, van de beginselen der nieuwe ge schiedenis en aardrijkskunde en van de beginselen der Nederlandsche staatsregeling, benevens eenige bekendheid met de gronden der staathuishoudkunde. Aan de sollicitanten zal de gelegenheid worden verstrekt, om blijk te geven van hunne praktische bedrevenheid in het houden van aanteekeningen van het gesprokene, hetzy door middel der steno graphic of op andere wyze. In de Staatscourant van heden wordt door het ministerie van binnenlandsche zaken de uitslag openbaar gemaakt van het van 12 tot 17 Juli 11. te ,s-Gravonhage gehouden examen, bedoeld bij art. 12 der wet op het hooger onderwys, ter ver krijging van een getuigschrift van bekwaamheid voor de studie aan eene universiteit en de uitslag van de eindexamens der gymnasia in 1886 gehouden. Naar wij vernemen, is door de afdeelingen der Tweede Kamer geen redactie van art. 76 der Grondwet voorgesteld, maar werd van de Regeering de formuleering, in den geest als in het Adres van Antwoord is aangeduid, verlangd. (H.) Door den Koning-Groothertog zyn benoemd: tot groot-officier in de Orde van de Eikekroon M. Hacké, directeur-generaal, en tot ridder M. Schle- gelmilch, hoofdambtenaar by het bestuur der tele grafen in het Duitsche Rijk, te Berlijn. De heer J. M. Prins, onderwijzer by de Rijks normaallessen te Helder en als N°. 1 geplaatst op eene der voordrachten tot benoeming van hoofden aan openbare lagore scholen te Amsterdam, heeft bericht niet voor die betrekking in aanmerking te willen komen. Dr. C. Honigh, bibliothecaris en leeraar aan de Ryks-Landbouwschool te Wageningen, zal zich naar Berljjn begeven ten einde zich op de hoogte te stellen van het landbouw-onderwijs aldaar. Door Ged. Staten van Zuid-Holland is de inschrijving opengesteld tot 16 Augustus, op de 2de Serie van 200 aandeelen a f 1000 der leening groot f 2,200,000 van 1885. Aan deze Serie is eene rente verbonden van 3'/, pet., aanvangende 1 Oc tober 1886. Blijkens een by het departement van marine ontvangen telegraphisch bericht, is Zr. Ms. zeil- korvet „Nautilus", onder bevel van den kapt. ter zee C. A. Le Bron de Vexela, in den middag van 29 dezer van Edinburgh vertrokken, koers stellende naar Nederland. Aan boord was alles wel. Z. M. heeft aan mr. W. H. Royer, te 's-Gra venhage, met ingang van 16 Aug. a. s., op zyn verzoek eervol ontslag verleend als schoolopziener in het arr Woerden; benoemd: met ingang van 10 Aug. a. s., tot burgemeester van Deil, mr. M. Kolff, secretaris dier gemeente, en tot burgemeester van Geldermalsen A. J. A. Verwey, secretaris dier gemeente; met ingang van 18 Aug. a. s., tot bur gemeester van Zevenhuizen, P. C. Stoopmet ingang van 22 Aug. a. s., tot burgemeester van Oude Niedorp P. Wonder Az., secretaris dier gemeente jhr. mr. H. C. J. Testa, gezantschaps-attaché in algemeenen dienst, werkzaam by het dep. van buitenlandsche zaken, met ingang van den 15den Aug. a. s. bevorderd tot gezantschaps-secretaris der tweede klasse, en in die hoedanigheid geplaatst by Zr. Ms. gezantschap te Weenen; den lsten luit. F. C. G. A. A. Schwartz en den 2den luit. J. P. L. Niesten, van het 2de, den 2den luit. O. W. Gobius, van het 5de, den 2den luit. A. Sieburg, van het 6de, alsmede den lsten luit. D. W. De Jager en den 2den luit. J. A. Franken van het 8ste reg. inf., voor den tyd van vyf jaren gedeta cheerd bjj het wapen der inf. van het leger in Nederl.-IndSë.

Leidsch Dagblad | 1886 | | pagina 1