N°. 8068. Woensdao O Juni. A0. 1886. feze <Qourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Leiden, 8 Juni. LEIDSCH DAGBLAD. PRIJS DEZER COURANT: Jt#t Lalden per 8 maanden1.10. Vrenoo per post1.10. Af>nderljjke Nommers0.05. PRIJS DER ADVERTENTIEN: Van 16 regels ƒ1.05. Iedere regel meer 0.171» Grootere lettors naar plaatsruimte. Voor het ineaa- seeren buiten de stad wordt 0.10 berekend. Kaar aanleiding van de discussiën in de Raads- ing .in 3 December jl., waarin aan de orde was iteld een voorstel van B. en Ws. tot uitdieping de Kool- en Brandewijnsgrachten, heeft de mmissie van fabricage een nader onderzoek doen itellen omtrent de daarbij ter sprake gebrachte pinp van genoemde grachten. Uit een thans ergelegd rapport der genoemde commissie blijkt de osten van de demping met het leggen een riool kunnen worden geraamd op f 7300, wijl, .vanneer bovendien bestrating met nieuwe ■enen ïoet plaats hebben, alsdan de kosten zullen Irage ongeveer f 10,000. De kosten voor be ating met oude steenen door stads werklieden lien imoedelijk uit de betrekkelijke postender ;root'g kunnen worden gevonden. Na het her- euwdi onderzoek komt het B. en Ws. nu voor door uitdieping op de wijze als thans door de unis-ie van fabricage wordt aangegeven, eene ildoen le verbetering zal worden verkregen en aan demping belangrijke bezwaren zijn ver inden. Zjj geven daarom in overweging naar aan- iding van de door de commissie gestelde vraag impinof uitdieping, te besluiten dat de Kool- Brai i tewynsgrachtëy._ zullen worden uitgediept, larva de kosten zijn geraamd op f 660. - B :t zal vermoedelijk bekend wezen dat de venz; 1 der Gehoorzaal in den laatsten tijd voor braik niet geschikt was, op grond dat daaraan rstel) igen noodig zijn. In het plafond nl. der nedei oorzaal langs de Breestraat, zijn van tijd tijd belangrijke scheuren ontstaan, ten gevolge trillende beweging, die veroorzaakt werd door te erren afstand waarop de binten van elkan- zij gelegen, die daarenboven niet voldoende |a gekoppeld. Die toestand is te verbeteren door versterken van den bovenvloer, waartoe noodig een be Ik in te schuiven tusschen ieder paar ten on de binten door kruisen behoorlijk te ippelen, waartoe het plafond der benedenzaal met garderobe afgenomen en vernieuwd moet worden dientengevolge het beschadigde verf- en stuka- orwe k opnieuw geverfd, bijgewerkt en gepleis- Itl. boven en beneden, welke beide lokalen trou fens toch behoorden te worden geverfd. De kosten dit werk worden geraamd op f 1330, waar- i de som voor onderhoud van huizen enz. moet torden verhoogd. Tot het verrichten van dit werk tordt een tijd van zes weken vereischtgedurende in tijd kunnen de zalen niet worden gebruikt, «dat eerst na den afloop der Leidsche kermis ürmedo een aanvang kan worden gemaakt. Tot Q tyd zullen evenwel de beide zalen niet geljjk- dig mogen worden in gebruik gesteld. - Den 28sten Januari jl. heeft plaats gehad de «nbsre verhuring van de twee huizen op de ilmarkt Nos. 5 en 6, voor den tyd van drie ten, ingaande 1 Mei 1886. De huur van het huis 5 is alstoen gegund aan den eenigen inschrijver Brummelkamp voor f 300 per jaar, terwijl voor 't huis No. 6, tot 1 Mei jl. verhuurd aan P. Du oix voor f 300, geene inschrijving was ingeko- en. Thans heeft de heer P. A. Van Aken, inge- eur-administrateur der Leidsche Duinwater-Maat- happij, verzocht het huis te huren voor f 300 r jaar en voor den tyd van drie jaren in te gaan Augustus a. s. Vermits tegen de inwilliging van verzoek by B. en Ws. in geenerlei opzicht be dingen bestaan, geven zy in overweging het :s op de Aalmarkt No. 6 te verhuren aan P. A. ;jl Aken voor de som van f 300 per jaar, en ■tos voor den tyd van drie jaren, in te gaan 1 'gustus 1886, met de bevoegdheid aan huurder vorhuurder om de huur ten allen tyde te doen 'fiigon, mits daarvan minstens zes maanden te '*6a kennis gevende. Blykens een rapport der commissie van fabri cage zijn eenige herstellingen noodig in de woning van den directeur der Kweekschool voor onder wijzers en onderwijzeressen, hoofd der Leerschool, waarvan de kosten worden geraamd op ongeveer f 700. Aangezien door de aangegeven veranderin gen aan de bestaande bezwaren kan worden te gemoet gekomen en daardoor eene verbouwing onnoodig wordt, welke eene uitgave van ongeveer f 1900 zou vorderen en waarvan het gevolg zou wezeri dat de woning tijdelijk buiten gebruik zou moeten worden gesteld, vereenigen B. en Ws. zich met het voorstel der commissie en geven zij in overweging tot de voorgestelde herstellingen te besluiten. Tevens leggen zy over een staat van de posten der begrooting voor 1885, welke gebleken zijn niet voldoende te wezen ter bestrijding van de vereischte uitgaven, tot een totaal bedrag van f 2600.86'/2. Zjj stellen voor daarin te voorzien door afschrijving van den post voor onvoorziene uitgaven. Door B. en Ws. wordt aan den Raad mede gedeeld dat de heer H. C. Hartevelt ontslag heeft genomen als bestuurder van de Stedelijke Werk inrichting uit de leden van den gemeenteraad, zoodat zij in overweging geven, lo. aan den heer Harte-, velt "Alen dank der vergadering te betuigen voorjdcL diensten in die betrekking aan de gemeente beWé-' zen, 2o. tot de benoeming van een bestuurder van de Stedelyke Werkinrichting uit de leden van den gemeenteraad over te gaan. Bestuurderen van genoemde inrichting dragen bovendien voor de volgende dubbeltallen, ter ver vanging van de leden van hun bestuur buiten den gemeenteraad die den lsten Juli moeten aftreden, zynde de heeren C. J. Leembruggen en M. W. Jaeger, welke weder opnieuw benoembaar zijnlo. de heeren C. J. Leembruggen en J. Zaalberg JCz.; 2o. de heeren M. W. Jaeger en A. G. Hessels. Wegens het overlijden van den heer J. Yan Heukelom Jr., die op 1 Juli a. s. aan de beurt van aftreden was, wordt ter aanvulling van het bestuur buiten den Raad het volgende dubbeltal aangebo den: de heeren W. C. Jeltes en C. J. M. Swaan. Door curatoren van het Gymnasium alhier is eene aanbevelingslijst van benoembaren, na ver. hoor van den inspecteur, ingezonden voor de be noeming van een leeraar in de Fransche taal- en letterkunde aan het Gymnasium, waaruit bljjkt. dat in de eerste plaats wordt aanbevolen de heer A. N. Clavier, leeraar aan het Gymnasium Willem III te Batavia, met verlof te 's-Gravenhage. B. en Ws. geven dus in overweging tot eene benoeming over te gaan en wel om de in de betrekkelijke stukken aangevoerde redenen, tot eene tydelyke benoeming tot het einde van den cursus 1887/88. Reeds meermalen is zoowel by commissarissen der Gasfabriek als by het college van B. en Ws. de aandacht gevestigd op de minder gunstige lig ging der petroleumpakhuizen op het Raamland onder Leiderdorp, nu aldaar een gashouder is opgericht. Het pakhuis toch van J. L. Creyghton en de firma Verkouw Stokhuyzen, voor de oprichting waarvan indertijd een gedeelte grond van het Raamland in gebruik is gegeven, is gelegen in de onmiddellijke nabijheid van den gashouder. Er kan niet worden ontkend dat hierdoor voortdurend brandgevaar aan wezig is en bjj eventueele beschadiging van den gashouder de geregelde leverantie van gas door gebrek aan de noodige gasbergruimte belangrijke storing zoude moeten ondervinden. Bovendien zal de hier bedoelde grond na verloop van korter of langer tjjd voor uitbreiding der gasfabriek moeten worden ingenomen. Het is alzoo noodzakelijk dat het petroleumpakhuis worde verwijderd en het ge bruik van den grond aan de belanghebbenden wordt opgezegd, ten einde het gevaar worde opgeheven en de grond wederom ter vrije beschikking kunne worden gesteld van commissarissen der gasfabriek:. B. en Ws. geven daarom in overweging het ge bruik van den grond van het Raamland aan de firma Verkouw Stokhuyzen en J. L. Creyghton in gebruik gegeven voor de oprichting van een petroleumpakhuis op te zeggen met dien verstande dat vóór 1 Januari 1887 de grond moet zjjn ont ruimd. Voor - de inrichting van eene nieuwe berg plaats elders bljjft dan voldoende tjjd beschikbaar, terwjjl de beslissing omtrent de opzegging van het gebruik van den aan de andere zjjde van het Raam land gelegen grond aan de firma weduwe Van Haansbergen Dutilh en de weduwe Kreps, door hen voor hetzelfde doel in gebruik, doch geen brand gevaar opleverende en niet zoo onmiddellijk noodig, voorloopig kan worden aangehouden. Tot predikant bjj de Ev.-Luth. gemeente te Bodegrave is beroepen ds. C. A. Evelein te Leiden. Het eerste natuurkundig examen is te Utrecht met goed gevolg afgelegd door den heer J. C. Van der Harst. Op het Noordelijk Evangelisch Zendingsfeest, 28 e. k. in het Asser Bosch te houden, zal als spreker o. a. optreden ds. Sogers, van Leiden. De Rijn-Spoorwegmaatschappij zal bjj gelegen heid der studenten-maskerade te Utrecht, op 22 dezer, de volgende buitengewone treinen doen loopen en aan alle tusschenstations doen stilhouden: Van Amsterdam Centraalstation 5.45 's nam., (Weesperpoort 6 uren), aankomst Utrecht 7 uren. Van Arnhem 4.30 nam., aankomst Utrecht 6 uren. Utrecht 11.30 avond, Amsterdam Weesperpoort 12.45, Centraalstation 1 uur. Utrecht 11.20 av., aankomst Den Haag 1 uur. 11.— Leiden 12.25. 11.15 Arnhem 12.50. Bovendien zal van 22 tot en met 26 dezer da gelijks 's avonds 10.45 een sneltrein van Utrecht vertrekken, aankomende te Gouda 11.25, te Rotter dam 11.45 en te 's-Gravenhage 12 uren. Ter vervulling der predikants-vacature bij de Ned.-Herv. gemeente te Sassenheim is uit een drietal predikanten, bestaande uit de heeren Van Loon te Vries (Drente), Planten te Wjjhe enWan- rooy te Nieuwland, eerstgenoemde beroepen. Op het alphabetisch twaalftal stondendds. Beeckman te Breda, dr. Blauw te Eist, Boon te Enkhuizen, Bruna te Purmerend, Doornbos te Holwerd, Fortuyn te Zwammerdam, Jolles te Noordwjjkerhout, Klin kenberg te Goor, Van Loon te Vries, Planten te Wjjhe, Rjjerkerk te Veenwouden en Wanrooy te Nieuwland. De heer L. Vjjverberg, lid van den Raad der gemeente Zoetermeer, heeft zijne woonplaats over gebracht naar de gemeente Stompwjjk, zoodat door hem een der vereischten, vermeld in art. 19 der Gemeentewet, is verloren, en dus, ter zjjner ver vanging, moet worden overgegaan tot verkiezing van een nieuw lid. De Raad dier gemeente heeft besloten de levering van eene nieuwe brandspuit op te dragen aan Gebr. Rencke te Utrecht. De beproeving zal ge schieden a. s. Dinsdag, 's namiddags te vjjf uren. De Hollandsche IJzeren-Spoorwegmaatschappij heeft toegestaan dat de leden der Vereeniging van gepensionneerde onderofficieren en minderen van het Nederlandsche leger, die de algemeene verga dering te 's-Gravenhage op 11 dezer willen bijwonen, vervoerd worden tegen militair tarief, op vertoon van een tyewjjs van lidmaatschap. Te Scheveningen circuleert een adres aan den minister van waterstaat, houdende verzoek, niet toe te staan dat de stoomtram van de Hollandsche IJzeren-Spoorwegmaatschappij eene viaduct maakt over den Scheveningschen weg, welke daardoor geheel zou worden bedorven.

Leidsch Dagblad | 1886 | | pagina 1