t nummer beslaat «it Twee Bladen. Maandaa 7 «Xmil. A0. 1886. feze fèourant wordt dagelijks, net uitzondering van fon- en feestdagen, uitgegeven. Leiden, 5 Juni. LEIDSOH N°, 8066. DAGBLAD. PRIJS DEZER COURANT: yaar L«idtn per 8 meenden1.10. yttnoo per post1.40. Afrenderiyke Nommers0.05. PRIJS DER ADVERTENTIEN: Van 16 regels 1.05. Iedere regel aeer 11T|. Grootere letters naar plaatsruimte. Toor het inoM* seeren buiten de stad "wordt f 0.10 berekend. Officiëele Kennisgevingen. igemeeeter en Wethouders van Leiden jien art. 6 der Verordening van den llden November (Gemeenteblad No. 4 van 1881); togen ter algemeene kennis dat tot het doen inschrij- vu» nieuwe leerlingen voor de openbare seholen r voorbereidend en voor uieer uitgebreid lager trffljS gelegenheid zal gegeven worden: or die voor voorbereidend meer uitgebreid lager onder- voor jongens en meisjes, in het schoolgebouw aan de sVest or die voor meer uitgebreid lager onderwijs: r 1ste klasse, voor jongens, in het schoolgebouw aan iilmarkt i 1ste klasse, voor meisjes, in het schoolgebouw aan Eoommarkt r 2de klasse, voor jongens, in het schoolgebouw aan (ieterakerkstraat 7 2de klasse, voor meisjes, in het schoolgebouw aan Breestraat; wel van den 7den tot en met den 19den Juni dagelijks (den Zondag uitgezonderd), van des voor lage halfnegen tot negen uren, en op Maandag, dag, Donderdag en Vrijdag bovendien van hal ft wee twee uren des namiddags. Burgemeester en Wethouders voornoemd Leiden, DE KANTER, Burgemeester. Juni 1886. E. KIST, Secretaris. Hoogere Burgerschool voor Jongens. ;emeester en Wethouders der gemeente Leiden brengen, ilgtmeene kennis van belanghebbenden dat het admissie- meit voor de Hoogere Burgerschool voor Jongens, is 1886/87, zal plaats hebben in het gebouw op de rskcrkgracht op Donderdag 8, Vrijdag 9 en Zater- 10 Juli 6. k., en dat gelegenheid tot inschrijving van we leerlingen zal worden gegeven op Woensdag 16, fn 3D Juni a. 8., des voormiddags van 10 tot 12 Uren [fuoemd schoolgebouw. Burgemeester en Wethouders voornoemd, eiden, DE KANTER, Burgemeester, uni 1886. E. KIST, Secretaris. de vergadering van den Raad der gemeente ien, op Donderdag den lOden Juni a. s., zal i. aan de orde worden gesteld het voorstel van der Raadsleden de heeren De Goeje, Van der iren, Krantz en Was. -In de vergadering van Hoofdingelanden van Ryn- 1, belegd tot opmaking van eene voordracht den Koning voor de vacature van dijkgraaf, t lo. Augustus a. s. ontstaande door de perio- ke aftreding van den heer S. De Clercq Wz., i geplaatst de drie volgende candidatende heeren ïe Clercq Wz., T. P. Viruty en C. H. Bn. Van Handt. - De Kinderbewaarplaats alhier is in de afge- en maand bezocht door 575 kinderen. De afdeeling Leiden en Omstreken derNeder- dsche Maatschappij ^oor Tuinbouw en Planten- hield hare eerste zomervergadering, onder- esidium van dr. H. Boursse Wils, weer in de #te zaal van „Zomerzorg." De agenda beloofde niet veel; toch moet deze gadering, om hetgeen er besproken en besloten ltd, belangrijk genoemd worden. Sa voorlezing der notulen van de vorige verga ting, deed de secretaris mededeoling der inge- nen stukken, namelijk; lo. een brief van het «fdbestuur met verzoek om vóór lo. Juli punten geven, ter behandeling in de algemeene ver- dwing; 2o. missive van Burgemeester en Wet- iders van Leiden, met eenige afdrukken der ordening, het reglement bevattende voor de atenbeurs, en 3o. mededeeling van den heer D- Speet dat de door sommige leden bestelde 'thgrond is afgeleverd. ervolgens werden door den secretaris de vol- mededeelingen gedaan: dat tot bode is aangesteld het lid F. J. "'ykenkamp dat het programma voor de tentoonstelling 3 Woemperken, te houden in den tuin van „Zomer zorg", bjj gelegenheid van de algemeene vergadering, gedrukt aan de leden is toegezonden; 3o. dat het bestuur aan zijne leden de heeren Roelofs Heyrmans, Kriest en Hemerik de samen stelling van een concept-programma voor de in het voorjaar te houden tentoonstelling, voornamelijk van bloeiende bolgewassen, heeft opgedragen, en zich voorstelt dit in de eerstvolgende ledenvergade ring aan de goedkeuring der afdeeling te onder werpen. Hierna werden door den voorzitter met eene waardeerende toespraak de certificaten 1ste klasse uitgereikt, door de afdeeling toegewezen aan de heeren J. A. De Rooy, te Oegstgeest, voor een in de December-vergadering ingezonden verzameling vervroegde tulpen, en E. Th. Witte, thans te Her- renhausen, by Hannover, (afwezig) voor eene ver zameling gedroogde Nepenthes-bekers. De voorzitter stelde nu aan de orde de punten ter behandeling voor de algemeene vergadering, voor zoover die thans reeds waren ingekomen. Nadat de behandeling hiervan was afgeloopen, stelde de heer F. A. Dee voor, ook dit jaar weder eene excursie naar Valkenburg te organfseeren. Toen, op de vraag van den voorzitter, de keer Lam berts Hurrelbrinck zich bereid verklaarde de" leiding daarvan andermaal op zich te nemen, wetd besloten dit voorstel op de agenda der eerstvolgende leden vergadering te brengen. Daar het al of niet doorgaan hiervan natuurlyk afhankelijk gesteld wordt van het aantal deel nemers, is het, volgens „Semp.", zaak dat leden van andere afdeelingen, die van de party wenschen te zjjn, dit binnen eene maand aan den secretaris der afdeeling doen weten. Daarna volgde nog een voorstel van den heer G. F. Hemerik, door den secretaris ingeleid, dat om de nuttige strekking er van, zeker belangryk mag genoemd worden. Dit had namelyk de strek king om een afzonderlijke afdeelingskas aan te leggen, ten einde daaruit de kosten te bestrijden voor het bezoek van eenige kweekers aan de vyf- jaarlijksche Internationale tentoonstellingen te Gent. Dit voorstel gaf tot uiting van verschillende ziens wijzen aanleiding; daar het niet op de agenda stond, werd besloten het aan te houden tot de volgende vergadering, wanneer door het bestuur eenige nadere bepalingen te dier zake zullen worden ter tafel gebracht. In de bus werden de volgende vragen gevonden lo. Hoe komt het dat men in het buitenland altijd afgesneden bloemen in voorraad heeft, zelfs gedurende de strengste winters, terwijl dit in Nederland niet zoo is? 2o. Ware het niet wenschelyk dat er ook hier te lande in die behoefte voorzien werd, aangezien hier jaarlijks voor duizenden aan afgesneden bloe men wordt ingevoerd? De heer J. D. Speet verklaarde zich bereid dien aangaande in de volgende vergadering eenige mede deelingen te doen. Hierna werd de vergadering door den voorzitter gesloten. Op deze vergadering waren ingezonden door den heer W. Van Veen: lo. Een plant in knop van de beroemde Roos W. F. Bennet, met eene plaat van de bloem, en een dito van de Roos Her Majesty. Voorts een aantal afgesneden bloemen, o. a. van Lychnis dioica flore pleno, Mimulus Moschatus fl. rubro, eenige in Engeland voor perken gekweekte zeer fraaie Viola's tricolor, enz.en door den heer J. Kors eene verzameling bloemen van Violo tri color. J. M. Gedurende deze week zyn dagelijks in de Stedelijke Werkinrichting alhier opgenomen van 34 68 volwassen personen en van 10 19 kinderen. Overgeplaatst zyn: de off. van gez. 2de kl. J. A. L. Coenen v. h. 4de reg. inf., gedetacheerd by het mil. hospitaal te Haarlem, op 10 Juni a. s. by dat te BredaH. Folmer van het 5de bat. 4de reg. inf., gedetacheerd by het mil. hospitaal te Leiden, op 15 Juni a. s. by het 2de bat. 6de rog. inf. te Breda; J. Nord van het 1ste bat. 5de reg. inf. by het 4de reg. te Leiden, blijvende hij gede tacheerd by het mil. hospitaal te Delft. Door de liberale kiesvereeniging „Helder" te Helder zyn tot candidaten voor de Tweede Kamer gesteld de heeren mrs. W. Van der Kaay en J. L. De Bruyn Kops. De kiesvereeniging Vrijheid en Recht" voor Alfen en omstreken heeft tot candidaten voor de aan staande verkiezingen geproclameerd de heeren J. H. Donner en O. baron Van Wassenaer Van Catwjjck voor Leiden, en mr. U. H. Huber en jhr. nar. K. A. Godin De Beaufort voor Gouda. Uit Haarlem bericht men dat aldaar is opgericht eene centrale anti-revolutionnaire kiesvereeniging voor dat district. Door deze vereeniging zyn can- didaat gesteld de heeren S. baron Van Heemstra, van Sassenheim, en mr. D. P. D. Fabius, van Amsterdam. Naar aan de „Tijd" wordt medegedeeld,-is Mgr. Spolverini, apostolisch internuntius te 's-Gra- venhage, benoemd tot ridder-grootkruis der Oosten- ryksche orde van Frans-Jozef. Jhr. W. Van Citters, oud-burgemeester van. Zieriksee, is door de koningin-regentes van Spanje benoemd tot commandeur der orde van Isabella la Catholica. De burgemeester van Diemen, mr. W. K. L. Van Walré, heeft tegen 15 Juli a.s. ontslag uit die betrekking aangevraagd. De ritmeester J. P. Wynstroom, van het 3de regiment huzaren te 's-Hage, wordt benoemd tot instructeur in de rijkunst by de Ilde afd. der Krijgsschool. De werving voor het 1ste en 3de regiment huzaren, welke wegens voltalligheid van die corpsen tydelijk was gesloten, is heropend. Onder de in dit jaar naar Indië uit te zenden suppletie-troepen zullen alsnog begrepen worden 30 cavaleristen en 200 artilleristen, zonder dat daardoor het contingent van 2000 man zal worden verhoogd. Het denkbeeld om het Nederlandsche Volk een nationalen feestdag te schenken, waarvoor het „Utr. Dagblad," zooals men zich herinneren zal, verleden jaar den geboortedag van het Prinsesje aanbeval, is te Utrecht nog niet opgegeven. Daar ter stede toch zijn een paar vergaderingen van belangstellenden gehouden en in eene nader ge houden byeenkomst is nu besloten, maatregelen te beramen, die tot viering van een nationalen feestdag kunnen leiden. Om bjzondere redenen is evenwel daartoe niet de Prinsessedag gekozen. Aanvankelyk is volgens het „U. D." bepaald, dat men trachten zal den aanstaanden TOsten verjaar dag van Z. M. den Koning met meer dan gewonen luister te doen vieren. Eene commissie is benoemd, om het tot nu toe besprokene nader in overweging te nemen en voorstellen te ontwerpen, en die aan het oordeel van eene in September te houden ver gadering te onderwerpen. In het 4de district van het grootwaterschap van Woerden, hoofdplaats Harmeien, is tot hoofd ingeland-plaatsvervanger gekozen de heer Jacobus Boer, en in het 6de district, hoofdplaats Kamerik, moet voor hoofdingeland-plaatsvervanger herstem ming plaats hebben tusschen de hh. A. Ekelschot on T. Oostrum. De Paus heeft benoemd tot geheim kamer- lieer den heer A. W. Van Rijen, president van het seminarie te Hoeven.

Leidsch Dagblad | 1886 | | pagina 1