Oemeigd Nl*vira> Door de politie alhier is in eene slaapstede aangehouden de persoon van J. H. O., niet alhier tehuis behoorende, die met in de Fran- sche taal geschreven bedelbrieven bij de gegoede ingezetenen rondging. Het bleek tevens, ofschoon hy een anderen naam had aangenomen, dat hij een oüde bekende der politie is, daar hy reeds ver scheidene vonnissen wegens misbruik van vertrou wen en een wegens diefstal heeft ondergaan. Na opgemaakt proces-verbaal is hy ter beschikking van den officier van justitie te 's-Gravenhage gesteld. By de zware onweersbui, welke gis teravond boven deze gemeente en omstreken los brak, trof de bliksem te Lisse een der huizen van een blok van negen woningen in het Oosteinde, echter zonder eenige andere schade te veroorzaken dan het afslaan van kalkschilvers van den buitengevel en de buitenluiken en aan een vóór de woning staanden boom. De bewoners kwamen met den schrik vry. By de heden vanwege de Vereeni- ging tot bevordering der belangen van de rundvee teelt in Zuid-Holland" te Alfen aan den Ryn ge houden stierenkeuring waren ingezonden 8 twee jarige en 4 eenjarige stieren, waarvan vooral de tweejarige uitnemend waren. De 1ste prys van f 50 voor tweejarige werd toegekend aan den zwartbonten stier, behoorende aan W. Heemskerk te Warmond; de tweede prys aan den zwartblaar stier, behoorende aan F. Velen- turf te Hazerswoude. De 1ste prys van f 30 voor éénjarige werd toegekend aan den blauwbontbles van C. De Jong Jr. te Rietveld en de 2de prijs van 20 aan den zwartbonten van S. Prins Dzn. te Rietveld. Prachtig weer lokte een vrij druk bezoek uit. Een en ander werd opgeluisterd door muziek onder leiding van den kapelmeester Ulrich. In de afgeloopen week is onder Haarlemmermeer een hit, voor een wagentje ge spannen, behoorende aan P. v. D. te Hoofddorp, door baldadigheid van jongens achteruit in de Ringvaart by Aalsmeer geraakt. Door spoedige hulp is het paard behouden op het droge gebracht. Ter secretarie der gemeente Zwam- merdam heeft de landbouwer J. K. aangifte gedaan van de geboorte van zijn 25ste kind, waarvan 5 uit zyn eerste en 20 uit zyn tegenwoordig huwelyk. Eenige Haagsche burgers, die blyk gaven van in het hotel „Haagsche Bosch" gelogeerd te hebben, togen Zondag-morgen, vergezeld van een paar militairen, huiswaarts. Op het Smidswater gekomen, ontmoetten zy aldaar eene jonge dochter, die in een emmer melk had gehaald. Het laat zich begrypen dat deze het hard te verantwoorden had, doch toen een der zonen van Mars het zoover dreef, dat hy haar een kus wilde ontstelen, was goede raad duur, maar in een oogwenk plaatste de deern den emmer als een tweede schako boven op het hoofd van den mili tairen Don Juan. Men kan zich zelf nu wel voorstellen, hoe hij er na deze onverwachte melkkuur uitzag. (H. G.) Men verzekert dat de dienstmeisjes in Den Haag, die hun dienst komen presenteeren doch mevrouw niet thuis vinden, eenvoudig hun visitekaartje afgeven. Volgens een der H a a g s c h e b 1 a d e n zoekt de Goudsche politie-commissaris een 50-jarigen touwslager met„lichtblauw haar!" Als die niet spoedig wordt gevonden en teruggebracht, zegt de Haagsche Sprokkelaar van het „Utr. Dbl.", dan is de politie geen knip voor haar neuswaard. Te Scheveningen kwamen gisteren in afslag 130 vaten en 400 manden Engelsche en Deensche schol, bestemd voor de drogerijen. Voor het vat werd f 12 tot f 15 en voor de mand f 8.50 tot 11.50 besteed. Slechts één schuit kwam versche visch aanbren gen, ze besomde f 70. Vier schuiten hebben de schrobnetvisschery ge staakt om voor de haringvisscherij opgetuigd te worden. In den nacht van Vrjjdag op Zater dag overleed te Rotterdam plotseling in een der hotels zekere K., uit Terborgh. De politie had heel wat moeite om het lijk van de derde verdieping naar beneden te brengen, wat licht te begrijpen is, als men weet dat die heer een lengte had van 2 meter, by eene breedte van 57 cM. en circa 330 halve kilo's woog. De drenkelingenwagen, waarmede het lyk naar het ziekenhuis werd over gebracht, bleek dan ook voor deze gelegenheid te klein. Maasb De uitslag van dete Rotterdam ge houden koffieveiling is, dat de opbrengst van goed ordinair bedraagt 26y4 cents per 1/2 kg., terwyl de taxatie 25J/t beliep. Het gerechtshof te Amsterdam deed heden uitspraak in de zaak tegen Lavertu en Bot, in zake den bekenden horloges-diefstal op den Haarlemmerdijk aldaar en veroordeelde hen resp. tot eene tuchthuisstraf van twaalf en acht jaren. Hedenmorgen zijn te Soest huis en inboedel van de wed. De Boer door brand vermeld. Niets was verzekerd. De oorzaak van het onheil is niet bekend. Ten huize van den landbouwer T. Doorn te Hooge-Smilde, is Maandag een gruwelijke moord gepleegd op diens dochter Aaltje, die zich alleen te huis bevond. De ongelukkige was met messneden aan hals, voorhoofd, enz. als overdekt. Diefstal heeft den moord vergezeld, welke moet geschied zyn terwyl de andere huisgenooten naar de jaarmarkt te Dwingeloo waren. By hunne terug komst vonden zy de ongelukkige in het varkenshok liggen. Naar het schijnt, is er eene vreeselyke worsteling voorafgegaanoveral vond men hoofdhaar in de keuken. De kasten waren opengebroken en eenige gouden en zilveren voorwerpen verdwenen. Omtrent den moordenaar is niets met zekerheid bekend. De justitie uit Assen heeft inmiddels een onderzoek ingesteld. Te Par ij s zyn vier vrouwen gevan gengenomen en veroordeeld, omdat zij op groote schaal het zakkenrollen uitoefenden. By eene fees telijke gelegenheid stalen zy in één uur tyds twaalf beurzen, doch werden toen betrapt en in hechtenis genomen. De oudste was eene eerwaardige dame van zes en zestig jaren met sneeuwwit haar en zeer deftig gekleed. De andere waren tusschen twintig en dertig, maar waren eveneens zeer net gekleed. Ofschoon de dames haar onschuld volhielden, von den de inspecteurs in den zak van eene der vrouwen een notitieboekje met de volgende aanteekeningen morgen, deftige begrafenis van eene dame in de Trinité-kerkDonderdag deftig huwelyk, tegen twaalf uren in de kerk van Saint-Francois de SalesVrijdag fancy fair boulevard Saint-Germain 203. Deze aan teekeningen zeiden zy hadden zy slechts voor de grap gemaakt en het feit, dat zij zoovele por- temonnnaies in den zak hadden, verklaarden zy als een kwajongensstreek van iemand, die haar er had willen laten inloopen. De rechter liet zich echter niet van de wijs brengen en veroordeelde twee der dames tot zes maanden gevangenisstraf, terwyl de twee andere, die reeds eenmaal waren gestraft, elk twaalf maanden ontvingen. Te Berlyn is een man, die onder een boom schuilde, door den bliksem gedood. Yan verschillende plaatsen komen nog meer bijzonderheden over de jongste stor men. In Illinois, Michigan en Kansas wordt de schade op 5,000,000 dollars geraamd. In Ohio kwam de orkaan van het meer Erie en baande zich een weg in zuidoostelijke richting, ter lengte van 100 meter en ter breedte van 500 meter. Alles wat zich daar bevond, werd omgeworpen of ver nield. Meer dan 40 personen kwamen er by om, waarby het aantal der gewonden op honderd wordt geraamd. In Duitscliland werd alleen te Krossen aanmer kelijke schade aangericht. In Oostenrijk was de storm het hevigste te Linz. Daar werden een aantal menschen door neerstortende schoorsteenen en pan nen gewond, maar niemand kwam er bij om. De schade, door den cycloon in Spanje aange richt, blijkt nog grooter te zyn, dan men eerst vermoedde. De regeerings-architecten hebben, na onderzoek, de kathedraal van San-Geronimo voor onveilig verklaard en zeventig huizen of fabrieken doen ontruimen. Langs de wegen naar de hoofdstad zijn honderd en tien villa's, landhuizen en herbergen verwoest of onbewoonbaar gemaakt; achthonderd straatlantarens werden omvergeworpen. De begrafenis van vier en twintig der slachtoffers op één kerkhof was zeer treffend. Verscheidene der gekwetsten zyn nog in de hospitalen overleden. Het is gebleken dat voorbij Madrid de storm zich niet ver heeft uitgestrekt, maar de spoorwegen en telegrafen in Aragon hebben zeer geleden; de communicatie is er nog gestremd. De verwoesting in de tuinen van Buen Retiro aangericht, gaat alle beschrijving te boven. By Laka zijn tweehonderd der prachtigste eiken, olmen en pynboomen geveld; in de groote „serre", Waar de myntentoonstelling van 1883 plaats gevonden had, bleef geen ruit heel. Te Madrid is het thans prachtig weer. Na den orkaan is de lucht weer helder en fraai, zoodat de paniek onder de bewoners, die eene herhaling van den storm duchtten, geheel is bedaard. Het schynt werkelijk dat ongeveer over de ge. heele wereld een orkaan zyn kracht heeft doen gevoelen. BUITENLAND. Fraukrijk. Er wordt uit Zanzibar gemeld dat Frankrijk de gezamenlijke eilanden van de Comoro-groep (in het Kanaal van Mozambique) in bezit heeft genomen. Het verdrag, dat daarop betrekking heeft, is op j 21 April te Johanna, de hoofdplaats van het eiland van dien naam, geteekend. Elf Rumeniërs, die door een dollen hond werden gebeten, zullen op kosten hunner regeering, door dr. Pasteur te Parijs worden behandeld. Zekere L., een bloemkweekersknecht, verwekte verleden Zaterdag-avond gedurendo den dienst in de Drieëenheids-kerk te Parijs groote opschudding door plotseling luidkeels den kreet aan de heffen:! „Leve de Commune! Leve de sociale revolutie!"! Toen de „suisse" hem verzocht, heen te gaan,I wierp de man zich op hem en er ontstond een I hevig gevecht, waarbij de „suisse" kwaadaardig! in de hand gebeten werd. Men moest de politie I te hulp roepen om den razende de kerk uit tel krijgen. Diiitsdilantl. Bij den Rijksdag is een rapport ingekomen,! waarin de regeering de beweegredenen mededeelt,! welke haar tot het besluit van 11 Mei,betreffende! de beperking van het recht van vergadering, heb-1 ben geleid. In dit rapport wordt hoofdzakelijk gewezen opl de beweging tot loonsverhooging onder de werk-l lieden, welke haar oeconomisch karakter verliest,I maar waarvan anderen gebruik maken om onrust! te veroorzaken en hunne eigen belangen te bevorden.l Bovendien zyn er zekere bewijzen dat werklieden,! die bezigheid vinden in inrichtingen tot bevordering! van het openbaar verkeer, door diezelfde anderen! voortdurend worden opgeruid, hetgeen zeer ver-I derfelijke gevolgen zou kunnen hebben voor del openbare veiligheid en voor alle middelen van ge-I meenschap met de hoofdstad des Rijks. Te Berlijn zyn eene vroegere danseres, mej! M., en een ex-consul, de heer S., haar minnaar, ge-I vangengenomen wegens valschheden in geschrifte,! ten nadeele van een voormalig vriend der danseres! een diplomaat. Deze, lang geleden reeds door na! making van zyne handteekening voor beduidende! sommen bestolen, had toen de zaak gesust om ziet! zelf niet te compromitteeren, maar was than! voor 60,000 mark benadeeld. Oroot-BritannlS. In het Lagerhuis verklaarde gisteravond de hes! J. Bryce, onder-secretaris voor buitenlandsche zaken! dat de blokkade geen beletsel aan vreemde schepe! oplevert, om de Grieksche eilanden aan te doen! Vandaar dan ook dat gebrek aan levensmiddels! onmogelijk isevenmin wordt den Griekschei! afgevaardigden verhinderd, zich naar Athene te! begeven. Overigens is den bevelhebber der Britsche! vloot gelast, in geval van nood maatregelen te! treffen. Het Huis vereenigde zich met het regeerings! voorstel, om over het wetsontwerp betreffende be! bestuur in Ierland (home-rule) viermaal per week! te beraadslagen. De heer Gladstone gaf als zijn! meening te kennen, dat het grootste deel der aan! staande week evenzeer aan het debat zou moeta! besteed worden, omdat vele afgevaardigden nis! slechts voor het Huis, maar ook voor hunne kiezer! verklaring willen afleggen van de door hen uit t! brengen stem. De discussie over bedoeld ontwerp werd daara! voortgezet. De heer Shaw Lefevre was het eerst aanb! woord, tot verdediging der voordracht. De discussie werd gedurende zeven men voot! gezet en vervolgens tot morgen, Donderdag, verdaag»! Spanje. Dat de koningin-regentes een zoon heeft wereld gebracht, is voor Spanje eene blijde tjjdm! daar de geboorte van een troonsopvolger de f! komst verzekert eener monarchie, over welke m!

Leidsch Dagblad | 1886 | | pagina 2