Verkiezingen Provinciale Staten. Te Aarlanderveen verdronk Dins dagnamiddag het aanvallig driejarig jongsken van den landbouwer De Knijff, in de nabijheid van de woning. Eenige oogenblikken slechts was het zon der toezicht geweest. Groote eieren hebben vele huismoe ders gaarne. Die een hectogram wegen, zyn zeker hoogst zeldzaam. By den landbouwer M. De Jong te Aarlanderveen legde dezer dagen eene zijner kippen een dergelijk ei. Het Rijkstelegraafkantoor te Kat- wijk aan zee is voortaan op zon- en feestdagen open van 8 9 uren, 12 2 uren en 5 7 uren. Te Weenen is gisteren weder een moord gepleegd, waarvan roof de drijfveer was; de 83-jarige vrouw Bauer, wonende in de Burg straat, is doodelyk gewond liggende gevonden voor haar opengebroken kabinet. BUITENLAND. België. De uitslag der verkiezing te Brussel voor een lid der Kamer is, dat er herstemming moet plaats hebben tusschen den heer Buis (burgemeester van Brussel en candidaat der liberalen) en generaal Jacmart (candidaat der katholieken). De derde can didaat, de heer Janson (radicaal) ziet van zyne candidatuur af en verzoekt zijn vrienden te stem men op den heer Buis. Deze verkiezing had reeds geruimen tyd tot vry- wat vergaderingen, redevoeringen en dagblad-artike len aanleiding gegeven. „Alle partyen zijn op de bres", schreef het weekblad „le Nord": „gematigde liberalen, radica len, onafhankeiyken en katholieken, welke laatste groepen samengaan, betwisten elkander de over winning." Eugène 't Kint is gisteren te Brussel getrouwd met mile Romero. Chroot-Brltannlik In het Lagerhuis verklaarde gisteravond de heer Stafford Howard dat de thans voorbereide zen ding van Macaulay naar Thibet ten doel heeft, om met de Chineesche commissarissen en de regeering van Lhassa onderhandelingen aan te knoopen over de hervatting van het handelsverkeer tusschen China en Oost-Indië. Het Huis verwierp, met 117 tegen 62 stemmen, het door de regeering bestreden voorstel van den heer Pease, tot opheffing der doodstraf. By eerste lezing werd verder het regeerings- voorstel aangenomen, waarby vergoeding wordt toegekend voor de schade, door de rustverstoringen in Engeland en Wales veroorzaakt; het ontwerp heeft geen terugwerkende kracht. De „London Gazette" kondigt de invoering aan van de pakketpost met West-Indië, om met 1 Juli a. s. een aanvang te nemen. Het port be draagt 6 pence per pond. Op 24 Mei zal in het Hoogerhuis opnieuw een ontwerp ter sprake komen, waarby vergunning verleend wordt tot het huwen van een weduwnaar met eene zuster van zijne overleden vrouw. Griekenland* De heer Papamichalopoulos, oud-minister van binnenlandsche zaken onder Delyannis, heeft de vorming van een nieuw kabinet aangenomen en bood den koning gisteravond eene ministerlyst aan. Daarby is de generaal Petzenas benoemd tot minister van oorlog; Athanassiades tot minister van justitie; Kriezis tot minister van marine. Het Kabinet zal heden voltallig zyn. Men gelooft dat Rallis zal benoemd worden voor de portefeuille van binnenlandsche zaken, en Rikakis of Melitopulos voor die van buitenlandsche zaken. Het programma van het nieuwe kabinet zal bestaan in de uitvoering der verzekeringen van het vorige gouvernement en in het onmiddellyk afdan ken der reserves. Zes Engelsche oorlogsschepen zyn gistermorgen by het eiland Zea aangekomen. Amerika. Te Chicago gaat de politie voort met de ge kwetste anarchisten, die zich schuilhouden, op te sporen en in hechtenis te nemen. In het geheel zyn, naar men thans rekent, 200 personen by de ongeregeldheden van 4 dezer gewond. De zitting van het Congres der Argentynsche Republiek is gisteren te Buenos-Ayres geopend met eene boodschap van den president, waarin verklaard wordt dat de betrekkingen met het bui tenland van goeden aard zyn; dat het land rust geniet en de immigratie toeneemt. Toen de president Roca het Congres verliet, wierp een persoon hem een steen naar het hoofd, waar door eene lichte kwetsuur ontstond. De dader werd gevat. INGEZONDEN. Concerten op Zomen.org. Het beleefde en welgemeende ingezonden stukje van Cornelus in het L. Dagblad van den lOden dezer verdient, langs denzelfden weg van open baarheid, beantwoord te worden. Des inzenders ge gronde opmerking over de minder gelukkige ver deeling der Acht Zomerconcerten moet ik ten volle beamen, en hing de keuze der datums alléén van my af, dan zouden deze zyn: de eerste drie con certen vóór de zomervacantie, met het oog op de HH. Studenten, en vervolgens geregeld om de veer tien dagen. Ofschoon nu zelfs de heer Völlmar deze regeling insgelyks gaarne zou willen, zoo heeft hy haar toch ook niet geheel in zyne hand, omdat hy de uitnoodi- gingen van verschillende plaatsen om er concerten te geven met het volle orkest, ook soms op Dinsdag avond, niet kan of mag opofferen voor een concert met de zoogenaamde kleine kapel te Leiden. Zoo is ook in dit jaar een tweede concert in Juli onmogelijk door eene kunstreis met het volle orkest van Dinsdag 13 tot en meC Dinsdag 20 Juli en een concert te Rotterdam op Dinsdag 27 Juli. Door deze ophelderingen hoop ik dat zoowel Cor nelus als de andere inteekenaren zich met de vastgestelde datums zullen kunnen tevreden stellen. Den geachten heer Redacteur dank ik ook voor de my zoo welwillend verleende plaatsruimte in zyn algemeen gelezen blad. Couvée. Ter verkiezing van twee leden der Provinciale Staten voor het hoofdkiesdistrict Leiden werden van de 1329 kiesgerechtigden ingeleverd 861 stem biljetten, waarvan van onwaarde werden verklaard 4, zoodat het aantal geldige stemmen 857 en de volstrekte meerderheid 429 bedroeg. Uitgebracht werdenop den heer L. M. Be Laat Be Kanter (aftredend lid) 504 stemmen en op den heer C. J. Leembruggen (ter vervanging van den heer H. C. Hartevelt, die bedankt heeft) 484 stem men, zoodat deze beide liberale candidaten gekozen werden. Verder verkregen de candidaten der anti-revolu- tionnairen en katholieken: mr. J. Bredius 363 en de heer A. D. D. Schretlen 339 stemmen. Op verschillende personen waren 14 stemmen uitgebracht, nl. op S. De Clercq 3, D. Hartevelt 2, prof. P. Van Geer, dr. J. C. Kist, T. A. O. De Ridder, mr. H. graaf Van Limburg Stirum, prof. Van Iterson, dr. M. J. De Goeje, mr. C. Cock, H. J. Bool en G. Van Hest ieder ééne stem. Leiderdorp. Ingeleverd 999 biljetten, van on waarde 1, geldig 998, volstrekte meerderheid 500. Het aantal kiezers bedraagt 1369. Uitgebracht opjhr. mr. H. A. C. De la Bassecour Caan, aftredend lid, 500 stemmen; op mr. H. graaf Van Limburg Stirum, burgemeester van Noordwyk, 236, T. A. O. De Ridder, burgemeester van Katwijk, 177, mr. L. M. J. H. Kerstens te Leiden 432, F. H. B. Snijders te Scheveningen 428 en S. baron Van Heemstra 169 stemmen. Herkozen is dus jhr. Be la Bassecour Caan, ter wijl herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren Kerstens en Snijders, candidaten der ka tholieken. In 1883 maakten by de eerste stemming 787 en by de herstemming 1016 kiezers van hun recht gebruik. Alfen. Herkozen de heer G. A. Hoogeveen, aftredend lid. Er moet herstemming plaats hebben tusschen de heeren S. Van Velzen, aftredend lid, en M. C. J. v. d. Weijden, candidaat der katho- ieken. 's-Graven li age. Ingeleverd 1438, van on waarde 8 biljetten, volstrekte meerderheid 716. Gekozen jhr. mr. B. C. De Jonge met 1283, mr. C. A. Van der Kemp met 1310, mr. H. graaf Van Hogendorp met 739 en H. M. De Vries met 758 stemmen. Verder bekwamen baron Van Haersolte Van den Doorn 665, mr. F. A. P. baron Wittert Van Hoog land 633, dr. J. Th. Mouton 611, mr. A. M. Maas Geesteranus 600 en P. De Niet 170 stemmen, zoo dat herstemming moet plaats hebben tusschen j, heeren Van Haersolte Van den Doorn en Van Hoogland. Zoeter meer. Herkozen R. G. S. baron Ya Rhemen van Rhemenshuizen te Wassenaar, aftJ dend lid, en gekozen mr. J. G. S. Bevers, advocaat' te 's-Gravenhage. Doesburg. Herkozen de aftredende leden jhr C. M. Brantsen en mr. M. d'Aumerie. Telegrammen, LONDEN, 11 Mei. De hertog van Buckingham conservatief, is gekozen, in de plaats van lort Redesdale, met 122 stemmen, terwijl de candidaal der regeering, graaf Morley, slechts 103 stemmen verkreeg. WEENEN, 11 Mei. Gisteren kwamen hier negen cholera-gevallen voor en 7 dooden. DECAZEVILLE, 11 Mei. Op het kruispunt van de spoorwegen van Buscaly en Firmy, niet ver van de brug, heeft men twee groote dynamiet, patronen gevonden, geplaatst tegen de rails, zooda de wielen van de spoorwagens zelve de ontploffiJ hadden moeten veroorzaken. Een arbeider aan den weg heeft deze ontdekking gedaan, even voordat een trein moest passeereu Deze trein zou onvermijdelijk vernield zyn gewon den, evenals de brug van Buscaly, als de ontploffiJ had plaats gehad. De patronen zyn in beslag gj nomen en een onderzoek is ingesteld. WASHINGTON, 11 Mei. In den Senaat en in dl Kamer van Vertegenwoordigers zyn verschillend! besluiten voorgesteld, alle betrekking hebbende oi het inbeslag nemen, door de autoriteiten van CanadJ van eene visschersboot in de Digbybaai. Een val deze besluiten beoogt van de regeering van CanadJ satisfactie te vragen. In den Senaat werd verdJ een wetsontwerp ingediend, waarby voorgestel werd, vreemde schepen slechts handelsrechten I verleenen in die mate als Amerikaansche schepel in de havens der betrokken natiën genieten. Eel gelijksoortig voorstel werd ook gedaan in het Hol van Afgevaardigden. WEENEN, 11 Mei. Het torpedo-schip, „Lussini is de haven van Pola uitgestoomd en zal den depeclii dienst by de Oostenryksche blokkade-schepen waal nemen. De hertog van Edinburg blyft in de Soeda-bJ als het middenpunt van de vloot-demonstratie. 9 bevelen luiden om alle Grieksche schepen tot terol keer aan te manen en ingeval daaraan niet volda! wordt, die schepen te bezetten, op eene veili! plaats te brengen en ze in beslag te houden tfl de transport- en bewakingskosten voldaan zyn. zulk een geval zal de Grieksche regeering ook aal sprakelyk zyn voor vertraging van niet-Grieksl ladingen. De Russische schepen nemen niet aan I blokkade deel, maar gaan voort in de Grieks™ wateren te kruisen. Volgens een bericht uit Triest is gisteren™ Lloyd-stoomschip met aanvullingstroepen naar :fl Piraeus vertrokkende Grieken hebben daarentegl de toezending van wapenen en ammunitie pert™ graaf afbesteld. BRUSSEL, 11 Mei. Tijdens de verkiezingen! het heden hier rustig toegegaan. Geen enkel ufl dent viel er voor. ROME, 11 Mei. Van gistermiddag tot hef! middag zyn te Venetië 9 cholera-gevallen voorB komen en 7 dooden, te Bari 35 gevallen en dooden en te Ostuni 3 gevallen. Te Brindisi is! de laatste dagen geen geval van cholera vooiB komen. NIEUW-YORK, 12 Mei. Johann Most, de re® teur van het anarchistische blad „Freiheit," hechtenis genomen. LEIDEN, 12 Hiel. Weerbericht (medegedeeld door het Kon. -j Met. Instituut). Verwachtingoostelijke wind. I Thermometer-stand: gisteravond om 8 ur»J Celcius 53.06° Fahrenheithedenmorgen omM 9° C. 48.2 F.; 'smidd. 12 uren ll'C.si F.'s namiddags 4 uren 8° C. 46.4* F. I Tot onderwijzer aan het instituut-Bijleg Rotterdam is benoemd de heer H. J. Van 'V uit Leiden. Onze Koning zal in Bad-Wildungen de Göcke" betrekken. Mr. P. C. 't Hooft heeft zyn ontslag gH als lid van de Tweede Kamer, waarin hij21 had voor het hoofdkiesdistrict Middelburg.

Leidsch Dagblad | 1886 | | pagina 2