Bit Bnmmer bestaat Hit Twee Bladen. Leiden, 30 Maart. feze (Qourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. N°. 8011. Woensdag 31 3Xaai-t. A°. 1886. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maandenf 1.10. Franco per post1-40. Afzonderlijke Nommers0.05. OSiicieele Kennisgevingen. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien art. 5 der Wet van den 28sten Juni 1881, zoo als die nader is gewijzigd; Brengen ter algemeene kennis dat door J. KALKHOVEN en P. 1 aLKHOVEN, heiden te Leiden woonachtig, adressen zijn ing die-ad om vergunning tot verkoop van sterken drank in het klein, respectievelijk in de perceelen Kraaierstraat No. 31 o en Zuidsingel No. 33. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, DE KANTER, Burgemeester. 29 Maart 1886. E. KIST, Secretaris. Burgemeester en Wethouders van Leiden Gezien het adres van C. KNAAP, vleeschhouwer, wonende alhier, houdende verzoek om vergunning tot oprichting van een slachtplaats van vee in het perceel Lange Bouwen- louwensteeg No. 12; Gelet op de artt. 6 en 7 der wet van 2 Juni 1875, (Staatsblad No. 95) Geven bij deze kennis aan het publiek dat genoemd ver zoek, ir t de bijlagen, op de Secretarie dezer gemeente ter visie g'-legd is; alsmede dat op Maandag den 12den April aanst., 's voormiddags te elf uren, op het Raadhuis, gelegenl '-id zal worden gegeven om bezwaren tegen dat verzoel. in te brengen. De tweede muzikaal-humoristische soirée van den heer I.amborg was nog eeniggzins beter bezet dan de eerste en voldeed natuurlijk niet minder dan haar voorgangster. We behoeven er echter, na ons vorig verslag, niet over in bijzonderheden te treden, want ze hadden beide, op een paar afwij kingen na, eene opmerkelijke overeenkomst met elkaar, uitgezonderd de programma's, welke aan toonden dat ook hier enkele nommers zich op meer dan één naam kunnen beroemen. De heer Lam- borg, die niettemin toch ook wel wat nieuws gaf, werd herhaaldelijk teruggeroepen en liet het ook nu niet aan extratjes ontbreken. Blijkens de statistiek der geboorten en der sterfte naar den leeftijd en de oorzaken van den dood in Nederland over Februari 1886, bedroeg het aantal overledenen op 1000 inwoners per jaar: te 's-Heriogenbosch 35.1Arnhem 22Dordrecht 25.7's-Gravenhage 24.6 Rotterdam 31.3 Am sterdam 30.2 Utrecht 32.6 Leeuwarden 34.7 Groningen 20.8 Maastricht 31.7 Haarlem 28.2 Leiden 31.8. Do examens voor de akte van onderwijzer of onderwijzeres zullen voor de provincie Zuid-Holland ■een aanvang nemen op Maandag 5 April a. s. te 's-Gravenhage. De leden van de Eerste Kamer zijn tot her vatting der werkzaamheden bijeengeroepen tegen Woensdag 7.April, des avonds te 8 uren. Do Tweede Kamer is heden bij het voortgezet debat over de Conversiewet, op verzoek der Regeering, teruggekomen op art. 2 en na een heftig debat heeft de heer Yan der Loeff teruggenomen zyn amendement, zoodat niet te gelijk met de gelegen heid tot optie, zal worden gepubliceerd de aflossings termijn. De geheele Conversiewet is aangenomen met 56 tegen 25 stemmen —Naar het „Vad." verneemt, zal de hoofdingenieur der marine Beeloo naar Plymouth vertrekken om •daar een onderzoek naar den toestand der „Java" in te stellen. De naamlooze vennootschap „de Brood- en Meelfabriek" te 's-Gravenhage deelt over 1885 8 pet. dividend uit. In de residentie heeft zich onder den naam van „Oranje Kruis", onder de zinspreuk: „Hulp in 't lijden", eene vereeniging gevormd met het doel, om, waar dat noodig is, hulp en bijstand te verstrekken. Uit het jaarverslag van de Harddraverij- en Renvereeniging blijkt dat de inkomsten bedroegen 12,730, de uitgaven 7250 en het saldo ƒ5480. Het ledental bedraagt 75 tegen 100 contributie. Yan de lichting dezes jaars zullen bij het 3de regiment huzaren worden ingelijfd 125 miliciens, en wel 100 uit Zuid- en 25 uit Noord-Holland. De heer A. G. C. Van Duyl, voormalig hoofd redacteur van het „Handelsblad", is benoemd tot ridder der Belgische Leopoldsorde. De algemeene Brandwaarborgmaatschappij te Amsterdam keert over 1885 (1ste boekjaar) een dividend van 10 pet. uit. Het stoomschip „Conrad", van Amsterdam, arriveerde te Batavia 28 Maart; de „Prinses Wil- helmina", van Batavia naar Amsterdam, passeerde ïinisterre 28 Maart; de „Prins Frederik", van Amsterdam naar Batavia, arriveerde te Southampton 28 Maart; de „Prins Alexander", van Batavia naar Amsterdam, arriveerde te Port-Said 27 Maart en vertrok den volgenden dag; de „Soenda" vertrok van Batavia naar Amsterdam 27 Maart; de „Edam" vertrok 27 Maart van Nieuw-York naar Amsterdam. Het stoomschip „Zuid-Holland" arriveerde 28 Maart van Rotterdam te Batavia. De gewone audiëntie van den minister van oorlog zal Donderdag den eersten April a. s., die van den minister van marine op Vrjjdag 2 April, en die van den minister van financiën op Donder dag 1 April, niet plaats hebben. Z. M. hééft G. H. De Bock, te Aarlanderveen, met 1 Mei a. s., benoemd tot leeraar aan de Rjjks Hoogere Burgerschool te Leeuwarden; tot bur gemeester van Maasland benoemd J. M. Van Heel, secretaris dier gemeente; den lsten luit. W. D. Hübner, van het 8ste reg. inf., voor den tijd van drie jaren gedetacheerd by de landmacht in West- Indië; met ingang van 15 April a. s. benoemd tot kantonrechter-plaatsvervanger in het kanton 's-Hertogenbosch, jhr. mr. C. A. J. Van Sasse Van Ysselt, advocaat te 's-Hertogenboschden heer F. C. Tromp, oud-zeeofficier, de vergunning ver leend tot het aannemen en dragen van de versier selen van ridder der Leopoldsorde, hem door den koning der Belgen geschonkenmet ingang van 1 April a. s. aan dr. S. J. Van Royen, te Helle- voetsluis, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als geneeskundige aldaar, belast met het gezond heidsonderzoek van zeeschepenmot" ingang van 1 Mei aanst.lo. den offic.-machinist 1ste kl. A. Flaes, op zjjn verzoek, ter zake van langdurigen dienst en meer dan 50-jarigen ouderdom, op pen sioen gesteld, onder toekenning van een jaarlyksch pensioen van f 1400 en van eene verhooging van dat pensioen met 525 's jaars, voor werkelijk verblijf in militairen dienst in 'sRyks overzeesche bezittingen en koloniën en tusschen de keerkringen 2o. bevorderd tot off.-machinist 2de kl. bij 's Ryks stoomvaartdienst, den machinist 1ste kl. in het vaste corps J. A. Goetz. Gemengd N ieuwa. Men schrjjft ons van heden uit Kat wijk aan Zee: van 21 Maart tot heden is bijna de geheele visschersvloot aangekomende vangst was over het algemeen niet ruim. De besomming liep van 50 tot 130 in 5 a 8 dagen. Er werd besteed voor tarbot 4 10, tong 0.20 a 0.60, bunschool 0.40 a f 0.60 en rog 0.40 a 0.50 per stuk; buitenlekschol f 8 a 10, binnenlekschol f 4 a 6, drogers-scharren 3 a 4 en rog f 4 a 5 per mandzeesterren 5 a 6 per kar. Maandag-ochtend zijn een 40-tal schuiten op de visscherjj uitgegaan. Na bevestiging van het vonnis in hoeger beroep ingesteld door het O. M. der recht bank tegen het vonnis van dat college, geveld tegen de socialisten Bloem en Eckhardt, waarbij zij wegens verzet tegen de politie op 24 Nov. 1885 tot 3 maanden cel waren veroordeeld, nam het ge rechtshof te Amsterdam gisteren in behandeling PRUS DER AD VERTEN TIEN Van 16 regels ƒ1.05. Iedere regel meer f 0.17L Grootere letters naar plaatsruimte. Yoor het incas- seeren bulten de stad wordt 0.10 berekend. de zaak van Fortuyn, die appel had aangeteekend van het vonnis der rechtbank, waarbij hij wegens hoonende woorden„de Regeering en de regeerende klassen zijn de moordenaars" tot een boete van 250 werd veroordeeld. Mr. W. J. Spin van 's-Hage verdedigde beklaagde. Ook Fortuyn hield daarna nog een lange rede. Het O. M. zeide geen termen te vinden om een wijziging in het z. i. juist gevelde vonnis der recht bank te brengen. Het Hof bepaalde de uitspraak op over 8 dagen. Te Scheveningen kwamen gisteren een twaalftal schuiten aan, welke op de kust of op de buitenlek geviseht hadden; de besommingen liepen van 50 tot f 150. Voor tongen werden hooge prijzen besteed. Op 23 en 24 Juli zullen de wedren nen te Clingendaal plaats hebben. Er is ingebroken in het zomerver blijf „Klein Berkenrode" van den heer H. Van Wickevoort Crommelin, gelegen onder de gemeente Heemstede, hetwelk tijdelijk onbewoond, maar ge heel gemeubileerd is. De daders, drie in getal, werden door den heer Crommelin en diens zoon op heeterdaad betrapt op diefstal van twee bed den en eenige flesschen cognac Z(j trachtten hierop te ontvluchten, maar dit is slechts tijdelijk aan één gelukt; de twee anderen zijn op de plaats door genoemde heeren aangehouden, aan handen en voeten gebonden en aan de politie overgeleverd. Die aangehoudenen zijn genaamd Christiaan Adrianus Van Batem, oud 24 jaren, kleermaker, en Reinier Johannes Damen, oud 19 jaren, timmerman. De derde, genaamd Hermanus Collaert, oud 30 jaren, steendrukker, werd reeds eenige uren later door de politie te Haarlem gevat; zy zijn er allen naar het huis van arrest overgebracht. Van Batem en Collaert zyn twee bekenden, die reeds meer malen wegens diefstal gevangenisstraf hebben ondergaan. Bij onderzoek is gebleken dat zij de laatste week meermalen het genoemde zomerver blijf hebben bezocht en verschillende goederen daaruit hebben ontvreemd. Reeds zijn eenige daar van door de politie by twee uitdragers te Haarlem teruggevonden, o. a. beddegoed en een kleed. Ook een aantal flesschen wyn en cognac, welke zy in den Hout hadden verborgen. Op de Nicolaas Witsenkade te Am sterdam is gi8temamiddag een schilder, ter hoogte van de tweede verdieping, van de ladder gevallen en aan de bekomen verwondingen overleden. Op de Spuistraat aldaar is het kind van een der bewoners, zonder opzicht zynde, door eene tot dus verre onbekende meid, onder allerlei liefkoozingen beroofd van een paar gouden oorbelletjes. Het lyk van het achtjarig knaapje, vóór zeven weken in de "Westervaart onder Hinde- loopen door het ijs gezakt en verdronken, is eerst nu gevonden. Het is onmiddellijk begraven. Te Pier8hil is het logement, be woond door den heer v. d. G., tot den grond toe afgebrand. Alles was tegen brandschade verzekerd. Gistermiddag gebeurde op het ter- rein der Vechtwaterleiding aan de Geinbrug, gem. Weespercarspel, een droevig ongeluk. Een werk man, na lange werkeloosheid eerst sedert enkele dagen daar aan het werk, moest hout halen en ging daartoe over eenige buizen. Terwijl hij er over klouterde, sulden deze weg, waardoor de man tus schen twee er van zoodanig bekneld raakte, dat hy op de plaats dood bleef. Hij laat eene vrouw en kinderen in kommervollen staat na. Zijn lyk werd met een rijtuig naar zijne woonplaats te Amsterdam vervoerd. (D. v. N.) Eene zeug van den heer 6. J. Dokter, te Donkerbroek, heeft in drie malen, binnen den tyd van 40 weken, 40 biggen geworpen. LEIDSCH DAGBLAD.

Leidsch Dagblad | 1886 | | pagina 1