werklieden stonden op den steiger waarop de zware lijst viel. Zij werden allen van eene hoogte van 50 voet ter aarde geworpen, terwijl van de genen, die onder den steiger stonden, slechts wei nigen ontvluchten konden. Het is verwonderlijk dat niemand gedood werd. Eene boksparty hij Parjjs. Twee Engelsche boksers, Smith en Greenfield genaamd, die zulks in hun vaderland niet rustig konden doen, hebben verloden Dinsdag ochtend te Achères, bij Parijs, om het „kampioenschap" gestreden. Niet minder dan 250 liefhebbers waren uit Engeland overgekomen om het schouwspel by te wonen. De stryd duurde omstreeks 40 minuten en Greenfield werd na 25 toeren verslagen. Hij verkeerde in een deerlijken staat. De prijs bedroeg 500 pond sterling. Er waren weddenschappen aangegaan tot een be drag van 2000 pond. De „Liberté' noemt het een walgeljjk schouwspel en spreekt de hoop uit, dat de regeering eene herhaling zal beletten. Volgens de „Matin" heeft by den dertienden toer Smith zijnen tegenstander in de dij gebeten, waarop Greenfields aanhangers dezen te hulp scho ten de vrienden van Smith en wie voor hem wedden bleven niet achter, en zoo werd het vuistgevecht tamelijk algemeen. Ten slotte is, volgens genoemd blad, beslist, dat het gevecht niet geldig was en de titel van kam pioen aan Smith niet kon worden toegekend. In eene badinrichting te Brussel deed de directeur Maandag-morgen tegen tien uren de ronde en bij het nazien der verschillende kamertjes vond hij in eene er van, dat tot de zwavelbaden behoorde, een lijk, dat verschrikkelijk was om aan te zien. Hjj riep onmiddellijk den knecht, doch deze kon niet anders zeggen, als dat de knecht, die belast was met het toezicht op dit kamertje, drie kwartier geleden vertrokken was op de ontvangst van een telegram, meldende dat zijne moeder op sterven lag. Hjj had vergeten zjjne makkers te verwittigen dat een heer op dat oogenblik een zwavelbad nam. Nadat de politie was gewaarschuwd, werd door een dokter het lijk geschouwd, die den dood toeschreef ten gevolge van verstikking door zwavel. De heer moet ver scheidene malen den knecht gescheld hebben en voordat 'hij in liet bad heeft kunnen stappen in onmacht gevallen zjjn. Uit de papieren, in de zak ken van den ongelukkige gevonden, bleek dat hjj D. K. heette en in de Rue de la Chapelle woonde. De politie belastte zich om de familie van den over ledene met het ongeval in kennis te stellen. De persoon, die de overbrenger van dit treurige bericht was, werd toevallig zelf door de vrouw van den overledene, eene directrice van eene gemeenteschool, ontvangen. Ofschoon de bedroefde vrouw onmid dellyk naar de badinrichting snelde, mocht zij het ljjk van haar man niet meer zien, dat naar het ziekenhuis werd vervoerd. De knecht, wiens on achtzaamheid de oorzaak is van het ongeluk, werd op het bureel van den commissaris van politie ontboden. - TH, BUITENLAND. Duitschland. De Bondsraad heeft gisteren in eene voltallige vergadering het wetsontwerp betreffende het alco hol-monopolie aangenomen. Men meldt dat by den heer J. J. Beynes te Haarlem, voor Duitsche spoorwegmaatschappijen besteld zjjn 17 derde-klasse-rjjtuigen en één vierde klasse. In de reeds eergisteren vermelde depeche van prins Von Bismarck aan den Duitschen gezant te Athene, schreef de Rijkskanselier „Indien do verandering van ministerie in Enge land der Grieksche Regeering do hoop inboezemt op eene wijziging van üigelands politiek, wil dan den minister-president inlichten, dat het nieuwe Engelsche kabinet zonder afwijking de politiek zijner voorgangers zal volgen." Het gerucht loopt te Berljjn dat Frankrjjks gezant, de heer Courcel, zjjn ontslag heeft aange boden, omdat bjj de onlangs in Duitschland ge- houdone processen over landverraad herhaaldelijk officieel melding is gemaakt van het spionneeren van Franschen. De „Köln. Zeitung" verneemt uit Londen dat, hoewel mogelijke maatregelen van geweld tegen de Grieksche vloot niet in de instructie der vloot voogden vervat zjjn, zulke maatregelen toch niet zijn uitgesloten. Engeland en Duitschland zijn het althans hierin eens, dat eene opdracht als aan de Europeesche vloten is gegeven, voor bespotting moet bewaard blijven. Groot-BritannïS. In het Lagerhuis heeft de heer Gladstone in de zitting van gisteren het woord gevoerd en onder anderen de volgende verklaringen afgelegd: De Rumelische quaestie is nog geenszins geheel opgelost; de gebeurtenissen in Griekenland hebben zelfs den toestand verergerd. Wij zullen ons aan sluiten bjj de politieke verbintenissen onzer voor gangers. Wat betreft de herziening van het reglement van orde zullen wij do verzending vragen naar eene commissie. Wy kunnen ons, behoudens enkele kleine wijzi gingen, met het adres van antwoord op de troon rede vereenigen. Het Huis zal zich hebben bezig te houden met supplementaire kredieten en met de begrootingen voor marine en oorlog. De regeering zal geen dwangwet voor Ierland voorstellen, maar de maatregelen onderzoeken, welke voor Ierland genomen moeten worden; zy hoopt die tegen 22 Maart bjj het Huis te kunnen indienen. Een nieuw ontwerp, betreffende het kleine grond bezit in Schotland zal ingediend worden. De heer Childers gaf daarna ophelderingen over de maatregelen, welke genomen zyn om de her haling van ongeregeldheden te Londen te voorkomen. Het Huis zette vervolgens de discussie over het adres van antwoord op de troonrede voort. Met 234 tegen 104 stemmen word een amendement verworpen van den heer Macfarlane, om het ver- leenen van klein grondbezit in Schotland te schorsen. Het adres van antwoord werd ten slotte aan genomen. De aanneming door den hoer Gladstone van den post van geheim-zegelbewaarder wordt be schouwd als bewijs, dat sir Charles Dilke geen post in het kabinet zal worden aangeboden. De regeering heeft een plan in overweging ge nomen om de werklieden, die tegenwoordig van arbeid verstoken zyn, te gebruiken voor het maken van aardwerken, tot verdediging der monding van de Theems en andore groote rivieren. Lord Rosebery heeft een weigerend antwoord gezonden op de tot hem gerichte uitnoodiging om een politiek banket bij te wonen. In den brief, waarin hij hiervan kennis geeft, verklaart hij dat zijne officiëelo bezigheden als minister van buiten- landsche zaken, al zijn tijd in beslag nemen. Ver der zegt hij dat de regeering onvermoeid werk zaam is voor het behoud van den vrede en de handhaving van het „Europeescli concert," waar van de vrede zoozeer afhangt. Bumeuië. Het ministerie-Bratiano zal op verzoek van den koning en ten gevolge van nadere verklaringen der parlementsleden zijn verzoek tot ontslag terug nemen. Na eene redevoering van den heer Bratiano, heeft dö Kamer van Afgevaardigden gisteren met 78 tegen 34 stemmen dan ook besloten om het wetsontwerp in overweging te nemen, dat by de den vorigen dag gehouden discussie by na tot de ministerieele crisis had geleid. Tn een telegram uit Bucharest dd. 18 Febr. aan de „Köln. Zeitung" leest men„Volgens hier uit Sofia ontvangen berichten heeft vorst Alexander van Bulgarije, met het oog op den morgen afloo penden termijn van den wapenstilstand, opnieuw en zeer dringend zyn verlangen te kennen gegeven, dat hem waarborgen tegen militaire verrassingen verstrekt worden." Telegrammen. KONSTANTINOPEL, 18 Februari. Rusland heeft aan de Porte medegedeeld dat het de Turksch- Bulgaarsche overeenkomst onder de volgende voor behoudingen zal goedkeurenEuropa zal by de vernieuwing der volmachten van vorst Alexander, als gouverneur van Oost-Rumelië, om raad ge vraagd en de Europeesche mogendheden zullen bij het samenstellen der Rumelische wetgevingen ge hoord moeten worden, terwijl de bepaling over de wederzydsche militaire hulpverleening niet in het verdrag mag worden opgenomen. LONDEN, 18 Februari. Het Lagerhuis nam zonder hoofdelijke stemming, in tweede lezing, het wets ontwerp aan, waarby aan de niet afhankelijke vrouwen stemrecht wordt verleend. By het adresdebat heeft, vóór de aanneming, do heer Mac Cortby nog verklaard dat het volstrek noodzakelyk was de Iersche home-rule-guaeJ vóór alle andere op te lossen. KONSTANTINOPEL, 18 Februari. De Porto onl, handelt opnieuw over eene leening van een millm, pond by de Ottomanische Bank. De bank heel een plan uitgewerkt van verpachting der tiend# aan de defterdars der gemeenten, waarvan eri meerdere opbrengst van 1'/, millioen dollars vd wacht wordt. LONDEN, 18 Februari. (A.) Lord Salisbury voo spelde heden in het Hoogerhuis' de mogeiyiyj van eene overeenstemming met de liberalen dl zich aansluiten bij lord Harrington en den he] Goschen, en drong er by de leden op aan al h] mogelyke te doen, om hiertoe mede te werken. Sommige leden spraken afkeurend over ]0| Churchill's aanval op de Katholieken en overzjj] verhouding tot de Parnellisten. BUCHAREST, 18 Februari. Eene heden ontvj gon, overigens zeer betwyfelenswaardige depecl van het agentschap „Havas" meldt dat de col mandanten der Engelsche en Italiaansche eskadel nieuwe tegenbevelen hebben gekregen, ten opzie]! hunner houding tegenover Griekenland, wel niettemin de vredesonderhandelaars hier ter plaaj doet vreezen dat hierdoor weder vertraging J ontstaan in de beraadslagingen over den vrel welke sinds drie dagen tot niets hebben geleid.1 PARIJS, 18 Februari. De minister van binnj landsche zaken bracht in de heden gehouden J ting van de Kamer van Afgevaardigden het wel voorstel in, ten einde Parys te machtigen tot il sluiten eener leening van 250 millioen frank! De Kamer nam hierop na eerste lezing het d| den Senaat aangenomen wetsontwerp over devl heid der begrafenis, na meerdere daarin gebracl wijzigingen, aan De „Temps" verklaart dat geen Franschol logsschip bevel heeft ontvangen zich by de mal festatie-vloot der mogendheden tegen Grieken J aan te sluiten. De regeering heeft vier stoomscB pen van de maatschappij „Fraisinet" gehuurd, wel 8000 manschappen uit Tonkin naar Frankrijk tel moeten brengen. BUCHAREST, 18 Februari. De gedelegeerden mogendheden koesteren de stellige hoop, dat H vrede vóór het einde van den wapenstilstand I sloten zal zyn. LONDEN, 19 Februari. De door lord Rose» en den heer Gladstone afgelegde verklann» omtuent hunne houding tegenover het Griek» vraagstuk, worden door de ochtendbladen over fl algemeen als zeer geruststellend en een waar» voor het behoud van den vrede beschouwd. LEIDEN, 19 Februari. Weerbericht (medegedeeld door het Kon. 5 Met. Instituut). Verwachting: oostelijke wind. Thermometer-standgisteravond om 8 uren - Celcius 30.2" Fahrenheithedenmorgen om 8 u 3' C. 26.6° F.'s midd. 12 uren 1° C. 3 F.; 's namiddags 4 uren 0° C. 32° F. Aan den heer W. B. De Vos, directeur' Leidsclie Dekenfabriek, is de levering gegund 5000 wollen dekens voor het departement oorlog, als minste inschrijver van de op 25Jan gehouden openbare aanbesteding. De Staatscourant van heden bevat het tj besluit tot vaststelling van het model, waard de loten der Staatsloterij vervaardigd worden Het „Utrechtsch Nieuws- en Advertentie'!)] bevat heden het portret van Koning Willem I „den Vader des Volks", met byschrift ovea groote beteekenis van den 19den Februari j ons vaderland. Mr. T. Sybenga heeft in de zitting van I Hoogen Raad van heden den eed als advocaal gelegd. I Z. M. heeft benoemd tot griffier bij he'1 tongerecht te Alfen, mr. E. A. F. Thomas, I griffier by het kantongerecht te Appingedam- I 's Konings verjaardag in de Reside1! 's Konings verjaardag was ditmaal niet, -J vaak, eene lieflijke lentebode. Een grauwe l'j waardoor geen zonnestraaltje heen kon dnl een snerpend koude wind, welke verkleumt eal stijft, beloofden reeds 's morgens weinig vooj feest van 's Konings 69sten geboortedag- I perden de vlaggen van torens en daken, j zy schenen kleurloos bij dien valen tint des De armen en weezen der residentie en el

Leidsch Dagblad | 1886 | | pagina 2