N°. 7964. A0. 1886. Donderdti" 4 Februari. feze (Qourant wordt dagelijks, met uitzondering van fan- en feestdagen, uitgegeven. Leiden, 3 Februari. EIDSOH PRIJS DEZER COURANT: Veor Leiden per 8 maanden.1.10. Franco per post-.1.40. Afzonderlijke Nommers.0.06. PRIJS DER ADVERTEN TIEN Van 16 regels 1.05. Iedere regel meer 0.17£. Grootere lettere naar plaatsruimte. Voor het incas- eeeren buiten de stad wordt 0.10 berekend. Oliicioele licnnisffevinjjen. De Burgemeester der gemeente Leiden; Gezien het besluit van den Heer Commissaris des Konings de provincie Zuid-Holland, van den 16den Januari 1886 rovinciaal blad No. 6), houdende regeling van de loting or de Nationale Militie, en waarbij den Burgemeesters der eenten, waar de loting plaats heeft, o. m. wordt verzocht al de bun ten dienste staande middelen aan te wenden, voorkoming van dronkenschap, bij gelegenheid loting "oodigt de lotelingen dezer gemeente voor de lichting dit jaar ernstig en dringend uit, zich bij gelegenheid loting geheel te onthouden van het gebruik Ln sterken drank en daardoor zich te vrijwaren niet een voor de nadeelige gevolgen van dronkenschap in het emeen, maar ook voor de straffen bij de Wet tot he eling van openbare dronkenschap bepaald, terwijl tevens t nadruk wordt gewezen op de Strafbepaling bij art. 21 i Wet gesteld tegen het toedienen van bedwelmenden drank i iemand, die in kennelijken staat van dronkenschap keert. Leiden, De Burgemeester voornoemd, februari 1886. DE KANTER. Mejuffrouw A. A. Bakker alhier is benoemd tot eetrice eener school voor voorbereidend lager 'erwijs te Tiel. J- Blijkens achterstaande advertentie zullen de er David Popper, solo-violoncellist van den keizer Duitschland, en de heer Alfred Reisenauer, 'fpianist, zich op Dinsdag 9 dezer alhier doen oren. Den liefhebbers van degelijke muziek durven in gemoede aanraden, ook omdat de entreeprijs laag mogelijk gesteld is, genoemd tweetal te n hooren; reeds alleen de naam van David per, als cellist, is, evenals die van Rubinstein, dan voldoende om een genotvollen avond te «eren. - Het reeds vroeger door ons aangekondigde eelstuk van Louis Figuier, „Gutenberg" zal ier op Woensdag den 17den Februari in den ouwburg worden opgevoerd door het bekende elschap, dat onder directie van den heer Widiam 3 meermalen in Nederland optrad. De generaal-majoor, inspecteur van den genees- digen dienst der landmacht, brengt ter kennis belanghebbenden, die voor eene benoeming reserve-officier van gezondheid in aanmerking schen te komen, dat bij de militaire hospitalen Amsterdam, te Leiden, te Utrecht en te Gronin- gelegenheid bestaat tot het kosteloos door- en van den cursus. Nadere inlichtingen kunnen jrden verkregen bij de chefs van bovengenoemde pitalen. Ingedeeld zijn: bij het 4de reg. inf. de 1ste G. J. baron Van Slingelandt, uit West-Indië ggekeerd, alwaar hij gedetacheerd is geweest; eeuwarden, de bij het 4de reg. inf. geplaatste luit.-kwartierm. C. L. D. Mounier en de 2de R. A. Le Fèvre. Aangenomen is het beroep naar de Oud-Ger. ïeente te Lisse door den heer E. Fransen, te apen. Naar het „H. Dbl." uit volstrekt zekere bron eemt, is het bericht van het „Vad.," als zou "or F. De Bas, van den generalen staf, over- tsing by de cavalerie gevraagd hebben, volkomen ;aar. Als vrij zeker wordt aan het „Hbl." mede- eeld dat de luit.-generaal J. M. Van der Star betrekking als chef van den generalen staf cht neer te leggen en pensioen te nemen. In de gisteren door de Nederlandsche Handel- schappij te Amsterdam gehouden veiling, werden rekening van de Regeering verkocht ongeveer p picols koffie, welke, doorééngenomen, bijna bij de raming der middelen voor dit jaar aan wen cijfer van 28 ets. per ,/1 Kg- opbrachten. --He hoofdambtenaren der Hollandsche Spoor- aiiatschappjj maakten gisteren eene inspectiereis lijn Amersfoort—Resteren, om zekerheid te verkrijgen dat die lijn 15 Februari voor het publiek kan worden geopend. Deze maatschappij zal met April zelf de exploitatie aanvaarden der lijn Nijme gen Cleef, waarvan zij door den aankoop van alle aandeelen eigenares is geworden. Tot marktmeester van de kermis te Haarlem is door B. en Ws. benoemd de heer L. Rjjneveld, bouwkundige. De zilveren medaille voor 24 jaar trouwen dienst is toegekend aan den sergeant Mangue der infanterie te Haarlem. Eervol ontslag als regiments-adjudant is aan gevraagd door den ritmeester P. Van Tienhoven, van het 1ste regiment huzaren te Deventer. Het getal luits.-kwartiermeester bjj het leger is op het oogenblik grooter dan de formatie ver- eischtzij die naar dezen post dingen, zullen dus op hunne aanstelling moeten wachten. Naar men aan het „Utr. Dbl." mededeelt, is in eene nadere bijeenkomst der gecommitteerden uit verschillende besturen besloten, den aanvang der feestelijkheden ter viering van het 50ste lustrum der hoogeschool te Utrecht eene week later te stellen en dus op Maandag 28 Juni te doen plaats hebben. De gemeenteraad van 's-Hertogenbosch heeft besloten, de onderhandelingen met de Bell-Tele- foonmaatschappij af te breken en nieuwe onder handelingen aan te knoopen voor den aanleg van een telefoonnet met de firma Ribbink, Van Bork Co., te Amsterdam. Naar men verneemt, is er bij de marine eene pensionneering en bevordering, ook in den rang van de vlagofficieren, ophanden. De kapt. der inf. G. J. Couvée, die wegens ziekte op non-activiteit was gesteld, heeft aange vraagd weder in activiteit te treden. Het machinekamer-personeel der Kon. Ned. zeemacht, dat 13 Maart a. s. per stoomschip „Drente" naar Oost-Indië zal worden uitgezonden, zal bestaan uit: den machinist 1ste kl. v. k. J. G. H. Jordans, de machinisten 2de kl. J. K. S. Schüm lau, R. Colom, K. Schraver en de machinisten 3de kl. H. C. But, P. Van der Harst en M. Haak. Eenige voorname handelfirma's te Amsterdam hebben een adres gericht aan den minister van waterstaat enz., waarin zjj met aandrang verzoeken, bij de vaststelling van den zomerdienst, die maat regelen te nemen als noodig zjjn om den loop van den Vlissingschen posttrein te versnellen en door vermindering van oponthoud het later vertrek uit Amsterdam mogelijk te maken. Het Nederlandsche landbouw-comité heeft zich tot de Nederlandsche spoorwegmaatschappijen ge wend om vermindering van de vrachtprijzen voor landbouwers, die gezamenlijk eene reis maken tot vermeerdering van vakkennis. De Staatsspoorweg- maatschappij beschikte reeds gunstig op dit ver zoek. UD.) De heer P. Biemond te Delft is benoemd tot waarnemend directeur van de Broodfabriek te Wa- geningen. De commissie voor onderstand te Groningen heeft van prof. Drucker eene gift van f 1000 ont vangen. Bij beschikking van den minister van water staat enz., islo. met 1 Maart a. s. aan C. Postma, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als opzichter van den waterstaat 3de kl.2o. met 1 April a. s. bevorderd tot opzichter van den waterstaat 3de kl. E. H. Droste, thans opzichter 4de kl.benoemd tot opzichter 4de kl. J. N. O. Mink, te Rotterdam. De luit. ter zee 1ste kl. W. G. Van Nes, de luits. ter zee 2de kl. J. J. W. II. Van der Toorn, H. Herman, W. C. -T. Smit en D. A. P. Koning, de off. van gez. 1ste kl. bjj de zeemacht W. Mey- boom en de off. van adm. 2de kl. F. H. M. Rant, dienende aan boord van Zr. Ms. instructieschip „Marnix", worden met 16 dezer overgeplaatst aan boord van Zr. Ms. instructieschip „Nautilus", eerst genoemde als 1ste officier. De luit. ter zee 2de kl. L. A. Van Asperen Van der Velde, dienende aan boord van Zr. Ms. instructieschip „Marnix", wordt met 16 dezer op non-activiteit gesteld. Z. M. heeft aan den heer Z. Middelkoop, op zijn daartoe gedaan verzoek, eervol ontslag verleend als kantonr.-plaatsverv. te Oirschot; benoemd tot subst.-griffier bij de arr.-rechtbank te Groningen, mr. J. G. Van der Hoop, thans ambt. van het Openb. Ministerie bjj de kantongerechten in het arr. Groningen, ter standplaats Groningen; dr. H. Van de Stadt, eervol ontslagen directeur der opge heven burgeravondschool te Arnhem, een pensioen verleend ten laste van den Staat ten bedrage van f 431 'sjaars. Gemengd Nieuws. Zekere K., wonende aan de Scheve- ningsche brug te 's-Hage, is weder op eene oude bekende wijze, maar welke nogal eens schjjnt te gelukken, opgelicht. Een onbekende, zich als een vriend voordoende, verklaarde aan K., dat hjj hem namens ds. K. eene betrekking kwam aanbieden, nl. die van bruggewachter te Voorschoten. K., die geen werk heeft, toonde zich dankbaar, liet den „vriend" medeëten, terwijl K.'s vrouw hem nog drie gulden leende, daar de „vriend" nog naar Voorschoten moest om alles in orde te maken en wat weinig geld bij zich had. Met die gelden (al wat het echtpaar bezat) vertrok de oplichter, nadat hjj nog vergeefs getracht had om K.'s horloge meester te worden. V.) De handelaar in brandstoffen G. v. L., uit Voorburg, die Maandag voor zaken naar's-Gra- venhage moest, had het ongeluk door zjjne eigen kar overreden te worden. Zjjn paard schrikte en sloeg op hol, waarop de man van het voertuig sprong ten einde het dier te grijpen. Hjj struikelde echter en viel, met het gevolg dat de kar hem over het lichaam ging en zoodanig kwetste dat hjj reeds gisternacht aan de gevolgen is overleden. Het ongeval had plaats bjj de gasfabriek, waar het paard schrikte van het sissend geluid, ontstaan door het blusschen van de cokes, welke men bezig was te laden. De aanvankelijk licht geachte kneuzingen bleken later van zeer ernstigen, zelfs doodelijken aard te zjjn. Eene juffrouw, die gistermiddag op de Markt te 's-Hage een en ander had inge kocht, bespeurde toen het op betalen aankwam, dat zij hare beurs miste, met het niet geringe bedrag van f 60. Daar ter stede is een in aanbouw zjjnd perceel aan de Hoef kade door een hevigen windruk ingestort. De arrondissements-rechtbank te- Amsterdam veroordeelde Philippus Blom en Johan George Eckhardt, wegens gewelddadigen en feite- ljjken tegenstand tegen bedienende beambten in functie, ieder tot eene celstraf van 45 dagen. De eisch was 3 maanden. Vierjeugdige matrozen van Zr. Ms. wachtschip „De Wassenaer", te Amsterdam, zijn door de Haarlemsche politie aangehouden. Zjj waren van het passagieren achtergebleven. Mevrouw Bulkley en Kloppers heb- ben appèl aangeteekend tegen het vonnis, door de rechtbank te Arnhem over hen uitgesproken. De pleidooien voor het Hof zullen weder door mrs. Van Cappelle, Caroli en Vitringa gevoerd worden. Uit Groningen verneemt het „H. Dbl." dat de Groote Markt, het grootste plein uit Nederland, met eene rij winkels verrjjkt zal worden,

Leidsch Dagblad | 1886 | | pagina 1