A0. 1885. feze (Qourant wordt dagelijks, met uitzondering ran §on- en feestdagen, uitgegeven. Leiden, 17 November. jjo, 7883. Woeiisdao- XS November. DAGBLAD. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden1.10. franco per post1-40. Afzonderlijke Nommers0.05. PRIJS DER ADVERTENTIEN Van 16 regels 1.05. Iedere regel meer 0.17$. Grootere letters naar plaatsruimte. Voor het inoas- seeren buiten de stad wordt 0.10 berekend. p de gronden door de commissie van fabri- aangevoerd, geven B. en Ws. in overweging l0- afwijzend te beschikken op de verzoeken de firma D. A. Schretlen en Co. tot kwijt- elding van de boete ad 100, wegens te-late- vering der werken aan de Blauwpoortsbrug Warnies te Amsterdam om eene uitloozing te ken van zijn in eigendom toebehoorend pand r de Haarlemmertrekvaart en J. De Koning om gedeelte van de openbare straat langs de iiwstraat te mogen innemen 2o. H. P. Kelder mining te verleenen tot het maken van een "ergat in de Ketelboetersteeg. ok geven z(j in overweging om voor de inrich- van het Bonhuis in de Boomgaardsteeg tot plaats van de aangeschafte brandladder f 740 het uitdiepen van de Kool- en Brandewijns- chten 660 beschikbaar te stellen. Volgens de missie van fabricage zou het meest afdoende del demping zijn, maar daarvan worden de ten geraamd op f 8000 en zulks zou voor som- e daaraan grenzende woningen hinder opleveren ;den toegang langs de gracht afsnijden. Krachtens art. 30 der gewijzigde wet hou- de wettelijke bepalingen tot regeling van den inhandel in sterken drank enz. van 16 April 5 (Stbl. No. 78) moeten alle plaatselijke ver- eningen regelende het heffen van vergunnings- lit overeenkomstig de bepalingen dier wet vóór Januari 1886 worden herzien, terwijl de thans dende niet langer van kracht blijven dan tot ei 1886. e herziening is noodig op grond van do wijzi- g van art. 6 der wet wat betreft het bedrag het vergunningsrecht. e vorige wet bepaalde dat dit recht niet lager lit zijn dan tien gulden en niet hooger dan en twintig gulden voor elke honderd gulden rwaarde of gedeelte daarvan, terwijl krachtens gewijzigde artikel 6 het niet lager mag zijn vyf gulden en niet hooger dan twaalf gulden ftig cents voor elke vijftig gulden huurwaarde gedeelte daarvan, met dien verstande dat het -ht voor eene vergunning tot 30 April 1890 niet ;er dan vijftien gulden, met 1 Mei 1890 tot 30 ril 1895 niet lager dan twintig gulden en daarna t lager dan vijf en twintig gulden mag zijn. 'order is in het gewijzigd artikel 7 bepaald dat j vergunning wordt verleend voor een jaar, loo- de van 1 Mei tot 30 April en dat zij ook tus- entyds kan worden verleend, in welk geval de te termijn loopt tot 30 April daaraanvolgende r dit tijdvak wordt alsdan het vergunningsrecht kwartalen berekend en geldt een gedeelte van i kwartaal voor een geheel, ingezien nu de betaling van het recht voor de schentijds verleende vergunning in de wet ge lid is, behoeft daaromtrent in de besluiten om it de heffing en invordering geene voorziening worden genomen. Tormits verder andere wijzigingen in de be ide verordeningen, naar het inzien van B. en niet worden vereischt, meenen zij dat kan Kien volstaan met het bedrag van het vergun- gsrecht in overeenstemming te brengen met de zigde wet. Zij geven daarom in overweging het Raadsbesluit regeling van het vergunningsrecht en de Ver innig op de invordering daarvan in genoemden te wijzigen. - Ton gevolge van het overlijden van den heer -t H. Van Hartrop is de betrekking van stads- kkenist vacant geworden. Naar de meening van TV s. komt voor eene benoeming in de eerste t3 in aanmerking de heer R. H. Th. Van Leeuwen, die reeds gedurende geruimen tijd de genoemde betrekking met gunstig gevolg heeft waargenomen en daardoor getoond heeft voor de vervulling dier betrekking in alle opzichten ge schikt te wezen. Zij geven ook in overweging aan het bestuur der gymnastiek- en schermvereeniging „Indhra", tot wederopzeggens, vergunning te verleenen om de gymnastiekzaal van de Hoogere Burgerschool voor Meisjes te gebruiken, onder bepaling dat voor het gebruik jaarlijks aan de gemeente worde betaald een bedrag van 25, de kosten van vuur en licht en de eventueele schade aan gebouw en meubilair toegebracht door de Vereeniging worden vergoed en verder onder de voorwaarden door hun college vast te stellen. Ter vervulling der vacante betrekking aan de openbare jongensschool der 2de klasse, bieden B. en Ws. eene voordracht aan, ter benoeming van een tweeden onderwijzer op eene jaarwedde van 900, vermeerderd met 100 voor het geven van onderwijs in de Fransche taal, als: W. Goemans, onderwijzer te IleusdenG. H. P. Geerligs, onder wijzer te Utrecht, en F. W. Van Oppen, onderwijzer te Gorkum. Er bestaat geen bezwaar tegen de inwilliging van het verzoek van mej. C. Van der Harst, om eervol ontslag uit hare betrekking van 3de onder wijzeres aan de school der 3de klasse No. 3, met ingang van 1 Januari 1886, omdat zij 'het onder wijs gaat verlaten. Ter vaststelling wordt door B. en Ws. overgelegd het Eerste Suppletoir Kohier der Plaatselijke Directe Belasting, dienst 1885. Het Kohier bevat 172 aan slagen tot een gezamenlijk bedrag van f 1643.01. Met zekerheid kunnen wij melden dat thans tot kapelmeester bij de stafmuziek van het 4de regiment alhier, ter vervanging van den heer H. A. Grentzius, is benoemd de heer J. G. Mann, vroeger directeur van het thans ontbonden orkest in den Parkschouwburg te Amsterdam. Door den minister van binnenlandsche zaken is dr. C. M. De Jong Hz., arts, voor het tijdvak van 16 Nov. 1885 tot en met 31 Dec. 1886, be noemd tot adsistent in het ziekenhuis aan de Rijks universiteit te Leiden. Ook de Protestantsche gevangenen in het Militair-Detentiehuis, nabij Leiden, z jjn Zondag tijdens hunne godsdienstoefening niet achtergebleven om dr. H. G. Hagen geluk te wenschen met zijn 25- jarig ambtsfeest alhier. Reeds eenige hunner had den dit vooraf schriftelijk gedaan. Bjj het binnen komen nu van den jubilaris in het kerkgebouw, dat met groen versierd was, speelde het kerkorgel en stonden alle gevangenen op, terwijl na afloop der godsdienstoefening hem Psalm 134 vers 3 werd toegezongen. De Tweede Kamer heeft heden bij de behan deling der Indische begrooting de subsidie-aanvraag voor het Aardrijkskundig Genootschap ten behoeve eener wetenschappelijke reis in Nieuw-Guinea van f 25,000 tot f 10,000 teruggebracht. Geschrapt is f 15,000 als bijdrage in de oprichting van een ge sticht voor zieke en hulpbehoevende immigranten op Deli. Morgen voortzetting. Aanstaanden Donderdag te elf uren, en zoo noodig Vrijdag te tien uren, zullen in de afdeelingen der Kamer onderzocht worden eenige wetsontwerpen, o. a. betreffende tijdelijke belegging van kasgeld en veranderingen in art. 194 der Grondwet. De bedoeling is, dat Vrijdag, naar omstandigheden te elf uren of te één uur, eene openbare zitting zal worden gehouden. Bedankt is voor het beroep naar Ter Aar door den heer W. Hoekzema, candidaat tot den H. Dienst. De gewone audiëntie van den minister van financiën zal 19 dezer niet plaats hebben. Z. M. heeft benoemd tot griffier bij het kanton gerecht te Sommelsdijk mr. P. J. M. L. Scheepes, advocaat te Arnhemaan B. Kouwenbergh mach tiging verleend om, te gelijk met zijn ambt van leeraar aan de Rijks hoogere burgerschool te Til burg, dat van leeraar aan de burgeravondschool aldaar te bekleeden. Gemengd Nieuws. Naar men ons mededeelt, zal een gedeelte der gemeente Zoeterwoude, en wel dat van de Doezabrug tot aan de Gemeenteschool op da Heerenstraat, wellicht van duinwater worden voor zien althans het aantal inteekenaren, dat zich ver binden wil om er gebruik van te maken, moet bijna voltallig zijn. Wanneer tot de uitvoering van zulk een plan wordt overgegaan, zal menig ingezetene te dier plaatse eene groote verbetering ondervinden, daar enkelen er géén en verscheidenen alleen slecht drinkwater bezitten. Men schrijft ons uit Katwijk aan ZeeIn de afgeloopen week word de kantvisscherij nog met drie schuiten uitgeoefend. Zjj besomden van 115 tot 180 in 5 dagen. Er werd besteed voor tong f 0.15 a f 0.50, schelvisch f 0.30 a f 0.50 en rog f 0.25 a 0.70 per stuk; schol f 6 a f 7 en scharren 3 a 4 per mand. Van de haringvisscherij zjjn 4 schuiten aangekomen, te zamen met 630 kantjes pekel- en 85,000 stuks steurharing. Besteed werd voor steurharing 11.50 a f 12.50 per 1000 en voor pekelharing f 10.50 a f 11 per ton. Gistermiddag is een arbeider, werk zaam aan de nieuwe stoomtramlijn Holl. Spoor Scheveningen, door een zandtrein overreden en ge dood. Per brancard werd het lijk naar het gasthuis gebracht. Te Haarlem is door de politie aan gehouden en naar het huis van arrest overgebracht, G. J. Meijer, 55 jaar, geboren te Stompwijk, die verschillende ingezetenen aldaar heeft opgelicht door middel van een bedelbrief, valschelijk door hem onderteekend met den naam van ds. Postliuma. Op 3 Nov. jl. was hjj uit de gevangenis te Utrecht ontslagen, waarin hij 8 maanden voor gelijk feit had doorgebracht. De makelaar Visser, bekend door zjjne ontvluchting uit de gevangenis te Haarlem en die te Parijs ontdekt werd, is uitgeleverd en te Amsterdam aangekomen. In een buitengewoon Politieblad verzoekt de officier van justitie te Amsterdam op sporing, aanhouding en opzending vanFritz Wolff, gewoond hebbende te Amsterdam, daarna te Ant werpen, nu vermoedelijk in Duitschland; Emile Eckhardt, zich ook noemende of wellicht genaamd Emile Paul, vroeger woonachtig te Amsterdam, niet groot, lichaamsbouw sterk en vrij zwaar, haar zwart, knevel zwaar en zwart, en Carl Witscheck, zich ook noemende Carl Wentzel, vroeger woon achtig te Amsterdam, grootte middelbaar, haar zeer lichtblond, baard roodachtig blond, allen Duit- schers. De arrondissements-rechtbank te Amsterdam heeft op 12 November jl. tegen hen verleend rechts ingang met bevel van gevangenneming, alsmede tegen Wilhelm Fischer, in hechtenis te Haarlem, en Friedrich Heinrich Werner, mede aldaar in hech tenis, ter zake vanvoor zooveel betreft Fischer, Eckhardt (Paul) en Witscheck, diefstal van eene brandkast met buiten- en binnenbraak in de fabriek en het kantoor van den heer B. C. J. Lievengoed te Amsterdam, in den nacht van 16 op 17 Januari jl. en wat betreft Wolff, Fischer en Werner, diefstal van vee in de weide. Onwaarschijnlijk is het niet, dat zij zich hier te lande ophouden. Vermoedelijk zullen revolvers bij hen gevonden worden.

Leidsch Dagblad | 1885 | | pagina 1