Keukenmeid, Eene Dame Niedermendiger Bier Een Jongmensch Bericht van Inzet. HUGO DIETRICH, ADTERTENTIËN. ook per flesch verkrijgbaar. staatssecretarissen Hérault en Rousseau, die niet als afgevaardigden herkozen zijn, aangenomen. PARIJS, 20 October. Volgens de berichten uit Creta heeft de raad van bestuur een besluit ge nomen ten gunste van de vereeniging van Creta met Griekenland. De bevolking weigert echter om eenig deel te nemen aan de revolutionnaire beweging, voordat Griekenland den oorlog heeft verklaard. LEIDE1H, 20 October. Weerbericht (medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Instituut). Verwachting: noordelijke wind. Thermometer-stand: gisteravond om 8 uren 4" Celcius 39.2° Fahrenheit; hedenmorgen om 8 uren 9' C. 48.2° F.; 's midd. 12 uren 10° C. =50* F.; 's namiddags 4 uren 8° C. 46.4° F. In de Donderdag-middag a. s. te houden ge meenteraadszitting zal allereerst de beëediging en installatie plaats hebben van het herkozen lid mr. C. Cock. Een driejarig kind, dat van middag om vijf uren naby de Beschuitsteeg in den Nieuwen Ryn viel, werd door een student, den heer Vijzelaar, die het kind gekleed nasprong, gered. In de heden door de Tweede Kamer gehou den zitting zijn de adressen van Nederlandsche vrouwen om den handel in blanke slavinnen tegen te gaan en van het anti-prostitutieverbond ter griffie gedeponeerd, na verklaringen der Regeering dat onderhandelingen met vreemde Staten aanhangig zijn. Bij het voortgezet debat over de wijzigingen in het Wetboek van Strafvordering is het amendement Van Gennep om huiszoek te beperken, verworpen met 45 tegen 7 stemmen. Uitvoerig werd gedebat teerd over de ambtshalve toevoeging. Beslist is dat de ambtshalve toevoeging alleen geschiede. De heer Van Baar, tot dusver door zijne jongste ongesteldheid daarin verhinderd, woonde heden wederom de zitting by en werd van verschillende zijden met zijn herstel- gelukgewenseht. KOLONIËN. BATAVIA, 9-12 Sept. De resident van Samarang deelt mede dat door het Nederlahdsch stoomschip „Koningin Emma", gezagvoerder C. Drooglever Fortuyn, in den nacht van 22 Augustus jl., op vier Duitsche mijlen N. ten O. van Samarang een visschersprauwis aangevaren, welke geen licht op had en eerst toen zij op 3 a 4 meter voor den boeg van den stoomer was een licht vertoonde, te laat echter om de aanvaring te voorkomen. Een sloep te water gelaten zijnde om assistentie te verleenen, bleek het dat de prauw gelyk met het water dreef en de mast gebroken was, en dat niemand zich meer aan boord bevond. De resident van Passoeroean bericht dat den Ssten Augustus jl. ter hoogte van het kustlicht etablissement op Zwaantjes-droogte een prauw djoekoong, bemand met twee visschers en afkomstig van Probolinggo, ten gevolge van zwaar weder is gezonken. Een der opvarenden werd door het personeel van het kustlicht-etablissement gered, doch de andere kwam in de golven om. - De assistent-resident van Bojolali (residentie Soerakarta) bericht onder dagteekening van 30 Augustus jl. omtrent den vulkaan Merapi als volgt „Volgens opname van 29 Augustus 1885, was de toestand onveranderd en bleef de groote rook ontwikkeling aanhouden." Door den gouverneur-generaal van Ned.-Indië zijn de volgende beschikkingen genomen: Civiel Departement. Ontslagen: Eervol uit zijne be trekking, vr. ziekte, de schout bij de politie te Samarang W. J. Bonsop verzoek, eervol, uit 's lands dienst, de kan toorchef 2de kl. bij den post- en telegraafdienst N. J. J. Jlarlier da Bouton; en de onderwijzer 2de kl. L. E. Boijer; op verzoek, eervol, Uit den dienst der Bataviasche haven werken, de 1ste boekhouder I. P. T. J. Brondgeest; op verzoek, eervol, uit 's lands dienst, de commies bij 's lands kas te Padang (Sum. Westkust) J. F. C. Leijder. Belast: Met de waarneming der betrekking van onder wijzer 2de kl. B. Metelerkamp. Benoemd: Tot schout bij de politie te Samarang, B. Witte; tot lsten commies op het bureel van den Gouv. van Sumatra's Westkust G. Bos; tot commies op het bureel van den res. der Padangsclie Bovenlanden, A. V. Snackey; tot controleur 2de kl. bij het binnenl. bestuur op Java en Madura H. C. A. G. De Vogeltot lsten boekhouder bij den dienst der Batav. havenwerken, H. D. Van Wely; tot commies bij 's lands kas te Padang, W. C. F. Gümther. Overgeplaatst: Van Weltevreden naar Samarang, de commies 2de kl. I. K. Wiggers; van het post- en tele graafkantoor te Weltevreden naar het hoofdbureel aldaar, de commies 3de kl. W. A. P. F. L. Sijnja; van Weltevreden naar Padang, de commies 2de kl. P. C. Baay; van Soera- baia naar Clieribon, de commies 3de kl. J. Van Brero. Departement van Oorlog. Ingedeeld: De 2de luit. der inf. L. J. L. De Moulin bij het 1ste garne.-bat. van Atjeh en Onderh. Geplaatst: De majoor der inf. A. Bcsch bij het 16de bat. inf. te Fort de Koek. Overgeplaatst: Dc 1ste luit. der art. J. A. Van Capello bij de 17de comp. art. te Tjilatjap de offn. van gez. 2de kl. A. Faassen bij den gencesk. dienst van Amboina en Ternate, B. H. Bouffaer bij het garn. te Buitenzorg, A. P. Langeveld bij het mil. hosp. te Soerabaia en de tijd. cff. van gez. 2de kl. E. Baumann by den goneeBk. dienst van Atjeh en Onderh., de 1ste luit der art. te Salatiga de 1ste luit. der inf. J. Hazenberg bij het 1ste depot-bat. Bevorderd: Bij het wapen der inf.tot majoor L. L. Bedet; tot kapt. M. W. C. Van den Brandeler, A. F. Bala- bréga; D. P. A. Markestjjn en N. H. I. Bichelle; tot lsten luit. W. C. C. Luske (met verlof in Europa), H. O. W. L. Kramer, G. W. Doerrleben en B. J. Tjassen Keiser. Ontslagen: Op verzoek, eervol, uit Zr. Ms. mil. dienst, met behoud van recht op pensioen, dc luit.-kol. der inf. W. L. E. Stolle. Verleend: Een 2-jarig verlof n. Europa, w. ziekte, aan den kapt. der inf. J. H. V. Popp. Departement van Marine. Vergunning verleend: Om te repatrieeren aan den off. van adm. 2de kl. W. G. L. Brunings. INGXKONDEN. Bij de bewoners buiten de voorin. Hoogewoerds- poort hebben er in den laatsten tyd verschillende diefstallen van druiven, peren en perziken plaats gehad, en gisternacht zelfs werden by een hunner enkele boomen van hun wintervrucht leeg geplun derd. Naar de brutaliteit te oordeelen, waarmede dit geschiedt, schijnen de dieven in den omtrek hun woonplaats te hebben. Bodegrave, 20 October. Op do weekmarkt alhier wer den heden aangevoerd: 128 wagens Kaas, te zamen 6846 stuks, wegende 41076 kilo, prijs lste soort Gondsche f 23a f 261/g2de soort f 19 a f 22l/j; hieronder 5 wagens Derbykaas, prijs lste soort f 22 a 242de soort 20 a 211/2! 15 wagens Edammerkaas prijs lste soort f 27— a f 291/2; 2de soort f 22a /24I/25 wagens Leid- sohe kaas prijs f 33 hot schippond. Boter aangevoerd Kg. hooiboter, f per l/2 Kg. Koeien, prijs f Lammeren, prijs fa f 6 Biggen, prjjs 9 a Handel vlug. Woerden, 19 October. Op de heden gehouden groote najaarspaardenmarkt waren ongeveer 1300 stuks aan de lijn. De handel wu,3 over het geheel flauw te noemen. Voor ll/2-jarige ruins was tamelijk vraag. Vermelding verdient dat gisteren een span donkere vossen verkocht is voor 1700, Voorspoedig bevallen van eene Doeh<er B. J. HOVENS GRÉVE - Wilhelmy Damsté. Doorn, 19 October 1885. Eenige kennisgeving. Voorspoedig bevallen van eene Dochter E. PEL- TENBURG Bakker. Leiden, 19 October 1885. Heden overleed onze geliefde Broeder LEENDERT CORNELIS VAN MANNEKUS, in den ouderdom van 48 jaren. Zoeterwoude, Uit aller naam: 18 October 1885. W. VAN MANNEKUS. Voor de vele en hartelijke bewijzen van deelne ming, ontvangen tijdens de ziekte en na het over lijden van mijn innig geliefden Echtgenoot, den Heer C. L. C. W. PICKÉ, Burgemeester van Noord- wijk, betuig ik mijn oprechten dank. Noordwijk, Weduwe G. M. L. PICKÉ, 21 October 1885. Jongkindt Coninck. De ondergeteekende betuigt zjjnen welmeenenden dank aan allen, die hem dezer dage een bewijs van vriendelijke belangstelling gegeven hebben bij gelegenheid van zijn tachtigsten verjaardag. 20 October 1885. W. H. D. SURINGAR. Mevrouw FIJKRI SNETHLAfi®, te Voor schoten, vraagt met 1 November eene tevens om eenig huiswerk te verrichten. Adres met franco brieven of in persoonHuize Welgelegen. uit den beschaafden stand te Leiden, over twee vrije Hamers kunnende beschikken, zoekt eene Dame ter inwoning en gezellig verkeer. Brieven onder de letters K K aan KOOYKER's Centraal Advertentiebureel, Nieuwe Rijn 16. VISC1IMKÜT 2. zag zich gaarne geplaatst als ZETBAAS in een Sigarenwinkel of Slijterij-Depot. Hoog salaris is geen vereischte. Solide borgstelling staat hem ten dienste. Liefst ter stede als 's-LIage, Rotterdam of Amsterdam. Brieven franco onder letter F aan het Bureel van het Leidsch Dagblad. By de veiling op den 16den October 1885, aan> den Burg te Leiden gehouden, zijn de volgende* perceelen Land in bod gebracht, te weten: Gemeente ©EGSTGEEST. 1. Een perceel WEILAND gelegen in het buiten water over de Kerk aan den straatweg, groot 7 hectaren, 86 aren, 40 centiaren, opf 12200.- Verhoogd met 300.— f 12500.- 2. Een perceel WEILAND gelegen aan den hoek van de Poelsteeg, groot 5 hectaren, 72 aren, 20 centiaren, opf 7300.- Verhoogd met. 700.— 8000. - 3. Een perceel WEILAND gelegen in den Morsebelpolder, ten Noord-Oosten van het vorige perceel, groot 2 hectaren, 19 aren, 80 centiaren, op f 2300.— Verhoogd met. 300.— 2600. 4. Een perceel WEILAND gelegen aan de Morsebellaan, groot 2 hectaren, 80 aren, 50 centiaren, op3600.— 5. Een perceel WEILAND gelegen aan de Haarlemmertrekvaart by den Molen, groot 1 hectare, 72 aren, 81 cen tiaren, opf 2550. Verhoogd met. 250. 2800.- 6. Een perceel WEILAND gelegen in den Broekpolder aan de Zyl, groot 7 hectaren, 26 aren, 40 centiaren, opf 8400.- Verhoogd met. 1000.— 9400.- 7. Een perceel TEELLAND gelegen in het buitenwater aan den weg van Lenden naar Rijnsburg, groot 2 hectaren, 14 aren, 60 centiaren, op f 4500.— Verhoogd met. 100.— 8. Een perceel TEELLAND gelegen als voren, groot 2 hectaren, 15 aren, 10 centiaren, op f 3600.— Verhoogd met. 200.— 9. Een perceel TEELLAND gelegen als voren, groot 93 aren, 30 centiaren, opf 1850. Verhoogd met. 150.— 4600.- 3800. - 2000.- Gemcente RIJASBttJRG. 10. Een perceel TEELLAND gelegen in den Middelmors, naby het Kanaal, groot 2 hectaren, 21 aren, 20 centiaren, opf 3750.- Verhoogd met250. Daarna nog met 250.— 4250.— 11. Een perceel TEELLAND gelegen als voren in de Waard, tusschen het Kanaal en den Vliet, aan den weg, groot 2 hectaren, 64 aren, 90 centiaren, opf 7100.— Verhoogd met. 400.— Daarna nog met 100.— 7600.- 12. Twee perceelen TEELLAND ge legen als voren in de Waard aan den Vliet, samen groot 1 hectare, 8 aren, opf 2350.- Verhoogd met. 200.— 2550.- Dc afslag blijft bepaald op Vrijdag 23 October 1885, 's morgens te elf uren, aan den Burg te Leiden. Inmiddels kunnen, tot en met Donderdag 22 October a. s., des namiddags te 3 uren, verhoogingen worden gedaan ten kantore van den Notaris Mr. H. L. A. OBREEN, te Leiden, aan het Rapenburg No. 65, tegen genot van één vijfde der verhoogsom.

Leidsch Dagblad | 1885 | | pagina 3