welke een erg sterk bloedende wond veroorzaakte. De getroffene werd naar het ziekenhuis gebracht en de driftige koopman, die de vlucht had genomen, door de politie achterhaald. Gistervoormiddag waagde zich een Duitscher, badgast te Scheveningen, ofschoon ge waarschuwd, te ver in zee en liep gevaar te ver drinken, indien niet nog juist bijtijds de redding boot ware te hulp gekomen en de man niet dan na groote inspanning met dreggen ware opgehaald. Men vreesde dat hy reeds had opgehouden te leven, maar een zorgvuldige behandeling bracht hem na vrij geruimen tyd weer tot bewustzijn terug. Als eene bijzonderheid deelt men aan het „Vad." mede, dat er Vrijdag tegen den avond op enkele plaatsen in het zuidwesten van Scheveningen sneeuw is gevallen. Gisternacht werden bjj de weduwe Van Doorn op den Rotterdamschen dijk te Delfts haven, door het verbrijzelen van een glasruit, een 10- a 15-tal paren damesschoenen ontvreemd. In het feestgebouw te Rotterdam werd gisteren eene meeting voor algemeen stem recht gehouden. Men trok er in optocht heen van het Beursploin, langs de Boompjes, Geldersche kade, Leuvenhaven, Schiedamschen dijk, Hoogstraat enz. Hedenmorgen is te Amsterdam een schilder, die op den hoek van de Lindenstraat bezig was een gevel te schilderen, van boven neer op straat gevallen. Men bracht hem per raderbaar naar het gasthuis. Ook is aldaar van ochtend in de Goudsbloemstraat een meisje van de tweede verdieping in een gang gevallen. Het kind werd insgelijks in deerniswaar- digen toestand naar het gasthuis vervoerd. Aan den Oosterdok sd ij k te Amster dam werd gisternacht een inspecteur van politie aangerand door twee onbekende manspersonen. Toen hij zich met den degen verweerde, gingen zjjne aanvallers op de vlucht. Op de rivier de Nieuwe Maas voor Pernis heeft de stoomboot „Oude Maas III" een onder zeil zijnd tjalkschip aangevaren en haar het berghout en paviljoen verbrijzeld. Door spoedig stop pen en achteruitslaan werd het in den grond varen van de tjalk voorkomen. Aangaande den persoon, die Vrijdag ochtend door een rechercheur der Utrechtsche politie te Zwammerdam is aangehouden, deelt men aan het „U. D." mede dat hij te Amsterdam was ge komen in een confectie-magazyn en daar besteld heeft, om aan zyn huis te bezorgen, o. a. eenige demi-saisonsden volgenden dag zou hij wel ant woord geven. Hij heeft daarvan een op de kamer, welke hjj voor het oogenblik bewoonde, aangetrok ken en is met de andere naar een horlogemaker gegaan. Daar kocht hij een goud horloge en zeide geen geld bij zich te hebben; hjj zou de jassen daar een oogenblik laten liggen om geld te halen. Hjj moet echter *og terugkomen, want hij ging naar Utrecht en huurde op den Steenweg eene kamer. Daar ter stede bestelde hij in den winkel van de Gebr. M. in de Lijnmarkt een pak, en toen dat gebracht werd, zeide hjj, den volgenden dag antwoord te zullen brengen. Men vertrouwde de zaak echter niet, en nam het pak weer mede terug. Hij ging ook naar den winkel van Paanakker en bestelde een aantal schoenen, om die thuis te bezorgen. Zijne hospita vertrouwde het werk even min en wilde de mand niet aannemen. Hjj huurde echter een jongen op straat, liet die den mand bij Paanakker terughalen, en nam deze op straat aan, waarna hjj den inhoud ergens verkocht heeft. Daarna hoeft hjj de stad verlaten, maar hij is te Zwammerdam aangehouden terwijl hij in een logement iets gebruikte. In het koffiehuis „De Hollandse he Tuin" te Loosdrecht was gisteren een bloemkool te zien, welke een gewicht heeft van 5'/2 kg. Dit kooltje is gegroeid in den tuin van den gemeente geneesheer W. Kleyn Schoorel aldaar. Uit Middelburg wordt i. d. 13 dezer gemeld: In den afgeloopen nacht is weder een groote spiegelruit verbrijzeld, thans in geen win kel, maar bij den hypotheekbewaarder in de Mol straat. De daders bljjven onbekend. De groote boer der ij van den heer D. Broekema te Pieterburen is door den bliksem ge troffen en geheel afgetirargl. Te Woensel werden dezer dagen eenige personen, die ziah nog laat in den avond op weg naar huis begaven, door een paai' kerels, in een k-reupelbosch verborgen, aangevallen. Een hun ner bekwam een kolfslag met het geweer, dat een der aanranders bjj zich had, en werd eenige uren daarna in bewusteloozen toestand en hevig bloe dende gevonden. De wonde was zoo ernstig, dat hij eerst een paar dagen later naar huis kon ver voerd worden. Ofschoon de politie ijverige naspo ringen deed, kon men de daders niet ontdekken. Naar men verneemt, is aan J. G. H. Wolters, laatstelijk bankier te Venloo, die bjj arrest van het gerechtshof te Arnhem van 7 Februari 1884 wegens bedrieglijke bankbreuk, enz., veroor deeld is geworden tot zes jaren tuchthuisstraf, geldboeten en subsidiaire gevangenisstraffen, vol ledige gratie verleend, ten gevolge waarvan hjj Zaterdag uit het tuchthuis te Leeuwarden is ont slagen. Te Maastricht is een kind uit de bovenste verdieping van een huis gevallen en op de plaats dood gebleven. De officier van justitie te Heeren veen heeft verzocht opsporing en aanhouding van zekeren Coenraad Trossel, koopman in lucifers. Tegen hem is een bevel tot gevangenneming ver leend ter zake van moedwillige verwonding. Eene gruwelijke misdaad is te Nash- ville in Tennessee gepleegd. Eene negerin, Anna Davesport, had een week te voren twist met eene andere negerin, Millie Plumber genaamd, welke na dien tyd onderscheiden malen met den dood bedreigd werd. Millie, beangst geworden, verhuisde naar een ander deel der stad. Op een avond ging Millie naar een bal en liet haar kindje van vier maanden alleen tehuis. Ongeveer 10 uren hoorde een het huis voorbjj komende politie-agent een klein kind zoo erbarmelijk schreien, dat hij het huis, dat gesloten was, met geweld binnendrong om te zien wat daarvan de oorzaak was. Daar zag hij Anna Davenport over het kind gebogen staan; hij duwde haar op zijde en ontwaarde toen wat de gruwelijke misdadigster had gedaan. Zij had het kind geconcentreerde loog in den mond gegoten, waardoor vleesch en vel waren weggevreten en het bloed uit mond, neus, ooren en oogen drong. Hij arresteerde de booswicht en bracht haar met moeite naar de gevangenis, dwars door de inmiddels toegeschoten menigte, die haar dreigde op te hangen. In het dorp Mulk,nabijGerdanen, hebben een eenentwintigjarig dienstmeisje en een jongmensch zich door middel van eene revolver van het leven beroofd. Zij waren verloofd, doch hunne armoede belette hun het huwelijksbootje in to stappen. In den koffer der bruid vond hare moe der oen compleet lijkgewaad met witte glacéhand schoenen; op het kleed lag een gouden medaillon met het portret van den bruidegom. Bp don wervelstorm te Washington Courthouse (Ohio), waarvan reeds melding is ge maakt, zyn negen personen omgekomen en vijftien doodelijk gekwetst. Nog driehonderd anderen werden gewond en de aangerichte schado wordt op 1 mil- lioen dollars geraamd. Ook verschillende andere plaatsen hebben aanmerkelijk geleden. BUITENLAND. Franlirjjk. Verleden Donderdag heeft generaal Billot te Atrecht den buitenlandschen officieren, die de ma noeuvres hebben bijgewoond, een banket aange boden en aan het nagerecht een dronk ingesteld op generaal Von Alvensleben, als den oudste in rang. Deze beantwoordde zulks met een dronk op den president der Republiek en liet zich daarby uit met eene warmte, welke zeer de aandacht heeft getrokken. Hy voegde er by, dat hy met blijdschap de manoeuvres van het schitterend Fransche leger bywoonde. Op het oogenblik dat de generaal op stond speelde de „Marseillaise" en toen hij eindigde het Duitsche volkslied. By een diner, waaraan Vrydag de buftenlandsche officieren aanzaten, wer den de verschillende volksliederen ten gehoore ge bracht. De laatst ontvangen berichten uit Annam en Tonkin luiden iets gunstiger. Thuong, de eerste regent van Annam, is in hechtenis genomen en door het hoofd van het plaatselijk bestuur van Hanoi vervangen. Te Hué heerscht rust. Thuyet, het hoofd der opstandelingen, bevindt zich met den koning nog steeds in het gebergte m Thanhoa. Van de Zwarte Vlaggen wordt in Annam niets bespeurd; daarentegen zyn in de provinciën Quin- hoa en Touran vele moorden gepleegd. Bclg-ië. Te Antwerpen zyn gisteren en worden lieden en morgen groote feestelijkheden f gegeven naar aanlëjkling der internationale tentoonstelling. Heden te 2 uren des namiddags heeft de prijsuitdeeling plaats, in het byzyn van den koning der Belgen, zyne gemalin en de koninklijke familie. Tot hunne ontvangst werden groote toebereidselen gemaakt. Er worden volksfeesten gehouden en de stad zal van avond schitterend verlicht zyn. De toevloed van vreemdelingen is groot. De „Gazette de Mons" spreekt het bericht omtrent een cholerageval in eene buitenwyk van Bergen tegen. Gi'oot-I i*i ta imië. De „Daily News" ontvangt bericht uit Bombay, dat het plan van den nieuwen minister voor Indië om het Indische leger met 30,000 man te verster ken en de verdedigingswerken en spoorwegen aan de grenzen uit te breiden, in Indië een slechten indruk maakt. Men vindt de uitbreiding niet noodig en vreest de vermeerdering van lasten, welke er mee gepaard gaan. Ook hebben de jongste redevoe ringen van lord Randolph Churchill het vertrou wen op den minister voor Indië geschokt, zoodat men daar voor eene herhaling van Beaconsfields ge vaarlijke staatkunde beducht is. Spanje. De receptie ten hove tor eere van den vyfden verjaardag der prinses van Asturiën, is zeer kalm afgeloopen en de voorzorgsmaatregelen, door de autoriteiten daarvoor genomen, bleken geheel over bodig. Vooral viel het zeer in het oog dat de Duit sche gezant, graaf Solms, door koning Alfonso met groote onderscheiding werd behandeld. Ook de andere berichten luiden niet ongunstig. Zoo heeft de Fransche regeering van haar gezant te Madrid, baron De Michels, bericht ontvangen over den toestand, dat zeer bevredigend is. Naai de „Temps" kan modedeelen, meldde de gezant dat de opgewondenheid in geheel Spanje aanmer kelijk is bedaard, dat de toon der pers veel kalmer word en dat de kansen op eene vredelievende op lossing vermeerderden. In de ministerieels kringen wordt geloofd dat de quaestie over de Carolinen-eilanden nog vóór het einde dezer maand in der minne zal geschikt worden. Ook de opgewondenheid onder de Spaansche mariniers is bedaard, na de belofte van den minister van marine dat hij de instructiën zal openbaar maken, welke aan de commandanten der drie naar Yap gezonden vaartuigen gegeven zijn. In het gelieele land heerscht rust. De in omloop gebrachte geruchten, als zou de toestand in het binnenland van Spanje ernstig zijn, worden door niets gerechtvaardigd. Egypte. De zitting der Algemeens Vergadering te Cairo is gisteren gesloten. Volgens bericht uit Soeakim heeft eene scher mutseling plaats gehad tusschen eene voorhoede der rebellen en een piket Bengaalsche cavalerie. De rebellen werden op de vlucht gejaagd, met een verlies van vier man aan dooden en gekwetsten. Telegrammen. ST.-SEBASTIAAN, 13 Sept. De geruchten omtrent woelingen en militaire voorzorgen in de noordelijke provinciën van Spanje zyn van allen grond ontbloot. De rust is algemeen. LONDEN, 14 Sept. De „Standard" ontvangt uit Tamatave van 13 Sept. bericht, dat, na het mis lukken der onderhandelingen met de Hova's, de Franschen de vyandelijkheden hervat en Marangnro gebombardeerd hobben. CAIRO, 14 September. In Turksche kringen wordt verzekerd dat de sultan den grootvizier naar Egypte zal zenden. LELDEN, 14 September. "Weerbericht (medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Instituut). Verwachtingwind van zuid tot west. Thermometer-stand: gisteravond om 8 uren 12° Celeius 54° Fahrenheithedenmorgen om 8 uren 11° C. 52° F.; 'smidd. 12 uren 18° C. 66° F.; 's namiddags 4 uren 20° C. 70° F. Meer nog dan Zaterdag, werd de bloemen tentoonstelling op Zomerzorg ook gisteren en heden druk bezochtheden werkten daartoe in den middag niet weinig mede het schoone najaarsweder en den geheelen dag de leerlingen van de openbare en byzon- dere scholen, en de verpleegde* van bijna alle ge stichten, die te zamen ee* niet onaanzienlijk con tingent vormden. Morgenavond hebben insgelijks de k-weekersknechts met hunne vrouwen of meisjes toegang. Tot het houden der verloting is de koninklijke

Leidsch Dagblad | 1885 | | pagina 2