den paardenarts van de 3de klasse J. Van de Velde, van dat personeel; bepaald dat het aan mr. M. J. C. M. Kolkman verleend eervol ontslag als nota ris te Didam zal ingaan met den 1 sten Oct. a. s. benoemd en aangesteld tot apotheker 2de kl. by den milit. geneesk. dienst in N.-Indië, de voor die betrekking opgeleide kweekelingen der pharmacie W. M. Ottow, H. Bruins en P. H. Bilgen; het aan den burgemeester van Vrijhoeven Capelle, J. Van Djjk, op zijn verzoek, verleend eervol ontslag als secretaris dier gemeente, goedgekeurd; be noemd tot ambtenaar van het openbaar ministerie bij de kantongerechten in het arrond. Dordrecht, tér standplaats Dordrecht, mr. H. J. K. Dyckmees- ter, thans rechter-plaatsv. in de arrond.-rechtbank, advocaat en procureur aldaar. Gemengd IVïeix-w s. Behalve den eersten prijs behaalde de heer H. R. Van Maasdijk, van Katwijk aan Zee, op den wielerwedstrijd te Utrecht ook nog een vierden prijs. De luchtreiziger Lhoste zal a. s. Zondag bij het Kurhaus te Scheveningen met zijn ballon opstijgen. Men meldt uit Den Haag dat gister- avond op den Hollandschen spoorweg de remmer De Bruyn in de zanderij Driehuizen van de rem van een zandwagen is gevallen. Zjjn been werd overreden en zjjn hoofd gekwetst. Om over elven is gisteravond te Rotterdam een binnenbrand ontstaan in eene manu factuurwinkel aan de Weste Wagenstraat, welke brand door de werking van eene spuit om halféén geheel was gebluscht. Oorzaak onbekend. Naar het „Vad." verneemt, is de heer J. A. H. B., notaris te Utrecht, zoek. Het passief moet zeer aanzienlijk zijn. Eene hevige vechtpartij tusschen vader en zoon in de Kleine Kattenburgerstraat te Amsterdam liep zóó hoog, dat de messen werden getrokken. De zoon kreeg eene diepe wonde aan het hoofd,-zoodat hjj door de politie naar het gasthuis vervoerd moest worden. Ook in de Willemstraat had gisteren eene vecht partij plaats tusschen vader en zoon. De dochter mengde zich in den twist en beet den vader een stuk uit de lip. Met een brancard werd ook hij dooi de politie naar het gasthuis vervoord. Aan het Westerdok is gisteravond by het ran geeren van een trein een man met den voet er onder geraakt, waardoor dat lichaamsdeel verplet terd word. Een meisje, wonende in de Palmstraat, kreeg van haren vrijer zulk een schop, dat zy insgelijks naar het gasthuis moest worden vervoerd. Te Hoogeveen brak gisteravond tegen zeven uren een felle brand uit bij den hoe- denfabnkant M. In weinige oogenblikken was het perceel in de asch gelegd. Door het flinke optreden der brandweer, die met drie spuiten werkte, kon men de belendende gebouwen behouden, die even wel veel waterschade leden. Alles was verzekerd. Te Leeuwarden zyn door de politie drie vrouwen in hechtenis genomen, die beschuldigd worden een landbouwer uit een naburig dorp in huis gelokt en van een vrij aanzienlijk bedrag aan bankpapier en specie beroofd te hebben. Ook een naburig winkelier, die het bankpapier in zijne woning had verborgen, is in hechtenis genomen. Eene moeder te Nijmegen, die voor een oogenblik hare woning had verlaten, de zorg voor een kind van ongeveer acht maanden aan twee kleine meisjes overlatende, vond, toen zy zich op het hulpgeroep van die meisjes naar huis spoedde, dat kleine kind geheel verminkt terug. De ratten hadden een gedeelte van het oor afge knaagd en het bloed uit den eenen wang gezogen. Te Esschen heeft een hevige brand gewoed. Twee landhoeven met inboedel, schuren enz. zijn eene prooi der vlammen geworden. De inwoners lagen in diepe rust, doch werden intijds gewekt. Een paard en vier varkens kwamen in de vlammen om. De oorzaak is onbekend. De „Daily News" meldt uit Napels dat in zuidelijk Italië de cholera zich vertoond heeft. Uit Yokohama wordt geseind dat ook in Naga saki de cholera is uitgebroken. Te Toulon zyn Zondag 17 sterfgevallen aan cholera voorgekomen, te Marseille 28 en in Spanje 1157. Te Valencia stierf iemand, die 's morgens uit Toulon was gekomen, aan cholera. Te Honda ye kwamen 3 gevallen in een zelfde gezin voor. Volgens een telegram uit Londen is het Nederlandsche stoomschip „Nederland en Oranje" te Bombay met gebroken condensor uit zee teruggekomen. De prefect van Ajaccio is in een duel met een redacteur van de „Réveil" aan het hoofd en aan de hand gewond. De twee dames, kortelings door eene rooverbende in de Turksche provincie Epirus opge licht, zyn thans door de roovers op vrye voeten gelaten, nadat een losprijs van 8000 Turksche pon den voor haar betaald was. Over de behandeling gedurende hare gevangenschap hadden zy zich niet te beklagen. De drie dieven, die te Parys in hech tenis genomen zijn onder verdenking van verschei dene diefstallen, by voorkeur in Bank-instellingen (o. a. bij de Hamburger filiale der Duitsche Rijks bank, waar 200,000 mark gestolen werden), ge pleegd te hebben, heeten Thompson, Anderson en Withecker. De twee eerstgenoemden moeten in Amerika reeds meermalen tuchthuisstraf ondergaan hebben. Withecker had reeds 16 jaren te Parys een kantoor van commissiezaken en schijnt de rol van heler bij die diefstallen vervuld te hebben. Men vond hen nog in het bezit van ruim 100,000 gulden. Daar zij wegens diefstallen in Frankrijk vervolgd worden, zal hunne uitlevering aan Duitschland nog gerui- men tijd duren. Volgens een brief van den heer Tan- neguy de Wogan in het „Journal de Rouen" heeft men te Keulen zyn papieren bootje „Qui-Vive!" waarmede hij zyn bekenden tocht door Europa deed uit verbolgenheid tegen de Fransche vlag, welke het voerde, stuk getrapt, zoodat hy van den spoorweg heeft moeten gebruik maken om naar Parijs terug te keeren. Tijdens de bijeenkomst van den Oos- tenrykschen en den Russischen keizer te Krem- sier heeft het telegraafbureel aldaar in drie dagen met één enkel Hughes-apparaat 1023 depeches verzonden, die te zamen 87,800 woorden telden. Omtrent den onlangs gesneuvelden president van Guatemala, generaal Barrios, wordt verhaald dat hy buitengewoon veel moed bezat. Op zekeren dag wilde men hem, door middel van een bom, die naar hem geslingerd werd, vermoor den. De bom viel voor zijne voeten neder; kalm en bedaard zette hy den voet op het zundgat, waar door het vuur werd uitgedoofd en het moordtuig niet ontplofte, en hij zeide toen„die kerels hebben nog niet eens genoeg geleerd om mij te kunnen ombrengen." Op den avond voor zyn dood had te Guatemala een zonderling voorval plaats: in het opera-gebouw werd ter zijner eer eene feestelijkheid gegeven, waarbij hy echter niet tegenwoordig was. Onder andere werd een doek nedergelaten, waarop ge schilderd stondVive la Union de Centro Americano, Vive la Rufino Barrios, hefo militar!" Eensklaps scheurde het doek door midden, op eene wyze dat de naam Barrios in tweeën werd gedeeld: eene aardbeving had geen grooterontstel tenis onder de toeschouwers kunnen teweegbrengen. Men beschouwde het voorval algemeen als een zeer slecht voorteeken, en zelfs mevrouw Barrios meende dat de dood van haren echtgenoot zeer spoedig op handen moest zyn. De generaal reisde des nachts naar het oorlogs toon eel af en sneuvelde reeds den volgenden dag in het eerste treffen. BUITENLAND. Duitschland. De quaestie der Oarolinen-eilanden houdt bij voort during de aandacht gespannen. Thans wordt uit Berlijn gemeld dat de Duitsche regeering voornemens is haar besluit te doen afhangen van de toekomstige houding van het Spaansc-he gouvernement. Wel acht men het moge lijk dat zij vrijwillig aan Spanje een of ander der betwiste eilanden afstaat, doch zij zal ze zich niet laten ontnemen. Dat was van den aanvang af ook niet te verwachten, meent men. De „République Frangaise" en de „Voltaire" van 2S Augustus zijn namens het bestuur van Elzas-Lotharingen in beslag genomen, wegens artike len over de houding der Duitsche regeering in de zaak der Carolinen-eilanden. Italië. Volgens nader bericht uit Rome zou het in be zit nemen der haven van St.-Johnes, in het noor den van Zanzibar, aldus moeten verklaard worden: De Italiaansche regeering had aan den reiziger Cecchi, onlangs naar Afrika vertrokken, eene zen ding opgedragen, en als gevolg daarvan kan de bedoelde inbezitneming geschied zijn. Zij is ech ter sedert eene maand zonder tyding van Cecchi, zoodat stellig bericht ontbreekt. Mocht de mede- deeling bevestigd worden, dan zal daarvan onmid- dellyk kennis worden gegeven aan de mogendheden, voor het geval dat oudere rechten mochten bestaan. De internationale tentoonstelling in 1887 zal niet te Rome, maar te Venetië worden gehouden. Groot-SSritannië. De vereenigde commissie van de Engel sch-Fran- sche scheidsgerecht-vereeniging heeft een besluit genomen, houdende dat zy geen bewijzen heeft kunnen vinden voor de bewering dat Olivier Pain op last der Britsche overheid zou vermoord zyn. De prins van Wales en Gladstone hebben elk ander te Molde ontmoet. Gladstone dronk thee en dineerde op het jacht van den prins. Telegrammen. KONSTANTINOPEL, 31 Augustus. De „Agenco Havas" meldt dat aan sir Henry Drummond Wolff gisteren door den sultan een particulier onderhoud van verscheidene uren is toegestaan. Ook de minister van buitenlandsche zaken woonde dit onderhoud bij, De Egyptische quaestie moet slechts oppervlakkig behandeld zyn. WIESBADEN, 31 Augustus. Van den Afrika- reiziger Paul Reichard is het volgende telegram ontvangen„Ik ben den 29sten Aug. te Zanzibar met de geheele karavaan aangekomen en blyf vier dagen hier." POTSDAM, 31 Augustus. De keizer heeft heden I njorgen weer met grootvorst Michael de manoeu- vres van eene brigade infanterie, in het vuur, bij- I gewoond. STUTTGART, 31 Augustus. De Wurtembergscha I militaire gevolmachtigde te Berlijn, luitenant-gene-1 raai Faber du Faur, is te Wildbad, op 64-jarigen I ouderdom, overleden. DRONTHEIM, 31 Augustus. De prins van Wales! is gisteravond op het jacht Osborne" hier aange-l komen. De stad is met vlaggen versierd. BERLIJN, 31 Augustus. De groothertog vanl Mecklenburg-Strelitz viert den 7den September zijn I 25-jarig regeerings-jubileum. Den dag te voren zalI door het geheele land eene godsdienstige plechtig-1 heid plaats hebben, ter gedachtenis aan den ge l storven groothertog. Men bereidt groote feesten voor;! de groothertog van Mecklenburg-Schwerin zal zei by wonen. PARIJS, 31 Augustus. Gisteravond hielden 6O0l Spanjaarden te Bordeaux, voor het Spaansche con-1 sulaat, eene manifestatie met Spaansche en Franschel vlaggen, tot opschrift voerende„Leve Spanje eal de Carolinen, Frankrijk en Elzas-Lotharingen." Dal Spanjaarden te Parijs zonden aan Canovas eeil telegram, waarin zy zich aansloten bij het gevoelen! der Madridsche bevolking en zich onvoorwaardelijk! ten dienste van het vaderland stelden. Selikowitsch zal Parys verlaten en naar Zwu-I seriand gaan. Waddington kwam lieden van Londen hier aaufl LONDEN, 1 September. De „Times" ontvangt uit! Shanghai van 31 Augustus bericht, dat sir Robert® Hart den post van Britsch gezant te Peking heeft® nedergelegd, en weder tot inspecteur-generaal de® Chineesche douane benoemd wordt. Sir M. W. Ridley werd tot finantieel secretaris de® schatkist benoemd. LEIDEI, 1 September. Weerbericht (medegedeeld door het Ken. Nee Met. Instituut). Verwachting: veranderlijke wiw meest noordelijk. By de door het departement van kolonie. gehouden aanbesteding waren voor de levering va 380 wollen dekens minste inschrijvers de beere gebroeders Van Wyk Co. te Leiden, voor 1421.2'- Z. M. heeft aan M. H. F. Pichot du Plessi; op zyn verzoek, eervol ontslag verleend als oati der dir. bel. en acc. te Meppel c. a., behouden aanspraak op pensioen. Gemeenteraad. In de hedennamiddag gehouden gemeenteraad zitting waren tegenwoordig de heerenDe Frenief waarnemend voorzitter, Hartevelt, Bool, Krant Bredius, Juta, Zaayer, Land, Alma, Le Poole, Hoeken, Nykamp, Knapport, Zaalberg, De doflj Kaiser, Was en Driosson.

Leidsch Dagblad | 1885 | | pagina 2