Te St. -Oediliënberg (Limbarg) is een kind van den herbergier J. B. in een ketel kokend water gevallen en aan de bekomen brand wonden overleden. Te Pipahona, een klein dorp in de Spaansohe provincie Logsono, heeft een jonge man ze? personen vermoord en daarna zich zeiven van het leven beroofd. Ciriaco Fernandez, een twintigjarig jongeling, beminde de zestienjarige Blasa Burgos, voor wie ook een andere jonge landbouwer, Babel Fernandez, groote genegenheid had opgevat. Toen Ciriaco dezer dagen Blasa tegenkwam, viel hij eensklaps op haar aan en bracht haar meer dan dertig messteken toe. Op het hooren van de tijding dat zijne geliefde vermoord was, snelde Babel naar de plek van het onheil; eene worsteling ontstond en weldra viel bij ontzield op het lijk van het jonge meisje neder. Achtereenvolgens kwamen Mathias Fernandez, vader van het tweede slachtoffer, en Mannel Bur gos, vader van het jonge meisje, met twee zijner vrienden te hulp snellenze werden allen door den woedenden moordenaar gedood. Nadat hij deze gruwelen had verricht joeg Ciriaco zich twee pistoolkogels in de borst en stortte dood naast zijne slachtoffers neder. De ontsteltenis, die door de zaak in het dorp teweeggebracht werd, was zoo groot dat de bewo ners, die zich in hunne woningen gebarricadeerd hadden, eerst weder te voorschijn kwamen, toen zij de zekerheid verkregen dat ook Ciriaco gevallen was. Yolgens bericht van 21 dezer, bleef het in Noord-Amerika, ten oosten van de Rotsige Bergen, steeds zeer heet en was de sterfte in de groote steden vooral onder de kinderen aanzien lijk. Vele gevallen van zonnesteek kwamen voor. Te Philadelphia waren Maandag twee, te Baltimore drie, te Nieuw-York twee, te Washington 1 persoon daaraan overleden. Uit Lnzern meldt men dat in de steengroeve „De Leeuw" eene instorting heeft plaats gehad, waarbij drie werklieden werden gedood. Niet minder dan 12 schokken van aardbeving zijn den 16den dezer te Cashmir waar genomen. Een daarvan was zeer hevig. Op 21 dezer had aan de westknst van Cornwallis eene noodlottige aanvaring plaats tus- 8chen Hr. Ms. schip „Hecla", torpedodepot, op reis naar Portland, en de „Cheerful", groot 641 t., aan boord hebbende circa 50 personen, passagiers en equipage, van Falmouth naar Liverpool, waarbij 18 personen het leven verloren. Tijdens de aanvaring was de zee kalm, maar het was dik van mist en volgens rapport vaD de officieren der „Hecla", stoomde hun schip halve kracht, terwjjl daaren tegen door de bemanning van de „Cheerful" het tegendeel wordt beweerd. Ongeveer 25 mijlen ten noordwesten van Longsbips bemerkte de uitkijk op de „Hecla", de „Cheerful" en beide schepen hadden toen het roer naar bakboord moeten draaien maar dit gebeurde niet en de „Hecla" liep in de „Cheerful" aan bakboord even voor den schoorsteen. Laatstgenoemde zonk onmiddellijk en verdween bin nen vier minuten in de diepte. De booten van de „Hecla" werden dadelijk te water gelaten en slaag den er in het grootste gedeelte der opvarenden van de „Cheerful" te redden. Het schouwspel na de aanvaring was hartverscheurend en was er niet zoo veel haast gemaakt met redden dan zou de lijst der slachtoffers zeker nog grooter zijn geweest. De „Hecla" bleef nog twee uren op de plaats, om een gat te dichten in de bakboordsboeg, ca 10 v. lang boven en beneden de waterlijn. Het voorruim liep vol water, daarna vertrok het schip naar Plymouth om de geredde passagiers te landen. De „Cheerful" ligt in ongeveer 50 vadem diepte en de equipage zal door de „Shipwecked Mariner's Society" naar huis worden gezonden. BUITENLAND. Duitschland. Bij de begrafenis te Frankfort aan den Main van den sociaal-democraat Hillerkwam het Woensdag tot wanordelijkheden. Toen namelijk de lijkstoet op het kerkhof aankwam, gaf de commissaris van politie Meyer te kennen dat er, op bevel van den hoofdcommissaris, geen redevoeringen gehouden mochten worden. Daaraan was het bevel verbonden geen roode vanen te toonen. Doch toen de stoet aan het graf kwam, begon een der aanwezigen: „Zeer geëerde kameradenHierop herhaalde de commissaris het bevel. Verscheidene roode vanen werden nu in het graf geworpen en tegelijkertijd begon een andere sociaal-democraat den overledene te prijzen als strijder voor de vrijheid. De commis saris beval tot driemalen toe den sociaal-democraten uit elkander te gaan. Toen zij dit weigerden, dreef de gewapende macht hen uit elkander. In de hierbij ontstane vechtpartjj werden verschillende personen gewond. Er hadden een aantal arrestatiën plaats. Oroot>Britannië. In het Lagerhuis zeide sir Robert Bourke gis teravond dat de onderhandelingen over de uitgifte der Egyptische leening zijn aangevangen. Verder deelde hij mede dat generaal Grenfell seint dat het gerucht betreffende den dood van den Mahdi algemeen in Assoean geloof vindt. De meeste agenten van den Mahdi hebben zich uit Dongola en den omtrek naar het zuiden teruggetrokken. Het opium-verdrag met China is onderteekend, maar nog niet geratificeerd. Sir Michaël Hicks Beach verklaarde dat aan gaande de zending van den heer Wolff nog niets is vastgesteld. Bij het debat over het ontwerp tot opheffing der bepaling dat zij, die met de geneeskundige armenverzorging belast zijn, geen kiesrecht mogen uitoefenen, nam het Huis met 180 tegen 180 stem men, ondanks het verzet der regeering, een amen dement aan van den heer Callings, bepalende dat de genees- en heelkundige hulp alles omvat wat door de geneesheeren der armen verstrekt of aan bevolen wordt. Sir Michaël Hicks Beach verklaarde hierop dat de regeering thans alle verantwoorde lijkheid afwijst voor dit ontwerp. Het werd echter onmiddellijk door de oppositie overgenomen en in verdere beraadslaging gebracht. Aan de „Indépendance Beige" wordt geschre ven dat de ex-keizerin Eugénie voornemens zou zijn, haar gansche vermogen te vermaken aan de Engelsche prinses Beatrice, die gisteren met den vorst Van Battenberg in het huwelijk trad. De keizerin zou hierdoor niet Blechts hare dankbaar heid bewijzen voor de trouwe vriendschap der jon- ste dochter van koningin Victoria, maar zich tevens het genoegen gunnen om een streep te halen door de rekening van haren neef Jéróme Bonaparte, met wien zij op zeer gespannen voet staat. De huwelijksplechtigheid zelve van prinseB Beatrice met prins Heinrich Von Battenberg is geheel vol gens programma afgeloopen. De plechtige inzegening werd volbracht in de kerk te Whippingham in de nabijheid van het koninklijk slot Osborne op het eiland Wight. Koningin Victoria, de ministers, het corps diplo matique en vele aanzienlijken waren tegenwoordig. De heer Gladstone was wegens ongesteldheid afwezig. De koningin gaf de bruid over, die volkomen kalm bleef, terwijl de bruidegom eenigszins ner veus was. De toiletten der aanwezige dames waren met diamanten, paarlen en juweelen; de koningin prijkte met de kleine kroondiamanten. Het plechtig karakter der huwelijksvoltrekking bleef ten einde toe bewaard; na afloop werd een feestmaal op het slot Osborne gehouden, waarbjj 200 gasten tegen woordig waren. Onder het groot aantal geschenken, die aan prin ses Beatrice bij haar huwelijk z|jn aangeboden, z|jn etteljjke zeer groote, kunstig gemaakte taarten. Twee, door de bewoners van Windsor geschonken, z|jn elk 6 voet hoog; deze reuzentaarten zijn zeer sierl|jk bewerkt. Al de taarten te zamen wegen verscheidene honderden pondeD. Vereenigdc 8tatcu. De gisteren overleden Ulysses Grant, de beroemde Noord-Amerikaansche veldheer en oud-president der Unie, werd den 27sten April 1822 te Point Plea sant, in Ohio, geboren. H|j nam eerst onder Taylor deel aan den Mexikaanschen veldtocht. Van daar teruggekeerd, vestigde hij zich eerst als landmeter, daarna als landbouwer, eindelijk als fabrikant, tot dat de burgeroorlog van 1861 hem weder naar de wapens deed grijpen. Hij werd toen brigade-generaal en onderscheidde zich in niet geringe mate. Den 6den Febr. 1862 o. a. nam hij Port Henry aan de Tennessee in, den 12den September van dat jaar behaalde hij, aan de spits van het West-l'ennesseeleger, eene schitterende overwinning b|j Inka en den 4den October evenzeer bij Corinth. In het volgende jaar, 4 October, overmeesterde hij Vicksburg en een maand later was geheel Tennessee in zjjne macht. Als gevolg van zjjn dapper optreden werd hij in Maart 1864 tot luitenant-generaal en opperbevel hebber der gezamenlijke legers verheven en ook daarna verwierf bij meer en meer lauweren op het oorlogsveld. Den 3den April 1865 dwong h|j Rich mond zich over te geven en den 12den dier maand moest generaal Lee tegonover hem capituleeren, Dit verschafte hem den rang van opper-generaal (veldmaarschalk) van al de Amerikaansche legers, In Maart 1869 werd hij daarop tot president der Vereenigde Staten gekozen en den 4den Nov. 1872 werd z|jn mandaat voor vier jaren vernieuwd. In 1877, 4 Maart, trad b|j in het private leven terug, Zjjn bestuur kenmerkte zich op in het oogloopende wjjze door bevoordeeling van de Republikeinsche partij en ging zelfs zoover, dat hij de corrnptie van de republikeinen in hooge mate ontzag. Toch moet Grant als een der dapperste en te gelijk krachtigste figuren van onzen tjjd worden beschouwd. Dat hjj, door finantieele operatiën, waarvan hij veel minder begrip had dan van strategie en oorlogs- beleid, in groote moeilijkheden geraakt is, zoodat zpne laatste levensjaren door zorg en betrekkelijke ontberingen zich kenmerkten, is bekend. Op ver schillende wjjzen wilde men hem te hulp komen, doch Grant was te groothartig om van aalmoezen te leven en wees dus meermalen de hem toege stoken hand af. De rouw over Grant's overljjden is in het land algemeen. De heer Cleveland heeft eene procla matie uitgevaardigd, waarin hjj de door Grant be wezen diensten in herinnering brengt en voorschrijft, dat alle openbare gebouwen gedurende dertig dagen met rouwfloers moeten worden behangen en bij de begrafenisplechtigheid gesloten zullen z|jn. De familie van den generaal ontvangt tallooze bewijzen van belangstelling. De beurs en do goederenmarkt te Nieuw-York zullen op den dag der begrafenis gesloten z|jn. Rusland. Men hoort weder van de nihilisten en men ver telt o. a. de volgende twee feiten, welke dezer dagen voorvielen: De czaar heeft bij zjjne terugkomst uit Finland een brief ontvangen op rood papier geschreven, waarin h|j met den dood bedreigd wordt, indien h|j langer uitstelt do gevraagde hervormingen toe te staan. Hij vond dien brief in zjjn paleis (Anitch- koff) op do tafel, in zjjn kabinet. Een politie-agent werd twee dagen later op hon derd passen afstand van het paleis van den cza3r vermoord. De ongelukkige werd met een ponjaard doorstoken. Het lijk droeg op de borst dit opschrift in roode letters: „Ditmaal beginnen wij met een kleine, doch de groote zal niet ontsnappen." De keizer moet het voornemen hebben den titel aan te nemen van keizer van Middel-Azië, evenals de koningin van Engeland dien van keizerin van EDgelsch-Indië voert. Telegrammen. MADRID, 23 Juli. Gisteren kwamen in Spanje 1278 gevallen van cholera voor, waarvan 780 met doodelijken afloop; o. a. 8 te Madrid, 174 in de provincie Valencia, 31 te Badajoz en 2 te Barcelona. De ziekte begint zich naar het Noorden uit te breiden. BERLIJN, 23 Juli. Volgens uit Londen hier ontvangen berichten ziet men de sluiting der zitting van het Engelsche Parlement tegen de eerste dagen van de aanstaande maand te gemoet. PARIJS, 23 Juli. In den Ministerraad van heden gaf de minister van marine in zake Kambodscha zulke zwartgekleurde onthullingen, dat besloten werd den gouverneur Thomson hierheen te roepen om persoonlijk verklaringen te geven. Thomson zal op den 27sten van deze maand vertrekken. De Freycinet deelde de benoeming van den vorst Von Hohenlohe tot stadhouder van Elzas-Lotharin- gen medehij begroette haar, met het oog op den Elzas, met vreugdeook is z|j een teeken dat Bis marck de goede bedoelingen tegenover Frankrijk gestand wil doen. Cornat, de commandeerende generaal van het derde armeecorps, te Rouaan, is op tot nu toe onbe kende gronden van zijn post ontzet. De typhus neemt in de voorstad Saint-Antoine toe; er worden voorzorgsmaatregelen genomen. BOMBAY, 23 Juli. De Chineesche regeering heeft naar Ui en Kaschgar, wegens de daar heerschende opstootjes, troepen gezondeD. BERLIJN, 23 Juli. De kroonprins en de kroon prinses zullen morgen met hunne drie jongste doch ters van het Wildparkstation uit Potsdam naar Zwitserland vertrekken. De conservatieve afgevaardigde van den Land dag oud-kapitein Von Liicken is op zijn landgoed

Leidsch Dagblad | 1885 | | pagina 2