Zaterdag 11 Juli. N°. 778S. A". 1885. Deze Courant wordt dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen, uitgegeven. fLEIDSCH DAGBLAD. PRIJS DEZER COURAST Voor Leiden per 3 maanden1.10. Fraii'-o per post1-40- Afzonderlijke Noramcrs0.05. PRIJS DER ADVERTENTIES: Van 1—6 regels 1.05. Iedere regel meer/0.17*. Grootere letters naar plaatsruimte. Voor het ïncassee- ren builen de stad wordt ƒ0.10 berekend. Officieel© Kennisgevinsen. Oproeping In werkelijken dienst. f De Burgemeester der gemeente Leiden, Gezien de missives van den Heer Commissaris des Konings in de provincie Zuid-Holland, van den 4den Juni 1885, A N°. 1448 (2de afd) en den 8sten Juni 1885, A N°. 1486 (2de afd.); Brengt bij deze ter kennis van den milicien-verlofgan ger JAN BOER KNOTNERUS, loteling dezer gemeente, lichting 1884, behoorende tot het 4de regiment infan terie, dat hij in werkelijken dienst wordt geroepen, ten einde alsnog in den wapenhandel te worden geoefend; dat hij verplicht is daartoe op MAANDAG DEN löden JULI 1885, vóór 4 uren des namiddags, bij het onderdeel van zijn corps, het 5de bataljon, in garnizoen te Gouda, aanwezig te zijn. i Leiden, De Burgemeester voornoemd, 8 Juli 1885. DE KANTER. I De Burgemeester van Leiden brengt ter algemeene Biennis dat de Commissie van Financiën thans is samen- al gesteld als volgt: Mr. J. Th. BUYS, Voorzitter, Mr. S. LE POOLE en H. C. JUTA, leden. Leiden, De Burgemeester voornoemd, 10 Juli 1885. DE KANTER. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien het adres van J. H. C. BLOEMEN, varkensslachter, wonende alhier, houdende verzoek om vergunning tot op richting van eene varkensslachterij in het perceel Nieuwe Rijn N°. 66; Gelet op de artt. 6 en 7 der wet van 2 Juni 1875 Staatsblad N°. 95); Geven bij deze kennis aan het publiek dat genoemd verzoek, met de bijlagen, op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd is; alsmede dat op Vrijdag den 24sten Juli aanst., des voormiddags te elf uren, op het Raadhuis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen dat verzoek in te brengen. Dujgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, DE KANTER, Burgemeester. 10 Juli 1885. E. KIST, Secretaris. loting van dit jaar inschrijving alhier SCHUTTERIJ. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN doen te weten, dat de Commissie, volgens art. 15 der wet op de Schutterijen, van den llden April 1827 (Staatsblad N°. 17), benoemd tot het onderzoeken van en beslissen omtrent de redenen van vrijstelling en uitsluiting, zal vaceeren op het Raadhuis dezer gemeente, op Vrijdag den VIden Juli aanstaande, 's namiddags te zes uren. En worden dienvolgens opgeroepen: 1". al de zoodanigen, welke aan de deelgenomen hebben; 2°. degenen, die sedert de vorige zijn komen wonen en geboren zjjn in de jaren 1851 tot 1859 ingesloten; 3°. zij, die ambtshalve zijn ingeschreven en eenige reden tol vrijstelling vermeenen te hebben i 4". degenen, die na hunne indienststelling bij de Schut terij recht op vrijstelling hebben verkregenalsmede die bij het Bataljon om lichaamsgebreken tijdelijk zijn vrijge steld, en I 5°. degenen, die volgens art. 3 L. en M. der wet, als tot de nacht- of brandwacht behoorende, lijf- of huis bedienden zijnde, of bedeeld wordende, vrijstelling kun- nen erlangen; om zich voor gemelde Commissie te vervoegen, op bo- vengemelden dag, al ware het dat bij hen geen oproe pingsbiljet was ontvangen, ten einde over de ingediende H reclames uitspraak worde gedaan, terwijl zij, die alsdan g niet verschijnen, geacht zullen worden geene reden tot vrijstelling le hebben en mitsdien, overeenkomstig art. 116 van Zijner Majesteits besluit van den 28sten Juni 1828 B (Staatsblad N°. 42J, voor zooverre zij dienstplichtige nom- J raers getrokken hebben, bij de Schutterij zullen worden P ingelijfd. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, DE KANTER, Burgemeester. ^10 Juli 1885. E. KIST, Secretaris. LEIDEN, ÏO Jnll. I Heden is san de universiteit alhier de heer A. W. Van Everdingen, geb. te Tiel, bevorderd tot doctor in de rechtswetenschap, met academisch proefschrift, get.„Eenige opmerkingen naar aanleiding van artikel 79 van het Wetboek van Burgerlijke Rechts vordering." De door de alhier zitting houdende commissie gisteren tot arts bevorderde officier van gezond heid 2de kl. van het West-Indische leger dr. W. H. F. Schelkljj, thans voor herstel van gezondheid met verlof en te 's-Hage gevestigd, vroeg in het begin van dit jaar, aan den minister van binnen- laud8che zaken, vrijstelling van een gedeelte van het arts-examen. Toen hij hierop een weigerend antwoord ODtving, legde hij den 23sten Mei jl. het literarisch-mathe matisch examen te Groningen met goed gevolg af, en slaagde achtereenvolgens te Leiden in bet eerste en tweede natuurkundig en in het theoretisch ge neeskundig examen en werd reeds thans, das ruim zes weken na bet afgelegd literarisch-mathematisch examen, tot arts bevorderd. Naar wij vernemen, keert genoemde officier in het najaar naar Suriname terng. Bij de door de directie der marine gehouden aanbesteding waren voor de levering van vlaggedoek minste inschrijvers de heeren Van Hartrop Zn. te Leiden voor 1109.28. De Indische mail per stoomschip „Lombardy" wordt 14 dezer alhier verwacht. In de opgave, welke wij ontvingen van den uitslag der overgangs-examens op de Hoogere Burgerschool voor Meisjes alhier, waren, wat de 2de en 3de kl. betreft, enkele onjuistheden inge slopen. Gaarne geven wij daarom hier eene kleine verbetering 2de klasse (aantal leerlingen 24). Onvoorwaar delijk bevorderd 22, niet bevorderd 2. 3de klasse (aantal leerlingen 16). Onvoorwaar delijk bevorderd 14, voorwaardelijk 2. De opbrengst van het vervoer over den spoor weg Leiden—Woerden in de vorige maand was als volgt: reizigers (18,175) 9617.69, bagage (26 ton) f 171.78, bestel-, ijl- en vrachtgoederen (1384 ton) f 1938.48, levende dieren en rijtui gen f 366.36, diverse ontvangsten f totale opbrengst f 12,094 31. Totale opbrengst van af 1 Mei 1885 f 22,985.877,. Stemgerechtigde lidmaten der Ned.-Herv. gemeente te Valkenburg hebben als predikant be roepen ds. N. Warmolts te Sexbiernm. De voorbereidingsklasse, verbonden aan de Rjjksnormaalschool te Lisse, wordt met 1 Ang. a. s. opgeheven. 's Konings Commissaris in Zuid-Holland, de heer Fock, vereenigde gisteren de tweede serie uit de leden der Provinciale Staten aan een gastmaaltijd in de gouvernementswoning. De minister van bnitenlandsche zaken is reeds Woensdag-avond van zijn uitstapje naar België in de residentie teruggekeerd. Dit jaar worden geen plaatsen opengesteld voor 2den luitenant-kwartiermeester bij het personeel der militaire administratie van het leger hier te lande. Blijkens mededeeling van den consul der Nederlanden te Parijs is de invoer in Frankrijk van vruchten en groenten nit Spanje tot nader order verboden. Behalve den hertog van Aumale, waren Zondag II. de minister van bnitenlandsche zaken in Nederland en de Nederlandsche gezant te Brussel, de gasten van den koning der Belgen op HDs, buitenverblijf te Ostende. In den vroegen ochtend deed koning Leopold eene wandeling met jhr. Van der Does de Willebois langs het strand en ontving HD. later den minister in een afzonderlijk gehoor. Het stoomschip „Prins Alexander," van Ba tavia Daar Amsterdam, arriveerde te Wight 9 Juli; de „W. A Scholten," van Nieuw-York naar Rot terdam, passeerde 9 Juli Lizard; de „Limburg," van Rotterdam naar Java, vertrok 9 Juli van Southampton; de „Zeeland," van Java naar Rot terdam, vertrok 9 Juli van Suez; de „Koningin Emma," van Amsterdam naar Batavia, vertrok van Marseille 9 Juli. Z. M. heeft benoemd tot kantonrechter te Ilarlingen mr. G. A. Murray Bakker, thans rechter ia de arr.-rechtbank te Winschoten; - beaoemdtot burg. der gem. Berg en Terblijt, J. W. B. H. Goossens, en tot burg. der gem. Neer, J. H, Thee- len- de benoeming van den burgemeester van Stad en Ambt Vollenhove, A. baron Sloet van Oldruitenborgh, tot secretaris dier gemeenten, goed gekeurd - aan A. De Koo, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als hoofdopzichter bij 's Rijks krank zinnigengesticht te Medemblik; - E. A. Van der Bent benoemd tot burgemeester der gem. Elle- woutsdijk; - bij het wapen der genie benoemd tot 2den lnit., de cadets M. H. Van Rijnsbergen, J. F. Schmöle en E. W. Van Emdea, allen herkomstig van de Kon. Mil. Academie- benoemd tot griffier bij het kantongerecht te Terneuz8n mr. C. Jentink, advocaat en proc. te 's-Gravenhage; - den heer C. T. Knottenbelt, gewezen inspecteur van financiën in Ned.-Indië, laatstelijk met verlof in Nederland, op zijn verzoek eervol uit 's lands dienst ontslagen- benoemd tot 2den luit. bij het wapen der inf. van bet leger in Ned.-Indië, de cadets K. H. J. Creutz Lechleitner, C. Spat, A. E. Piera, J. F. Van Res teren, G. W. Honigh, F. L. W. Raedt van Olden- barnevelt, R. E. v. Dijk, C. Exel, C. R. W. K. v. Alderwerelt, J. B. Snepvangers, P. H. Lisnet, J. J. J. M. Oosterman, G. Caviët, H. v. Stipriaan Lnïscïus, A. K. F. Swart, M. Neelmejjer, E. G. A. L. Ter Haar, H. Schokker, K. A. Le Fèvre en C. C. A. Schroder, allen herkomstig van de K. M. A.- bij het wapen der cavalerie benoemd tot 2denluit. bij het 2de reg. huzaren, den cadet J. Staats Boonen, herkomstig van de Kon. Mil. Academie; - benoemd tot 2den lnit. bij het wapen der genie van het leger in Ned.-Indië, de cadets F. W. C. Van der Staay, R. Birckenhauer, C. F. H. Tuckermann en W. A. C. Gout, allen herkomstig van de Kon. Mil. Academie; - bij het wapen der art. benoemd tot 2den luit.: bij het 1ste reg. vest.-art., de cadets L. A. Van Roijen, A. W. Den Beer Poortugael en A. G. Maris; bij het 2de reg. vest.-art, de cadets J. A. G. James, C. F. Gey Van Pittius, W. F. Miolée, P. Tillema en F. De Manbij het 3de reg. vesting-artillerie, de cadets C. L. G. Schrassert Bert, S. C. Gooszen, P. E. Pichal, A. M. Kollewijn en J. Dirksbij het 4de reg. vesting-artillerie, de ca dets T.M. Roest Van Limburg, A. H. W. J. Boom en H. Van den Broeke; allen herkomstig van de K. M. A.- bij het wapen der inf. benoemd tot 2den luit.; bij het 1ste reg., de cadets L. J. K. De Reede, G. C. A. Fabius, C. J. Tijken, A. Overstrijd en F. A. C. Ruysch; bij het 2de reg., de cadets F. H. Van der Kop, A. A. Versfeit en P. A. Schrassert Bert; bij het 3de reg., de cadets M. D. A. Forbes Wels, I. H. Boeye en F. L. Van den Hoff; bij het 4de reg. den cadet H. J. L. A. F. Steup; bij het 5de reg. den cadet K. G. Ubbens; bij het 6de reg., de cadets W. J. Munnich en W. M. C. Langlois Van den Bergh; bij het 7de reg., den cadet J. H. A. Mijsberg, allen herkomstig van de Kon. Mil. Aca demie; - benoemd tot 2den luit. bij het wapen der artillerie van het leger in Ned.-Indië, de cadets E. Lankhout, A. G. Van Os, T. W. De Tonrton Bruyn8, C. J. Termijtelen, W. Hemmes, L. Tielenius Kruythoff, R. De Waal, C. M. Kan, H. R. M. Mac Giliavry, G. C. A. Dijk en J. W. Bolomey, allen herkomstig van de Kon. Mil. Academie. Gemengd Nieuw» Op eene publieke veiling van oud heden alhier werden o. a. verkocht: 10 kopjes van Chineesch porselein (genaamd eierschaal) geheel rood met kapelletjes er op geschilderd voor f 245 een dito spoelkommetje voor f 145; eoa glazen flaconnetje gemonteerd met gouden randje voor f 202; een porselein kabinetstel, 4 stuks, voor f 510; 1 gobelin kussen met borduursel, voorstel lend het Leidsohe wapeD, voor f 94; 2 kleine snoertjes paarlen voor f 11.1)01 vuurscherm, beschilderd met land8chap4 woor f 210; 1 antiek

Leidsch Dagblad | 1885 | | pagina 1